Announcement

Collapse
No announcement yet.

Sony Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Για το PS2 δεν το γνώριζα αυτό που λες.Το είπα περισσότερο από προσωπική εμπειρία μιας και το PS2 μου αλλά και το PS μου(αγορασμένο το 97)λειτουργούν μια χαρά και τα δύο.Όπως καλή εμπειρία έχω και από τη Nintendo με NES(του 91-92)και SNES(95)να λειτουργούν επίσης άψογα.
    Σχετικά με τη Microsoft,έχω συμφιλιωθεί με το γεγονός πως από στιγμή σε στιγμή μπορεί το 360 μου να μας αφήσει χρόνους.
    Όσον αφορά το θέμα 40GB και 60GB.προτιμώ το δεύτερο μιας και έχει και backwards compatibility(που σε αυτή τη γενιά sony και micro φαίνεται να τη σνομπάρουν...)Εννοείται πως αν τη βρίσκω ακόμη 660?(αθάνατη ελληνική επαρχία)τότε θα προτιμήσω την 40.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • #32
      Δε το γυριζουμε ολοι στα PC λεω γω;
      Ground_Zero:

      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

      Comment


      • #33
        Δε το γυριζουμε ολοι στα PC λεω γω;
        [/b]
        Το PC είναι με διαφορά η πιο ασταθής gaming πλατφόρμα στην ιστορία.

        Comment


        • #34
          Που τα λενε αυτα στο Βελγιο;

          Σε τι εννοεις ακριβως;


          Κοιτα αν υποθεσουμε οτι θες ετσι κι αλλιως ενα PC για γενικη χρηση,αντι να δωσεις 450 για κονσολα,τα δινεις για CPU,RAM,GPU και εισαι κομπλε.

          230 για 8800GT,70 για RAM και 165 για Ε6750 και εισαι ετοιμος.Βεβαια ειναι αναλογα τι παιχνιδια θες να παιξεις.Αν θες games που υπαρχουν σε κονσολα,ε θα παρεις κονσολα.
          Ground_Zero:

          Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

          Comment


          • #35
            Κοιτα αν υποθεσουμε οτι θες ετσι κι αλλιως ενα PC για γενικη χρηση,αντι να δωσεις 450 για κονσολα,τα δινεις για CPU,RAM,GPU και εισαι κομπλε.[/b]
            Με μια λεπτομερια .Οι κονσολες δημιουργηθηκαν για να παιζεις παιχνιδια και το pc για να γραφεις στο word

            Comment


            • #36
              Τα περισσότερα PS2 παρουσιάζανε πρόβλημα με το laser μετά από 3-4 χρόνια περίπου. Χωρίς αναβαθμίσεις μετά από 3-4 χρόνια οποιοδήποτε PC είναι άχρηστο για gaming. Πέρα από το οτι πρέπει να ξηλώνεσαι κάθε 2 χρόνια περίπου για αναβαθμίσεις αμα θέλεις να παίζεις τα τελευταία παιχνίδια (οπότε εκ της φύσεως της η πλατφόρμα είναι ασταθης για gaming αφού δεν κρατάει πολύ καιρό χωρίς επιπλέον κόστος), τα παιχνίδια για PC είναι τα πλέον ασταθή από πλευράς freezing, crashes, incompatibilities, low performance κλπ. τα περισσότερα παιχνίδια για PC κυκλοφορούν μισοτελειωμένα και μετά προσπαθούν να τα συμμαζέψουν με patches (κατι που δυστηχώς γίνεται πιο συχνά και στις κονσόλες πλέον).

              Δεν έχω τίποτα ενάντια στο PC, για FPS και strategy games (και τα 2 genres που μου αρέσουν πολύ) είναι κορυφή, αλλά από σταθερότητα και reliability πάσχει.

              Comment


              • #37
                Κοιτα αν υποθεσουμε οτι θες ετσι κι αλλιως ενα PC για γενικη χρηση,αντι να δωσεις 450 για κονσολα,τα δινεις για CPU,RAM,GPU και εισαι κομπλε.

                230 για 8800GT,70 για RAM και 165 για Ε6750 και εισαι ετοιμος.Βεβαια ειναι αναλογα τι παιχνιδια θες να παιξεις.Αν θες games που υπαρχουν σε κονσολα,ε θα παρεις κονσολα.
                [/b]

                δεν φτανουν φιλε μου.
                motherboard? τροφοδοτικο? dvdrw drive? ηχεια? mouse? keyboard?

                βαλε κανα 200-250 ακομα.

                υποθετοντας οτι τα ειχες ηδη κ μιλας για αναβαθμιση, μην ξεχνας οτι 1 στις 2 περιπτωσεις, δεν γινεται αναβαθμιση λογο ασυμβατοτητας. κοινως, πας για καινουργιο.


                οσο για τα παιχνιδια, αν θες να παιζεις παιχνιδια, παιρνεις κονσολα ΚΑΙ pc. δεν παιρνεις ενα απο τα 2 οταν δεν σου αρεσουν τα παιχνιδια που βγαινουν σε αυτο.

