Announcement

Collapse
No announcement yet.

Assassin's Creed Odyssey

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Το ξεκίνησα κι εγώ σήμερα,έχω φτάσει lvl 8 στο δεύτερο chapter.Εννοείται παίζω με Κασσάνδρα,της οποίας η ιστορία θεωρείται canon.
    Γενικά το παιχνίδι θα το χαρακτήριζα ως ένα reskinned Origins με στοιχεία από Black Flag/Shadow of Mordor.Το θέμα είναι πως η υλοποίηση έχει γίνει πάρα πολύ σωστά και το σύνολο λειτουργεί άψογα.
    Ramparter είχα κι εγώ θέμα με τον Talos.Με κυνηγούσε συνέχεια,και με σκότωσε 2-3 φορές,ενώ ήμουν lvl 2.Όταν πήγα 6 και αποφάσισα να καθαρίσω τα πάντα στο νησί,τον πέτυχα σε ένα cliff να έχει εγκλωβιστεί και να μην μπορεί να ξεφύγει.Έβγαλα το τόξο και τον καθάρισα με συνοπτικές διαδικασίες.

    Για μένα έχει 2 αρνητικά ως τώρα,τα οποία δεν υπήρχαν στο Origins.
    -Όταν καθαρίζεις κάποιο "φρούριο" οι Captains ξαναεμφανίζονταιΥποθέτω για να βρίσκεις πιο εύκολα να κάνεις recruit κλπ;
    -Level scaling.Στο Origins υπήρχε ως επιλογή και αν ήθελες το ενεργοποιούσες.Εδώ βλέπω ότι οι εχθροί ανεβαίνουν lvl μαζί σου.Βέβαια υπάρχει ένας περιορισμός σε αυτό απ'όσο είδα.Τι εννοώ;Στην Κεφαλλονιά γράφει ότι είναι μέχρι lvl 6 οπότε όλοι οι εχθροί έφτασαν ως εκεί,και μετά που πήγα lvl 7 δεν ανέβηκε το lvl τους,Ακόμα και ο Talos που είναι lvl 5,όταν πήγα να τον σκοτώσω είχε πάει lvl 6.
    Carpe diem

    Comment


    • #17
      Έχει κι άλλους παίχτες εκτός από την Κασσάνδρα; Με διαφορετική ιστορία δηλαδή, ή απλά αλλάζει το skin; Επίσης πρέπει να έχω παίξει κάποιο άλλο παιχνίδι πρώτα; Παράτησα την σειρά κάπου στο AC II και δεν θυμάμαι και πολλά.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #18
        Έχει τον Alexio,τον αδελφό της. Ψιλοδιαφορες έχει απ'όσο λένε.
        Επίσης έχει κάτι ψιλά από story προηγούμενων τίτλων αλλά δεν σε επηρεάζει κάπου,οπότε μη σκας.
        Carpe diem

        Comment


        • #19
          Επίσης πρέπει να έχω παίξει κάποιο άλλο παιχνίδι πρώτα; Παράτησα την σειρά κάπου στο AC II και δεν θυμάμαι και πολλά.

          Και εγω στο ΙΙ ειχα παρατησει τη σειρα και με το Origins δεν ειχα καποιο θεμα. Υπηρχε side content που συσχετιζει το τι γινεται με το κεντρικο σεναριο (αυτο της αρχικης τριλογιας) αλλα γενικα το βασικο παιχνιδι ηταν self contained.

          Comment


          • #20
            Νικησα το πρωτο legendary beast, το αγριογουρουνο στη Φωκιδα. Προτιμηστε δορυ ή καποιο οπλο με φωτια και μη το αφησετε να ηρεμισει οταν καλει και τα γουρουνακια του γιατι παιρνει πισω ενεργεια. Εναλλακτικα οδηγηστε καποιον bounty στη περιοχη και θα σκοτωθουν μεταξυ τους.

            Αλλο ενα αρνητικο ειναι που πρεπει να επιλεξεις μονο 4 ικανοτητες για μαχη. Δε ξερω αν αυτο αλλαζει στη πορεια κι αυξηθει ο αριθμος αλλα οταν σου εχει τοσες ειναι δυσκολο να επιλεξεις μονο 4. Συνηθως παιζω με Sparta Kick, Shield Breaker, Second Wind, Hero Strike.
            Last edited by Shadow; 12-10-2018, 08:43 AM.

            Comment


            • #21
              Originally posted by Shadow View Post
              Νικησα το πρωτο legendary beast, το αγριογουρουνο στη Φωκιδα. Προτιμηστε δορυ ή καποιο οπλο με φωτια και μη το αφησετε να ηρεμισει οταν καλει και τα γουρουνακια του γιατι παιρνει πισω ενεργεια. Εναλλακτικα οδηγηστε καποιον bounty στη περιοχη και θα σκοτωθουν μεταξυ τους.

