Announcement

Collapse
No announcement yet.

Resident Evil 2 (RΕmake2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Σε επιπεδο survival (horror και μη) νομιζω οτι ειναι το καλυτερο παιχνιδι της κατηγοριας βαζοντας μεσα και the last of us, the evil within κλπ. Ο κυριοτερος λογος ειναι ο χειρισμος, αν δεις σε ολα αυτα τα παιχνιδια που προσπαθουν και καλα να εχουν δυστροπο χειρισμο επιτηδες, βλεπε αυτα που ανεφερα αλλα ακομα και αλλους τιτλους οπως Red Dead, ακολουθουν τη ιδια λογικη και μεχρι τωρα αυτο θεωρουταν και optimal, τα psp controls . Με αλλα λογια η καμερα ειναι σαν να ελεγχεται απο face buttons και οχι απο αναλογικο μοχλο ή ποντικι. Ενα απλο test που μπορεις να κανεις σε αυτα τα παιχνιδια ειναι να διαγραψεις με το δεξι σου χερι εναν ολοκληρο κυκλο στον αναλογικο μοχλο του χειριστηριου. Θα προσεξεις οτι το output στο παιχνιδι δεν ειναι κυκλος (ο κερσορας της στοχευσης δεν διαγραφει κυκλο) αλλα ενα τετραγωνο λες και δεν υπαρχει αναλογικος μοχλος αλλα d pad (κινηση δηλαδη μονο σε 4 κατευθυνσεις). Στο RE2make την εβγαλαν αυτη την αηδεια, το εκαναν αναλογικο και απλα αρχισαν να παιζουν με την διασπορα που εχει ο κερσορας που μεγαλωνει αν εισαι σε κινηση, μικραινει αν εισαι ακινητος επηρεαζοντας με αυτο τον τροπο την ακριβεια αλλα δινοντας παραλληλα την επιλογη στον παικτη (και οχι δινοντας ενα παιχνιδι που by default εχει χαλια χειρισμο προκειμενου να πετυχει το survival). Αυτο παροτι μπορει να ακουγεται απλο, αλλαζει τα παντα και ειναι κατι που εψαχναν εδω και καμια 10ετια + ξερω γω sαν απαντηση του πως μπορεις να εχεις tps και το παιχνιδι να μην ειναι action.

    Απο κει και περα σε σχεδιασμο, mechanics, gameplay, level design, ατμοσφαιρα ειναι απλα κορυφη. Σε σχεση με το original τωρα εκει που θεωρω οτι χανει ειναι στον σχεδιασμο των σεναριων με τα a,b routes που ανεφερα και πιο πανω. Το original ηταν καλυτερο, ουτε εκει φυσικα ηταν τελεια τα πραγματα αλλα μιλαμε και για τιτλο του 98 και απο τις πρωτες φορες που δοκιμαστηκε κατι τετοιο. Με το remake ισως ηταν ευκαιρια να κανουν κατι σαν το mass effect, να βελτιωσουν δηλαδη το συστημα και να φτιαξουν ενα δευτερο route που θα εχει πραγματικα επηρεαστει απο τις επιλογες που εκανες στο πρωτο. Αντ αυτου εδωσαν κατι που προσωπικα θεωρω οτι ειναι χειροτερο απο το original σαν στησιμο, και χτυπαει γιατι ηταν χαμενη ευκαιρια.

    Το παιχνιδι για μενα συνολικα εχει θεμα μονο το στησιμο των routes και ισως και με τα boss battles που δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο. Κατι ακομα οπως εγραψα ειναι και το soundtrack που θα επρεπε να ειναι μεσα απο την αρχη (το original εννοω). Απο κει και περα και αν εξαιρεσεις αυτα, ναι ειναι το απολυτο remake και ειναι απο τους τιτλους που θα παιζουμε για παντα (βγαζει αυτο ακριβως που εβγαζαν το original 2, το REmake αλλα και το 4 στο ποσο εθιστικο και timeless ειναι και θα ειναι). Σε γενικες γραμμες ξεπερναει και τις πιο τρελες προσδοκιες imo, οποτε λοιπον μπορεις βαλτο στο προγραμμα .
    Last edited by nooto; 03-06-2019, 08:49 PM.

