Announcement

Collapse
No announcement yet.

Εψιλον 3 - Ελπιδες και προβλεψεις

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 丹野 View Post
    Κάποια παιχνίδια, όπως Death Stranding, Resident Evil 2, Sekiro, κ.α. μ' έψησαν.


    Δεν θα σχολιάσω αυτό το αίσχος στο The Last of Us 2. Έχουν κάνει υπερπαραγωγή τον πουστισμό εκεί. Και δεν είμαι ο μόνος που το λέει. Κι άλλοι το ίδιο λένε. Στην Ε3 υπάρχουν μικρά παιδιά που δεν είχαν καν επαφή με το σεξ, κι αμέσως είπαν να τα μολύνουν με αυτό το πράγμα; Τα μικρά παιδιά θέλουν να διασκεδάσουν και να παίξουν με τους φίλους τους, κι όχι να τα μολύνουν με αυτές τις ανοησίες που απευθύνονται σε ώριμους μεγάλους, όπως ακριβώς και στο σχολείο πηγαίνουν για να μάθουν τα γράμματα, κι όχι ν' ασχολούνται με την σχιζοφρένεια κάποιων (θρησκευτικά).


    Αν θέλανε επαφή με το σεξ, πολύ απλά μπορούσαν να το ανακαλύψουν μόνα τους, όπως αν θέλουν να μάθουν για τις σχιζοφρένειες κάποιων, μπορούν ελεύθερα να πάνε και μόνα τους στις εκκλησίες, στα τζαμιά και στις συναγωγές. Κι όχι να τα υποχρεώνουν και να τα επηρρεάζουν. Αυτό κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει.

    ...
    Last edited by majorfox; 01-06-2021, 07:06 AM.

    Comment


    • Είδα κάπως καθυστερημένα και τις παρουσιάσεις των Sony, Nintendo.

      Η Sony νομίζω έκανε την αγαπημένη μου παρουσίαση σε θέμα ροής κι αισθητικής. Το μόνο πρόβλημα, πως θα θελα να δω και κάτι άλλο πέρα απο 3rd person cinematics.

      Τη Nintendo κακώς με βρίσκω να την υπερασπίζομαι στο κράξιμο που τρώει στην παρέα. Κι άλλο Μάριο, κι άλλο Πόκεμον, κι άλλο Μάριο. Και λες εντάξει, φαίνονται διασκεδαστικά, και το Switch επιτρέπει φρέσκες ιδέες. Αλλά δείξε βρε γιαβρίμ και κάτι νέο. Δείξε έστω αγώνες τζετ-σκι.

      Comment


      • Το Mario δεν ειναι ποτε αρκετο, τη φαπα τη φαγαμε με το metroid και το yoshi.. :/

        Comment


        • Γιατί άραγε δεν έδειξε Metroid έναν χρόνο μετά την ανακοίνωσή του;

          Comment


          • Originally posted by Raf View Post
            Γιατί άραγε δεν έδειξε Metroid έναν χρόνο μετά την ανακοίνωσή του;
            Και για ποιο λόγο δεν έδειξε τίποτα απο retro studios, 4 χρόνια πάνε..

            Μακράν η χειρότερη παρουσία στην Ε3 η nintendo δυστυχώς.

            Comment


            • Originally posted by Raf View Post
              Γιατί άραγε δεν έδειξε Metroid έναν χρόνο μετά την ανακοίνωσή του;
              Γιατι δεν εχουν μαλλον τιποτα ετοιμο ακομα, αλλιως κατι θα δειχνανε πιστευω. Περσι που το ανακοινωσανε δεν ειχε καν ξεκινησει το development, εγω για 2020 το βλεπω με το καλο.

              Comment


              • To Metroid κακως το περιμεναμε φετος, προσωπικα δε το περιμενα μεχρι που αρχισαν διαφοροι insiders & leakers.... Το Yoshi δε περιμενα να φαει delay αλλα δε με πειραξε κιολας. Απλα περιμενα να δειξουν 1-2 πραγματακια ακομη. Ενα F-Zero, Starfox, Wave Race κατι... ή και καινουργιο δικο τους για να προλαβω τον Raf που με κραζει

                Αυγουστο - Σεπτεμβριο τι ετοιμαζουν; Μαλλον απλα κανα port...

