Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Odyssey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Εγώ νομίζω ότι το πιο ανησυχητικό για την Nintendo είναι πώς θα μπορέσει να ακολουθήσει ή να ξεπεράσει στα στάνταρντς που έθεσε αυτή την χρονιά. Zelda/Mario κλασσικού επιπέδου ποιότητας και παράλληλα μοντέρνα σε κάθε τομέα, 3rd party support, retro support, indie support. Πιστεύω ότι αυτή η χρονιά δεν επαναλαμβάνεται έυκολα και επίσης το hardware δεν βγάζει 5 χρόνια ούτε για πλάκα.

    Το Mario τώρα, είναι κλασσική περίπτωση που δεν μπορείς να το αφήσεις μέχρι να καταναλώσεις 400-500 power moons. Μετά απο εκεί είναι one off προσπάθειες για τα δυσκολότερα challenges. Αλλά είτε παίζεις ελάχιστα είτε όλη μέρα, δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος να πεί ότι δεν τον ικανοποιεί. Είναι άριστο σε κάθε τομέα.
    Insert Coin

    Comment


    • #62
      Το hardware μπορει να αναβαθμιστει, στο software μπορει να μη πιασει τα Mario Odyssey, Zelda αλλα με Pokemon, Fire Emblem, Yoshi, Kirby (confirmed μεχρι τωρα, αγνωστο αν το Poke θα τα καταφερει φετος) και με προσθηκη ενος DK, Animal Crossing και μαζι με classic releases τα οποια τα θεωρω στανταρ για φετος και περιμενω και GC releases, και μαζι με το 3rd party support που φαινεται οτι παιρνει τα πανω του, βλεπω να εχει μια πολυ δυνατη δευτερη χρονια.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • #63
        Νομίζω ότι έχουν καταφέρει το "αδιανόητο": Να είναι το ίδιο διασκεδαστικό το ίδιο game για 20 λεπτά και για 3 ώρες συνεχόμενα. Πάρα πολύ δύσκολο πρόβλημα στην επιλυσή του. Δεν έχω βρεί ακόμα παιχνίδι στο Xbox One ή το PS4 με αυτό το χαρακτηριστικό. συνήθως όλα χρειάζονται μεγάλη επένδυση χρόνου.
        Insert Coin

        Comment


        • #64
          Δεν μου αρέσει ο μαριο γιατι έχει καταστρέψει τα παιδια αυτή η γενιά ! Ασε που η νιτεντο κατέστρεψε τα video games ...

          Comment


          • #65
            Ασε που η νιτεντο κατέστρεψε τα video games ...
            H Nintendo έσωσε τα videogames.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #66
              Originally posted by majorfox View Post
              Δεν μου αρέσει ο μαριο γιατι έχει καταστρέψει τα παιδια αυτή η γενιά ! Ασε που η νιτεντο κατέστρεψε τα video games ...
              Μην λές τέτοια και πέσει η μετοχή, τώρα που τα κονομάμε.
              Insert Coin

              Comment


              • #67
                Late to the party, αποφασισα να ανοιξω επιτελους την κονσολα και διαλεξα να πιασω πρωτα το Odyssey (μιας και ερχομαι ηδη απο 2 συνεχομενα zelda). Προς το παρον θα πω οτι μιας και ειναι και η πρωτη μου επαφη με το μηχανημα (ναι δεν το ειχα ανοιξει καν μεχρι χθες ) επαθα πλακα με το ποσο ομορφο ειναι το παιχνιδι. Νομιζω ειναι απο τα πιο ομορφα παιχνιδια που παιξει ever και θα ελεγα οτι στεκεται διπλα αν οχι πιο πανω απο το rachet n clank remake για το ps4 (που επισης ειναι πανεμορφο). Εμεινα πραγματικα εντυπωσιασμενος απο το πως δειχνει το παιχνιδι στην οθονη του switch και υποθετω οτι γενικοτερα πολλα απο τα παιχνιδια που ειναι ακομη και ports, ισως αξιζει να τα δει κανεις σε αυτη την κονσολα μιας και θα παιρνουν πιθανον αλλον αερα.