    Comment


    • #32
      Κοίτα να δεις, μου έβαλες φωτιές, πάνω που είχα ηρεμήσει Ωραία πράγματα πάντως, χαίρομαι που τους έκατσε το πείραμα, ειδικά αν αναλογιστούμε πως μόλις λίγα χρόνια πριν, η Capcom είχε πάρει τον κατήφορο χωρίς να μας δίνει ελπίδες για πολλά περιθώρια ανάκαμψης.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #33
        Τελευταιος και καταιδρωμενος και εχοντας διαβασει τα οσα ειπωθηκαν δεν εχω να προσθεσω και πολλα θα ελεγα - κλασικα ο nooto ανεφερε τα παντα και σε γενικες γραμμες συμφωνω, απλα εγω δεν ειχα παιξει το πρωτοτυπο και δυστυχως δε μπορω να κανω συγκρισεις και ακομα χειροτερα δε μπορω να εκτιμησω την αρτιοτητα του εγχειρηματος ενος τετοιου remake.

        H Capcom εδωσε ρεστα οπως και να χει με μια ασυλληπτα polished παραγωγη, το gameplay ηταν οντως peak horror εμπειρια με τελειο balance μεταξυ action και horror λογικης - μιλαμε για παιχνιδι που χαιρεσαι καθε κινηση που κανεις τοσο με τον χαρακτηρα, οσο και στοχευοντας.

        Η εμπειρια στο RPD ηταν φανταστικη και το παιχνιδι νομιζω πως εκανε peak εκει. Στη συνεχεια επεσε λιγο θα ελεγα, αλλα ποτε δεν εκανε κοιλια. Γενικα ακομα δε μπορω να θυμηθω RE που το 1ο του μισο δεν ηταν καλυτερο του 2ου (οκ εχω παιξει μονο 1 2 4 5 7).
        Αν ειχα παιξει το παιχνιδι οταν ειχε βγει θα ελεγα πως τωρα περιμενω πώς και πώς το 3. Τωρα που το 3 εχει βγει και δεν απεσπασε και τα καλυτερα σχολια οπου και αν κοιταξει κανεις, νομιζω πως απλα θα το δω πολυ πιο μετα και σε αναλογη τιμη. Για την ωρα δεν επειγει, αλλα οπως και να χει χαιρομαι που η Capcom παραμενει ζεστη παρα τις οποιες μικρες παραφωνιες περιστασιακα.

        Comment


        • #34
          Το θέμα με το 3, είναι πως ήταν πολύ καλό παιχνίδι μεν, πολύ σύντομο και όχι επαναστατικό δε. Εμένα μου άρεσε πολύ, πιθανότατα να είναι και το αγαπημένο μου της σειράς, όμως αν και είχε αρκετά βελτιωμένα στοιχεία από το 2, πολύς κόσμος το ένιωθε απλώς σαν expansion του 2.

          Και τώρα τι έκαναν με το REmake 3; Έκαναν ακριβώς τα ίδια. Πάλι βιάστηκαν, πάλι ήθελαν να ξεμπερδεύουν για γρήγορα φράγκα, έκοψαν ΚΙ ΑΛΛΟ από το ήδη σύντομο παιχνίδι, με αποτέλεσμα να είναι πολύ καλό ως αποτέλεσμα, πολύ σύντομο και μικρό δε. Νιώθει πάλι σαν DLC του REmake 2. Από αυτήν την άποψη, είναι true remake, πιστό στη συνταγή της Capcom. Τους έχω ρίξει άπειρες κατάρες, γενικά δεν τον αγαπάνε και πολύ αυτόν τον τίτλο εκεί πέρα. Full price δεν αξίζει με την καμία. Αν όμως το βρεις στο 15-20ρικο και ξέρεις τι περιμένεις, πιστεύω θα το ευχαριστηθείς πολύ.

