Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

    Για να μην ανοίξω topic για το Burnout Paradise Demo και μόνο, ας υπάρχει ένα topic στο οποίο μπορούμε να μιλάμε για τυχόν demo που κατεβάσαμε.

    Ξεκινάω λοιπόν με Burnout Paradise.

    Καταρχάς έμεινα απολύτος εφχαριστιμένος και έκπλικτος που το ντέμο έχει και online υποστίριξη!! Μέχρι 4 παίχτες στο ντέμο, 8 στο full version ( λίγοι μου φαίνονται). Ιανουάριο βγαίνει (στο ντέμο μάλιστα, στους δρόμους που είναι κλειστοί, γράφοι: Closed - Open January 2008 !)
    Κατα τα άλλα, ένα αυτοκίνητο είναι διαθέσιμο και μερικά challenge για *μονό*, στο online έχει 3-4 challenge να κάνετε με άλλους.

    Κινούμαστε σε ένα κομμάτι του μεγάλου χάρτη της πόλης Paradise.

    Μιας κ δεν έχω παίξει άλλα Burnout, δεν μπορώ να πω τι αλλαγές υπάρχουν, από γραφικά και το arcade στυλ του έμεινα ικανοποιημένος πάντως.

  • #2
    Δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα θα το κατεβασω και εγω εν καιρω..Πιο πολυ το online θελω να δω βασικα γι'αυτο περιμενω μεχρι να μου ερθει η gold συνδρομη εντος βδομαδας!

    Comment


    • #3
      Είχα κατεβάσει και το Demo του PGR4, δυστυχώς δεν με εντυπωσίασε πολύ, αφού δεν δείχνει και πολύ (το εισαγογικό video λέει πολλά, ως συνήθως).
      Θετική μπορώ να πω ήταν η εμπειρία μου με μηχανή, δεν με χάλασε, οτι δεν έχουν σε τελική δεν το χάνουν σε στροφές, επίσης ότι μπορείτε να κορο'ι'δεύτε τους άλλους με διάφορες χειρονομίες ταιριάζει γάντι σε μοτοσυκλετιστή και στο κλίμα ανταγωνισμού και ποζερίας του PGR4.

      Κρίμα που κλειδώνονται τα 18+ rated games, θα ήθελα να δω το BioShock.

      Ανυπομονώ μήπως βγει κάνα Demo RE5......

      Comment


      • #4
        To πιο value for space (...) demo που έχω κατεβάσει είναι με διαφορά το Dead Or Alive 4. 6 χαρακτήρες + παίζει διπλό, κοινώς μια χαρά για όποιον δε το 'εχει full (30e btw).
        Τελευταία τσέκαρα τα kane & lynch και frontline απο τα latest και το rainbow six vegas. Το μεν kane & lynch ενω το περίμενα πώς και πώς, τελικα πρέπει να'ναι μεγάλη πατάτα, αφήστε που μόνο στο demo έχασα 7-8 φορές Δε ξέρω αν έφταιγα εγω ή ο απίστευτα κολλημένος χειρισμος, παίξτε και πείτε μου...
        Tα αλλα 2 όμως πολύ καλά, ιδιαιτερα στο frontline πολύ καλά γραφικά και γίνεται λίγο της κακομοίρας, θα το σκεφτώ για full αγορά αφού πρώτα πα να πάρω orange bοx.

        Titus - Έγινε μια διόρθωση - παρακαλώ προσοχή στην έκφραση

        Comment


        • #5
          Ανοιγω αυτο το τοπικ για να γραφουμε εντυπωσεις απο τα νεα demos.
          H ιδεα για demos topic ηταν δικη μου,οποιαδηποτε ομοιοτητα με προσωπα και καταστασεις μπλα μπλα..

          Λοιπον...(ξεκιναω απο τα demo της προηγουμενης εβδομαδας)
          burnout paradise: oι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες για το game.Δεν εχει τεραστιες διαφορες απο τα παλια(αλλα θα πρεπει να δω ολοκλήρωμενο το παιχνιδι) ,απλα μαλλον θα υπαρχει περισσοτερη ελευθερια ''αλλα GTA'' για να κανεις τα διαφορα events,πολυ καλυτερα γραφικα και φοβερες συγκρουσεις και damage.Kλασικη αξια πια

          Και για χθες...
          BlackSite:Area 51:Πρεπει να ειναι το χειροτερο FPS που εχω δοκιμασει στο ps3.Γραφικα απο τα χειροτερα που εχω δει σε αυτην την γενια και gameplay μετριοτατο.