                Η κονσολα σαν κονσολα ειναι φανταστικη, το μονο που θα αλλαζα αυτη τη στιγμη ειναι ισως η προσθηκη αναλογικοτητας στις πισω σκανδαλες (που δεν υπαρχει και ειναι κλικ buttons), και θα εκανα ισως λιγο πιο καμπυλα τα joy cons για να εχεις πιο ανετο κρατημα (αν και καταλαβαινω τον τωρινο σχεδιασμο τους μιας ειναι all in one η σχεδιαση για να μπορεις να τα χρησιμοποιησεις ακομα και σαν separate controllers για τοπικο διπλο - χωρις να ειμαι σιγουρος για το ποσο εργονομικο ειναι αυτο βεβαια). Απο πλευρας τεχνολογιας παντως, φαινεται πραγματικα super... Θελω να την δοκιμασω και docked οταν επιστρεψω αθηνα για να δω πως δειχνει και στην τηλεοραση.

                Σε οτι αφορα το Odyssey, μολις εφτασα στο sand kingdom οποτε δεν εχω δει πολλα πραγματα, μου φανηκε ωστοσο πολυ ωραια η ιδεα με το καπελο (που θελω να δω πως θα αναπτυχθει) καθως και οι εναλλαγες σε side scrolling 8-bit. Ο χειρισμος ειναι φανταστικος και τα 2 επιπεδα που ειδα φαινονται πανεμορφα και πολυ ανοιχτα (καθομουν και χαζευα σε πολλες στιγμες), δεν ξερω ειναι και η πρωτη φορα που βλεπω τον mario αλλα και τον κοσμο του τοσο ομορφα και high tech-hd υλοποιημενο μιας και τον ειχα αφησει σε n64 και 3ds τιτλους τελευταια φορα που τον ειδα σε 3d. To μονο που δεν μου αρεσει μεχρι στιγμης ειναι οτι καποιες απο τις κινησεις (πχ το 360 πεταγμα του καπελου) γινονται με motion controlls (δεν ξερω αν μπορεις να τις κανεις και αλλιως) και δεν ειναι τοσο βολικο αυτο οταν παιζεις σε portable mode (γιατι κουνας ολη την κονσολα περα δωθε).

                Αυτα, περισσοτερα εν καιρω, παντως ειμαι πραγματικα εντυπωσιασμενος τοσο απο την κονσολα οσο και απο το ποσο ομορφο δειχνει το παιχνδι.
                Last edited by nooto; 19-10-2018, 02:41 PM.

                Comment


                • #68
                  Rotate τον αναλογικο και throw για 360 αλλα υπαρχουν κι αλλα πεταγματα τα οποια δεν εξομοιώνονται με συμβατικα controls. Enjoy, το λατρεψα το παιχνιδι αν και βαρεθηκα να ασχοληθω πολυ μ το post game. Σταματησα στα 500+ moons.
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #69
                    Εχω φτασει στο Luncheon Kingdom και ειμαι κοντα στα 180 moons. Το παιχνιδι ειναι πραγματικα απιστευτο και σε καθε kingdom υπαρχει εισαγωγη καινουργιων ιδεων σε σημειο που λες μεχρι που θα φτασει η ευρηματικοτητα του. Το mechanic με το καπελο απεδωσε μιας και με πολυ ωραιο τροπο μπορεις να δομησεις ενα σωρο διαφορετικα styles απο gameplay και να τα εισαγεις με πολυ οργανικο τροπο μεσα στο παιχνιδι ως κομματι τοσο του exploring οσο και του platforming. Τι να πω δεν εχω λογια για να εκφρασω το ποσα πραγματα προσφερει ο συγκεκριμενος τιτλος, το ποσο πλουσιος και φρεσκος ειναι και ποσο αρτια υλοποιημενος στην πλειονοτητα του. Απο κει και περα και για να σχολιασω καποια πραγματα που εχουν αναφερθει, το παιχνιδι imo δεν ειναι τοσο κοντα στο Mario 64, εκει υπηρχε ενα hub και οι κοσμοι ηταν πιο focused στο platforming αποτι στο odyssey (βλεπε επισης sonic adventure για εναν τιτλο που ακολουθει ακριβως την ιδια δομη). Το odyssey imo ειναι πιο κοντα στο σχεδιασμο του πρωτου jak n daxter μονο που εδω δεν εχουμε οverworld αλλα segmented mini open worlds σαν δομη. Ο λογος που το αναφερω ειναι για να σχολιασω καποια αρνητικα σχολια του Altair με τα οποια σε εναν βαθμο συμφωνω, θεωρω οτι τα moons παρα ειναι πολλα (και υποθετω θα γινουν ακομα περισσοτερα) κατι που δρα αρνητικα στο pacing του platforming, δινει ωστοσο παρα πολλους ποντους στο exploration και στην συνολικη αισθηση που παιρνει καποιος μιας και κατα πλειοψηφια τα set pieces για τα moons ειναι απο απλα ευχαριστα εως καταπληκτικα. Θα ελεγα οτι ο τιτλος ειναι κοντα στο να πετυχει τη χρυση τομη αναμεσα στο platforming και στο exploring αλλα δεν ειμαι ακομα σιγουρος μιας υπαρχουν στιγμες που αποσυντονιζομαι με τον αριθμο των moons.