          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

          Comment


          • #35
            Ναι πιο πολυ αυτο ηθελα να πω, επικρατει παντου η αποψη πως ειναι σχεδον σαν DLC / expansion του 2 και σε καμια περιπτωση παιχνιδι που επρεπε να κυκλοφορησει full price.
            Πιστευω πως θα ναι τουλαχιστον αξιολογο, απλα συν τοις αλλοις πολλοι λενε πως ο τιτλος χανει ολα τα στοιχεια που εκαναν καλο το πρωτοτυπο παιχνιδι, σε αντιθεση με το 2 στο οποιο δε χαθηκε η μαγεια του πρωτοτυπου οπως λενε. Χαλανε σημαντικα κομματια του main game, χανεται η ατμοσφαιρα του κυνηγητου με τον Nemesis, γινεται και πιο συντομο ενα ηδη συντομο παιχνιδι.. ε οσο να ναι λογικο να γκρινιαξει ο κοσμος.

            Σε εναν κοσμο που το RE2 εκανε 60 θα εδινα μεχρι 20 για το 3, αλλα το προβλημα ειναι πως πηρα πριν λιγους μηνες το 2 για 15ε καινουργιο, οποτε θα αναμενω να πεσει το 3 στα 9.99 or less για να μη μου κραταει μουτρα το RE2 μου .

            Comment


            • #36
              Ωραιος, για το 2 αν ποτε θελησεις να το ξαναπαιξεις και δεν το εχεiς κανει ηδη, δοκιμασε να το δεις με το original soundrack, κανει πολυ μεγαλη διαφορα. Δυστυχως ειναι επι πληρωμη αλλα κατα καιρους πεφτει σε παρα πολυ χαμηλες τιμες (1 ευρω, κατι τετοιο). Για το 3 ειμαι και εγω ακριβως στη φαση που λετε, ειμαι σιγουρος οτι θα μου αρεσει αλλα λογω μεγεθους περιμενω να το βρω σε χαμηλη τιμη. Κριμα παντως, θα μπορουσαν να κανουν καλο trιbute, να βαλουν επιπλεον υλικο κλπ και τελικα (οπως ειπε και ο Phantom) καναν ακριβως το ιδιο που εκαναν και με το original 3 .

              Btw αυτο που δεν ειχα παρατηρησει με το original 3 και το ειδα προσφατα που παρακολουθουσα καποια αφιερωματα για τη σειρα ειναι οτι εχει ενα συστημα τυπου mass effect οπου αναλογα με τις επιλογες σου σε διαφορα open ended segments (που δεν αφορουν μονο τον Nemesis, αλλα και αλλα πραγματα πχ ενας γριφος που εχει 3 σκελη, τι κανεις πρωτο κλπ), παιζουν και διαφορετικα cut scenes, με αλλουw διαλογους και βλεπεις slightly και καποια διαφορετικα μικρο-κομματια στην πολη (εχει εσωτερικα δηλαδη αρκετο replayability). Κριμα που το αφαιρεσαν και αυτο απο το R3make. Τεσπα, σε χαμηλη τιμη θα αγοραστει οπως και να εχει.
              Last edited by nooto; 22-09-2020, 01:00 PM.

              Comment


              • #37
                Ναι ρε, το 3 ήταν παιχνιδάρα, παίζει να το είχα τερματίσει καμιά 15αριά φορές στην εποχή του (ναι, ήταν τόσο καλό αλλά και μικρό), και έβλεπα συνέχεια μικροδιαφορές. Π.χ. Σε ένα σενάριο άφηνε να υπονοηθεί πως ένας mercenary είχε σκοτώσει έναν άλλο λόγω προσωπικών διαφορών, όμως σε άλλο playthrough έμπαινες μέσα στο κτήριο από διαφορετική γωνία και σε διαφορετικό χρόνο, και έβλεπες πως τον σκότωσε επειδή θα γινόταν ζόμπι. Που ανάλογα, αν σου είχε κάτσει αυτό το «σενάριο», θα είχες άλλες διαφορές σε άλλα στοιχεία κλπ.

