Announcement

Collapse
No announcement yet.

Καλύτερη και πιο πρωτοποριακή κονσόλα ;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Η διαφορά της MS με της Nintendo και Sony είναι ότι η εξομοίωση, με κώδικα που αναπτύχθηκε στην πορεία και κάνει τα παιχνίδια να παίζουν καλύτερα, καλύτερο frame rate, ανάλυση, no tearing και όχι απλό BC της προηγούμενης γενιάς που τα παίζει το ίδιο.
    Και το PS2 έκανε βελτιώσεις των παιχνιδιών του PS1 (και στα γραφικά και στους χρόνους φόρτωσης). Και έπαιζε σχεδόν όλα τα παιχνίδια του PS1 κάτι που νομίζω πως δεν ισχύει στο One. Και πρακτικά όλες οι φορητές κονσόλες της Nintendo έως και το 3DS είναι backwards compatible τουλάχιστον με την προηγούμενη γενιά.
    Το πρόβλημα όπως έχω ξαναπεί είναι ότι μάλλον είναι πεταμένα λεφτά για τις εταιρείες γιατί, όσο κι αν μας αρέσει, δεν είναι selling point μιας κονσόλας για την συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου. Γι' αυτό άλλωστε το backwards compatibility που υπήρχε στις αρχικές εκδόσεις του PS3 (αρχικά PS3 ήταν bc με PS1 και PS2, δυο γενιές πίσω όπως και το One) καταργήθηκε.
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • #32
      Το SNK Neo-Geo. Η καλύτερη της εποχής του, πρωτοποριακή γιατί έφερε τα arcades σπίτι και δεν μπορούσε να το συντηρήσει κανένας, εκτός από τους τριπλοθεσίτες του δημοσίου εκείνη την εποχή.
      Insert Coin

      Comment

      Working...
      X