Announcement

Collapse
No announcement yet.

Νέο Banner

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Νέο Banner

    Καταγγέλω την ύπαρξη του Alucard και την απουσία ενός προγόνου μου από το banner.



    Χωρίς πλάκα το banner είναι πολύ καλό.
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

  • #2
    .. ας συνεχισουμε εδω τα περι banner.

    Για να μη φαινεται ετσι (με το κενο δεξια), μπορει ο Somari υποθετω να το αλλαξει λιγο π.χ. να το μεγαλωσει σε μηκος, βαζοντας το logo στο κεντρο και στις ακρες απλα θα υπαρχει το φοντο το οποιο θα εχει "επεκταθει"... Κακη διατυπωση, αλλα ελπιζω καποιος να καταλαβε τι εννοω.

    Οντως δεν ταιριαζει με τα τωρινα χρωματα.

    Το θεμα ειναι το εξης: Θελετε να αλλαξει ολο το skin για χαρη ενος banner;

    Αν ναι παμε για μπεζ, μαζι με καποιο αλλο χρωμα που παει, πχ λαδί a la gamepro ή μπορντο κτλ.
    Π.χ. http://www.ipbforumskins.com/portfolio/BeAware.png

    Αν οχι, τοτε απλα προσαρμοζουμε καποιο banner στα πλαισια του ηδη υπαρχοντος skin.
    Π.χ. http://img252.imageshack.us/img252/5755/bannerld7.jpg

    Comment


    • #3
      Το banner,αν δεν κάνω λάθος έπρεπε να έχει ανέβει εδώ και καιρό.Θυμάμαι ο Τίτος(ελπίζω να είναι μια χαρά υπηρετώντας τη μαμα πατρίδα )είχε γράψει πως το banner θα ανέβαινε σύντομα...Ένα μήνα μετά και απλά αντικατέστησε το παλιότερο banner και μάλιστα δεν έχει σωστή τοποθέτηση-κάτι το οποίο διορθώνεται πιστεύω.Το χρώμα του skin δεν μου αρέσει και ομολογώ πως θα προτιμούσα κάτι πιο ταιριαστό όπως περιέγραψαν και τα παιδιά στο άλλο θέμα.Χώρια που το κίτρινο με το μπλε-γαλάζιο κουράζει...

      Επίσης το banner από όσο παρατήρησα δεν έχει αντικαταστήσει το monkey island banner στο under construction site...Aντιλαμβάνομαι πως μπορεί να είναι δύσκολο αλλά ένας μήνας μετά την ψηφοφορία και να έχουμε αυτό το επιεικώς μέτριο αποτέλεσμα δεν είναι και ότι καλύτερο.Άλλωστε υπάρχουν παιδιά που θέλουν να βοηθήσουν με τον κώδικα ή ότι άλλο χρειάζεται.Θα ήταν καλό να ξεκολλήσουμε από την ταχύτητα που είμαστε τώρα και η οποία,τολμώ να πω,μοιάζει με αυτή υπερηχητικής χελώνας.

      Όλα τα παραπάνω ακούγονται αυστηρά,αλλά είναι απόρροια του ενδιαφέροντος που έχω και εγώ αλλά και οι περισσότεροι εδώ μέσα για να γίνει κάτι καλό από την όλη ιστορία και να μην είμαστε απλά ένα game-site forum no2.Απλα πρέπει κάπου να αντιληφθούμε το τι ζητάμε να πετύχουμε και ίσως να επαναπροσδιορίσουμε τους στόχους μας και φυσικά να ορίσουμε τα standards.

