Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μicrosoft Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 3 χρόνια δεν είναι η εγγύηση για rrod; Το έχεις παραπάνω από 3 χρόνια;

    Comment


    • Σε έναν μήνα, πάνω κάτω, κλείνω τρία χρόνια. Δεν είχα δηλώσει τη κονσόλα πάντως, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.

      Να πεις ότι τα έπαιξε από τη πολύ χρήση, 8 μήνες στρατό ήμουν, διακοπές έκανε. Είναι λες και είναι φτιαγμένα, ανεξαρτήτως χρήσης, να χαλάνε σε στάνταρ χρόνο.

      Θα ψαχτώ ως προς το τι παίζει με το 360 S, πως και αν μπορώ να μεταφέρω τα πράγματά μου, κι αν όντως είναι πιο ανθεκτική κατασκευή θα προσπαθήσω να πάρω αυτό κάποια στιγμή. Ήδη μιλάω με τον bro μήπως τα βάλουμε μισά μισά. Υπάρχει και η περίπτωση των δόσεων βέβαια, θα δω τι και πως.

      Με ενδιαφέρει να αντέχει το μηχάνημα. Είμαι συνηθισμένος στο να αντέχουν οι κονσόλες μου, μου φαίνεται αδιανόητο να χαλάνε έτσι. Η μόνη κονσόλα που δε παίζει είναι το NES και αυτό μετά από γερό πέσιμο, μέχρι το 2002 έπαιζε τζιτζι διάολε.


      Originally posted by Evans View Post
      Τότε θα έχεις Xbox 720 και θα τα παίζεις όλα εκεί.
      Μακάρι, αλλά αν κρίνω από το BC του 360 στο Xbox original...
      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

      Comment


      • Πες τους το serial number να δεις αν εχει παρελθει η 3ετια. Αν τη βγαλεις τσαμπε για την ωρα τι αλλο θες;

        Comment


        • Μακάρι, αλλά αν κρίνω από το BC του 360 στο Xbox original...
          Θέλω να πιστεύω ότι κάτι τέτοι δε θα ξανασυμβεί. Πάντως γενικά το φόβο που εξέφρασες τον έχω κι εγώ, μέχρι τότε όμως λογικά οι emulators θα έχουν κάνει θαύματα.

          Comment


          • Τους είπα το serial και μου είπαν ότι είναι εκτός εγγύησης.
            Μπορεί να το είχα πάρει και τέτοιο καιρό, δε θυμάμαι.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • 3 μέρες δεν είχα ίντερνετ και όταν μπαίνω τώρα στα Achievements, έχει το σύνολο των προηγούμενων ημερών (διαφορά 400 περίπου). Όταν κοιτάζω στη λίστα με τους τίτλους τα έχει όλα σωστά . Κανείς που ξέρει τι συμβαίνει;


              Comment


              • Δοκιμασε ποτε κανεις να μεταφερει licenses απο κονσολα σε κονσολα, αντι να χρησιμοποιησει transfer cable;
                Δεν αναφερομαι στα πραγματα που γινονται και με αλλους τροπους, πχ αντιγραφη saves, αλλα στο οτι τα XBLA games πχ συνδεονται και με το console id περαν του gamertag.
                More info:

                Comment


                • Εγώ πάντως τα μετέφερα όλα με ένα στικάκι και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Δεν ειπα πως ετσι θα ειχες προβλημα, αλλα licenses δε μετεφερες (οχι πως ειναι και το πιο απαραιτητο πραγμα στον κοσμο).
                    Για εμενα παντως θα ειναι μεγαλο σπασιμο να μην εχεις προσβαση στα XBLA παιχνιδια σου οποτε εισαι offline.

                    Comment


                    • Μα έχω πρόσβαση σε όλα ενώ είμαι offline και μάλιστα και με άλλα προφίλ διαφορετικά από το δικό μου.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Xeno εγώ όταν πήρα καινούρια κονσόλα και άλλαξα το location μου για το XBL είχα ΠΟΛΛΑ προβλήματα. Αρχικά, το Braid πήγε περίπατο, δε μου το αναγνωρίζει ως full game. Στη συνέχεια, τα δύο DLCs του Alan Wake μου λέει ότι είναι corrupted και δεν μπορώ να τα ξανακατεβάσω, επειδή μου τα βρίσκει στο σκληρό. Αν τα σβήσω και τα ξανακατεβάσω, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα. Τα παιχνίδια που αγόρασα στο παλιό μηχάνημα δε μου τα παίζει σε offline.

                        Δεν ξέρω γιατί ρωτάς, αν θέλεις, εσύ ή κάποιος άλλος, να αλλάξεις κονσόλα, δώσε χρήμα και πάρε το transfer cable, ή πιεσε την MS να στο στείλει τσάμπα, θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αρχικά ήμουν πολύ εκνευρισμένος με την όλη κατάσταση, μετά απλώς αποφάσισα ότι δεν έχει νόημα να ασχολούμαι. Είναι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου που δεν ενημερώνουν επαρκώς για το πώς λειτουργεί το σύστημα με τα licences.

                        Comment


                        • Οκ απλα υποθετω πως την ιδια δουλεια θα εκανες αν ηξερες τα περι license transfer, πραγμα που οντως σχεδον κανεις δεν το ξερει και τωρα ετυχε να το πετυχω απο σποντα.

                          Altair, απλα εκανες copy τα παντα σε flash drive και μετεφερες και δεδομενα περα απο saves/dlc κτλ;

                          Comment


                          • Xeno είδα το link που παρέθεσες, λογικά θα μπορούσα να το κάνω κι εγώ αυτό που λέει, όταν φυσικά γυρίσω Ελλάδα και έχω πρόσβαση στο Xbox 360 S μου. Βέβαια με αυτόν τον τρόπο δε θα έχει πρόσβαση το παλιό 360 στο content, οπότε καλό θα ήταν να περιοριστώ απλώς σε πράγματα που "πραγματικά" χρειάζομαι, όπως τα DLCs του Alan Wake.

                            Η όλη διαδικασία δεν είναι παράλογη πάντως, αντιθέτως μου αρέσει που η MS έχει τόσο καλά συγκροτημένα το content μας. Απλά θα έπρεπε να υπήρχε καλύτερη ενημέρωση.

                            Comment


                            • Originally posted by Xeno View Post
                              Οκ απλα υποθετω πως την ιδια δουλεια θα εκανες αν ηξερες τα περι license transfer, πραγμα που οντως σχεδον κανεις δεν το ξερει και τωρα ετυχε να το πετυχω απο σποντα.

                              Altair, απλα εκανες copy τα παντα σε flash drive και μετεφερες και δεδομενα περα απο saves/dlc κτλ;
                              Μετέφερα τα πάντα κάνοντας copy και όσα δεν με άφηνε,τα έκανα move.Αλλά δεν είχα κανένα πρόβλημα.Saves,games,dlc όλα κομπλέ.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ξέρει κανένας αν μπορώ με το charge kit (αυτό το καλώδιο με το οποίο συνδέεις ένα wireless 360 pad με το 360) να συνδέσω το 360 pad με το PC και να το χρησιμοποιήσω κανονικά; Πέθανε το μούφα wireless receiver και δεν μπορώ να παίξω Sonic Generations...

                                Comment

                                Working...
                                X