              Αλλο ενα αρνητικο ειναι που πρεπει να επιλεξεις μονο 4 ικανοτητες για μαχη. Δε ξερω αν αυτο αλλαζει στη πορεια κι αυξηθει ο αριθμος αλλα οταν σου εχει τοσες ειναι δυσκολο να επιλεξεις μονο 4. Συνηθως παιζω με Sparta Kick, Shield Breaker, Second Wind, Hero Strike.
              Τώρα έφτασα Φωκίδα και βλέπω ότι έχω όλα τα φόντα για να νικήσω το Αγριογούρουνο.
              Παίζω με Spear +poison engraving κι έχω στις abilities Spartan Kick,Second Wind,Shield Breaker και πήρα πριν λίγο ένα που κάνει flaming τα όπλα μου.
              Στο Hunter Skill Tree δεν έχω μάθει τίποτα ακόμα.Έχω 6 Ability Points που δεν έχω χρησιμοποιήσει,και τα κρατάω για να δω που θα τα χρειαστώ,μην κάνω συνέχεια reallocate.
              Επίσης,Κασσάνδρα για πάντα.
              Carpe diem

              Comment


              • #22
                Με τις χρηματικές συναλλαγές (με κανονικά €€€) που έχει το παιχνίδι τι παίζει; Επειδή ακούω από το ότι είναι αδιάφορες και ενοχλητικές, μέχρι και game-breaking και δεν ξέρω τι να πιστέψω.

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Phantom Duck View Post
                  Με τις χρηματικές συναλλαγές (με κανονικά €€€) που έχει το παιχνίδι τι παίζει; Επειδή ακούω από το ότι είναι αδιάφορες και ενοχλητικές, μέχρι και game-breaking και δεν ξέρω τι να πιστέψω.
                  Μπορεις να αγορασεις με 10ε +50% xp και Δραχμές boost, απο κει και περα εχει σχεδον τα παντα επι πληρωμή αν θελεις, το μονο που λείπει ειναι να πληρώσεις για να τερματίσεις το παιχνίδι instant.

                  Δεν εχω δει τι παιζει με τα weapons/armors αν ειναι OP παντως...

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by Altair View Post
                    Τώρα έφτασα Φωκίδα και βλέπω ότι έχω όλα τα φόντα για να νικήσω το Αγριογούρουνο.
                    Παίζω με Spear +poison engraving κι έχω στις abilities Spartan Kick,Second Wind,Shield Breaker και πήρα πριν λίγο ένα που κάνει flaming τα όπλα μου.
                    Στο Hunter Skill Tree δεν έχω μάθει τίποτα ακόμα.Έχω 6 Ability Points που δεν έχω χρησιμοποιήσει,και τα κρατάω για να δω που θα τα χρειαστώ,μην κάνω συνέχεια reallocate.
                    Επίσης,Κασσάνδρα για πάντα.
                    Δε ξερω τι lvl εισαι, εγω ημουν 15 οταν το νικησα. Ειχα προσπαθησει και πιο πριν αλλα δεν τα καταφερα.
                    Μετα το αγριογουρουνο η Δαφνη σου λεει να νικησεις αλλα 9 legendary beasts. Ενα απο αυτα ειναι και το γνωστο λιονταρι της Νεμεας.


                    Originally posted by Phantom Duck View Post
                    Με τις χρηματικές συναλλαγές (με κανονικά €€€) που έχει το παιχνίδι τι παίζει; Επειδή ακούω από το ότι είναι αδιάφορες και ενοχλητικές, μέχρι και game-breaking και δεν ξέρω τι να πιστέψω.
                    Υπαρχει οτι υπηρχε και στο Origins με διαφορα οπλα πιο δυνατα, ξεχωριστα armors, skins για το αλογο, items, λεφτα, πανια και πληρωμα για το πλοιο, κι αυτο που λεει ο i Have no Equal με XP σε περιπτωση που βαριεσαι να κανεις αποστολες για να ανεβεις lvl.
                    Attached Files
                    Last edited by Shadow; 13-10-2018, 09:00 AM.

                    Comment


                    • #25
                      Είμαι lvl 12 προς 13 και ακόμα δεν έχω ξεκινήσει την εξερεύνηση,απλά έπιασα λιμάνι και το έκλεισα.Έχω παίξει μόνο 9 ώρες.Μου τη σπάνε λίγο τα daily quests και ειδικά τα naval γιατί βαριέμαι το,μπες καράβι,πήγαινε στο στόχο,πολέμησε ότι καράβια σου την πέσουν,γύρνα πίσω κλπ κλπ.Αν και τώρα που το σκέφτομαι αν θέλω να αναβαθμίσω πλήρως το Adrestia δεν το γλιτώνω.

