Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εψιλον 3 - Ελπιδες και προβλεψεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Επειδή σε κάθε γειτονιά στην αρχαία Ελλάδα υπήρχαν 5-6 (πανομοιότυπα) αγάλματα και όλοι γυρνούσαν με πανοπλίες μέσα στην πόλη.
    Αν στο Odyssey κανουν κατι αντιστοιχο με αυτο που εκαναν στο Origins τοτε πιστεψε με αξιζει να αγοραστει μονο και μονο για την περιηγηση μεσα στις πολεις... Νομιζω το παιχνιδι το φτιαχνει αλλη ομαδα αλλα γενικα αν βελτιωσουν το συστημα μαχης και εχουν ενα αξιοπρεπες σεναριο το παιχνιδι θα μιλαμε για επος. Παντως χαιρομαι που βλεπω πιο ολοκληρωμενο customization στον ρουχισμο καιθως και διαλογους με επιλογες.

    Για REmake 2 τελικα αρχιζει και βγαζει νοημα το γιατι τοσο καιρο δεν ακουγαμε τιποτα. Πειρμενα κατι αντιστοιχο με το πρωτο REmake και οχι ενα τελειως restructured game. Εδω και ενα μεγαλο gameplay video για τον Ramp



    Σε οτι αφορα την nintendo ο corpo ειπε οτι ειναι τριημερο, μπορει να δειξουν τιποτα σημερα και αυριο. Αν οχι, οντως γτπ τουλαχιστον για μενα διοτι δεν με ενδιαφερουν τοσο smash κλπ. Ερχονται Octopath κλπ απλα θα ηθελα να κρατηθει το momentum που υπηρχε το 17 και οχι να παμε σε μια φαση Wii U απο πλευρας nintendo (παροτι η κατασταση ειναι πολυ διαφορετικη γιατι πλεον λογω επιτυχιας υπαρχει το 3rd part support).
    Last edited by nooto; 13-06-2018, 11:51 PM.

    Comment


    • Θελω να πιστευω οτι με αφορμη το RE2 Remake αυτη την engine θα την αξιοποιησουν κι αλλου, ισως δουμε κι αλλα remakes, Code Veronica anyone?
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Η αλήθεια είναι ότι βλέποντας το video που έβαλε ο nooto, είναι αδύνατον, ανυπέρβλητα δύσκολο και αβάσταχτα στενάχωρο παράλληλα να μην σκεφτώ τι θα γινόταν σε μια αντίστοιχη περίπτωση με το Silent Hill.

        Τώρα για το Resi παρα το γεγονός ότι πρακτικά μιλάμε για σχεδόν άλλο παιχνίδι (λείπουν και τα loading doors που ναι μεν είναι αναχρονιστικά σήμερα, αλλά έχτιζαν ατμόσφαιρα imo), ειλικρινά δεν με χαλάει καθόλου.Οι αναφορές είναι τόσες όσες πρέπει και η REngine πραγματικά το απογειώνει.



        Αρε Πουτάνα Konami...

        Comment


        • Αρχίζω να πιστεύω οτι τα cgi του snake eater του πυτσινκο ειναι τρολαρισμα μεγάλο και ειμαι σίγουρος οτι θα το κυκλοφορήσουν στο ps4 και psv πριν η μετα το death stranding . Αν οχι ειμαι 10000% οτι ο Kojina θα επιστρέψει στο mgs

          Comment


          • Μονη ένσταση οτι το εχουν παρακάνει με το φωτισμό, δεν είναι tomb of giants RE2 είναι οκ.

            Comment


            • Originally posted by i Have no Equal View Post
              Μονη ένσταση οτι το εχουν παρακάνει με το φωτισμό, δεν είναι tomb of giants RE2 είναι οκ.
              Ακριβώς το ίδιο ήθελα να γράψω και εγώ. Η σειρά δεν χρειάζεται αυτή τη μαλακία με το φακό . Κατά τα άλλα το παιχνίδι φαίνεται να είναι ακριβώς αυτό που πρέπει. Δεν ξέρω αν θα είναι κάτι αξιόλογο για κάποιον καινούριο στη σειρά αλλά για όσους το είχαν ευχαριστηθεί στην εποχή του νομίζω ότι αυτό ο συνδυασμός της νοσταλγίας με την περιέργεια για να δεις το παιχνίδι από μια σύγχρονη οπτική θα φτάνει από μόνος του.

