Announcement

Collapse
No announcement yet.

GO Discord Server

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Οσοι ξημερωσετε να δειτε "the game awards" μπειτε και απο discord, μην τα δειτε solo

    Comment


    • #17
      Εγώ μπήκα μέσα.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Ε μπαινω κι εγω τοτε
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #19
          Ειστε πολλοι που δεν εχετε εμφανιστει στο discord η απλα κανετε quest εμφανισεις. Ελατε και ζηστε ξανα τις παλιες δοξες του crpl's chatbox σε enhanced και remastered μορφη!


          https://discord.gg/dyaeMb

          Comment


          • #20




            Raf ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ Η ΕΣΤΩ ΤΗΛΕΦΩΝΑ

            Comment


            • #21
              Δεν γνωρίζω γιατί ακριβώς έφυγε ο Raf απλά να ενημερώσω ότι αν υπήρχε κάποιο δυσάρεστο κλίμα η "χαμηλό επίπεδο" ας το πούμε έτσι τις τελευταίες μέρες θα μπορούσε να το συζητήσει πρώτα. Τώρα τελευταία πάντως έγιναν κάποιες αξιόλογες συζητήσεις με nooto/deus/phantom πανω στο gaming πάντα και είναι κρίμα να απέχει οπότε raf θα χαρούμε πολυ να σε ξαναδούμε. Δεν λεμε οτι ειναι και ο πιο active server αλλα κάποιες στιγμες γίνονται πολυ ωραίες συζητήσεις.

              Υπεύθυνοι για τον server σχετικά με το τι γράφουμε τι επιτρέπεται κλπ είναι μόνο οι ιδιοκτήτες του φόρουμ Ryu_gr και sub_zero οπότε αν συμφωνούμε όλοι εγώ είμαι μέσα και για αλλαγές του στυλ no politics και τα υπόλοιπα που "γνωρίζετε" με σκοπό να έχουμε έναν όσο γίνεται gaming server και φυσικά φιλικό προς όλους (αυτούς τους 5-6 τέλος πάντων )

              Comment


              • #22
                Δεν θεώρησα πως είναι ή πρέπει να γίνει θέμα η απόφασή μου να μη συμμετέχω στον σέρβερ, ειδικά εφόσον μέσα από το φόρουμ, που θεωρώ πυρήνα της κοινότητας, έχουμε όλοι τη δυνατότητα για επικοινωνία μεταξύ μας.

                Επειδή λοιπόν εύλογα προέκυψαν απορίες, θεωρώ σκόπιμο να ξεκαθαρίσω κατ' αρχάς πως προφανώς δεν έχω πρόβλημα με κανέναν, αφού εκτιμώ αυτόματα κάθε μέλος, ανεξαιρέτως, που παραμένει ακόμα σε αυτή την κοινότητα, ούτε κουβαλάω κάποιο quit rage ή διάφορα τέτοια. Μερικές φορές όμως, το γενικό κλίμα διαμορφώνεται έτσι ουτωσώστε κάποιος, ανάλογα με τον χαρακτήρα και την οπτική του, να μπορέσει να αισθανθεί πως ούτε έχει να δώσει κάτι σε μια συζήτηση ούτε να πάρει. Όταν αυτή η αίσθηση φτάνει να υπερισχύει, είναι το καλύτερο για όλους ο καθένας να κάνει αυτό που τον εκφράζει. Είμαι βέβαιος πως στον σέρβερ γίνονται ωραίες συζητήσεις και πάντα γίνονταν. Έχω δε πολλούς και καλούς λόγους να επιδιώκω να δίνω βάση καλές συζητήσεις να συνεχίσουν να γίνονται εδώ, στο φόρουμ.

                Από τη μια ειλικρινά χαίρομαι που δεν είμαι αόρατος, από την άλλη προτιμώ, επειδή το έχω ήδη πετύχει μπροστά μου περισσότερες φορές απ' όσες θα ήθελα, να μη σηκωθεί άλλη σκόνη. Είμαι εδώ, στο Gamers-Odyssey, και συμμετέχω πιο πολύ από ποτέ.

