Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ευχαριστώ και τους 2 για το ενδιαφέρον ;) Όταν βρεθώ στην ανάγκη για νέο σκληρό(σύντομα δηλαδή...) θα εξετάσω και τις 2 περιπτώσεις και θα κρίνω τότε.Πάντως τα 250GB που λες Marvell με έψησαν
    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

    Comment


    • #17
      Και πάνω που είχα αρχίσει πλέον να εξοικειώνομαι με την ιδέα ότι το PS3 μου μετά από 4 εβδομάδες στην κατοχή μου δε θα μου παρουσιαζόταν ως ελαττωματικό,ξαφνικά εκεί που έβαλα να παίξω λίγο pro πρωινιάτικο μου την έκανε την "καφρίλα".Έπαιζα ωραία και καλά τελικό κυπέλλου Master League Ac Milan-Real(εγώ είχα την Real)νικούσα και 1-0 ωραία και καλά μέχρι το 80' και πάνω που ετοιμαζόμουν για τις ιαχές της νίκης σηκώνοντας το κύπελλο ως νέος Ζαγοράκης το παιχνίδι άρχισε να φορτώνει πριν από ένα corner...και να φορτώνει...και να φορτώνει...και να φορτώνει...ε να μην τα πολυλογώ συνέχιζω να φορτώνει αιωνίως...Έκανα reset το PS3 και δοκίμασα να ξαναβάλω το Pro...Δεν το διάβαζε.Δοκίμασα το Assassin's Creed...Τίποτα.Δοκίμασα το "Μάτια Ερμητικά Κλειστά" που πήρα πρόσφατα από γνωστή εφημερίδα...Τζίφος.Το Blu Ray μου είναι νεκρό!!!

      Έχω ξενερώσει με την όλη αυτή κατάσταση γιατί το Ps3 το έχω ένα μήνα,το μεταχειρίζομαι άψογα,δεν το έχω ανοιχτό πολλές συνεχόμενες ώρες για να πεις ότι υπερφόρτωσε ή κάτι τέτοιο και εννοείται πως δεν το έχω chipάρει(δεν ξέρω αν γίνεται κιόλας).Μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος αντίστοιχο πρόβλημα ή ξέρει να μου πει τι μπορεί να φταίει και αν έχει χαλάσει το Blu Ray μου?Να απευθυνθώ στο Πλαίσιο από όπου και το πήρα ή θα με στείλουν στην αντιπροσωπεία της Sony?Η βλακεία είναι τώρα ότι και να φτιάξει μετά από λίγο ως εκ θαύματος(μου έχει συμβεί παλαιότερα στο DVD του υπολογιστή μου) θα βρίσκομαι,πλέον,συνέχεια με την αγωνία μην το ξαναπάθει.Α ρε Sony...Γιατί με προδίδεις έτσι!
      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

      Comment


      • #18
        Μην αγχώνεσαι. Γι' αυτό είναι η εγγύηση. Επικοινώνησε με το Πλάισιο και την αντιπροσωπεία της Σόνυ και ή θα στο φτιάξουν ή θα σου δώσουν άλλο. Γενικά πάντως το PS3 έχει πολύ ψηλά ποσοστά αξιοπιστίας αλλά πάντα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις...

        Comment


        • #19
          Απλώς θα χάσεις λίγο χρόνο, τίποτα άλλο. Η αντιπροσωπεία της Σόνυ είναι πολύ καλή σε τέτοια θέματα
          https://www.emulator-zone.com
          I am an iteration closer to my desired solution!
          The World Ends With You

          I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
          Castlevania Lords of Shadow

          I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
          Hyperdimension Neptunia

