Announcement

Collapse
No announcement yet.

Devil May Cry 4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Ground_zero View Post
    Den kserw otan paizw ena game kai apokalw ton prwtagwnisth maimou profanws den mou aresei.
    Δεν μου αρέσει ιδιαιτερα, και η ατμόσφαιρα του 3 δεν μου άρεσε (όμως ήταν στην αρχή, δεν προχώρησα να δω πως είναι παρακάτω). Παρολαυτά δεν σημαίνει ότι δεν θα το παίξω επειδή δεν μου αρέσει ιδιαιτερα ο συγκεκριμένος χαραχτήρας, ειδικά από την στιγμή που στο πρώτο είχα τόσο καλές στιγμές. Εξάλλου το gameplay με διασκεδάζει.
    Originally posted by Phantom Duck View Post
    Είχα διαβάσει πως όντως το 3 έχει αρκετά προβλήματα στο PC, όμως δεν ήξερα τι ακριβώς έπαιζε. Πάντως στο 4 δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Μόνο την κάμερα δεν μπορώ να κάνω assign στο χειριστήριο, που όμως έχει default επιλογή στον δεξί μοχλό, επομένως όλα καλά. Θα έλεγα να παίξεις το 4 κατ' ευθείαν, έτσι κι αλλιώς το 3 προηγείται στην ιστορία όλων.
    Ναι ε? Δηλαδή είναι prequel? Για εξήγησε λίγο.

    Comment


    • #77
      Ουσιαστικά η ιστορία διαδραματίζεται κατά σειρά DMC 3, 1, 4, 2. Μπερδεμένα πράματα, το ξέρω Στο 3, αν παρατηρήσεις ο Dante είναι πιο νέος εμφανισιακά και όχι μόνο.

      Ουσιαστικά έφτιαξαν τον πρώτο τίτλο (DMC 1), μετά μία άμεση συνέχεια του που δεν είχε και μεγάλη επιτυχία (DMC 2), ύστερα είπαν να δοκιμάσουν ένα prequel (DMC 3) και τέλος στις κονσόλες νέας γενιάς είπαν να γεφυρώσουν το χάσμα με μία σφήνα μεταξύ των δύο πρώτων τίτλων (DMC 4).

      Προσωπικά δεν έχω παίξει το 2 και δεν νομίζω να το κάνω κάποτε, επομένως έχω μείνει στο --> 3, 1, 4 και όλα είναι κομπλέ.

      PK World - Τα πάντα για Disney comics!

      Comment


      • #78
        To 2 den thewreitai canon san istoria anyway giati ftiaxthke sxedon taftoxrona me to DMC 1 apo allh omada programmatismou, giafto kai o Dante einai toso diaforetikos anamesa sta 2 games.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • #79
          Εμένα το 2 μου άρεσε/ήταν ένα φτηνό,ρηχό παιχνιδάκι δράσης με μικρή δυσκολία και τεράστια αφεντικά.Ναι,για τίτλος Devil May Cry ήταν απαράδεκτος,αλλά σαν απλό παιχνιδάκι δράσης ήταν αρκετά διασκεδαστικό,μέχρι να έρθει η ώρα για το 2ο δισκάκι τουλάχιστον.
          Carpe diem

          Comment


          • #80
            To 2 eixe merika wraia pragmata na kaneis, exwsan mesa thn fash tou na pyrovoleis ksexwristous stoxous me ta pistolia kai to na perpatas stous toixous, alla distyxws mporouses na nikhseis ta panta mono me ta pistolia :/
            Genika san gameplay den htan sta epipeda twn ypoloipwn.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • #81
              Κατά την ταπεινή μου άποψη τo 2 είχε τον καλύτερο (σχεδιαστικά) Dante.


              Οσον αφορά τον σχεδιασμό του χαρακτήρα θα ρίξω λάδι στην φωτιά .
              Εκτός του 2 που οκ ήταν ο ορισμός του badass τόσο σε φάτσα αλλά και σε ρούχα, και στο 1 που ήταν αρκετά καλός για την εποχή που είχε βγει, στο 3 πραγματικά εμένα μου έμοιαζε για emo πριν τους emo από την κορφή ως τα νύχια και στο 4 αν και στην φάτσα ήταν οκ, στα ρούχα ήταν ένας συνδυασμός του καουμπόη και του μηχανόβιου των Village People.

              Με λίγα λόγια αν θεωρείται badass o Dante του 3 και kickass οι ενδυματολογικές επιλογές του στο 4, τότε οκ, πάω πάσο. Από εκεί και πέρα εμένα η εμφάνιση του χαρακτήρα δεν μου χάλασε σε καμία περίπτωση την εμπειρία στο 3-4 (που ήταν και τα καλύτερα dmc), αλλά ούτε και μου την έφτιαξε στο 2. Οπότε ας παίξουμε το νεο game να δούμε που θέλει να το πάει η Ninja theory και μετά κράξτε όσο θέλετε. Προσωπικά πιο πολύ χαλιέμαι από τα άκυρα Fuck you παρά την εμφάνιση του dante.

              Comment


              • #82
                Sto 3 den mou arese apo emfanish alla o xarakthras tou htan gamatos.
                Sto 4 htan o kalyteros Dante ever, sto 2 htan epishs gamatos se emfanish (symfwnw) alla den eixe ton xarakthra kai sto 1 mou aresan kai ta 2 (emfanish kai xarakthras).
                Sto kainourio einai skata kai se emfanish kai se xarakthra.

                Vevaia poios niazetai gia ton Dante sto DMC3 otan exeis enan ypertato VERGIL sto idio paixnidi? (Ton opoio fysika viazoun sto DMC 5)
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • #83
                  Στο θέμα της εμφάνισης την είπα την άποψή μου. Για την προσωπικότητα τώρα συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες, και για εμένα αυτό είναι το φάουλ της ninja theory. Εμφανισιακά το έχω ξαναπεί εμένα δεν με πειράζει ο νέος dante άλλα το attitude που έχει, θέλω να δω όμως που θέλει να το πάει σεναριακα η ΝTheory, που γενικά έχει δώσει πιο story driven games, για να έχω συνολική εικόνα.

                  Comment


                  • #84
                    και για μενα παντως σε εμφανιση~χαραχτηρα dante πανε 4,2,3,1

                    στο 4 ειχε και αρκετες αυτοσαρκαστικες ατακες φαινεται και μεγαλυτερος ηλικιακα

                    στο umvc3 dante vergil επισης ειναι εξαιρετικα σχεδιασμενοι


                    τωρα για το που το παει η ninja theory με την σειρα θα το δουμε σε μερικα χρονια

                    Comment


                    • #85
                      [YOUTUBEHD]MpQSJa1xQjc[/YOUTUBEHD]

                      Comment

                      Working...
                      X