          Comment


          • #6
            Το Blacksite το κατέβασα αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα. Το Burnout με άφησε αδιάφορο όπως και όλα τα παιχνίδια της σειράς μετά το Burnout 2.

            EDIT: Έπαιξα το Blacksite, α-π-α-ρ-ά-δ-ε-κ-τ-ο!!! Χάλια γραφικά, θλιβερό framerate, πραγματικά ποιος θα πάρει αυτό το έκτρωμα όταν κυκλοφορούν καταπληκτικά FPS όπως RFOM, COD4, UT3, The Darkness κλπ.

            Comment


            • #7
              swordmaster an thes noikiase to pgr4 kamia sxesi me to demo.sto demo fenete kapws...otan itan na to agorasw to agorasa me misi kardia alla me to pou to ebala eipa wow to kane & lynch kai emena mou fanike moufa kai eixa megales prosdokies apo to paixnidi

              Comment


              • #8
                Θα το αγοράσω μάλλον (στο μέλλον)

                Comment


                • #9
                  Ξέρουμε πότε βγαίνει το demo τουDMC4;
                  Carpe diem

                  Comment


                  • #10
                    δε θυμαμαι ακριβως αλλα καπου ειχαν πει ημερομηνια , θαψαξω να δω μηπως βρω τιποτα , παντως πρεπει να ειναι το demo που μας ειχαν δειξει στις πρηγουμενες εκθεσεις

                    Comment


                    • #11
                      eftihos pou iparhoun ta demo ke blepis peri tinos prokite prin pas ke agorasis ena game ke tin pathis.singekrimena eftihos pou epexa to demo tou kane and lynch ke tou hour of victory milame gia polli megales patates

                      Comment


                      • #12
                        Δυστυχώς από την άλλη, ένα Demo δεν λέει πάντα την αλήθεια, αφού -για παράδειγμα- το Demo του PGR4 δεν αντικατοπτρίζει το πραγματικό παιχνίδι...
                        Βέβαια μπορεί και να ενθουσιαστείς από ένα μέτριο παιχνίδι σε Demo και σε Full...πατάτα.

                        Comment


                        • #13
                          Επαιξα πριν απο λιγο το Yakuza 3 demo και μπορω να πω οτι δειχνει αρκετα υποσχομενο.Θυμιζει περισσοτερο shenmue και λιγοτερο το Yakusa του ps2.Σιγουρα μου αφησε πολυ καλυτερες εντυπωσεις απο το πρωτο μερος.(Υakuza-ps2).

                          Γενικά το οπτικό αποτέλεσμα είναι πολύ ευχάριστο αλλά σε καμία περίπτωση κάτι πρωτοποριακό.[/b]
                          Συμφωνω.Δεν υπαρχει καμια πρωτοτυπια στα γραφικα αλλα ειναι οντως ευχαριστο να βλεπεις τοσα ατομα στην οθονη να κανουν τα ''δικα τους'' στα στενακια και ολα αυτα με ομορφα γραφικα.




                          Comment


                          • #14
                            Επαιξα πριν απο λιγο το Yakuza 3 demo και μπορω να πω οτι δειχνει αρκετα υποσχομενο.Θυμιζει περισσοτερο shenmue και λιγοτερο το Yakusa του ps2.Σιγουρα μου αφησε πολυ καλυτερες εντυπωσεις απο το πρωτο μερος.(Υakuza-ps2).[/b]
                            Χμμμ, πες μας κι άλλα, πες μας κι άλλα!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Χμμμ, πες μας κι άλλα, πες μας κι άλλα!
                              [/b]


                              Ενταξει,το οτι θυμιζει shenmue 8-9 xρονια μετα απο την κυκλοφορια του παιχνιδιου,δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι καλο ή κακο ,παντως δειχνει οτι μπορει να γινει καλο game.

                              Comment

                              Working...
                              X