                Θα τη μισώ για πάντα τη Capcom γι' αυτό. Μετά από το REmake 2 είχαμε φάει τόσο πολύ hype, που το μόνο λογικό που μπορούσες να σκεφτείς ήταν πως το REmake 3 θα ήταν τουλάχιστον αξιοπρεπές. Ήταν εξ αρχής πιο μικρό, δεν είχε σενάρια για δύο κύριους χαρακτήρες, κλπ κλπ. Και τελικά το ξεπέταξαν τοιουτοτρόπως, για να μείνουν πιστοί στην παράδοση. Δεν ξέρω, δεν πρέπει να το αγαπάνε και πολύ για κάποιον λόγο εκεί πέρα. Τέσπα, όσο βγήκε ήταν καλό, ας κρατήσουμε αυτό τουλάχιστον. Τα ίδια λέγαμε και για το ορίτζιναλ. Απλώς ελπίζω αν σε 20 χρόνια βγει τρίτο remake, να μην κρατάει μόνο 20 λεπτά

                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • #38
                  To remake 2 το λάτρεψα. Ειλικρινά δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να βγει καλύτερο. Είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα σε αυτήν την γενιά και κατάφερε να με κάνει να ξαναπαίξω horror τίτλο, είδος το οποίο έχω βαρεθεί όσο δεν πάει.

                  Το remake του 3 δεν το έχω παίξει αλλά με χάλασαν 2 πράγματα από αυτά που ακούω δεξιά και αριστερά. Πρώτον, με ξενέρωσε το ότι οι μάχες με το Nemesis είναι πλέον scripted και δεν σου την πέφτει σε άκυρες φάσεις και, δεύτερον, δεν μου άρεσε το ότι έχουν αφαιρεθεί τα στιγμιότυπα που πρέπει να επιλέξεις τι πρέπει να κάνεις, κάτι το οποίο στο πρωτότυπο αύξανε αρκετά το replay value. Σίγουρα θα αξίζει πολύ σε πολύ χαμηλή τιμή αλλά και πάλι φωνάζει από χιλιόμετρα μακριά το ότι βιάστηκαν να μας το δώσουν.


                  Tidy!

                  Do not blame me.Blame yourself or God.
                  In Matsuno we trust.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Deus View Post
                    To remake 2 το λάτρεψα. Ειλικρινά δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να βγει καλύτερο. Είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έπαιξα σε αυτήν την γενιά και κατάφερε να με κάνει να ξαναπαίξω horror τίτλο, είδος το οποίο έχω βαρεθεί όσο δεν πάει.

                    Το remake του 3 δεν το έχω παίξει αλλά με χάλασαν 2 πράγματα από αυτά που ακούω δεξιά και αριστερά. Πρώτον, με ξενέρωσε το ότι οι μάχες με το Nemesis είναι πλέον scripted και δεν σου την πέφτει σε άκυρες φάσεις και, δεύτερον, δεν μου άρεσε το ότι έχουν αφαιρεθεί τα στιγμιότυπα που πρέπει να επιλέξεις τι πρέπει να κάνεις, κάτι το οποίο στο πρωτότυπο αύξανε αρκετά το replay value. Σίγουρα θα αξίζει πολύ σε πολύ χαμηλή τιμή αλλά και πάλι φωνάζει από χιλιόμετρα μακριά το ότι βιάστηκαν να μας το δώσουν.
                    Ελπίζω να είναι έτσι το ριμεικ του 4 Και μην κάνουν το λάθος και βάλουν την παρακμιακή κάμερα που είναι κλειδωμένη σε ύφος gears of war. Επίσης θα μου άρεσε να έχει και επιλογή κάμερας όπως το είχαν παρουσιάσει στο GameCube . Μιλάω για το ριμεικ του 4 το οποίο ετοιμαζει η capcom μετά το 8

                    Comment


                    • #40
                      Καλά, γελάει ο κόσμος. Το REmake 4 δεν χρειαζόταν, πρόφαση για φράγκα είναι μιας και έκαναν την αρχή. Αλλά οκ, αν βγει καλό, είναι ευπρόσδεκτο.

