Announcement

Collapse
No announcement yet.

And you Wii, do you take Emulator for your bride?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • And you Wii, do you take Emulator for your bride?

    Σκεφτομουν σημερα αν υπαρχει καποιος τροπος να παιξουμε παλια καλα games στο wii. Και το pc δεν με χαλαει, απλα μου κολλησε η ιδεα. Ετκος του Virtual Console εννοειται.
    My blog:Doppel's Den

  • #2
    Σε "πειραγμενο" Wii μπορεις να φορτωσεις ενα πακετο emulators για GC που ειχαν βγει (SNES κτλ) και να παιζεις διαφορα roms με GC pad... Προσωπικα δε θα το εκανα για κανεναν λογο...

    Καλυτερα να βαλεις ενα PC-μπρικι σε μια καλη tv και να παιζεις παιχνιδια σε ZSNES και τα ρεστα (λεμε τωρα).

    Comment


    • #3
      Virtual Console (t3h lol XD)

      Comment


      • #4
        Safest bet=VC για την ώρα


        Μέχρι τώρα,αξιολογούνταν μόνο το wiimote σε pc homebrews. Πριν μέρες ωστόσο υπήρξαν κάποιες εξελίξεις σε αυτό το θέμα, δλδ. στο να τρέξουν αρχικά κώδικα linux και -λογικά- μελλοντικά κάποιες homebrew εφαρμογές (emulators,applications) στην κονσόλα καθεαυτή, χωρίς παρέμβαση.

        wiibrew.org Twilight Hack
        http://www.youtube.com/watch?v=zaRhyEUOk44
        http://www.qj.net/Twilight-Hack-v0-1-Alpha...g/49/aid/113464
        Pong now bootable
        http://www.engadget.com/2008/02/13/wii-pon...s-hack-evolves/

        Βέβαια είναι ΠΟΛΥ νωρίς ακόμη, αλλά θετικό none the less...υπάρχουν φοβερά homebrew applications που με τα χαρακτηριστικά του wii θα απογειωθούν.
        NDS themes

        Comment


        • #5
          Safest bet=VC για την ώρα
          Μέχρι τώρα,αξιολογούνταν μόνο το wiimote σε pc homebrews. Πριν μέρες ωστόσο υπήρξαν κάποιες εξελίξεις σε αυτό το θέμα, δλδ. στο να τρέξουν αρχικά κώδικα linux και -λογικά- μελλοντικά κάποιες homebrew εφαρμογές (emulators,applications) στην κονσόλα καθεαυτή, χωρίς παρέμβαση.

          wiibrew.org Twilight Hack
          http://www.youtube.com/watch?v=zaRhyEUOk44
          http://www.qj.net/Twilight-Hack-v0-1-Alpha...g/49/aid/113464
          Pong now bootable
          http://www.engadget.com/2008/02/13/wii-pon...s-hack-evolves/

          Βέβαια είναι ΠΟΛΥ νωρίς ακόμη, αλλά θετικό none the less...υπάρχουν φοβερά homebrew applications που με τα χαρακτηριστικά του wii θα απογειωθούν.
          [/b]
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #6
            R U SURE?
            NDS themes

            Comment


            • #7
              R U SURE?

              [/b]
              Elf loader -->Homebrew HDD loader σε elf μορφή --> HDD with backups installed.
              Είμαι 99% σίγουρος ότι θα γίνει,το ίδιο έγινε και στο Ps2.Άλλο αν αυτός που το βρήκε λέει ότι προσωπικά δεν θα κάνει ποτέ κάτι τέτοιο,ίσως για να αποφύγει το κυνήγι από την Ν.

              Και το παραπάνω ΙΜΟ είναι χειρότερο από τα modchips,γιατί αυτά ανιχνεύονται μέσω wiiconnect24 και updates,το save game όμως τι θα το κάνεις;;;
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #8
                Χμ, αν είναι έτσι, τότε λάθος μου.
                Δε γνωρίζα πως πάνε αυτές οι πατέντες που λες, αλλά βλέποντας ότι ανέφερε μόνο για homebrew κώδικα που διαβάζεται από την κάρτα sd εξολοκλήρου υπέθεσα ότι περιορίζεται σε αυτά μόνο (και) εκεί.
                NDS themes