          Comment


          • #20
            Τι να πούμε κι εμείς με τα 360 δλδ που είναι 50-50 τι θα τύχει.Σαν kinder έκπληξη ένα πράγμα.Μην αγχώνεσαι πάντως αν δε σου το αλλάξουν στο Πλαίσιο θα σου το αλλάξει η αντιπροσωπεία 100%...Ναι είναι λίγο τρέξιμο αλλά είσαι καλυμένος από την εγγύηση.
            Στην τελική ζήτα και ένα παιχνίδι δώρο για την ταλαιπωρία από την αντιπροσωπεία ;)
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #21
              Το έψαξα λίγο το θέμα και έχεις ως εξής.Όπως βλέπετε εδώ (αν έχετε όρεξη να διαβάζετε όλες τις σελίδες.Εγώ που είχα το πρόβλημα τις διάβασα πάντως ) πολλοί αντιμετωπίζουν ακριβώς το ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα με εμένα(σε πολλούς τους χάλασε μετά από κανά μήνα και σε αυτούς) σχετικά με το μοντέλο των 40GB.

              Το κορυφαίο είναι ότι πήρα στο Πλαίσιο,οι οποίοι χωρίς 2η κουβέντα με παρέπεμψαν στην αντιπροσωπεία εδώ στο Ηράκλειο,η οποία με τη σειρά της με παρέπεμψε στην αντιπροσωπεία στην Αθήνα γιατί η ίδια δεν καλύπτει περιπτώσεις που υπόκεινται στην εγγύηση...Απαράδεκτο?Η δε αντιπροσωπεία της Αθήνας(ήταν ευγενικότατοι πάντως,αυτό οφείλω να το ομολογήσω)με παρέπεμψε να στείλω με συνεργαζόμενη σε αυτούς courrier το PS3 μου στην Αθήνα(αν γίνει κομματάκια στο δρόμο από την απορσεξία τους δεν πειράζει.Ίσως το ρίξουν και σε 'μένα και γλιτώσουν την αλλαγή ) και αυτοί θα το έλεγχαν για τα περαιτέρω.Ούτε στοιχεία μου ζήτησαν,βέβαια,ούτε τίποτα.Αυτά,λέει,πρέπει να τα γράφω εγώ μέσα σε ένα χαρτί που θα βρίσκεται στο κουτί μαζί με το PS3.Και το πιο κορυφαίο ακόμα είναι ότι όταν τους ρώτησα πόσο θα πάρει η αντικατάσταση,μου απάντησαν(ευγενικότατα πάλι)ότι επείδη έχει τελειώσει η παρτίδα των 40Gb(από τα άπειρα προβλήματα που έχουν προφανώς δεν προλαβαίνουν να τα αλλάζουν)ότι αν είμαι τυχερός την...επόμενη εβδομάδα θα μου έχουν στείλει το καινούριο.Τι να πω...Εγώ βλέπω ότι έσκασα τόσα λεφτά για να πάρω ένα προβληματικό μηχάνημα και πρέπει να ακολουθήσω ολόκληρη διαδικασία για να μου το αλλάξουν.Και αν αυτό που θα μου στείλουν είναι και αυτό προβληματικό ξανά μανά τα ίδια.Έχω ξενερώσει όσο δεν πάει...
              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

              Comment


              • #22
                Για τα 40αρια εχουν ακουστει διαφορα οντως.Παντως αυτο που εχει ακουστει εντονα και δεν ξερω αν ειναι τυχαιο πλεον(στην αρχη το θεωρουσα υπερβολη) ειναι οτι στα 40αρια ειχαν πολλοι το ιδιο προβλημα οταν εβαζαν το PES 2008!
                Με λιγα λογια τους κατεστρεφε το μηχανημα...
                Ελεος.

                Comment


                • #23
                  Υπάρχει κάποιο μέλος που παράτησε το ΧΒΟΧ 360 και το γύρισε στο PS3 για τους ίδιους λόγους . Καιρός κάποιος άλλος να κάνει το ακριβώς αντίθετο XD .

                  Επιμύθιο της όλης ιστορίας; Μην παίζετε pes, κάνει κακό στο PS3 (και στο μυαλό ).

