Announcement

Collapse
No announcement yet.

DRAGON BALL FighterZ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • DRAGON BALL FighterZ

    Η ημερομηνία πλησιάζει και το τελευταίο trailer έρχεται να απογειώσει τις προσδοκίες δείχνοντας ανέλπιστα πολλούς χαρακτήρες και αποδίδοντας σωστά το σύμπαν του Dragon Ball.

    Ποιος fan μπορεί να αντισταθεί;



    Περί gameplay, δεν κρύβονται oi ομοιότητες με το Marvel Vs Capcom ενώ κάποιοι λένε ότι έτσι έπρεπε να έχει βγει το νέο MvC: Infinite. Νομίζω ήρθε η ώρα να πιάσουμε και αυτό το στυλ fighting όσοι δεν το έχουμε κάνει!
    The illusion of free will is an illusion.

  • #2
    Αν δε βγει για Switch θα κλεισει το θεμα. Δεν ασχολουμαστε με mobile και δευτερες πλατφορμες.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      Πιο ωραίο οπτικά δεν πάει. Το στυλ των VS με κουράζει βέβαια, πολύ μουρλό για τα γούστα μου. Θα το έπαιρνα μόνο και μόνο για να το δώ μπροστά μου, live.
      Insert Coin

      Comment


      • #4
        Παιδιά, ψάχνω να βρω το συλλεκτικό του. Ξέρουμε πού μπορεί να το βρω;
        sigpic

        Comment


        • #5
          Δάκρυσαν τα τσιμέντα με αυτο το έπος ! Πραγματικά δεν περίμενα οτι το dragon ball θα γινόταν τοσο ρεαλιστικό όπως το τηλεοπτικό ανιμεtion σε gameplay !

          Comment


          • #6
            Originally posted by majorfox View Post
            Δάκρυσαν τα τσιμέντα με αυτο το έπος ! Πραγματικά δεν περίμενα οτι το dragon ball θα γινόταν τοσο ρεαλιστικό όπως το τηλεοπτικό ανιμεtion σε gameplay !
            Η ομάδα που το δημιούργησε είναι η καλύτερη σε τέτοιου είδους παιχνίδια. Όσοι δεν ξέρετε το gameplay του πάρτε μία ιδέα από το Guilty Gears Xrd Rev 2 για να καταλάβετε τον μηχανισμό του.

            Έχω ακούσει και συγκεντρώσει πολλά στοιχεία:

            1) Μπαίνουν ένας-ένας σχεδόν όλοι οι μαχητές ως ο Beerus και ο Hit. Κάποιοι θέλουν και Broly, και Raditz..
            2) Το netcode είναι πολύ καλό. Δεν υπάρχει καμία καθυστέρηση μετάδοσης εικόνας. Ένας που το εξέτασε από την Σ. Αραβία ως Ευρώπη και Αμερική είπε ότι φτάνει μέχρις 2ms, πράγμα που σημαίνει ότι η ομάδα έκανε port το netcode από το Guilty Gears.
            3) Όταν το έπαιξα το beta σε φίλους μου είδα ότι το έχουν απλοποιήσει αρκετά και είναι η πιο εύκολη έκδοση του Guilty Gears.

            Όταν το έπαιξα είδα ότι όλοι οι χαρακτήρες είναι μια χαρά. Μόνο ο Krillin θα έχει πρόβλημα, γιατί έχει σκατά zoning. Αν θέλει να κάνει zoning, ας το κάνει μετά από CQC combos. Οι άλλοι σημαδεύουν ευθεία στον εχθρό. Ο Future Trunks έχει καλό zoning που θα χρειαστεί για κάποιους. Εγώ δοκίμασα Goku, Krillin και Trunks. Θα πάρει χρόνος να συνηθίσω το gameplay του, γιατί είναι καινούργιο για μένα.
            sigpic

            Comment


            • #7
              Επιτέλους βρήκα το συλλεκτικό, κι έχω και επίσημα κωδικό. Το βρήκα Αγγλία, αλλά κατάφερα να «σπάσω» τους περιορισμούς του GAME.co.uk για τις διεθνείς αποστολές.

              Στο θέμα μας...

              Εδώ είναι ένα βίντεο που παίζει ο Perfect Legend μαζί μ' ένα παιδί δείχνοντας τους μηχανισμούς.



              Το reflect θυμίζει πολύ αυτό του Tekken 7 που αποφεύγεις το Throw. Αν πατήσεις τα ίδια πλήκτρα, βγάζει το reflect.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Θέτει το νέο milestone για την οπτική ομορφιά στο μέσο. Σοβαρά τώρα, ανεβάζει τον πήχυ.
                Insert Coin

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Jedah View Post
                  Θέτει το νέο milestone για την οπτική ομορφιά στο μέσο. Σοβαρά τώρα, ανεβάζει τον πήχυ.
                  Επειδή η τιμή του game κινείται αρκετά ψηλά πήρα το GUILTY GEAR Xrd -SIGN- που είναι σε προσφορά για να πάρω μια γεύση από αυτά τα εξαιρετικά γραφικά. Το έχει φτιάξει και αυτό η Arc System Works και το στυλ είναι παρεμφερές.

