Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pokemon Let's Go

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Den to pistevw posos kosmos paizei akomh pokemon
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • #17
      Ξερεις ποσο grindy και core μπορει να γινει το pokemon? Ειδικα αν θες και pvp..

      Comment


      • #18
        Kserw! (placeholder text giati edwsa poly mikrh apanthsh).
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #19
          Originally posted by i Have no Equal View Post
          Ξερεις ποσο grindy και core μπορει να γινει το pokemon? Ειδικα αν θες και pvp..
          Ξεκίνησα το FireRed τις προάλλες, είμαι στη μέση, είναι πραγματικά εθιστικό. Καταλαβαίνω τι λέει ο g0, είναι λίγο ένοχη απόλαυση, αλλά είναι καλό παιχνίδι.

          Comment


          • #20
            Ενοχη απολαυση τουλαχιστον για εμενα ειναι οταν παιζουμε κατι αντικειμενικα μετριο προς το κακο και απλα τυχαινει να αρεσει σε εμας. Το pokemon είναι κορυφαίο δεν έχει καμία σχέση.

            Νομιζω εχω εθιστει για τα καλα παντως, οταν κανω οτι θελω απο post-game στο let's go λεω να πιασω το platinum.

            Comment


            • #21
              Δεν έχει και πολλά πράγματα να κάνεις post game πάντως.Εμενα το ταξίδι μου έλαβε τέλος στις 25 ώρες μία εξ αυτών να κυνηγάω shiny rhyhorn όπου και κατάλαβα πως πλέον δεν έχω τήν υπομονή για κάτι τέτοιο

              Comment


              • #22
                Παιζοντας το Let's Go ακεφτομαι αμεσως γιατι εγινε τοσο χαμος τοτε, ηταν πολυ μπροστα η σειρα.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #23
                  Τελικα ειναι καλο? Πως σας φανεται τωρα που το τελειωσατε οσοι το τελειωσατε?
                  Btw εδω ενα video απο το df, πιο πολυ το βαζω γιατι μου εκανε τρομερη εντυπωση (απο το comparison που εχουν) ποσο κοντα ειναι το recreate του Kanto στο original (δεν περιμενα η τωρινη πολη να ειναι τοσο πιστη αποδοση αυτης του gameboy).
                  Last edited by nooto; 26-11-2018, 06:29 PM.

                  Comment


                  • #24
                    Πολυ καλο, ηθελα περισσοτερο meaningful end-game content αλλα αν εισαι completionist θα βαρεσεις άπειρες ώρες.

                    Ξεχασα να πω οτι ειναι και pure fun σε σχεση με καποια αλλα τυπου resident sleeper redemption 2 που βαρανε 100αρια metacritic..

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by i Have no Equal View Post
                      Πολυ καλο, ηθελα περισσοτερο meaningful end-game content αλλα αν εισαι completionist θα βαρεσεις άπειρες ώρες.
                      Καλα ναι ειδικα αν μπεις στη διαδικασια του combo catching για perfect IVs & shiny...

                      Ξεχασα να πω οτι ειναι και pure fun σε σχεση με καποια αλλα τυπου resident sleeper redemption 2 που βαρανε 100αρια metacritic..
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • #26
                        Υπάρχει κάποιο καλό guide για να καταλάβει κάποιος τι είναι τα IV, EV και με τι εκπαίδευση επηρεάζονται;

                        Comment


                        • #27
                          Τα EV εχουν καταργηθει, αντικατασταθηκαν απο candies. Τα IV ειναι ότι κατσει, ειναι το φυσικο ταλεντο του καθε ποκεμον και δεν αλλαζει. Απλα στο Let's Go οταν πιανεις συνεχεια το ιδιο Pokemon αυξανεις τη πιθανοτητα να πιασεις ενα με τελεια stats σε οτι φορα τα IV.

                          Δες αυτο το guide https://rankedboost.com/pokemon-lets...-stats-max-cp/
                          Do a barrel roll!

                          Comment


                          • #28
                            Έχει αλλάξει το σύστημα λοιπόν. Γιατί παίζω όπως είπα τη FR και υπάρχουν τα EV και δεν έχω καταλάβει τι είναι. Όχι πως με ενδιαφέρει να εκπαιδεύσω τέλεια αλλά μου τη δίνει που δεν καταλαβαίνω μηχανισμό του παιχνιδιού.

                            Comment


                            • #29
                              Τσιμπησα και εγω σημερα την Eevee version (επειδη εχει μεγαλυτερο metascore, lol) οποτε θα γραψω συντομα εντυπωσεις. Ημουν αναμεσα σε αυτο το Xenoblade και το Octopath αλλα μετα το Zelda ηθελα κατι πιο ελαφρυ, οποτε τα αλλα δυο πιθανον να αγοραστουν την περιοδο των εορτων και να πανε για λιγο πιο μετα.

                              Εντυπωσεις εν καιρω!