                ΥΓ: Θεωρω οτι εχουν πραγματα να δειξουν για το Metroid όπως επίσης ότι το development δεν αρχισε μετα το teaser, αλλα καλυτερα να το δειξουν κοντα στο release, μη γίνει σα το BotW.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Πάντως αν έπαιρνα κονσόλα αυτή τη στιγμή θα ήταν το Switch, και πρώτο παιχνίδι το Crash Bandicoot (λόξα μου). Τις παιχνιδάρες της Sony μπορώ να τις απολαύσω και σε walkthroughs από κανέναν καλό youtuber....

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    Και για ποιο λόγο δεν έδειξε τίποτα απο retro studios, 4 χρόνια πάνε..

                    Μακράν η χειρότερη παρουσία στην Ε3 η nintendo δυστυχώς.
                    Χειρότερες ήταν square enix και σόνι (και καλά)...Η nintendo έδειξε smash τουλάχιστον...
                    Nintendo I.D.: paixtis
                    3ds friend code: 2664-2347-7128

                    Comment


                    • Καλά κι εγώ έχω θέμα με τα cinematic story driven I.P.s της Sony αλλά έχει μπόλικα games με καλά δυνατά gameplay mechanics π.χ. Nioh, Yakuza Series (έχει μπόλικο gameplay), God of War όπως λένε και όσοι το παίξανε, Helldivers αν γουστάρεις, Bloodborne...

                      Comment


                      • Βασικα το trailer του DMC 5 το ειχα δει κλεφτα και δεν ειχα καταλαβει τι ακριβως εδειχνε. Praise the return of Capcom, ο χαρακτηρας που εμφανιζεται ειναι o Nero (lol νομιζα οτι ηταν καινουργιος παλι Dante) και χανει το demon arm που ειχε στο 4 (εξου και το μηχανικο χερι) ενω στο τελος (που δεν το ειχα δει ) σκαει και o Dante (of Rivia ) που επιστρεφει απο τον αλλο κοσμο μετα το τελος του 2!!! Late to the party (δεν μιλησε και κανενας στις βλακειες που ελεγα ) και πρεπει να βλεπω τα trailer ολοκληρωμενα αλλη φορα .



                        Btw ο λογος που ειπα να δω το trailer ολοκληρωμενα ηταν οτι εβλεπα τον Ground στο FB να ριχνει praise (που το DmC ''reboot'' το ειχε κατακεραυνωσει) και λεω τι διαολο κατι δεν ειδα καλα φαινεται.


                        Βαζω εδω ενα remix του trailer με το Devil Trigger απο πισω, νομιζω το καλυτερο theme μετα τo Devils Never Cry του 3
                        Last edited by nooto; 16-06-2018, 02:37 PM.

                        Comment


                        • Μια γρηγορη συνοψη κατοπιν εορτης...

                          Η Microsoft ειχε μακραν την ουσιαστικοτερη conference και μακαρι ολοι να εκαναν το ιδιο καθε φορα. Πολλα συντομα trailers, λιγες ανακοινωσεις και καθολου φλυαρια.
                          Η Sony δεν εβγαλε καποιον ασο απο το μανικι οποτε εστιασε στη λογικη του λιγα και καλα. Θα προτιμουσα να ακολουθουσαν λογικη Nintendo και αυτα να ηταν μερος ενος post-presentation show, a la Treehouse. Απο την αλλη δε γινεται να ανακοινωνουν καθε χρονο Shenmue 3 / TLG / FF7R (lol), αλλα ακομα και ενα indie games reel θα το προτιμουσα.
                          Η Nintendo επισης δεν ειχε εκπληξεις αλλα ειχε και pacing που δεν ταιριαζει σε Ε3. Το τελικο αποτελεσμα ηταν στην πολυ καλυτερη χλιαρο. Η κατανομη τοσου χρονου για το Smash και η γενικοτερη υπεραναλυση δε χρειαζονταν. Θα προτιμουσα να συνεχιζαν οπως το πηγαν στο 1ο μισο της παρουσιασης και ας μην ειχαν κανενα δυνατο παιχνιδι στη λιστα.

                          Highlight απο αποψης developer ηταν χωρις δευτερη σκεψη η Capcom, παροτι DMC5 και RE2 ηταν πιο αναμενομενα και απο πρωταθλημα του γαυρου στη μπαλα (oh wait).
                          Highlight ηταν και τα tweets του fake Kaz, να τα λεμε αυτα.
                          Stealth highlight η αμεση κυκλοφορια του Hollow Knight το οποιο περιμενα πολυ καιρο και θα παιξω με την πρωτη ευκαιρια.
                          No one saw that coming highlight η κυκλοφορια των Yakuza 0/1 σε PC.