                  Comment


                  • #24
                    Δεν το αποκλείω να έβαλε και το PES το χεράκι του... Εδώ εγώ το demo του έβαλα να παίξω 2-3 φορές και σε κάθε περίπτωση μου πάγωσε το PS3

                    Και στο 360 υπήρχαν παιχνίδια που βοηθούσαν να τουβλώσουν ;) οι κονσόλες. Το Quake 4 ήταν ένα απ' αυτά απ' ότι είχα διαβάσει στο ίντερνετ (εμένα πάντως την πρώτη φορά που πέθανε το 360 έγινε ενώ έπαιζα αυτό).

                    Βέβαια φαντάζομαι οτι τα κακοσχεδιασμένα / προβληματικά παιχνίδια από μόνα τους δεν φταίνε, απλώς κάνουν μια προβληματική κονσόλα να τουβλώσει μια ώρα αρχύτερα.

                    Τέλος πάντων, ψάξτο λίγο περισσότερο για το αν το Πλαίσιο είναι υποχρεωμένο ή όχι να στο αλλάξει (πάρε τηλέφωνο καμιά οργάνωση προστασίας καταναλωτή ή κάτι τέτοιο). Εδώ στην Αγγλία πάντως τα καταστήματα είναι υποχρεωμένα να σου αλλάξουν προβληματική κονσόλα που είναι μέσα στην εγγύηση και το κάνουν χωρίς την παραμικρή αντίδραση.

                    Comment


                    • #25
                      Το Quake 4 ήταν ένα απ' αυτά απ' ότι είχα διαβάσει στο ίντερνετ (εμένα πάντως την πρώτη φορά που πέθανε το 360 έγινε ενώ έπαιζα αυτό). [/b]
                      Δεν το γνώριζα αυτό για το Quake...Το είχα νοικιάσει και παίξει μια μέρα πριν καεί το πρώτο μου 360.Ευτυχώς ήταν εντός 7ημέρου και μ το άλλαξαν από το Πλαίσιο ζωρίς δεύτερη κουβέντα.Τώρα για το 40GB PS3 με παραξενεύει το όλο θέμα μιας και η Sony έχει καλό προηγούμενο σε κονσόλες.Ελπίζω όταν πάρω ps3 να βρω κανένα 60GB στην επαρχία που έχουν ξεμείνει πολλά-αρκεί να μην τα πουλάνε ακόμη για 660? :icon_twisted:

                      ΕDIT:
                      Στο Πλαίσιο μου είχαν πει για το 360 αλλά και για το psp slim μόλις τα αγόρασα:"Μέχρι και μία εβδομάδα αλλαγή από εμάς μετά από την αντιπροσωπεία."
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • #26
                        Υπάρχει κάποιο μέλος που παράτησε το ΧΒΟΧ 360 και το γύρισε στο PS3 για τους ίδιους λόγους . Καιρός κάποιος άλλος να κάνει το ακριβώς αντίθετο XD .[/b]
                        Δλδ μπρος γκρεμος και πισω ρεμα


                        Επιμύθιο της όλης ιστορίας; Μην παίζετε pes, κάνει κακό στο PS3 (και στο μυαλό ).[/b]
                        Εδω η απαντηση της Sony με email σε ενα φιλο απο αλλο φορουμ ;)
                        Αγαπητέ Πελάτη ,

                        Σε συνεχεία της γραπτής μας επικοινωνίας σας ενημερώνω ότι η υπόθεση σας βρίσκεται υπό εξέταση και θα σας απαντήσουμε το συντομότερο δυνατόν , Για την ενημέρωση σας, έχουν παρουσιαστεί περιπτώσεις που το PES2008 δημιουργεί προβλήματα σε συσκευές PS3, ενώ όλα τα αλλά παιχνίδια λειτουργούν κανονικά.Τα μέχρι στιγμής στοιχειά αναφέρουν ότι δεν υπάρχει κάποιο κατασκευαστικό πρόβλημα ή ελάττωμα στο PS3 και οφείλεται στο παιχνίδι. Τα ανάλογα τμήματα της SONY και της εταιρίας κατασκευής του παιχνιδιού βρίσκονται σε συνεργασία για να βρουν τη λύση.