                    Σε αλλα σχολια, το παιχνιδι οπως ειπα ειναι πραγματικα πανεμορφο και με φανταστικο art και μουσικη, ενω συμφωνω απολυτα με τα οσα γραφτηκαν περι συγχρονου platforming, η Nintendo φαινεται να παιζει μονη της στο συγκεκριμενο πεδιο και δεν υπαρχει τιτλος αυτη τη στιγμη που να προσφερει τετοια συγχρονα mechanics με τον παικτη να εχει ταυτοχρονα τον κυριο ελεγχο και να μην υπαρχουν automated δομες. Πραγματικα αξιζουν συγχαρητηρια για αυτο.

                    Τελος καποια πραγματα ακομα για την κονσολα, δεν μου αρεσει που η εισοδος για τα ακουστικα ειναι απο την πανω μερια του μηχανηματος μιας και πρεπει να περνας το καλωδιο απο το πισω μερος για να μην πεφτει στην οθονη. Επισης υποθετω οτι σε ενα revision πιθανον μπορουν να μεγαλωσουν λιγο την οθονη (κρατωντας το μεγεθος της κονσολας το ιδιο) και να βελτιωσουν πιθανον και τη διαρκεια της μπαταριας (μου κραταει κοντα στις 4 ωρες συνηθως). Απο κει και περα

                    και επίσης το hardware δεν βγάζει 5 χρόνια ούτε για πλάκα.
                    Εγω για καποιο λογο θεωρω ακριβως το αντιθετο, οτι το hardware ειναι timeless (τουλαχιστον στην portable μορφη του). Σιγουρα πρεπει να δω και αλλα παιχνιδια αλλα δεν θα ελεγα οτι θα ειχα κατι παραπανω να ζητησω αυτη τη στιγμη αλλα και στο μελλον σε οτι αφορα την ποιοτητα της αποδοσης που εχει. Το αποτελεσμα το βρισκω πανεμορφο και δεδομενου οτι οι αλλοι 2 θα παιζουν για το ποιος την εχει μεγαλυτερη σε οτι αφορα στο 4k κλπ, που το switch δεν το εχει αναγκη tbh δεδομενης της κατα 50% φορητης φυσης του, νομιζω οτι το μηχανημα εχει potential για το μεγαλυτερο δυνατο future proof.

                    Edit: Μιας και ανεφερα το Sonic Adventure, επιτελους η Sega διακαιωνεται που εβαλε μεσα τη Station Square , δεν ξερω αυτο σκεφτηκα με το που ειδα το Metro Kingdom και τους ρεαλιστικους σε απεικονιση ανθρωπους (μαζι με το loop που εχει το τελευταιο κομματι του 2d segment κατα τη διαρκεια του festival, δεν ξερω εγω το πηρα ως sonic reference ).
                    Last edited by nooto; 23-10-2018, 05:03 PM.

                    Comment


                    • #70
                      Τελος το main game με 250 moons μεχρι στιγμης και ανοιξε και ο τελευταιος κοσμος (epic nostalgia). Το τελικο σκηνικο μου αρεσε παρα πολυ και σαν ιδεα και σαν gameplay. Παμε τωρα να δουμε τι γινεται απο δω και περα μιας και εχω αγωνια να δω το post game. Θα προσπαθησω σιγα σιγα να εξοικειωθω και με τα advanced controls και moves που δειχνουν και τα videos μιας και δεν τα χρησιμοποιησα σε μεγαλο βαθμο μεχρι τωρα και γενικα θελω να δω πιο λεπτομερως τα gameplay mechanics που παρεχονται. Περισσοτερα εν καιρω!