      EDIT:Θετικό imo πως μίκρυνε το μέγεθος σε πλάτος.Μου φαίνεται πιο ξεκούραστο.
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #4
        Για το Banner προτεινω αν μπορει ο Somari που το εφτιαξε να το επεκτηει δεξια κι αριστερα με το pattern που υπαρχει απο πισω ωστε να πιανει ολη τη κεφαλιδα.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #5
          O Somari δεν μπορεί να κάνει τίποτα.Πέταξε στα σκουπίδια το psd αρχείο.
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • #6
            Μου έκανε εντύπωση που το είδα σε πιο μικρό μέγεθος, μου χτυπάει κάπως το ότι είναι μικρό το πλάτος του πλέον.
            Είχα συνηθίσει σε forum να πιάνει όλη την οθόνη και η συγκεκριμένη αλλαγή δν μου άρεσε προσωπικά.
            Όσο για το banner επιτέλους άλλαξε μιας και είχε περάσει αρκετός καιρός για κάτι, όσο ξέρω δλδ από έναν φίλο, σχετικά εύκολο.
            Άντε να μπει και αυτό το τμήμα με τα άρθρα που λέγοταν και θα είναι ακόμα καλύτερο
            Α! Το χρώμα να αλλάξει Πολύ "έτοιμο" μου φαίνεται.
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • #7
              .. ας συνεχισουμε εδω τα περι banner.

              Για να μη φαινεται ετσι (με το κενο δεξια), μπορει ο Somari υποθετω να το αλλαξει λιγο π.χ. να το μεγαλωσει σε μηκος, βαζοντας το logo στο κεντρο και στις ακρες απλα θα υπαρχει το φοντο το οποιο θα εχει "επεκταθει"... Κακη διατυπωση, αλλα ελπιζω καποιος να καταλαβε τι εννοω.

              Οντως δεν ταιριαζει με τα τωρινα χρωματα.

              Το θεμα ειναι το εξης: Θελετε να αλλαξει ολο το skin για χαρη ενος banner;

              Αν ναι παμε για μπεζ, μαζι με καποιο αλλο χρωμα που παει, πχ λαδί a la gamepro ή μπορντο κτλ.
              Π.χ. http://www.ipbforumskins.com/portfolio/BeAware.png

              Αν οχι, τοτε απλα προσαρμοζουμε καποιο banner στα πλαισια του ηδη υπαρχοντος skin.
              Π.χ. http://img252.imageshack.us/img252/5755/bannerld7.jpg
              [/b]
              εαν γινεται resize το αρχικο banner τελικα τοτε βαλε το πρωτο χρωμα, ταιριαζει πολυ. αν δεν γινετε τοτε φτιαχτο λιγο μπλε ή στη χειροτερη περιπτωση αστο οπως ειναι τωρα με το δευτερο banner που δωσες.

              Comment


              • #8
                Oh yea...Εάν γίνει resize θα είναι πολύ ωραίο το skin που έδωσες Xeno,μπεζ με μπορντόροδοκόκκινο δηλαδή...


                Comment


                • #9
                  Εμένα γιατί σαν banner μου βγάζει αυτό το πράγμα;;;
                  http://www.gamers-odyssey.com/forum/...ages/logo4.gif

                  Comment


                  • #10
                    Εμένα γιατί σαν banner μου βγάζει αυτό το πράγμα;;;
                    http://www.gamers-odyssey.com/forum/...ages/logo4.gif
                    [/b]
                    κι εδώ το ίδιο


                    Comment


                    • #11
                      Γιατί τη δεδομένη χρονική στιγμή αυτό είναι το μπανερ...

                      Comment


                      • #12
                        και ο λόγος που γίνεται αυτό;τι έγινε,μας έβαλαν κι εδώ χέρι;
                        Carpe diem

                        Comment


                        • #13
                          ναι, μετα το κλεισιμο των blogs με φασιστικο τροπο και το ξυλο που δωθηκε σε bloggers που "δυσφημουσαν" τη χωρα προς τα εξω, τωρα η ελληνικη φασιστικη μαφια χτυπα και το gamers-odyssey.com προσοχη στα ποστς σας, γινονται edit! beware!

                          Comment


                          • #14
                            ναι, μετα το κλεισιμο των blogs με φασιστικο τροπο και το ξυλο που δωθηκε σε bloggers που "δυσφημουσαν" τη χωρα προς τα εξω, τωρα η ελληνικη φασιστικη μαφια χτυπα και το gamers-odyssey.com προσοχη στα ποστς σας, γινονται edit! beware!
                            [/b]
                            *drum roll* *πιατίνι* ΛΟΛ


                            Comment


                            • #15
                              εγω εχω να πω πως το νεο banner απλα σπερνει! ^_^

                              Comment

                              Working...
                              X