                        Με εκτίμηση
                        [/b]

                        Comment


                        • #27
                          Αγαπητέ Πελάτη...
                          [/b]

                          Comment


                          • #28
                            lol
                            Oντως ακουγεται καπως

                            Comment


                            • #29
                              Για τα 40αρια εχουν ακουστει διαφορα οντως.Παντως αυτο που εχει ακουστει εντονα και δεν ξερω αν ειναι τυχαιο πλεον(στην αρχη το θεωρουσα υπερβολη) ειναι οτι στα 40αρια ειχαν πολλοι το ιδιο προβλημα οταν εβαζαν το PES 2008!
                              Με λιγα λογια τους κατεστρεφε το μηχανημα...
                              Ελεος.
                              [/b]
                              Ε ναι αν φταίει κάποιο παιχνίδι από αυτά που έχω παίξει το Uncharted δεν πιστεύω να είναι,το Assassin's Creed δεν το έχω πολυαγγίξει...και το PES2008 το έχω ψιλολιώσει από τότε που το πήρα,άρα μάλλον αυτό θα φταίει.Δηλαδή όταν με το καλό μου το αντικαταστήσουν κάνω ολικό reset.Με το Assassin''s Creed βαριέμαι να ξανασχοληθώ,το Pro θα φοβάμαι να το βάλω μη μου ξαναχαλάσει(άλλά θα πέσω στον πειρασμό και θα παίξω με αποτέλεσμα μετά να πάω για 2η αντικατάσταση ) και θα περιμένω το Devil May Cry για να ξαναχαρώ τις δυνατότητες του PS3 μου...

                              Evans,πολύ δελεαστική η πρόταση σου!Θα την σκεφτώ πάρα πολύ σοβαρά...not!!!

                              Αύριο,μάλλον,θα ξαναπάω στην άλλη αντιπροσωπεία της Sony(αυτή που τηλεφώνησα το πρωί ήταν μόνο για τεχνική υπστήριξη)να δω τι θα γίνει τελικά και αν θα χρειαστεί να το στείλω Αθήνα.Πάντως ευχαριστώ για το ενδιαφέρον με συγκινείτε ω συν-forum-ίτες μου
                              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                              Comment


                              • #30
                                Δηλαδή ρε παιδιά σταθείτε, γιατί το PES2008 δημιουργεί προβλήματα στο ps3; τα blu ray του PES2008 από κάτω έχουν κολλημένη άμμο η οποία γρατζουνάει το blu ray driver;

                                Τι έγινε Neltharion θα στο αλλάξουν;

                                Τώρα για το 40GB PS3 με παραξενεύει το όλο θέμα μιας και η Sony έχει καλό προηγούμενο σε κονσόλες.Ελπίζω όταν πάρω ps3 να βρω κανένα 60GB στην επαρχία που έχουν ξεμείνει πολλά-αρκεί να μην τα πουλάνε ακόμη για 660€ :icon_twisted:[/b]
                                Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα άμα το ps3 είναι 40 ή 60GB. Το PS3 έχει πολύ καλή φήμη όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής του, κι εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου όσον αφορά την καλή παράδοση της Sony στην αξιοπιστία των κονσολών της, καθώς τα πρώτα τουλάχιστον PS2 δεν ήταν και οι πιο αξιόπιστες κονσόλες που υπήρξαν. Το PS3 είναι όμως μια πολύ αξιόπιστη κονσόλα και τους περισσότερους τους προκάλεσε έκπληξη το γεγονός πως ένα PS3 παρουσίασε πρόβλημα. Αν ήταν ένα 360 θα λέγαν οι περισσότεροι "άλλο ένα ελλατωματικό στα τόσα''..

                                Τώρα όσον αφορά το PS3, σίγουρα κι εδώ θα υπάρχουν κάποια ελλατωματικά, δε μπορεί αυτό συμβαίνει παντού, σε ότι είναι μηχάνημα, για αυτό υπάρχουν και οι εγγυήσεις. Ο Neltharion απλώς ήταν άτυχος και του έπεσε ένα ελλατωματικό όπως φαίνεται PS3, βέβαια και το PES2008 ίσως να έπαιξε και αυτό το ρόλο του όπως λέτε κάποιοι.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X