                      Comment


                      • #71
                        Συνεχιζοντας το προσωπικο ανθολογιο, εφτασα στα 520 moons κανοντας ενα περασμα απο ολους τους κοσμους ξανα (μενουν μονο οι 2 τελευταιοι που δεν εχω ακομα παει) και ανοιξε και το Darker Side (Dark και Darker ακομα δεν εχω παει να δω πως ειναι). Θα ελεγα οτι καλο ειναι οποιος εχει ασχοληθει με το παιχνιδι να προσπαθησει να παει μεχρι τα 400-500 moons μιας και παροτι δεν εισαγονται post game τοσες νεες ιδεες, αναπτυσσονται σε τεραστιο βαθμο οι ηδη υπαρχουσες και εκει ειναι που βλεπεις στην πραγματικοτητα το ολο οικοδομημα. Τα δε advanced movesets αρχιζουν και ερχονται με φυσικο τροπο καθως το game οσο προχωρας αρχιζει να τα απαιτει (και πολλα απο αυτα στα δειχνει προκειμενου να παρεις hints, μεσω των koopa races) με το ολο learning curve να εχει αψογη ροη κατα τη γνωμη μου. Εκει ειναι που αρχιζεις και βλεπεις και ολο το game με διαφορετικο τροπο καθως το traversal αποκτα αλλη μορφη και καταλαβαινεις καπως και το ποσο καλο ειναι το ολο level design δεδομενου οτι επιτρεπει τοσα ειδη διαφορετικης προσεγγισης.

                        Το threshold στα moons το αναφερω πιο πολυ διοτι γενικα οταν τελειωσεις το game σου δινει την αισθηση οτι ηταν μικρο, σε συνδιασμο δε με το οτι περιμενα να ανοιξουν νεοι πιο δυσκολοι κοσμοι (οπως στο 3d land) και αυτο δεν εγινε (αλλα επιστρεφεις στους παλιους στους οποιους εχουν προστεθει επιπλεον moons) μου δημιουργηθηκε η αισθηση οτι δεν εχω και πολλα να περιμενω περα απο το παραπανω exploration. Ωστοσο εισαγεται νεο content (με τις mini πιστες των μεταλικων σωληνων) και μεσω του mastery των skills που γινεται με ομαλο τροπο, τα ηδη υπαρχοντα επιπεδα αποκτουν μια νεα μορφη στο δευτερο περασμα που κανεις. Επισης παροτι στο πρωτο περασμα βλεπεις ουσιαστικα το συνολο των ιδεων, ειναι το post game που ανεβαζει τον τιτλο σε goty material (γιατι εκει αρχιζεις να βλεπεις ποσο μακρια μπορει να φτασει η καθε ιδεα).

                        Θελω να δω ποσο μακρια θα καταφερω να φτασω, παντως εν τελει πιστευω οτι οντως πετυχαν τη χρυση τομη αναμεσα στο exploring-collectibles-platforming δεδομενου οτι δεν εχω βαρεθει ουτε στο ελαχιστο (και θελω να επιστρεψω στους κοσμους εκ νεου για να συνεχισω την εξερευνηση). Τι να πω, εξαιρετικος τιτλος απο την N και must play material. Η αληθεια ειναι οτι παντοτε παιζοντας τιτλους της Nintendo αισθανομαι οτι κατι μου λειπει, ειναι το κομματι της αφηγησης-σκηνοθεσιας-ιστοριας που απουσιαζει απο ολα τα games (πλην του Majoras Mask) με τα οποια ηρθα προσφατα σε επαφη, ωστοσο εδω απο ενα σημειο και μετα αυτο το συναισθημα δεν ηταν υπαρκτο και αυτο λεει πολλα (τουλαχιστον σε οτι αφορα τα δικα μου κριτηρια).

