Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Στις ίντσες που παίζουν τα monitors για pc δεν νομίζω ότι θα δεις κάποια ουσιαστική διαφορά αν είναι full hd

    Comment


    • Kαι πάλι όμως, γιατί να πάρει σε ανάλυση 720p; Στην τελική μπορεί να θέλει να συνδέσει και υπολογιστή σε αυτό, γιατί να μην έχει τις μεγαλύτερες αναλύσεις; fullHD χωρίς δεύτερη σκέψη, έτσι κι αλλιώς οι διαφορές στην τιμή είναι αμελητέες. BTW υπάρχει monitor που να μην είναι full hd;

      Comment


      • Καλησπερα παιδες! Θελω την βοηθεια σας!

        Θελω να παρω ενα PSP αλλα ως γνωστος τσατσος και τσαμπατζης που τα θελει ολα δικα του χωρις ενα ευρω, θελω τα φωτα σας σχετικα με το γνωστο hackαρισμα....

        Απο οτι εχω διαβασει περα δωθε και σε forums το psp 3004 ειναι λιγο δυσκολο να hackαριστει .. αααν καταφερεις να βρεις κονσολα με παλιο firmware (απο το αυτοκολητακι στο πλαι του κουτιου στην ενδειξη πανω απο το barcode) και με αρκετα μεγαλη διαδικασια...

        Anyway, περα απο αυτα που βλεπω και διαβαζω δεν εχω ιδεα για το τι ισχιει και τι οχι...

        υπαρχει καποιος που να ξερει 100% για να μην κνω καμια βλακεια?
        αν το 3000+ δεν hackαρεται με τιποτα, το 2000 ειναι οκ ? αν καταληξω σε αυτο θα το hackαρω ευκολα? ???

        οποιος ξερει ασ χωθει να απαντησει γιατι δεν την παλευο καθολου..εχω ψαξει τα παντα και εχω καει..:phil::phil::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill:



        Comment


        • Originally posted by GRG View Post
          Καλησπερα παιδες! Θελω την βοηθεια σας!

          Θελω να παρω ενα PSP αλλα ως γνωστος τσατσος και τσαμπατζης που τα θελει ολα δικα του χωρις ενα ευρω, θελω τα φωτα σας σχετικα με το γνωστο hackαρισμα....

          Απο οτι εχω διαβασει περα δωθε και σε forums το psp 3004 ειναι λιγο δυσκολο να hackαριστει .. αααν καταφερεις να βρεις κονσολα με παλιο firmware (απο το αυτοκολητακι στο πλαι του κουτιου στην ενδειξη πανω απο το barcode) και με αρκετα μεγαλη διαδικασια...

          Anyway, περα απο αυτα που βλεπω και διαβαζω δεν εχω ιδεα για το τι ισχιει και τι οχι...

          υπαρχει καποιος που να ξερει 100% για να μην κνω καμια βλακεια?
          αν το 3000+ δεν hackαρεται με τιποτα, το 2000 ειναι οκ ? αν καταληξω σε αυτο θα το hackαρω ευκολα? ???

          οποιος ξερει ασ χωθει να απαντησει γιατι δεν την παλευο καθολου..εχω ψαξει τα παντα και εχω καει..:phil::phil::kill::kill::kill::kill::kill::kill::kill:
          Βασικά τα πρώτα 3000 αν δεν έχουν Firmware μεγαλύτερο του 5.03 μπορούν να σπάσουν. Κάτι αντίστοιχο ισχύει και τα τελευταία 2000 που βγήκαν.
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • Originally posted by belmont View Post
            Βασικά τα πρώτα 3000 αν δεν έχουν Firmware μεγαλύτερο του 5.03 μπορούν να σπάσουν. Κάτι αντίστοιχο ισχύει και τα τελευταία 2000 που βγήκαν.
            Αυτο πως μπορουμε να το ξερουμε? Οτι ειναι δλδ 5.03firm...

            Αν το βρω μπορεις να με βοηθησεις --καποιον οδηγο ισως?-- να το Hackαρω? Η καποιον που να ξερει

            ΥΓ:O GRG ειμαι
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • Βασικά δεν ξέρω κάποιον τρόπο που να το ξεχωρίζεις πριν το αγοράσεις. Για μετά υπάρχουν πολλά tutorial στο ίντερνετ.
              https://www.emulator-zone.com
              I am an iteration closer to my desired solution!
              The World Ends With You

              I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
              Castlevania Lords of Shadow

              I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
              Hyperdimension Neptunia

              Comment


              • ==============
                Noob-ερωτησεις
                ==============

                Eαν αγορασω ενα Ιαπωνικο Ps3 ποτε θα εχω προβλημα συμβατοτητας?
                Να γινω πιο συγκεκριμενος. Αποσο ξερω ειναι region free oποτε κανενα προβλημα στα παιχνιδια του.

                Στα Ps2 games, DVD & Blue Ray Movies ?

                Τα Ps2 εχουν region code οποτε το βλεπω χλωμο. Στα αλλα 2 ομως?

                EDIT : Η μηπως αυτα λυνονται με firm updates?
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • PS2 games - region locked
                  PS3 games - region free
                  BR / DVD movies - region 2 (και σε Japan και σε Europe).

