Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλύτερη και πιο πρωτοποριακή κονσόλα ;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Δύσκολα... τουλάχιστον για τώρα.

    Comment


    • #17
      Originally posted by straier View Post
      Πάντως sound chip SNES>>>>sound chip Mega Drive.
      H Amiga έριχνε στα αυτιά και των 2... Και κυκλοφόρησε το 86'

      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • #18
        Ωραίο το συγκεκριμένο κομμάτι αλλά θεωρώ το SNES πολύ ανώτερο. Είχε και 8 κανάλια.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • #19
          ΈΕεεε;;; μάλλον πρέπει να πας να δουν τα αυτιά σου, φιλικά πάντα (από 0:43 και μετά)
          Ειδικά στο κομμάτι που μπαίνει στο 3:31 ξεκινάει το ΤΣΟ+ΛΟ


          Last edited by Somari; 24-10-2017, 10:40 AM.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #20
            Πέρα από αυτά που πολύ σωστά είπατε, εγώ θα προσθέσω xbox 360.

            Ξεκίνησε πολύ δυνατά, μετά το έχασε στην πορεία, πειραματίστηκε με κινεκτ και ξέχασα τα φυσιολογικά games αλλά πρόκειται για την κονσόλα που καθιέρωσε το μοντέλο της κονσόλας που χρησιμοποιούμε σήμερα και θα χρησιμοποιούμε στο μέλλον. Καθιέρωσε δηλαδή το online play, τις communities, τα achievements, χαρακτηριστικά που ήρθαν για να μείνουν και αντιγράφονται από όλα τα μηχανήματα που προσφέρονται για gaming. Προσωπικά την θεωρώ αδιάφορη κονσόλα, μετά τα πρώτα χρόνια δεν έβγαλε κανένα ενδιαφέρον παιχνίδι, για τα δικά μου τουλάχιστον γούστα, όμως δεν μπορώ να αμφισβητήσω την αξία της.


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • #21
              Εγώ δεν θα πρωτοτυπήσω αλλά αυτό που κάνει η MS με το BC, να έχεις σε μία κονσόλα 3 γενιές παιχνίδια (Xbox One, Xbox 360, OG Xbox) με αυξανόμενη βιβλιοθήκη είναι όντως πρωτοποριακό στα δικά μου μάτια όσον αφορά τις κονσόλες. Από το Witcher 3, στο Skyrim και μετά στο Star Wars: KotOR, αδιανόητο.

              Comment


              • #22
                ΈΕεεε;;; μάλλον πρέπει να πας να δουν τα αυτιά σου, φιλικά πάντα (από 0:43 και μετά)
                Ειδικά στο κομμάτι που μπαίνει στο 3:31 ξεκινάει το ΤΣΟ+ΛΟ
                Δε μου λέει τίποτα που ένα μέτριο port ακούγεται χειρότερα από το αυθεντικό (δεν ήξερα καν πως έχει βγει για SNES) από τη στιγμή που το συγκεκριμένο παιχνίδι έχει και πολύ ιδιαίτερη μουσική. Και στο PS4 μπορεί να ακουγόταν χειρότερο.
                Θα μπορούσα να παραθέσω όλο το OST του Chrono Trigger, του FF6, του Tales of Phantasia, του Super Metroid, του F-Zero κλπ αλλά δε θα είχε νόημα.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                  Εγώ δεν θα πρωτοτυπήσω αλλά αυτό που κάνει η MS με το BC, να έχεις σε μία κονσόλα 3 γενιές παιχνίδια (Xbox One, Xbox 360, OG Xbox) με αυξανόμενη βιβλιοθήκη είναι όντως πρωτοποριακό στα δικά μου μάτια όσον αφορά τις κονσόλες. Από το Witcher 3, στο Skyrim και μετά στο Star Wars: KotOR, αδιανόητο.
                  Εντάξει και το GBA έπαιζε παιχνίδια από απλό Gameboy & Gameboy Color.Οπότε Nintendo did it first.