                        Περισσοτερα εν καιρω, παντως θα ηθελα να σημειωσω οτι δεδομενου οτι η εταιρεια δειχνει να εχει τοσο ταλαντουχους ανθρωπους στο δυναμικο της, θεωρω οτι ειναι κριμα που δεν επενδυει σε καποιο νεο franchise (δεν εχω και πληρη εικονα αλλα νομιζω οτι υπαρχει μεγαλη στασιμοτητα στην μετα gamecube εποχη και τα νεα franchises ηταν κατι nintendogs και wii sports που οκ tbh ηταν καταδισκασμενα να μην εχουν αντοχη στο χρονο). Ειναι ωραιο που βλεπεις τοσες φανταστικες δομες στα mario και στα zelda αλλα θα ηθελα πολυ να δω ολο αυτο το ταλεντο τι εχει να δωσει (που θα εχει, ειμαι σιγουρος και για αυτο το ζηταω) σε κατι τελειως διαφορετικο. Τελος παντων, ιδωμεν!
                        Last edited by nooto; 29-10-2018, 07:13 PM.

                        Comment


                        • #72
                          Εγω δυστυχως στο post game αισθανθηκα οτι το game πλατιαζει πολυ. Βεβαια ισως ηταν λαθος η προσεγγιση μου να προσπαθω να βρω τα τελευταια 2-3 moons και να μην ανοιγω του διαστημικους κυβους οποτε οταν ξαναπιασω θα εστιαστω σε αυτα να δω τα εξτρα που λες οτι δινουν.

                          Επισης σαν νουμπας που μαι δε γουσταρω τα advanced move sets και δε προκειται να τη παλεψω με τα koopa cup.

                          Τα galaxy ηταν κι αυτα challenging χωρις να βασιζονται σε τετοιες κινησεις.
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #73
                            Εγω δυστυχως στο post game αισθανθηκα οτι το game πλατιαζει πολυ. Βεβαια ισως ηταν λαθος η προσεγγιση μου να προσπαθω να βρω τα τελευταια 2-3 moons και να μην ανοιγω του διαστημικους κυβους οποτε οταν ξαναπιασω θα εστιαστω σε αυτα να δω τα εξτρα που λες οτι δινουν.
                            Ναι ισχυει, να σου πω την αληθεια στo πρωτο kingdom οταν μου εμειναν 3 moons και αρχισα να ψαχνω για αρκετη ωρα και δεν μπορουσα να τα βρω (παροτι υπαρχουν και στο map μεσω του toad) και εμενα η η διαδικασια δεν μου αρεσε. Οποτε θεωρω καλυτερο να δεις πρωτα το καινουργιο content που μπαινει και αν δεν μπορεις να βρεις κατι να πηγαινεις στον επομενο κοσμο. Λογω αυτου και εγω δεν ξερω κατα ποσο θα παω μεχρι το τελος τελος, θα το συνεχισω οσο συνεχισει να ειναι ευχαριστο (δεν θελω να το πιεσω ντε και καλα για το 100% γιατι θα χαθει καποι η ουσια) και λογικα μετα θα περασω σε μικροτερα sessions.

                            Επισης σαν νουμπας που μαι δε γουσταρω τα advanced move sets και δε προκειται να τη παλεψω με τα koopa cup.
                            Γενικα τα advanced movements δεν ειναι και τοσο advanced οταν τα κανεις practice, θελω να πω γινονται κομματι του moveset και δεν σου φαινονται και πολυ διαφορετικα απο τις βασικες κινησεις. Το λεω γιατι και εγω οταν τα πρωτοειδα ειπα οτι δεν προκειται να τα κανω ποτε αλλα μετα απο λιγο practice για να δω πως ειναι γινανε κομματι των κινησεων που casually χρησιμοποιω.

                            Ειδα λιγο και dark side αλλα δεν μου αρεσε

                             
                            Αν καταλαβα καλα ειναι τα ιδια bosses λιγο δυσκολοτερα και χωρις checkpoints οποτε καπου στον 3ο οροφο το παρατησα. Το ειχε και το 3d land αυτο με τα επαναλαμβανομενα bosses και για να πω την αληθεια δεν βρισκω τοσο ενδιαφερον


                            Darker side μου φανηκε πολυ πιο ενδιαφερον αλλα δεν την εφτασα μεχρι τελος. Θα συνεχισω και θα κανω ενα τελικο post εντυπωσεων, υποθετω βεβαια θα περασω σιγα σιγα στο zelda μεσα στη βδομαδα (για να δουμε).
                            Last edited by nooto; 31-10-2018, 05:20 PM.