                              Comment


                              • #30
                                Επαιξα κοντα στις 5 ωρες και μολις εβγαλα την Misty. Σαν πρωτη εντυπωση να πω οτι αυτο το παιχνιδι δεν ειναι remake παιχνιδιου του gameboy, ΕΙΝΑΙ παιχνιδι του gameboy απλα με καλυτερα γραφικα . Βασικα δεν ξερω αν μπορω να το περιγραψω αλλα ο κοσμος και η ολη σχεδιαση ειναι βγαλμενη απο τιτλο του 90, υπαρχουν αορατοι τοιχοι, υψωματα 5 εκατοστων στα οποια ο χαρακτηρας δεν μπορει να ανεβει και εμποδιζουν την προσβαση σε περιοχες, κλαδια που κλεινουν μονοπατια για να παρεις καποιο αντικειμενο κλπ. Προσωπικα δεν ειχα καταλαβει ακριβως περι τινος προκειται και για να πω την αληθεια δεν φαινεται απο τα trailers και ουτε απο τα reviews, αλλα το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι μηχανικα και σχεδιαστικα σαν να παιζεις ακριβως καποιο pokemon παιχνιδι πρωτης γενιας και το μονο update που εχει γινει ειναι οπτικο. Τι να πω δεν εχω ξαναδει κατι αντιστοιχο και σου αφηνει πολυ περιεργο feeling (εκτος και αν τα πιο προσφατα παιχνιδια επισης ηταν ετσι και γι'αυτο δεν σχολιαστηκε, εγω εχω παιξει μεχρι το Gold). Τα παραπανω δεν τα λεω ως κατι αρνητικο απλα οποιος θελει να ασχοληθει με το συγκεκριμενο παιχνιδι καλο ειναι να εχει στο νου του οτι ουσιαστικα μιλαμε για τιτλο με σχεδιαση 90s και μαλιστα εξαιρετικα πιστο στα original παιχνδια σε οτι αφορα την ολη αποτυπωση. Οποτε για να κλεισω με τα παραπανω, θεωρω οτι πιθανον να επρεπε να εχει κυκλοφορησει με χαμηλοτερη τιμη, ισως στα 29 ευρω θα ηταν κατι ρεαλιστικοτερο και θα επαιρνε και καλυτερες βαθμολογιες, επιπλεον παροτι το παιχνιδι ειναι πραγματικα ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, τεχνικα δεν ειναι κατι παραπανω απο μια hd ρετουσαρισμενη εκδοχη ενος N64 game (που τρεχει στα 30 frames ενω σιγουρα θα μπορουσε να εχει γινει κατι καλυτερο). Tελος θα μονο η Eevee και o Pikatsu εχουν τα voice overs τους, τα υπολοιπα pokemon βγαζουν midi ηχους και οκ θα ηθελα κατι παραπανω εδω μιας και δεν θα ηταν και τοση πολυ δουλεια να δωσουν κατι πιο ολοκληρωμενο.

                                Απο κει και περα το παιχνιδι ειναι πολυ καλο και εθιστικο, το catch mechanic το οποιο το φοβομουν ειναι πολυ καλο (πιανεις pokemons με τροπο αντιστοιχο του GO και οχι με καποιο battle) ενω εχω την εντυπωση οτι εχουν αυξηθει οι trainers που συναντας και κατα συνεπεια υπαρχουν πολυ συχνες κανονικες μαχες σε περιπτωση που θελησεις να εχεις παραδοσιακες αναμετρησεις. Ισως μιλαμε για μια 50% αναλογια αναμεσα σε GO battles και traditional battles (που δεν ειναι και random και επιλεγεις εσυ αν θες να τις κανεις) οποτε υπαρχει μια χαρα ισορροπια γενικα. Σε οτι αφορα την δυσκολια, το παιχνιδι ειναι ευκολο οκ αλλα δεν θυμαμαι το original yellow να ειναι ιδιαιτερα πιο δυσκολο. Τωρα τι να πω πανε και χρονια, αλλα πχ εγω στην Misty εχασα 2 φορες πριν την βγαλω (το δευτερο pokemon της ειχε μερικες φορες δυο turns ταυτοχρονες και μου εκανε τα δικα μου one shot οποτε επρεπε να φτιαξω μια μικρη στρατηγικη).

                                Στα υπολοιπα, εχουν γινει streamline αρκετοι μηχανισμοι ωστοσο θα ελεγα οτι μου αρεσει, γενικα για μενα το μεγαλυτερο point που μπορει να εχει καποιος εναντια στο παιχνιδι δεν ειναι τοσο οι μηχανισμοι απο το GO, δυσκολια, το sreamline κλπ οσο οτι αυτη η 90s δομη φαινεται πολυ αναχρονιστικη πολλες φορες και σου αφηνει ενα πολυ περιεργο συναισθημα. Το παιχνιδι ειναι τελειο για καποιον που θελει να κανει entry και να δει γιατι εγινε ο χαμος τοτε με τα παιχνιδια του gameboy αλλα απο την αλλη δεν ξερω αν πλασαριστηκε κιολας ετσι... Τελος παντων ειναι παρα πολυ νωρις οποτε θα γραψω κατι πιο ολοκληρωμενο στο μελλον. Γενικα περναω πολυ καλα μεχρι στιγμης, περισσοτερα εν καιρω!
                                Last edited by nooto; 14-12-2018, 06:37 PM.

                                Comment

                                Working...
                                X