                Comment


                • #23
                  Originally posted by Raf View Post
                  το γενικό κλίμα διαμορφώνεται έτσι ουτωσώστε κάποιος, ανάλογα με τον χαρακτήρα και την οπτική του, να μπορέσει να αισθανθεί πως ούτε έχει να δώσει κάτι σε μια συζήτηση ούτε να πάρει. Όταν αυτή η αίσθηση φτάνει να υπερισχύει, είναι το καλύτερο για όλους ο καθένας να κάνει αυτό που τον εκφράζει.
                  Κοιτα δεν υπηρχε κανενας λογος να φυγεις απο τον server, ας μην εγραφες ή ας μην διαβαζες καν και ας μην εμπαινες καν στο discord στην τελικη. Η αποφαση σου να την κανεις ετσι λογικο ηταν να μας κανει να αναρωτηθουμε αν εγινε κατι στραβο. Μπορει να μην ειμαστε ολοι ακομα στον server, αλλα θεωρουμε το discord μια προεκταση του gamers odyssey και οσοι συμετεχουμε πιστευω πως θελουμε να παει καλα και να ειναι ωραια η ατμοσφαιρα για ολους. Κατα καιρους εκανες παραπονα και νομιζω ολοι τα ακουσαμε, οποτε δεν ηταν και οτι πιο ωραιο που εφυγες ετσι ξαφνικα.

                  Comment


                  • #24
                    Όπως θέλεις.

                    Πάντως άλλο το δεν συμμετέχω ενεργά η και καθόλου αυτή τη στιγμή γιατί δεν μου δίνει κάτι η συζήτηση και άλλο αποχωρώ εντελώς καίγοντας γέφυρες. Θα μπορούσες να συζητήσεις τι σε χαλάει να το φτιάξουμε όπως έκανες πολλές φορές άλλωστε και εγώ προσωπικά σε άκουσα και το έκανα (εφόσον είχα τη δυνατότητα σβήνοντας μηνύματα κλπ ενώ ποτέ δεν ήθελα να έχω αυτό τον άχαρο ρόλο). Λες ότι δεν έχεις πρόβλημα με τα μέλη και το πιστεύω, τα μέλη όμως είναι αυτά που διαμορφώνουν το κλίμα. Επίσης είναι λογικό να δημιουργηθουν απορίες σε όλους μιας και ήσουν από τα ενεργά μέλη, είχες άποψη για τις κατηγορίες για τα emoji και γενικά σε οτιδήποτε σχετικό με τη βελτίωση του σερβερ (τα οποία έγιναν όλα) ο οποίος όπως σωστά λέει ο roronoa είναι επέκταση του φόρουμ, το μέρος να βρεθούμε για multiplayer (και βρεθήκαμε), για άμεση επικοινωνία κλπ κλπ.

                    Αυτά από εμένα και τελειώνει εδώ το θέμα.

                    Comment


                    • #25
                      Ζητώ συγγνώμη αν η κίνησή μου ήταν άκομψη κι αν προσέβαλε κάποιο αίσθημα. Αλλά:

                      Κοιτα δεν υπηρχε κανενας λογος να φυγεις απο τον server, ας μην εγραφες ή ας μην διαβαζες καν και ας μην εμπαινες καν στο discord στην τελικη.
                      Θα μου επιτρέψεις αυτό, για τον εαυτό μου, να το γνωρίζω καλύτερα. Δεν είμαστε φτιαγμένοι από το ίδιο υλικό και δεν έχουμε τις ίδιες ισορροπίες.

                      ​​​​

                      Comment


                      • #26
                        Κάτι που ξέχασα. Ελπίζω να μην αποδειχθεί πως εσείς που απαντήσατε, και πειραχτήκατε, να μην εξισώνετε την ανθρώπινη επικοινωνία που έχω με τον καθέναν από σας, αυτό που μας συνδέει εδώ στο φόρουμ, με το τι κάνω σε σχέση με το Discord κι αν επιλέγω να συμμετέχω σε έναν σέρβερ ή όχι. Απο εμένα δεν αλλάζει κάτι, και σε αυτό είμαι απόλυτος, ελπίζω το ίδιο κι απο εσάς.

                        Comment


                        • #27
                          Οχι ρε γμτ δεν ημουν μεσα εχασα ξεκατινιασμα; Παιδια οτι δε μπορειτε να πειτε δημοσια - και καλα για ευγενια κλπ - παρακαλω στειλτε μου πμ.
                          Do a barrel roll!

                          Comment

                          Working...
                          X