                  Εγώ θα πω το PS4.Τι γιατί;Έχει κοτζαμάν share button.Τι θες να πεις δεν είναι πρωτοποριακό;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #24
                    Θα ελεγα οτι συμφωνω με τον Deus, το Χ360 εκανε στη συγχρονη εποχη αυτο που εκανε η Nintendo με το NES, καταφερε δηλαδη να μορφοποιησει και να επανακαθορισει το τι ειναι η κονσολα ως συσκευη. Την πορεια του X360 τη χωριζω σε προ και μετα kinect εποχη, με την πρωτη να χαρακτιριζεται απο επαναστατικοτητα και ως προς το software με παραλληλη συμβολη στην αλλαγη της δομης ολου του market σε πολιτιστικο (αποκλειστικοι ιαπωνικοι τιτλοι, σπασιμο αποκλειστικοτητων, ερχομος δυτικων τιτλων και ειδων στα συστηματα) αλλα και οικονομικο και δομικο επιπεδο (ιαπωνικοι τιτλοι σε μη ιαπωνικα μηχανηματα, multiplatform era) και τη δευτερη βεβαια να απαρτιζεται απο μια σειρα ειτε τραγικων ειτε αγευστων επιλογων, οι οποιες σε ενα βαθμο συνεχιζονται μεχρι σημερα (πχ για μενα, αν εξαιρεσει κανεις αυτο που λεει ο ren που ειναι οντως πολυ καλο στοιχειο, το ONE ειναι η πιο αδιαφορη-διχως ταυτοτητα κονσολα ολων των εποχων).

                    Απο κει και περα θα ελεγα σιγουρα και το Vita για λογους που εχω πει παρα πολλες φορες, αυτο που ευχομαι ειναι το Switch να συνεχισει τη πολυ καλη πορεια που εχει μιας και κατα μια εννοια ειναι ενας ατυπος συνεχιστης των ιδεων που η sony ειχε με το vita (σε θεωρητικο δυστυχως μονο επιπεδο).
                    Last edited by nooto; 25-10-2017, 04:05 PM.

                    Comment


                    • #25
                      Το PS2 ! Γιατι βγήκαν 4 metal gear solid τίτλοι , 4 silent hill τίτλοι απο την team silent και κανένα απο τα ονόματα αυτά δεν βγηκε ακομα στο ps4 και είμαστε στο 2017. 4 χρόνια ps4 χωρίς mgs και silent hill οι πουστηδες ....

                      Comment


                      • #26
                        Δε διαφωνω επι της ουσιας αλλά βγηκε το MGSV
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Ramparter View Post
                          Δε διαφωνω επι της ουσιας αλλά βγηκε το MGSV

                          Ναι το έγραψα ! Ps2 : mgs2 (2001) , mgs3 (2004) ps3: mgs4 (2008), και mgs5 το (2015)

                          Μακάρι να ήταν και για τις προδιαγραφές του ps4 το mgs5 αλλα δεν ειναι τίποτα άλλο απο ένα καλο πορτ του ps3

                          Comment


                          • #28
                            Η διαφορά της MS με της Nintendo και Sony είναι ότι η εξομοίωση, με κώδικα που αναπτύχθηκε στην πορεία και κάνει τα παιχνίδια να παίζουν καλύτερα, καλύτερο frame rate, ανάλυση, no tearing και όχι απλό BC της προηγούμενης γενιάς που τα παίζει το ίδιο.
                            Έβαλα το Kotor στο One και τα γραφικά είναι πεντακάθαρα ενώ και το frame rate είναι πολύ καλό. Στο OG Xbox οι πτώσεις των καρέ ήταν συχνές και μεγάλες. Δεν ισχύει εδώ το ίδιο. Είναι πάνω από 30.
                            Καταλαβαίνεις πολύ καλά την σημασία να μπορείς σε ένα σύστημα να παίζεις games από όλο το γενεαλογικό δέντρο της βιβλιοθήκης του Xbox retail και digital χωρίς να καταφεύγεις σε remasters ή να ξεσκονίζεις άλλο σύστημα για να παίξεις κάτι αγαπημένο από παλιότερη γενιά.
                            Last edited by Ren_of_Heavens; 26-10-2017, 09:56 AM.

                            Comment


                            • #29
                              Microsoft Fanboy o Ren.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • #30
                                Η αλήθεια είναι πως Backwards compatibility για όλες τις προηγούμενες κονσόλες, είναι πολύ ωραίο. Το μόνο κακό είναι πως το επόμενο κύμα τίτλων θα είναι σε κάμποσους μήνες, άρα με αυτούς τους ρυθμούς το πολύ να δούμε κάνα 10-15% των τίτλων του πρώτου ΧΒΟΧ στην τωρινή κονσόλα, αλλά και πάλι, πολύ μπροστά οι τύποι, φοβερή κίνηση που δεν είμαι σίγουρος αν θα τους αποφέρει και πολλά κέρδη. Αυτά να βλέπει η Sony μπας και προσφέρει κάτι αντίστοιχο, αν και χλωμό το κόβω τώρα που είναι πάλι στην κορυφή. Αν βρεθεί πάλι δεύτερη και ζοριστεί, ίσως να δούμε κάτι.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X