Announcement

Collapse
No announcement yet.

Emulation Corner

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Έπαιζα πριν λίγες μέρες με τα custom shaders του epsxe και, διάολε, τι τέλειο που είναι αυτό το color storybook shader:





    There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
    Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

    Comment


    • #62
      WOW το spyro δε φαίνεται καν σαν παιχνίδι 12ετίας με αυτό το shader :O .

      Comment


      • #63
        Wraio fenetai!
        Pws den to anevases sto gamers odyssey to kanali?
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #64
          Η ταινια μου. lol απ'το movie maker κατευθειαν στο youtube, φτιαξε τιτλο, descriptions, tags να μαζεψεις views να βγαλεις φραγκα.
          Do a barrel roll!

          Comment


          • #65
            Δε το ανέβασα στο κανάλι μας, ούτε και άλλαξα τον τίτλο μετά το export απ' το movie maker (χαχαχα), γιατί το είχα ανεβάσει δοκιμαστικά πριν μέρες απλά για να δω πως φαίνεται στο YouTube. Δε το είχα καν σε public mode, τώρα το έκανα για να το βάλω στο forum.

            Αν ανεβάσω κάτι στο κανάλι θα είναι κάποιο "ποτ-πουρί" από PS1 games με custom shaders.





            Cartoon-shader:
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • #66
              Είδα εικόνες του Chrono Cross με το cartoon shader και φαίνεται φοβερό (αν εξαιρέσεις τα γράμματα).
              Για βάλε κάνα Vagrant Story με sketchbook shader.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • #67
                Ωχ τέλειο
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by straier View Post
                  Είδα εικόνες του Chrono Cross με το cartoon shader και φαίνεται φοβερό (αν εξαιρέσεις τα γράμματα).
                  Για βάλε κάνα Vagrant Story με sketchbook shader.




                  Tώρα βέβαια, για να βρεις το ιδανικό αποτέλεσμα (το οποίο για κάθε τίτλο μπορεί να είναι διαφορετικό), πρέπει να παίξεις λίγο με τα settings.
                  There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                  Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                  Comment


                  • #69
                    Δηλώνω έκθαμβος. Μόνο που με όλο αυτό το καφετί παίζεις άνετα?

                    Ψήνομαι να δοκιμάσω Symphony of the Night έτσι ή με τον cartoon shader!
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • #70
                      Αν εξαιρέσεις ότι, μετά από ένα σημείο, ίσως γίνει βαρετό/μονότονο, ναι.
                      Τα shaders αυτά πάντως προορίζονται για τίτλους με 3D γραφικά, δεν είναι για sprites.
                      There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                      Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                      Comment


                      • #71
                        Απο τις λίγες παιχνιδάρες της παιδικής μου ηλικίας, το Disney's Hercules Action Game, ξαναζωντάνεψε στον ePSXe μου!



                        Πανέμορφο αρχαιοελληνικό artwork (κληροδότημα της ταινίας, βεβαίως-βεβαίως), ανατριχιαστική μουσική στο Δάσος των Κενταύρων, αυτές οι αναθεματισμένες ψευδο3D πίστες που σου βγάζουν τη πίστη, ατσούμπαλος χειρισμός και φυσικά, password save system!

                        Comment


                        • #72
                          Το πρώτο ντέμο που έπαιξα στο PS1 μου.Πολύ ωραίο παιχνιδάκι.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • #73
                            ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΘΑΨΕΣ ΑΥΤΟ!!! Το έχω αυθεντικό στο PC!
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • #74
                              Ποτέ δε το έθαψα αγαπητέ..!

                              Comment


                              • #75
                                Cemu - Wii U emulator. Μπήκε το νερό στο αυλάκι.

                                Game compatibility list
                                I present to you CEMU, world's first Wii U emulator capable of running and rendering commercial games! Quick facts: Can run encrypted Wii U images (WUD) and RPX/RPL files Internal resolution is 1920x1080 (if supported by game) Contains only some optimizations. Expect slow framerates and long...




                                Last edited by Phantom Duck; 31-07-2016, 12:23 PM.

                                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                                Comment

                                Working...
                                X