                      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                      Comment


                      • #41
                        Το REmake 2 ειναι κορυφαιο απο ολες τις αποψεις, το 3 ενω στην αρχη μου αρεσε αφου το επαιξα 2-3 φορες κατεληξα οτι δεν ειναι καλο, βασικα για εμενα ειναι ενα κακο remake, πρωτον εχουν κανει τον Nemesis εντελως scripted το οποιο απο μονο του ειναι τεραστιο downgrade σε σχεση με Mr X καθως και καποιες αλλαγες στο gameplay με το flash dodge το οποιο προσωπικα αν και ειχε φαση στην αρχη θεωρώ οτι εν τελει δεν ταιριαζει σε ενα RE. Επισης ειναι υπερβολικα μικρο χωρις replayability, το χειροτερο απο ολα ειναι οτι εχουν βγαλει την αγαπημενη μου περιοχη απο το OG εντελως, δηλαδη οκ το κανεις που το κανεις τοσο μικρο πρεπει να κοψεις και content??

                        Τι να πω τρελο cash grab ηταν, μεχρι 20ε το πολυ imo.

                        Remake 4 δεν χρειαζεται το OG κραταει μια χαρα, αυτο που πρεπει να κανουν imo ειναι το code veronica και μετα να παρει σειρα κανενα Dino Crisis.
                        Last edited by i Have no Equal; 22-09-2020, 07:32 PM.

                        Comment


                        • #42
                          Το 7 ήταν πετυχημένο και το 8 θα βασιστεί στην επιτυχία του 7 σε αυτό το ύφος gameplay . Το 8 έχει μια επιρροή από το 4 γιατί το χωριό είναι απομονωμένο μέσα σε κάποιο δάσος και τα τοπία του θα φαίνονται εντυπωσιακά στην νέα γενια .

                          Το ριμεικ του 4 Σίγουρα αξίζει λογικά αν κρατήσουν το gameplay του REmake2 και κάτι από το 8 πάλι θα έχουμε ένα επικο ριμεικ

                          Comment


                          • #43
                            Λοιπον τελειωσα το REmake 3 και θα γραψω εδω μιας και δεν εχουμε καποιο topic. Το παιχνιδι το τερματισα στο Hardcore με συνολικο playtime περιπου 14 ωρες (αυτο ειναι καθαρο playtime, χωρις cutscenes-ωρα στα menu κλπ, υπαρχει και συνολικος μετρητης και εγραψε περιπου 20 ωρες). Το παιχνιδι το καταευχαριστηθηκα, ισως περισοτερο και απο το REmake 2 (χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι καλυτερο παιχνιδι). Σε οτι αφορα την κυρια κριτικη που του ασκηθηκε, οτι ειναι μικρο, προσωπικα δεν το βρηκα μικρο. Δεν ξερω αν ηταν το hardcore που ηταν αρκετα challenging και λογω αυτου εχασα αρκετες φορες, αλλα συνολικα θα ελεγα οτι μου φανηκε μεγαλυτερο απο τα routes (individually) του REmake 2. Παμε τωρα σε αλλα σημεια τα οποια σχολιαστηκαν αρνητικα.