                            Comment


                            • #74
                              630 moons και καπου εδω λεω να αφησω το παιχνιδι. Πανω κατω εκανα οτι ηθελα να κανω και πλεον το παιχνιδι εχει φτασει στο σημειο που υπαρχουν moons στο χαρτη και δεν μπορω να τα βρω οποτε θελω να πω οτι αρχιζει και υπερισχυει το collect εναντι του platform challenge. Γενικα δεν θα γραψω κατι παραπανω, υπεροχος τιτλος που μου αφησε τελικα μια γλυκοπικρη γευση με την εννοια οτι θα ηθελα κι'αλλο, αλλα απο την αλλη χωρις να μπαινω στη λογικη του να ψαχνω ενα moon για μιση ωρα και τελικα οταν το βρω να μην εχει απο πισω του καποιο platforming challenge αλλα να ειναι απλα καπου τελειως ακυρα κρυμμενο (πχ το ταξι στο φεγγαρι που γραφει και ο Xeno). Αυτη ειναι και η μονη μου κριτικη πανω στο game, ωστοσο θελω να παω στο 100% (με αλλους ομως ρυθμους) προκειμενου να εχω μια πληρη εικονα για το αν οντως τα 200 moons που μου λειπουν ειναι απλα ακυρα collectibles ή εχουν απο πισω τους ποιοτικο content και απλα δεν ημουν τοσο προσεκτικος ωστε να τα βρω.

                              Btw ολοκληρωσα και τα koopa freeruns, η αληθεια ειναι οτι την πρωτη φορα που τα δοκιμασα τα θεωρουσα impossible ωστοσο στο 3ο και τελικο περασμα που εκανα απο τους κοσμους του παιχνιδιου (τα ειχα αφησει σαν τελικο challenge) τα εβγαλα ολα (μαζι με τα master cups) με την πρωτη ή τη δευτερη . Αυτο δειχνει και το ποσο ομορφο ειναι το learning curve στο παιχνιδι οπου χωρις να το καταλαβεις στην πορεια εχεις κανει απειρο level up σε σχεση με το πως ησουν στην αρχη. Επισης το σχοινακι δεν καταφερα να παρω το δευτερο φεγγαρι, εφτασα μεχρι τα 50 στο score, δεν ξερω οι υπολοιποι πως το βγαλατε τοσο ευκολα , χανω παντως στο σημειο που η ταχυτητα αυξανεται παρα πολυ και ο mario κανει double jump λογω του συγχρονισμου των jumps...δεν ξερω αν μπορεις να το αποφυγεις αυτο με καποιο τροπο αλλα προσωπικα δεν τα καταφερα .

                              Anyway, παμε επιτελους για Zelda!
                              Last edited by nooto; 02-11-2018, 02:40 PM.

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by nooto View Post
                                μου αφησε τελικα μια γλυκοπικρη γευση με την εννοια οτι θα ηθελα κι'αλλο, αλλα απο την αλλη χωρις να μπαινω στη λογικη του να ψαχνω ενα moon για μιση ωρα και τελικα οταν το βρω να μην εχει απο πισω του καποιο platforming challenge αλλα να ειναι απλα καπου τελειως ακυρα κρυμμενο (πχ το ταξι στο φεγγαρι που γραφει και ο Xeno). Αυτη ειναι και η μονη μου κριτικη πανω στο game, ωστοσο θελω να παω στο 100% (με αλλους ομως ρυθμους) προκειμενου να εχω μια πληρη εικονα για το αν οντως τα 200 moons που μου λειπουν ειναι απλα ακυρα collectibles ή εχουν απο πισω τους ποιοτικο content και απλα δεν ημουν τοσο προσεκτικος ωστε να τα βρω.
                                Θα συμφωνησω απολυτα ειδικα στο γλυκοπικρη. Οταν επαιζα το πρωτο μου run ενιωθα οτι επαιζα το καλυτερο Mario ever, ισως το καλυτερο game ever και απολαμβανα οτι οι open world κοσμοι μου θυμιζαν Banjo Kazooie. Μετα ομως οταν προσπαθεις να ολοκληρωσεις τους κοσμους αρχιζουν ν φαινονται τα ψεγαδια. Γι αυτο και εξακολουθω να θεωρω ανωτερα τα Galaxy 2 & Galaxy.

                                ΥΓ: Σου λειπουν 369 moons, εκει καταλαβαινεις ποσο bloated ειναι το game
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X