                  Με fw δε μπορεις να παρακαμψεις κατι απο αυτα.
                  Γενικα δεν ξερω αν κανενα update θα ειναι region-specific αλλα δεν παιζει να χανεις κατι αλλο..

                  Comment


                  • μαυτο ειναι πολυ ενδιαφερον. οποτε χανω συμβατοτητα μονο σε πσ2 (ποιος παιρνει πσ3 για να παιζει πσ2?).

                    θενκς!
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • Οπως τα ειπε ο Xeno.

                      Για ποιο λογο oμως να παρεις jap ps3??Εκτος αν ειναι το πρωτο το 60αρι που ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ οποτε προσκυναμε.
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • ειναι θεμα τιμης (170 περιπου ευρω) κι αξιοπρεπειας
                        καλα ρε μεντιουμ που το ξερεις οτι ειναι το πρωτο 60αρη? Γιατι ειναι καλυτερο?
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Παίζει κανένα άλλο τα παιχνίδια του ps2 εκτός από το 60αρι;

                          Comment


                          • @scatman τα πρώτα μοντέλα είχαν bc. Τα αμερικάνικα και τα ιαπωνικά είχαν τo chip του ps2 και έπαιζαν τα πάντα, ενώ τα ευρωπαϊκά είχαν software για emulation του ps2 (δεν έπαιζαν τα πάντα). 170€ για PS3 είναι κλέψιμο, αλλά θα απέφευγα ένα μεταχειρισμένο μοντέλο. Αν είναι καινούριο 60άρι όρμα χωρίς δεύτερη σκέψη, αν είναι μεταχειρισμένο 3 χρόνων τότε τι να πω, εγώ θα προτιμούσα να έπαιρνα ένα καινούριο. Μία πιθανή βλάβη στο bluray drive μπορεί να σου κοστίσει μέχρι και 300€ (κάτι τέτοια ποσά έχω ακούσει). Η sony ζήτησε 190€ από γνωστό του αδελφού μου, επειδή του εμφανίστηκαν κάποια προβλήματα. Έκανε βέβαια τελείως άκυρη χρήση του μηχανήματος (αντιγραφές και νοικιασμένα dvds κτλ).

                            Άντε να σε κάνω add στην friend list μου και τι στον κόσμο. Να παίζουμε μαζί demon's souls . Συγκίνηση...

                            @sub: όχι

                            Comment


                            • Aν ειναι το 60αρι αδερφε τρεχα και παρτο ΤΩΡΑ και ασε το φορουμ.


                              Ειναι καλυτερο γιατι:

                              1)Το jap 60αρι εχει τα καλυτερα πλαστικα,υλικα και πιο στιβαρη κατασκευη-τανκ-απο οποιδηποτε αλλο PS3 ή αλλη κονσολα.Το jap κιολας ειναι ακομη καλυτερης ποιοτητας απο τα 60αρια PAL ή τα αμερικανικα.

                              2)Εχει BC μεσω hardware και οχι μεσω software οπως τα υπολοιπα 60αρια PAL NTSC.Μπορει να χρειαζεσαι και jap games του PS2/PS1 γι αυτο κ να μην εχει εφαρμογη σε σενα,αλλα υπαρχει ομως και ειναι καλο να αναφερθει.

                              3)Το 60αρι(και τα PAL κτλ) παιζει μεχρι και SACD(super audio CD)που πλεον για να βρεις τετοιο player πρεπει να σκασεις 1000αρικο και πανω.

                              4)Εχει 4 usb και card reader.



                              Μπορει αυτα να μη τα χρειαστεις αλλα σκεψου πως ηταν η πιο τουμπανο εκδοση κονσολας που υπηρχε και σε κατασκευη ειναι κορυφη.Ειναι και ψυχολογικο το θεμα να ξερεις οτι εχεις οτι καλυτερο κυκλοφορησε.



                              ΑΛΛΑ αν ειναι μεταχειρισμενο αστο καλυτερα.Μη ξεχναμε πως ειναι 3 ετων κονσολα και αν εχει χρησιμοποιηθει πολυ και παθει κατι,χεστα με την εγγυηση.Αν χαλασει (χτυπα ξυλο) θα πρεπει να δωσεις στη SONY κανα 150ευρο για να στο φτιαξουν,οποτε 150+170 αστο παρε το Slim.


                              Αν ειναι καινουριο ΓΙΟΥΡΓΙΑ.



                              EDIT--Τωρα σε ειδα μλκ Evans,τα ιδια ειπαμε. ;D


                              EDIT2--Sub μονο το 60αρι και το αμερικανικο 80αρι.Οχι αυτο που βγηκε πριν λιγο καιρο αλλα εκεινο που ειχε βγει μετα το 60αρι που το αντικατεστησε.Χαμος!
                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • Ευχαριστω παιδια.

                                Θα χει πολυ φαση να παιζουμε online.

                                Βασικα το εχει χρησιμοποιησει το πολυ 20 μερες

                                Αν ολα πανε καλα, θα κανω Post στις προσφατες αγορες για να γελασετε με τα ποσα που εδωσα σε κονσολες παλι.. ειναι κατι περιοδοι που με πιανει απλα...
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X