Announcement

Collapse
No announcement yet.

Πόσες χιλιάδες δρχ δαπανήσατε για το πιο ακριβό σας παιχνίδι;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πόσες χιλιάδες δρχ δαπανήσατε για το πιο ακριβό σας παιχνίδι;

    Εγω έσπασα το ρεκόρ σα πιτσιρικι με το Perfect Dark + Expantion pack θυμάμαι μου είχε βγει στις 28,000δρχ ενώ λίγο αργότερα πήρα για 27,000δρχ το pokemon tournament που περιειχε και το expantion για να παιρνει τη red και τη blue!

  • #2
    Σιγα μη πηρες και το Pokken Tournament. Pokemon Stadium το λεγανε.

    Τεσπα, ψιλικατζης, εγω εδωσα 30.000 δρχ για Donkey Kong 64 με expansion pack. Και τωρα γκρινιαζουμε για τα 50€
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      To Shenmue αρκετά χρόνια από την ημερομηνία κυκλοφορίας του από μαγαζί στο οποίο είχε ξεμείνει, 70-80 ευρώ είχα δώσει αν θυμάμαι καλά.
      Κάθε φορά που βλέπω το χάρτινο περίβλημα να φθείρεται εκνευρίζομαι.
      The illusion of free will is an illusion.

      Comment


      • #4
        Επρεπε ν το βαλεις σε θηκουλα. Εγω πχ περυσι που χτυπησα Super Mario Bros 3 Nes παραγγειλα μια πλαστικη απο ebay ν το προστετευω.

        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Αναρωτιεμαι ποιοι ψωνιζανε τα παιχνιδια του snes που καναν 23,000+ καθως στην ηλικια που εβγαιναν οι gamers κατα μεσο ορο πηγαιναμε δημορικο βαρια γυμνασιο..

          Comment


          • #6
            Εμείς θυμάμαι τα ανταλλάσσαμε με άλλα όταν τα τερματίζαμε, πολλές φορές χωρίς αντίτιμο. Στο Gameland στην Καλαμάτα, επικές εποχές.
            Οπότε είχαμε 1-2 στη συλλογή μας και τα αλλάζαμε συνεχώς.
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • #7
              Αυτο επαιξε στο 64 οπου περασαν πολλα παιχνιδια παο τα χερια μου και τα ανταλλαξα ολα, fighters destiny, turok 2, 1080 klp..

              Comment


              • #8
                Δε ξερω για Snes αλλα και στο 64 τοσο ειχαν και παιρναμε 3-4 μεσα στο χρονο. Βοηθουσε βεβαια οτι ημασταν δυο αδερφια. Μονο ενα game ειχα ανταλλαξει σε καταστημα γιατι ηταν μουφα (Nagano Winter Olympics 98). Δυστυχως καποια αλλα δε τα χω πια απλα γιατι τα δωσα σε λαθος ατομα - φταιω κι εγω που δε τα αναζητουσα εγκαιρα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Φιλε εγω βρηκα το τηλεφωνο οπου δουλευαν οι γονεις του μαλακισμενου που δεμου επεστρεφε το iss deluxe και τους πηρα και τα κανα ολα πουτανα. Δε φωναζα απλως αφηνα υπαινιγμους πως με εκλεψε.

                  Comment


                  • #10
                    Έδωσα 12.500 δρχ για Master System, με τα χρήματα που έβγαλα από τα κάλαντα. Τρελή ευκαιρία, παντού έπαιζε από 15 χιλιάρικα και πάνω. Την επόμενη χρονιά πήγα ο μπόμπιρας με τον ξάδερφό μου και οι δύο μαζί με 25 χιλιάρικα περίπου για να αγοράσουμε από κοινού Game Boy. Η τύπισσα στο ταμείο μας είπε πως κόστιζε 30, επομένως αφού κοιταχτήκαμε σαν χάνοι, αποφασίσαμε να αγοράσουμε από ένα παιχνίδι ο καθένας και να μας μείνουν και ρέστα Το Playstation 1 δεν ξέρω πόσο έκανε, έβαλα τους γονείς να μου το πάρουν για δώρο

                    PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                    Comment


                    • #11
                      Νομιζω 12.000 για το Hybrid Heaven, πρεπει να ηταν το μονο παιχνιδι που αγορασα καινουργιο οσο ειχαμε δραχμες.
                      Γενικα παντα αγοραζα μεταχειρισμενα και εκανα πολλες ανταλλαγες, νομιζω τοτε εδινα 1000 η 1500 δρχ στο software center στην Χαλκοκονδύλη. Δεν θυμαμαι ακριβως ποσα εδινα συνηθως, γενικα σπανια εδινα πανω απο 5000. Master system νομιζω κοντα στο 95-96 πρεπει να τα αγοραζα 3-5 χιλιαρικα και 1.5-3 χιλιαρικα χωρις κουτι.

                      Comment


                      • #12
                        Τσάμπα το πηρες το hybrid Heaven εμενα μου φαγε στανταρ το συνηθισμενο 18αρι, εκεινη την εποχη δεν ειχα και πνευμα οικονομιας θεωρουσα πως τα καλα παιχνίδια πρέπει να πληρώνονται, ασε που τα αγοραζα μερικα και day one (στο red line η οπως λεγότανε ο καταλογος που ειχε πισω στο gamepro)

                        Comment


                        • #13
                          Πωωω το redline ηταν θεικο για τοτε. Για την εποχη φοβερες τιμες, το ανακαλυψα στη μεταβαση Ν64 - GC. Ειχα τσιμπήσει Goemon 64 20€ απο κει.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #14
                            Super Street Fighter II (SNES): 34.500 δρχ
                            Insert Coin

                            Comment


                            • #15
                              Οριστε και τωρα γκρινιαζουμε που εχει 40€ στο Switch
                              Do a barrel roll!

                              Comment

                              Working...
                              X