                  Επίσης πρόκειται για εξαιρετικό game, οπότε το προτείνω σε όσους θέλουν να δουν τον "πρόδρομο" (έστω οπτικά) του Dragon Ball FighterZ.
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by 丹野 View Post
                    Επιτέλους βρήκα το συλλεκτικό, κι έχω και επίσημα κωδικό. Το βρήκα Αγγλία, αλλά κατάφερα να «σπάσω» τους περιορισμούς του GAME.co.uk για τις διεθνείς αποστολές.

                    Στο θέμα μας...

                    Εδώ είναι ένα βίντεο που παίζει ο Perfect Legend μαζί μ' ένα παιδί δείχνοντας τους μηχανισμούς.



                    Το reflect θυμίζει πολύ αυτό του Tekken 7 που αποφεύγεις το Throw. Αν πατήσεις τα ίδια πλήκτρα, βγάζει το reflect.

                    Στείλε ένα πμ πως το έσπασες μωρή τρέλα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • #11
                      Λογω κοστους day one δε παιζει να το παρω συντομα, ελπιζω να το δουμε και στο Switch μεσα στη χρονια.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Ramparter View Post
                        Λογω κοστους day one δε παιζει να το παρω συντομα, ελπιζω να το δουμε και στο Switch μεσα στη χρονια.
                        Όταν μάθω κάτι σχετικό γι' αυτό, θα σε ειδοποιήσω. Προς το παρόν, είναι επίσημο για PS4, XO, και PC.

                        Επίσης, η ημερομηνία κυκλοφορίας του open beta για PS4 και XO για όσους ψήνονται είναι η εξής:

                        12 Ιανουαρίου για όσους έχουν προπαραγγείλει ψηφιακά.
                        13 Ιανουαρίου για όσους έχουν παραγγείλει φυσικά. (κι εγώ είμαι ένας από αυτούς)
                        14 Ιανουαρίου για όσους ΔΕΝ έχουν προπαραγγείλει καν. (Σε αυτό μπαίνετε εσύ, Ραμπίδη, και οι υπόλοιποι)
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Όταν είδα το thumbnail πριν λίγες μέρες του video λέω "πάλι μια απ'τα ίδια θα'ναι" αλλά όταν είδα το trailer και έσκασε και το angel στο background πραγματικά συγκινήθηκα.Τους πήρε κάποια χρονάκια στην bandai αλλά τελικά τα καταφέρανε και το τελειοποιήσανε.Το έχω αφήσει gameplaywise κάπου στο budokai 3 στο ps2 και αν βρω χρόνο θα το τιμήσω αν και χλωμό το βλέπω. Όπως και να χει με χαροποίησε ιδιαίτερα. Κάτι τέτοια μας γλιτώνουν και απο λεφτά γιατί τα μικρά παιδιά των φίλων μαθαίνουν την σειρά και έτσι τους πηγαίνω δωράκια απο το DB στοκ που έχω απο πιτσιρικάς (γύφτοοοοοοοοοο!).

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Naked Snake View Post
                            Όταν είδα το thumbnail πριν λίγες μέρες του video λέω "πάλι μια απ'τα ίδια θα'ναι" αλλά όταν είδα το trailer και έσκασε και το angel στο background πραγματικά συγκινήθηκα.Τους πήρε κάποια χρονάκια στην bandai αλλά τελικά τα καταφέρανε και το τελειοποιήσανε.Το έχω αφήσει gameplaywise κάπου στο budokai 3 στο ps2 και αν βρω χρόνο θα το τιμήσω αν και χλωμό το βλέπω. Όπως και να χει με χαροποίησε ιδιαίτερα. Κάτι τέτοια μας γλιτώνουν και απο λεφτά γιατί τα μικρά παιδιά των φίλων μαθαίνουν την σειρά και έτσι τους πηγαίνω δωράκια απο το DB στοκ που έχω απο πιτσιρικάς (γύφτοοοοοοοοοο!).
                            Ψήσου να σε ξεμαλλιάσω εκεί. Εγώ παρήγγειλα την CollectorZ και το περιμένω με πανανοιχτές αγκαλιές.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              ^ Βασικά αφού βλέπω ότι πολλοί απο το community 'ψήνονται' αυτό θα ταν ωραίο να το αγοράζαμε οι περισσότεροι και να φτιάχναμε τουρνουά.Κάτι που θέλω να πιστεύω ότι θα κάνουμε σίγουρα με το PUBG μόλις έρθει στο PS4.Εκεί πρέπει να φτιάξουμε team και να θερίζουμε σαν τα τελευταία κατακάθια.

                              Comment

                              Working...
                              X