              Comment


              • Κάποια παιχνίδια, όπως Death Stranding, Resident Evil 2, Sekiro, κ.α. μ' έψησαν.


                Δεν θα σχολιάσω αυτό το αίσχος στο The Last of Us 2. Έχουν κάνει υπερπαραγωγή τον πουστισμό εκεί. Και δεν είμαι ο μόνος που το λέει. Κι άλλοι το ίδιο λένε. Στην Ε3 υπάρχουν μικρά παιδιά που δεν είχαν καν επαφή με το σεξ, κι αμέσως είπαν να τα μολύνουν με αυτό το πράγμα; Τα μικρά παιδιά θέλουν να διασκεδάσουν και να παίξουν με τους φίλους τους, κι όχι να τα μολύνουν με αυτές τις ανοησίες που απευθύνονται σε ώριμους μεγάλους, όπως ακριβώς και στο σχολείο πηγαίνουν για να μάθουν τα γράμματα, κι όχι ν' ασχολούνται με την σχιζοφρένεια κάποιων (θρησκευτικά).


                Αν θέλανε επαφή με το σεξ, πολύ απλά μπορούσαν να το ανακαλύψουν μόνα τους, όπως αν θέλουν να μάθουν για τις σχιζοφρένειες κάποιων, μπορούν ελεύθερα να πάνε και μόνα τους στις εκκλησίες, στα τζαμιά και στις συναγωγές. Κι όχι να τα υποχρεώνουν και να τα επηρρεάζουν. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει.
                sigpic

                Comment


                • Γενικα δεν το λες "αδειο" το 2018 παντως

                  προσωπικα, σαν master racer εχω το big three

                  Battlefield 5 Multiplayer Gameplay on Grand Operations. This is PC gameplay of Battlefield 5 recorded at a recent event, showing new mechanics, plenty of act...


                  Pre-order now on Steam to save 10% and get pre-order beta access: https://store.steampowered.com/app/581320/Insurgency_Sandstorm/Website: http://www.insurgen...


                  In this episode, I was lucky enough to join a very communicative squad, which lead to us going on some lengthy flanking missions. And to my surprise, they we...


                  + αλλα 3 πιο παλια multi να με κρατανε ( Rising Storm 2 + Dirty Bomb + λιγο ψωλαρισμα στο BF1 λογω origin access συν το in the name of tsar που χαρισανε προσφατα οι απατεωνες(ςςςς)

                  για single δεν κοιταξα καν τι βγαινει φετος, ο κυριος λογος ειναι οτι εχω ηδη τεραστιο backlog

                  στο switch εχω γι αυτη τη χρονια implosion + blossom tales + skies of fury DX απο Indies, τα οποια οταν μου βγαλουν στο περιπου αλλες 40 ωρες θα τα αφησω στην παγο και θα παω για hollow knight + fortnite + paladins συν οτι αλλο προκυψει ( ειμαι χορτατος προς το παρων )
                  στα physical τωρα, εχω ηδη μαζεψει αρκετο πραμα για "secondary" κονσολα πιστευω - προφανως εδω μεσα γραφουμε για το switch κυριως ατομα που εχουμε ηδη ενα PS4 / X1 / gaming PC



                  η μαλακια της υποθεσης ειναι οτι απο αυτα τα 6 το μονο που εχω τερματισει μεχρι σημερα ειναι το mario kart
                  εχω αλλα 2 να μπαινουνε στo ραφι πριν κλεισει το 6μηνο ( crash bandicoot + mario tennis )
                  και μεχρι το τελος του ετους αλλα 3 τουλαχιστον ( mario party + octopath traveler + smash bros )

                  OK δεν δειξανε χτες τιποτα για metroid - το νεο starfox - yoshi αλλα προσωπικα δεν χαλαστηκα τοσο, στην τελικη ποσα games προλαβαινει να παιξει καποιος σε μια χρονια οταν δεν ειναι πια 15 ? ( ρητορικη ερωτηση )

                  Comment


                  • Originally posted by 丹野 View Post
                    Κάποια παιχνίδια, όπως Death Stranding, Resident Evil 2, Sekiro, κ.α. μ' έψησαν.