                Comment


                • #38
                  E ναι αλλα ειπα πως αν υποθεσουμε πως ετσι κι αλλιως θες ενα PC για γενικη χρηση,τα υπολοιπα mobo keyboard κτλ εννοουνται.Απλα δεν αγοραζεις καποιο με ενσωματωμενη καρτα αλλα μια ξεχωριστη,αγοραζεις ενα καλυτερο επεξεργαστη,και περισσοτερη RAM.Αυτα ειναι τα εξοδα που θα εκανες για να αγοραεις μια κονσολα.Φυσικα και το κοστος ειναι μεγαλυτερο αλλα το PC δεν ειναι μονο για games. B)



                  οσο για τα παιχνιδια, αν θες να παιζεις παιχνιδια, παιρνεις κονσολα ΚΑΙ pc. δεν παιρνεις ενα απο τα 2 οταν δεν σου αρεσουν τα παιχνιδια που βγαινουν σε αυτο.[/b]

                  ?????
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • #39
                    Φυσικα και το κοστος ειναι μεγαλυτερο αλλα το PC δεν ειναι μονο για games. B)
                    [/b]
                    Κερατούκλη, το πιάσαμε το υπονοούμενο ;) ;)
                    Δώσε κανα καλό λινκ γιατί αυτό που μου είχες στείλει στο GP το χασα

                    Comment


                    • #40
                      E ναι αλλα ειπα πως αν υποθεσουμε πως ετσι κι αλλιως θες ενα PC για γενικη χρηση,τα υπολοιπα mobo keyboard κτλ εννοουνται.Απλα δεν αγοραζεις καποιο με ενσωματωμενη καρτα αλλα μια ξεχωριστη,αγοραζεις ενα καλυτερο επεξεργαστη,και περισσοτερη RAM.Αυτα ειναι τα εξοδα που θα εκανες για να αγοραεις μια κονσολα.[/b]
                      Για μενα το μεγαλυτερο πλεονεκτημα των κονσολων δεν ειναι η τιμη,ουτε το οτι δεν χρειαζονται αναβαθμηση.Ειναι η μεγαλυτερη υποστηριξη απο τους τριτους αλλα και οι first-party αποκλειστικοτητες.Δηλαδη τα παιχνιδια.

                      Comment


                      • #41
                        Τι έγινε Neltharion θα στο αλλάξουν;
                        [/b]
                        Αφού τελικά και χθες έγινα..."μπαλάκι" ανάμεσα στο Πλαίσιο και στις 2 αντιπροσωπείες της Sony τελικά έβγαλα μία άκρη.Μίλησα με τον υπεύθυνο του Πλαίσιο ο οποίος ανέλαβε την ευθύνη για την μεταφορά του Ps3 μου στην Αθήνα για αντικατάσταση.Στο τεχνικό τμήμα μου είπαν,τελικά,πως ολόκληρη η παρτίδα ήταν προβληματική...και πως κατά πάσα πιθανότητα μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα έχω το καινούριο μου,μη ελαττωματικό(?) Ps3.Τέλος καλό όλα καλά ελπίζω!
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • #42
                          .και πως κατά πάσα πιθανότητα μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα έχω το καινούριο μου,μη ελαττωματικό(?) Ps3.Τέλος καλό όλα καλά ελπίζω![/b]
                          Εγώ εν το μεταξύ ακόμη περιμένω να μου το στείλουν, καθώς μπου είπαν πως τους τελείωσαν (τα ps3 lol τόσο πολύ τα παίρνουν) και σε λίγες μέρες θα τους έρθει νέο πράμα.
                          Star Citizen videos Star Citizen gallery

                          Comment


                          • #43
                            Φανταζεσαι να σου στειλουν απο την εν λογω παρτιδα;


                            Παρτε 360 ρε,1,5 χρονο ζωης εχει περιπου.Δε θα εχετε αγχος αν θα χαλασει,καθως θα ειστε σιγουροι.
                            Ground_Zero:

                            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                            Comment


                            • #44
                              Παρτε 360 ρε,1,5 χρονο ζωης εχει περιπου.Δε θα εχετε αγχος αν θα χαλασει,καθως θα ειστε σιγουροι.
                              [/b]
                              Πλάκα πλάκα μόνο το Wii αποτελεί αξιόπιστη κονσόλα σήμερα.Το παίρνεις και ξέρεις.Δε θα σου χαλάσει.Τώρα αν μέσα στην πόρωση σου, σου φύγει το Wii Mote από το χέρι και καταστρέψεις οτιδήποτε άλλο μέσα στο δωμάτιο εκτός από το ίδιο το Wii(ευτυχώς έως τώρα μόνο ένα φως και το κεφάλι του αδερφού μου έχουν πέσει θύματα),μάλλον σου βγαίνει πιο φτηνό και λιγότερο ταλαίπωρο να πάρεις ένα X360 ή ένα Ps3.
                              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                              Comment


                              • #45
                                Και το PS3 ειναι το ιδιο.Μη μασας απλα ετυχε και επεσες σε ενα ελλατωματικο κομματι.Ειχα διαβασει ενα αρθρο που προσπαθουσαν για ενα μηνα να "σκοτωσουν" το PS3,αλλα δεν εκανε ουτε restart.Το ειχαν ενα μηνα συνεχομενα ανοιχτο βαζοντας να παιζει blu-ray και games ετσι ωστε να κουραζεται και δεν ενιωθε τπτ.Ηταν εκδοση των 60Gb.Ελπιζω τα 40αρια να μην ειναι κατωτερης ποιοτητας.
                                Ground_Zero:

                                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                                Comment

                                Working...
                                X