                          Comment


                          • Έρχεται η E3 2021 ! Ποιες είναι οι προβλέψεις σας ; Ποια παιχνίδια θέλετε να ανακοινωθούν για την νέα γενια ;


                            Comment


                            • Η παρουσίαση της Microsoft μου φάνηκε δυνατή, όχι επειδή έδειξε κάτι το καταπληκτικό, αλλά επειδή εστίασε επί σχεδόν μιάμιση ώρα στην ουσία και σε παιχνίδια στην πλειονότητά τους τουλάχιστον τίμια. Έδειξε πως έχει μια πλατφόρμα, το Game Pass, με σειρά από κυκλοφορίες και αρκετές αποκλειστικότητες στον ορίζοντα. Κατάφερε να γλιτώσει το κράξιμο μη δείχνοντας ξανά in-game Halo campaign, παρά μόνο ένα τρεϊλεράκι στα κλασικά vibes του Halo που επαναφέρει με σεναριακές τσαπατσουλιές την αγαπημένη Cortana που έλειπε πολύ από τις τελευταίες παρουσιάσεις. Καλό για τις εντυπώσεις, κακό (πιστεύω) για την ουσία, γιατί δείχνει πως δεν έχουν ακόμα εμπιστοσύνη στο προϊόν τους. Συνολικά το Halo Infinite μου μοιάζει ένα παιχνίδι με ακραία ταραγμένη διαδικασία ανάπτυξης και θα εκπλαγώ αν το τελικό αποτέλεσμα θα αντεπεξέλθει στις προσδοκίες των φαν που θέλουν ξανά το Halo ναυαρχίδα ή έστω μια εξαιρετική σειρά.

                              Comment


                              • Συμφωνώ πάνω κάτω.

                                Η παρουσίαση της microsoft ήταν μια χαρά, έδειξε πολλά games, αρκετά εκ των οποίων φάνηκαν ενδιαφέροντα. Φυσικά είναι θετικότατο το ότι θα είναι όλα σχεδόν διαθέσιμα για το gamepass, προωθούν πολύ επιθετικά την πλατφόρμα τους και με τον καλύτερο τρόπο. Από όλα όσα έδειξαν μόνο δύο τίτλοι μου άρεσαν πολύ, το Forza το οποίο ήταν εντυπωσιακότατο και το Eyiuden Chronicles το οποίο πρόκειται για spiritual successor των Suikoden παρακαλώ. Από εκεί και πέρα, όπως είπαμε και στο discord, έλειπε ένας τίτλος κράχτης, αυτός που θα πείσει κάποιον να αγοράσει το μηχάνημα, κάτι σαν το Breath of the Wild δηλαδή. Από την άλλη καταλαβαίνω ότι το μηχάνημα εστιάζει στο gamepass και στiς υπηρεσίες, σίγουρα θα αποτελέσει μια πολύ τίμια πρόταση για αγορά για κάποιον αλλά αρκετός κόσμος, αυτοί που θέλουν τα κλασσικά franchises, ένας εκ των οποίων είμαι και εγώ, θα προτιμήσω την πρόταση της Sony στο μέλλον.

                                Η δε παρουσίαση της Square θα έλεγα ότι ήταν απογοητευτική. Το Guardians of the Galaxy μου άρεσε, το βρήκα πολύ καλοστημένο και με ωραίους μηχανισμούς, αλλά από ένα σημείο και μετά κούρασε, τουλάχιστον ο μισός χρόνος της παρουσίασης αφιερώθηκε σε αυτό! Καλοβλέπω τα remasters των Final Fantasy 1-6 αλλά έχω και τις επιφυλάξεις μου και τέλος, το Final Fantasy Origins θα έλεγα ότι μου αρέσει πολύ το concept αλλά το script ήταν τραγικό. Ελπίζω να το στρώσουν στο τελικό προιόν γιατί είναι κρίμα, ήδη έχει γίνει internet meme. . Όπως και να έχει εμένα μου αρέσει πάρα πολύ η ιδέα ενός action rpg με job system και reimagining του πρώτου ff.


                                Tidy!

                                Do not blame me.Blame yourself or God.
                                In Matsuno we trust.

                                Comment

                                Working...
                                X