                    Δεν θα σχολιάσω αυτό το αίσχος στο The Last of Us 2. Έχουν κάνει υπερπαραγωγή τον πουστισμό εκεί. Και δεν είμαι ο μόνος που το λέει. Κι άλλοι το ίδιο λένε. Στην Ε3 υπάρχουν μικρά παιδιά που δεν είχαν καν επαφή με το σεξ, κι αμέσως είπαν να τα μολύνουν με αυτό το πράγμα; Τα μικρά παιδιά θέλουν να διασκεδάσουν και να παίξουν με τους φίλους τους, κι όχι να τα μολύνουν με αυτές τις ανοησίες που απευθύνονται σε ώριμους μεγάλους, όπως ακριβώς και στο σχολείο πηγαίνουν για να μάθουν τα γράμματα, κι όχι ν' ασχολούνται με την σχιζοφρένεια κάποιων (θρησκευτικά).


                    Αν θέλανε επαφή με το σεξ, πολύ απλά μπορούσαν να το ανακαλύψουν μόνα τους, όπως αν θέλουν να μάθουν για τις σχιζοφρένειες κάποιων, μπορούν ελεύθερα να πάνε και μόνα τους στις εκκλησίες, στα τζαμιά και στις συναγωγές. Κι όχι να τα υποχρεώνουν και να τα επηρρεάζουν. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει.
                    Πού κάθομαι και τα λέω τώρα θα μου πει κάποιος, αλλά στο 90% των games σφάζονται άνθρωποι, υπάρουν mutilations, ναρκωτικά, o Kojima φτιάχνει game που αν έπαιζα στα 13 μου θα 'βλεπα εφιάλτες για 3 χρόνια, και σένα σε μάρανε το λεσβιακό φιλι?
                    Εξάλλου πριν μπεις το stream και για να παρακολουθήσεις την έκθεση πρέπει να επιβεβαιώσεις οτι είσαι 18+.
                    Τέσπα, τσάμπα τα λέω, δεν είμαι και πολιτικά ορθός στο λόγο μου οπότε κάτι "πουστισμός" και τέτοια δεν με πειράζουν, αλλά στην πραγματικότητα αυτά θα 'πρεπε να απογορεύονται από κάθε φορουμ.

                    EDIT: Για να 'μαι και ον-τοπικ, Death Stranding ίσως το πιο ενδιαφέρον concept στην Ε3, το SMB Ultimate είναι το καλύτερο και τελευταίο παιχνίδι που πρέπει να βγάλει η Νιντέντο για την σειρά μέχρι να αλλάξει την συνταγή, και το σημαντικότερο, υπήρχε 50λεπτη behind-the-scenes gameplay παρουσίαση του Cyberpunk 2077 και το σαλάκι τρέχει λίγο παραπάνω.
                    Last edited by ChrisTop; 13-06-2018, 02:46 PM.

                    Comment


                    • Απαγορευονται απλα δεν εφαρμοζεται ο νομος
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • ChrisTop μη σπάζεσαι, να δεις πως πάει ένα γνωμικό, "μακάριοι..."
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          On topic:
                          Η Square Enix έδειξε 3 PS4 exclusives.Babylon's Fall από Platinum Games,The Quiet Man,Dragon Quest XI.
                          dq11...exclusive...
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Originally posted by paixtis View Post
                            dq11...exclusive...
                            Νε τι;
                            Το είδες το βίντεο;Πουθενά η έκδοση του Switch.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Εξάλλου πριν μπεις το stream και για να παρακολουθήσεις την έκθεση πρέπει να επιβεβαιώσεις οτι είσαι 18+.
                              Πρέπει να επιβεβαιώσεις πως είσαι 18+ λόγω του φιλιού ή επειδή αμέσως μετά σφάζει κάποιον;
                              Επίσης, σεξ δεν είδα στο trailer...
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Originally posted by Altair View Post
                                Νε τι;
                                Το είδες το βίντεο;Πουθενά η έκδοση του Switch.
                                Denial... ποσο πονας αλταιρακο; Σε λιγο δε θα σας εχει μεινει αποκλειστικο... Στην Ιαπωνια ηδη σας γλενταμε, θεμα χρονου να πεσουν και τα αλλα καστρα. ΤΣΟ & ΛΟ, παρτους τα σωβρακα Reggie.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X