                            1) Κομμενο υλικο: Λοιπον αυτο που συμβαινει ειναι οτι εχει βγει μια εμβληματικη για το παιχνιδι περιοχη, το Clock Tower-Racoon park, και εχει μικρύνει καπως η πολη (παροτι χρονικα περιπου την ιδια ωρα καθεσαι), ομως εχει προστεθει μια μικρη επισκεψη στους υπονομους και εχει αυξηθει κατα πολυ το section του Racoon hospital (και μαζι με αυτο και το κομματι που ο πακτης ελεγχει τον Carlos). Οποτε θελω να πω οτι δεν ειναι οτι κοψανε ακριβως, βγαλανε και βαλανε πραγματα ταυτοχρονα. Το Clock Tower παντως θα το ηθελα και εγω μεσα (ειναι βεβαια μεσα κατα μια εννοια γιατι περνας απεξω ).

                            2) Ο Nemesis ειναι scripted: Κατ'αρχην ο Nemesis ηταν scripted και στο original παιχνιδι (με αλλο τροπο βεβαια). Αυτο που εχουν κανει ειναι οτι σε συγκεκριμενα σημεια υπαρχει το κυνηγητο οπου μπορεις ειτε να τρεξεις ειτε να τον πολεμησεις, σε αλλα σημεια υπαρχουν scripted chases στα πρότυπα του RE6 (μιλαω για το σεναριο του Jake μονο που εδω το εχουν υλοποιησει 100 φορες καλυτερα) και του Uncharted, και τελος υπαρχουν και τα Boss fights που πρεπει υποχρεωτικα να πολεμησεις. Εμενα για να πω την αληθεια μου αρεσε πολυ ο τροπος που το παρουσιασαν και το προτιμω απο το original. Τον Nemesis και τον τροπο με τον οποιο ενταχθηκε στο original παιχνιδι τον πηραμε μεσω του REmake 2 και του Mister X, οποτε θεωρω καλυτερο που δεν εκαναν και εδω το ιδιο. Να σημειωσω βεβαια οτι προσωπικα δεν μου αρεσε ο Mister X και γενικοτερα δεν μου αρεσει ο σχεδιασμος του οτι εκει που εξερευνας εχεις μια μονιμη ενοχληση και κατι που θα σε διακοπτει προκειμενου με αυτον τον τροπο να μην αισθανεσαι ποτε ασχφαλεια. Μου αρεσει να ειναι καπως πιο οριοθετημενο το πραγμα τυπου τωρα εξερευνηση, τωρα κυνηγητο, τωρα boss fight κοκ. Επισης το οτι ο Nemesis δεν εχει αρκετη παρουσια (αλλο κομματι κριτικης) δεν θεωρω οτι ειναι αληθεια. Υπαρχει συνεχεια μπροστα στον παιχτη, απλα με διαφορετικο τροπο απ'οτι στο original.

                            3) To παιχνιδι δεν εχει τις επιλογες και τις διακλαδώσεις: Αυτο ειναι σωστο αλλα απο την αλλη με πειραξε πολυ λιγοτερο απο το γεγονος οτι το REmake 2 δεν ειχε τα ξεχωριστα routes και το zapping system. Σιγουρα θα εδινε παραπανω κινητρα για replay η υπαρξη των επιλογων αλλα νομιζω οτι ο τιτλος εχει replayablity ουτως ή αλλως.

                            4) Το παιχνιδι δεν ειναι remake, ειναι ουσιαστικα reimagining-reboot. Αυτο ειναι αληθεια. Εχουν κρατησει καποια points A, B, C που υπηρχαν και στο αρχικο παιχνιδι, του χαρακτηρες και καποια ακομα στοιχεια, αλλα οντως ολα τα υπολοιπα ειναι διαφορετικα σε εναν μεγαλο βαθμο. Εγω ωστοσο θεωρω οτι αυτο ειναι θετικο και συνολικα μου αρεσε διοτι εκαναν πολυ καλη δουλεια και με τις περιοχες, και με το σεναριο, και με τους χαρακτηρες. Ταυτοχρονα εισηγαγαν πολλα easter eggs - σεναριακα κομματια, που εξηγουν ορισμενα πραγματα που βλεπεις στο REmake 2 και δινουν μια πολυ ωραια αισθηση συνεχειας.