                      Phantom έχει grinding,αλλά εξαρτάται τι εννοείς grinding.Εγώ πχ κάθομαι και καθαρίζω τις περιοχές στο έπακρο και είμαι μονίμως 1-2 lvl πάνω από το προτεινόμενο.Βέβαια αν θες να το τρέξεις,πάρε με 10 ευρώ το exp boost και θα είσαι πολύ πιο άνετος.Πλέον που προχώρησα το παιχνίδι,μου έδωσε ήδη 200 helix points,θέλω 1000,επομένως αν το πάρω,έπεσε στα 8
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #26
                        Βέβαια αν θες να το τρέξεις,πάρε με 10 ευρώ το exp boost και θα είσαι πολύ πιο άνετος.
                        Ζούμε στο θλιβερό μέλλον!

                        Comment


                        • #27
                          8 ευρώ πλέον για μένα.
                          Για να βγάλω 8 ευρώ μια ώρα δουλειά μου φτάνει. Πόσες ώρες θα γλιτώσω;
                          It's a deal.
                          Αν και δεν πρόκειται να το πάρω ποτέ,θέλω να πω ότι αν κάποιος βιάζεται και θέλει να το τρέξει κερδισμένος βγαίνει.
                          Δεν το δικαιολογώ προφανώς αλλά σκεφτείτε λίγο out of the box.
                          Ναι θα μπορούσε να είναι μέσα δωρεάν αλλά σου λέει εγώ σου δίνω υλικό να ασχοληθείς,το οποίο μου κόστισε περισσότερο από 8 ευρώ κι εσύ δε θες να ασχοληθείς;
                          Πλερωνε τώρα. [emoji14]
                          Δεν είναι ότι σε ωθεί να κάνεις τα ίδια quests ξανά και ξανά πχ.
                          Απλά σε ωθεί στο completion.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by Altair View Post
                            8 ευρώ πλέον για μένα.
                            Για να βγάλω 8 ευρώ μια ώρα δουλειά μου φτάνει. Πόσες ώρες θα γλιτώσω;
                            It's a deal.
                            Αν και δεν πρόκειται να το πάρω ποτέ,θέλω να πω ότι αν κάποιος βιάζεται και θέλει να το τρέξει κερδισμένος βγαίνει.
                            Δεν το δικαιολογώ προφανώς αλλά σκεφτείτε λίγο out of the box.
                            Ναι θα μπορούσε να είναι μέσα δωρεάν αλλά σου λέει εγώ σου δίνω υλικό να ασχοληθείς,το οποίο μου κόστισε περισσότερο από 8 ευρώ κι εσύ δε θες να ασχοληθείς;
                            Πλερωνε τώρα. [emoji14]
                            Δεν είναι ότι σε ωθεί να κάνεις τα ίδια quests ξανά και ξανά πχ.
                            Απλά σε ωθεί στο completion.
                            Γι'αυτό ζούμε στο θλιβερό μέλλον!

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by Altair View Post
                              8 ευρώ πλέον για μένα.
                              Για να βγάλω 8 ευρώ μια ώρα δουλειά μου φτάνει. Πόσες ώρες θα γλιτώσω;
                              It's a deal.
                              Αν και δεν πρόκειται να το πάρω ποτέ,θέλω να πω ότι αν κάποιος βιάζεται και θέλει να το τρέξει κερδισμένος βγαίνει.
                              Δεν το δικαιολογώ προφανώς αλλά σκεφτείτε λίγο out of the box.
                              Ναι θα μπορούσε να είναι μέσα δωρεάν αλλά σου λέει εγώ σου δίνω υλικό να ασχοληθείς,το οποίο μου κόστισε περισσότερο από 8 ευρώ κι εσύ δε θες να ασχοληθείς;
                              Πλερωνε τώρα. [emoji14]
                              Δεν είναι ότι σε ωθεί να κάνεις τα ίδια quests ξανά και ξανά πχ.
                              Απλά σε ωθεί στο completion.
                              Καταλαβαινεις οτι δεν ειναι τα λεφτα το θεμα ετσι?? Οταν εχεις πληρώσει 60-80ε για ενα παιχνίδι προφανώς δεν σου κάνει και τίποτα να δώσεις άλλα 10 για "xp boost" η φιλοσοφία πίσω απο αυτό ειναι σάπια.
                              Ειναι κριμα γιατι σαν παιχνιδι ειναι παρα πολυ καλο.

                              Comment


                              • #30
                                Ήξερα ότι το ποστ μου θα έχει αντιδράσεις. Δεν διαφωνώ μαζί σας αλλά το θέμα είναι ότι είναι κάτι προαιρετικό σε περίπτωση που δεν θες να τιμήσεις την αγορά σου με το χρόνο σου.
                                Ξαναλέω είμαι ήδη 2 lvl πάνω από το προτεινόμενο χωρίς να κουραστώ ή να νιώσω ότι κάνω grinding. Κάνω απλά ότι μου δίνει το παιχνίδι. [emoji6]
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X