                Comment


                • #9
                  Και εγώ στο Ps2 μου το exploit από την memory card το διαβάζω...αλλά δεν περιορίζομαι εκεί
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #10
                    Επαιξα χτες το Ocarina of Time σε VC... Δε μου αρεσε ο χειρισμος ειχε πολλα άβολα πραματα. Τα C τα βαλανε στο δεξι αναλογικο και το Z target στο αναλογικο shoulder button (ο οποιος ειναι σκληρος και αβολος). Γενικα δε πολυπαω το VC χειριστηριο, καλυτερα για Pc για emulators και μετα PSP.
                    https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                    H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                    Comment


                    • #11
                      Οταν τα λεω εγω οτι το classic επρεπε να εχει τη διαταξη κουμπιων του Ν64...
                      Κι αντι για αυτο μας δωσαν ενα χειρηστηριο playstation α λα nintendo.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #12
                        Εγώ γιατί θεωρώ το classic controller το καλύτερο χειριστήριο που έχει βγάλει η Νιντέντο; Εντάξυ κόπια και "ένωση" των SNES και PSX είναι αλλά σίγουρα είναι πολύ άνετος.
                        Το μόνο κακό είναι η απουσία δόνησης που δισκολεύει την εύρεση των κρυμμένων περιοχών στο Ocarina.
                        https://www.emulator-zone.com
                        I am an iteration closer to my desired solution!
                        The World Ends With You

                        I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
                        Castlevania Lords of Shadow

                        I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
                        Hyperdimension Neptunia

                        Comment


                        • #13
                          Συμφωνώ με τον Belmnot, κι εμένα μου αρέσει πολύ το classic controller και ναι το θεωρώ κι εγώ το καλύτερο all around pad που έχει βγάλει η Nintendo στη μετά Super Nintendo εποχή.
                          Το πρόβλημα εντοπίζεται κυρίως στους τίτλους του Nintendo 64 όπου η δομή του controller της κονσόλας ήταν ιδιόμορφη και πολλοί τίτλοι είχαν προσαρμοστεί πλήρως στις απαιτήσεις εκείνου του control scheme.
                          Για παράδειγμα, δε μπορώ να παίξω τα ISS του Nintendo 64 με κανένα άλλο pad, τουλάχιστον όχι με την ίδια ευκολία.

                          Το σωστό κολπέτο με Ravameli σηκώνει C-Buttons και Z trigger.
                          There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                          Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                          Comment


                          • #14
                            Ρε παιδια θα με τρελανετε, το Classic χειρηστηριο ειναι για NES, SNES, MegaDrive, Nintendo 64, Neo Geo,TurboGrafx, Mastersystem(εμαθα βγηκε ενα παιχνιδι στην Ιαπωνια)...

                            Τα 4 shoulder buttons σε ποια απ'τις παραπανω κονσολες ταιριαζουν; Αν εσενα belmont σε ενοχλει μονο η ελλειψη δονησης παω πασο ομως αλλο πραγμα αυτο:



                            κι αλλο αυτο:



                            SPM αν ειναι ωραιο χειρηστηριο το classic, για το σκοπο που φτιαχτηκε απετυχε εντελως. Ενα stick δε μπορει να αντικαταστασει 4 κουμπια οπως βεβαια δε μπορει να γινει και το αναποδο.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #15
                              Η πραγματική ΒΛΑΚΕΙΑ ξερετε ποια είναι;Ότι θα μπορούσαν ΑΝΕΤΑ να προγραμματίσουν το χειριστήριο πχ στο ΟΟΤ έτσι ώστε για να βγάλεις το όπλο που έχεις στο "κάτω c" να πατήσεις zl+b. (δλδ να πατήσεις zl και τα 4 κουμπιά να λειτουργούν σαν τα 4 c).Αλλά σιγά μην καθίσουμε να γράφουμε μια εντολή παραπάνω.Πέτα τα στο Ranalog μωρέ να τελειώνουμε!!!

                              ΕDIT:Θα μου πει κάποιος "ώπα ρε μεγάλε" και πως θα κάνω lock+slingshot,ο ΕΤ ειμαι;Θα μπορούσαν κάλλιστα να χρηιμοποιήσουν για αυτη την λειτουργία ΚΑΙ το "κλικ" του soulder.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment

                              Working...
                              X