Announcement

Collapse
No announcement yet.

SMARTPHONE έως 250 ευρώ

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • SMARTPHONE έως 250 ευρώ

    Αποφάσισα να πάρω smartphone ενώ μέχρι τώρα είχα ένα απλό μικρό κινητό. Δίνω μέχρι 250 ευρώ. Επειδη δεν ασχολήθικα καθόλου με τα smartphone και βλέπω πως υπάρχουν χίλια δύο μοντέλα οι γνώστες τι προτείνουν να πάρω με 250 ευρώ; Αυτό ας πούμε αξίζει τα λεφτά του; https://www.skroutz.gr/s/10756340/Sa...2017-32GB.html ή υπάρχουν και καλύτερα με τα ίδια λεφτά; Θέλω το κινητο γενικά να μην κολλάει πουθενά και να βγάζει αξιοπρεπείς φωτογραφίες και βιντεο για κινητό.
    Star Citizen videos Star Citizen gallery

  • #2
    Κατω απο 250 παρε αυτο να γλιτωσεις και αρκετα λεφτα: https://www.skroutz.gr/s/12709085/Xi...i-A1-64GB.html (αυτο εχω, οταν το πηρα το Δεκεμβρη ειχε 240 κι ειμαι πολυ ευχαριστημενος)

    Αλλιώς λιγα παραπανω και παιρνεις αυτο: https://www.skroutz.gr/s/12843260/Hu...Dual-64GB.html

    Μη παρεις Samsung δεν αξιζουν τα χρηματα τους.
    Do a barrel roll!

    Comment


    • #3
      Gamw ta bazels re xristo!

      Comment


      • #4
        Διορθωση, ειχα βαλει λαθος Huawei, το Mate 10 Lite Dual ηθελα να βαλω σαν δευτερη πιο ακριβη προταση.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          Ή περίμενε το Xiaomi Note 5.

          Comment


          • #6
            Δες κι αυτο που χει μικρα bezels κι ειναι 18:9 με 5,9" (βολικο γιτι παραοτι μεγαλωνει η οθονη το κινητο δε πλαταινει) https://www.skroutz.gr/s/13528910/Xi...-4GB-64GB.html

            Για τα Note δεν εχω αποψη αλλα οτι βγαζει η Xiaomi ειναι vfm οποτε τσεκαρε το κι αυτο.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • #7
              Originally posted by Ramparter View Post
              Δες κι αυτο που χει μικρα bezels κι ειναι 18:9 με 5,9" (βολικο γιτι παραοτι μεγαλωνει η οθονη το κινητο δε πλαταινει) https://www.skroutz.gr/s/13528910/Xi...-4GB-64GB.html

              Για τα Note δεν εχω αποψη αλλα οτι βγαζει η Xiaomi ειναι vfm οποτε τσεκαρε το κι αυτο.

              Εγώ θα του έλεγα πάντως να πάει στην Agile
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #8
                Αααααργκκκκκ
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #9
                  Μίας που μιλάμε για προτάσεις για κινητά. Θέλω να πάρω κι εγώ ένα smartphone εκεί γύρω. Αν γίνεται, να έχει αποκλειστικά σκοτεινό θέμα σε όλα τα βασικά προγράμματα του (ρυθμίσεις, αριθμομηχανή, κλπ). Δεν μπορώ με τα μάτια μου να τα διαβάζω με φωτεινό θέμα (λευκό φόντο από πίσω). Το μαύρο με ξεκουράζει και μπορώ να διαβάζω τα γράμματα τέλεια έτσι. Λόγω του γλαυκώματος μου δεν την παλεύω να διαβάζω τα γράμματα με λευκό φόντο.

                  Για πείτε μου προτάσεις, αν γίνεται. Εδώ το κινητό μου κοντεύει να φάει τα ψωμιά του, και κάποια στιγμή μέσα στους επόμενους μήνες θα πάρω νέο. Το έχω κάπου 4,5-5 χρόνια.

                  Ευχαριστώ.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Νομίζω το αν θα έχει universal dark theme είναι θέμα λειτουργικού και όχι συσκευής.
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • #11
                      Boss εγώ έχω ένα Huawei P9 Lite το είχα πάρει 180 ευρώ πριν 1μισι χρόνο περίπου.Δε βιάζομαι να το αλλάξω,είναι κινητάρα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by Somari View Post
                        Νομίζω το αν θα έχει universal dark theme είναι θέμα λειτουργικού και όχι συσκευής.
                        Δεν είναι θέμα λειτουργικού. Είναι θέμα συγκεκριμένων συσκευών. Άλλα κινητά ίδιας εταιρείας έχουν σκοτεινό θέμα, ενώ άλλα πάλι ίδιας ειταιρείας δεν έχουν το σκοτεινό θέμα, όσο και να το ψάχνεις. Αυτό το περιστατικό έχω πετύχει εδώ στο Sony Xperia Z Ultra που έχει αποκλειστικά φωτεινό θέμα, ενώ κάποια από τα άλλα κινητά της Sony το έχουν. Εξαρτάται από αυτούς του iOS και του Android. Το δικό μου φοράει Android. Αν κάποιο κινητό δεν έχει το σκοτεινό θέμα, τότε αναγκαστικά τρίτης εταιρείας mod, και μετά σκοτεινό θέμα.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Δεν ξερω για εσάς αλά πινω το αιμα του iphone 4 απο το 2011 . Δεν μου κόλλησε ποτε. Θα το βρείτε 200 ευρα και λιγότερο απο τα 500 ευρω του 2011 . Ο λόγος που δεν το αλλάζω ειναι το μικρό μέγεθος σε σχεση με τα αεροπλανοφόρα κινητά που βγάζουν για την τσέπη . Καλα έκανε ο jobs που τα ξεφτιλιζε τους καριολιδες.

                          Comment


                          • #14
                            Σοβαρά κρατάει χωρίς κολλήματα κλπ; Γιατί σε android με 512 ΜΒ ραμ με το ζόρι σηκώνεις την εφαρμογή του φβ (τις τελευταίες εκδόσεις τουλάχιστον). Εκτός και αν η Apple έχει κάνει τρομερό optimization...
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • #15
                              Δεν εχω PC εδώ και χρόνια και γραφω εδώ στο φορουμ με το iphone. Ναι αξίζει ! Εγω σας προτείνω να πάρετε apple να σωθητε παρα να ρίχνετε καντήλια απο τα κολληματα του κινητού με αντροιντ . Εμενα ησύχασε το κεφάλι μου.

                              Comment

                              Working...
                              X