                            Σε θεματα που μου αρεσαν πολυ τωρα και δεν εχω δει να εχουν σχολιαστει τοσο στα reviews που διαβασα:

                            1) Το παιχνιδι εχει το καλυτερο pacing στην σειρα. Ο ρυθμος του παιχνιδιου ειναι καταπληκτικος και δεν υπαρχει καποιο σημειο που κανει κοιλια. Σαν τιτλος ειναι ενα τικ πιο γραμμικος (χωρις να λειπουν τα κλασσικα backtracking κομματια) ομως αυτο λειτουργει αρκετα θετικα διοτι στηριζεται απο το σεναριο αλλα και απο τα setpieces που εχουν στησει. Παραλληλα δινει στον παιχτη την αισθηση του urgency και οτι ανα πασα στιγμη κατι θα συμβει και συνολικα αυτο μαζι με ολλα τα προηγουμενα, πετυχαινουν καλυτερα το να νιωθει ο παικτης ενταση απο το να εχει εναν τυπο να τον κυνηγαει σε ολο το παιχνιδι.

                            2) Parry system : Υπαρχει ο μηχανισμος που υπηρχε και στο original 3, μονο που εδω εχει δικο του κουμπι και σε γενικες γραμμες λειτουργει τελεια. Αυτο που συμβαινει ειναι οτι την ωρα που σου επιτιθεται καποιος, αν πατησεις τη σωστη στιγμη R1, ο χαρακτηρας αποφευγει την επιθεση και ταυτοχρονα εχει για λιγα δεπτερολεπτα bullet time. Αυτο απο μονο του ανεβαζει παρα πολυ τις μαχες και τα boss fights (που πλεον ειναι παρα πολυ καλα και οχι γυρω γυρω ολοι), δινει παρα πολλες εναλλακτικες στην προσεγγιση, και τελος ειναι φανταστικα υλοποιημενο μια και ειναι και rewarding αλλα και risky (για την περιπτωση που δεν το πετυχεις).

                            3) Το παιχνιδι ειναι διαφορετικη εμπειρια απο το REmake 2: Ναι, δεν ειναι DLC του 2 , ο πιο action του χαρακτηρας και το γεγονος οτι πιεζει τους μηχανισμους σε πιο challenging σεναρια, σε συνδιασμο με το οτι κραταει τη δομη της σειρας με το exploration και το backtracking (σε ενα βαθμο), του δινει μια δικη του ταυτοτητα. Ειναι διαφορετικος σαν τιτλος και χαιρομαι πολυ που το δοκιμασαν να παιξουν με μια αλλη θεωρητικα δομη.

                            Κατα τα αλλα, φανταστικα γραφικα, πολυ ωραιο soundtrack και πολυ ωραιο στησιμο overall. Γενικα οπως εγραψα θεωρω οτι ειναι πολυ καλο παιχνιδι, μακαρι να μην ειχαν βγαλει το Clock Tower ok, αλλα καπου θεωρω υπορβολικα τα οσα ακουστηκαν. Σε καθε περιπτωση, πλεον βρισκει κανεις τον τιτλο στα 20 ευρω και κατω, οποτε θεωρω οτι δικαιολογια δεν υπαρχει, ειδικα για τους fan της σειρας.

                            Αυτα απο μενα, 9/10.
                            Last edited by nooto; 23-12-2020, 06:23 PM.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by nooto View Post
                              . Σε καθε περιπτωση, πλεον βρισκει κανεις τον τιτλο στα 20 ευρω και κατω, οποτε θεωρω οτι δικαιολογια δεν υπαρχει, ειδικα για τους fan της σειρας.

                              Αυτα απο μενα, 9/10.
                              στα steam sales Remake 2+3 29 ευρώ, να τα τσιμπήσω;
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • #45
                                στα steam sales Remake 2+3 29 ευρώ, να τα τσιμπήσω;
                                Με κλειστα ματια imo

                                Comment

                                Working...
                                X