Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed Odyssey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Όποιος έχει παίξει το dlc ας πει αν αξίζει, το σκέφτομαι για season pass.
    Θα γραψω εγω λογικα τις επομενες ημερες γιατι εχω παρει την Gold Edition που εχει μεσα το season pass. Δεν ξερω τι τιμολογηση εχει αλλα το καλο ειναι οτι το season pass μαζι με τα expansions δινει και τα Assassin's Creed III+Liberation remastered δωρεαν. Εγω πηρα την Gold στα 35 btw προσφατα και ειναι θα ελεγα πολυ καλο deal (ελπιζω να εχουν ριξει και το season pass αν πας να το παρεις ξεχωριστα).

    Στα δικα μου ειναι level 44 και μολις τελειωσα με τον Lagos, εχω παιξει κοντα στις 70 ωρες. Πηγα και Κρητη που μου αρεσε πολυ γιατι ειναι πολυ διαφορετικη σαν setting και επισης επαθα πλακα με την Σπαρτη και γενικοτερα την Πελοποννησο. Τον χαρτη δεν τον εχω ανοιξει ακομα ολο, μενει αρκετο πραγμα. Παντως το παιχνιδι με εχει ξετρελανει παρα τα οποια θεματα εχει. Θελω να προσωρησω λιγο ακομα και θα επανελθω αλλα γενικα στη φαση που ειμαι θεωρω οτι προκειται για παρα πολυ καλο game που πρεπει να το δει ο κοσμος.

    Ασχετο βαζω και 2 video απο το gameover.gr που μου αρεσαν παρα πολυ, η κοπελα ενος απο τους αρθρογραφους ειναι αρχαιολογος και κανουν περιηγηση μεσα στο παιχνιδι (Αθηνα κατα κυριο λογο) και αναλυει διαφορα πραγματα. Το εντυπωσιακοτερο ολων ειναι οτι η κοπελα εχει το πραγματικο τοπογραφικο της αρχαιας Αθηνας και απ'οτι φαινεται η Ubisoft αυτο χρησιμοποιησε προκειμενου να αναπαραστησει την πολη. Η αναπαρασταση ειναι κατα 90% τουλαχιστον ρεαλιστικη και βασισμενη στο πως ηταν η πραγματικη πολη. Ειναι φανταστικο το γεγονος οτι η κοπελα κοιτωντας το τοπογραφικο μπορει να προσανατολιστει μεσα στην πολη του παιχνιδιου χωρις πολλες φορες να κοιταει την οθονη. Δεν ξερω τι να πω, πραγματικα respect στην Ubi για την δουλεια της...


    Last edited by nooto; 16-05-2019, 04:06 PM.

    Comment


    • #62
      39.99$ εχει το season pass FML..

      Το ειχα αφησει max level που ηταν νομιζω 50 οταν κυκλοφορησε, τωρα δεν ξερω τι παιζει λογικα εχουν αυξησει το cap και εχουν βαλει και αλλα items. Γενικα μου ειναι δυσκολο να επιστρεφω σε τιτλους που εχω τελειωσει οποτε θα κανω τιποτα extra content στο vanilla game και αν κολλησω παλι θα παρω το season pass τι να γινει.

      Comment


      • #63
        Παιζει σε sale 19e το season pass atm, και παλι πολλά μου φαίνονται για DLC αλλά το πηρα, θελω να δω τι εχουν κάνει στη νεα περιοχή.

        Comment


        • #64
          Λοιπον τελος το game και απο μενα μετα απο 100 περιπου ωρες, level 54 και κανοντας και τα 3 μερη της ιστοριας. Συνολικα παρα πολυ ωραιο game που το προτεινω σε ολους το οποιο ομως απο την αλλη θεωρω οτι αν του εδιναν ισως ενα χρονο παραπανω αναπτυξης θα ηταν αριστουργημα, με το χρονο αυτο να πηγαινει στο περισσοτερο polishing, την καλυτερη οριοθετηση των quests αλλα και του τεραστιου αριθμου των mechanics και τελος της ιστοριας σε δομικο κυριως επιπεδο (γιατι κατα τα αλλα ειναι αρκετα καλη).

          Συνολικα θα ελεγα οτι ειναι το καλυτερο παιχνιδι της σειρας (απο αυτα που εχω παιξει τουλαχιστον), ειναι τεραστιο (πχ το origins το ειχα κανει 100% στις 90 ωρες, εδω ειμαι στις 100 και απεχω παρα πολυ) και μαλιστα σε επιπεδο επιτευγματος ειδικα σε οτι αφορα το σχεδιασμο, την λεπτομερεια και την κλιμακα, με ενα σωρο mechanics τα οποια ειναι πολυ καλα δοσμενα και τελος με ενα πολυ καλο συστημα μαχης (το οποιο χρειαζεται ωστοσο να του δωσει χρονο κανεις ξεκλειδωνοντας το σιγα σιγα).

          Δεν ξερω αν θα παω κατευθειαν στα dlc ή θα κανω ενα break για κατι αλλο (βγηκαν και τοσα παιχνιδια φετος), αλλα θα δουμε. Σε περιπτωση που συνεχισω θα κανω καποια ακομα posts, και περιμενω φυσικα σχολιασμο αν καποιος τα πιασει νωριτερα. Αυτα!

          Comment

          Working...
          X