Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μόλις έπαιξα το ντέμο του Dante's Inferno.Οκ θυμίζει υπερβολικά το God of War όμως όπως και να'χει όλα δείχνουν πως θα έχουμε στα χέρια μας έναν εξαιρετικό τίτλο ο οποίος μάλιστα σου δίνει την ελευθερία να επιλέξεις 2 διαφορετικά μονοπάτια.Ανάλογα αν θα τιμωρήσεις τους εχθρούς σου ή θα τους λυτρώσεις ανεβαίνει κι ένας μετρητής πoυ λογικά θα επηρεάζει τα upgrades που θα παίρνει ο χαρακτήρας μας.Πολύ ωραία ατμόσφαιρα,υψηλά production values,εντυπωσιακά set pieces και μαι ιστορία βασισμένη σε ένα από τα σπουδαιότερα ποιήματα που έχουν γραφτεί.Ελπίζω να συνεχίσει το ίδιο καλά όσο ξεκίνησε.Όσοι ενδιαφέρεστε κατεβάστε το για να διαπιστώσετε ιδίοις όμασι.
    Carpe diem

    Comment


    • Το έπαιαξα σήμερα , και μπορώ να πω πως με εφνιδίασε ευχάριστα , πρόλο που δεν πολυγουστάρω τέτοια παιχνίδια με εξαιρεση το NG , αυτό μου κέντρισε το ενδιαφέρον . Αποτελει σίγουρα μια πολύ καλή προσθήκη hack n' slash στο 360. Κατά την γνώμη μου χαλαρά ανώτερο του Bayonneta.

      ΥΓ : Όποιος θέλει να διαβάσει το ποιημα The Divine Comedy/Inferno του Dante Alighieri , στο οποιο βασιζεται το ομόνυμο παιχνίδι μπορει να το βρει εδώ

      Comment


      • Εμένα το ντεμο της κόλασης του Δάντη δεν μου άρεσε καθόλου.

        Βρήκα τους εχθρούς και τα περιβάλλοντα αποκρουστικά και μου προκαλούν αηδία και η ιστορία μου φάνηκε άκυρη όσο δεν πάει.

        Έχουμε και λέμε...Ο badass χαρακτήρας σου προχωράει στην πόλη ισοπεδώνοντας τα πάντα στο πέρασμά του μέχρι που κάποιος καλοθελητής του μπήγει ένα μαχαίρι στην πλάτη.Έπειτα,όπως είναι λογικό,εμφανίζεται ο χάρος για να τον πιάσει από το αυτάκι και να τον οδηγήσει στον άλλο κόσμο...Όμως ο δικός σου,ως καλός badass μάγκας που είναι,αρνείται να ακολουθήσει τον χάρο και τα βάζει μαζί του.Μετά από ένα εύκολο boss fight,ο μάγκας που ελέγχεις σκοτώνει τον χάρο(!!!) και συνεχίζει την πορεία του αμέριμνος...

        Εμμ ναι.Τουλάχιστον στα castlevania φτύνεις αίμα για να νικήσεις τον death...

        Δεν είναι άσχημο παιχνίδι,αλλά με ξενέρωσε απίστευτα η εμετική αηδιαστική ατμόσφαιρά του και το ότι ναναι σενάριο.Υποθέτω ότι αν κάποιος ξεπεράσει αυτά τα 2 σημεία θα περάσει καλά με τον τίτλο,αλλά και πάλι imo το god of war τα πάει πολύ καλύτερα.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Πωπω δε γίνεται να τα διαβάζω αυτά. Το demo ήταν απλά απαράδεκτο, απλώς δε γίνεται να σου αρέσει αυτό το πράγμα. Κάποιοι δεν έχουν γούστο και ας μη δω πάλι τα περί "Σεβασμός των απόψεων" κτλ . Για κλάματα είναι, πέταξαν μέσα και τα περί κόλασης του Δάντη (ανάθεμα αν έχει διαβάσει κανείς τα ποιήματα) και όλοι ψάρωσαν. Ουυυ.

          Bart τράβα να αγοράσεις το βιβλίο λέω εγώ και άσε τα wiki. Υπάρχουν πολύ καλές μεταφράσεις και καποιες απλές και φτηνές εκδόσεις. Αν πάλι ερέθισμα για να διαβάσεις αυτό το έργο είναι το συγκεκριμένο παιχνίδι τι να πω, το κάνεις λάθος. Μην περιμένεις τίποτα bad ass καραγκιόζηδες που ράβουν σταυρούς στο στήθος τους και κηνυγάνε γυμνά φαντάσματα. Καρακιτσαριό το κάνανε.

          Comment


          • Evans άραξε , it's just a game . Ειναι πολυ gore το ξερω αλλά οκ απο κάτι άλλα μου άρεσε καπως ...

            Comment


            • Να πω πως κι εγώ το έπαιξα σήμερα το πρωί αμέσως μετά το Bayonetta demo.

              Δε θα το συγκρίνω με το Bayonetta μιας και μιλάμε για διαφορετικές σχολές. Αν το συγκρίνω όμως με το GoW θα κλάψουν μανούλες. Τραγικά generic χαρακτήρες, τραγικά generic ιστόρικό setting( στυροφόρος φανατίλας, μας ξεγέλασε ο πάπας κτλ κτλ) δοσμένα με ένα και καλά ψαγμένο περιτύλιγμα για να δέσει το γλυκό και βία/γυμνό στη διαπασών να ευχαριστηθεί/ ψαρώσει ο κάθε πικραμένος... Α και το χειρότερο τραγικά generic battle system. Ακόμη και το God of War 3 demo περισσότερη στρατηγική είχε... Aπό τις λίγες φορές που βλέπω game του είδους και δε θα επενδύσω με τπτ. Έφαγα που έφαγα γερή ήττα με το Rise of the Argonauts( ναι αυτό το και καλά θαμμένο διαμαντάκι) δεν την ξαναπαταω. God of War still rules the game όσον αφορά τα δυτικά action games.
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Προσωπικά το μόνο σημείο που με χάλασε στο ντέμο ήταν στην αρχή που δεν έχεις το scythe,όπου και μου φάνηκε πολύ αργή η απόκριση του χαρακτήρα.Κατά τ'άλλα κομπλέ.
                Carpe diem

                Comment


                • πέταξαν μέσα και τα περί κόλασης του Δάντη (ανάθεμα αν έχει διαβάσει κανείς τα ποιήματα)
                  XA! Got you!

                  Genika pantws xwris na pw an mou aresei h oxi to game tha sxoliasw oti eprepe na prospathisoun POLY gia na kataferoun na kanoun enan xarakthra poio xalia apo ton Kratos...
                  Epishs einai to God of war to paixnidi me palette swaps.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Originally posted by Ground_zero View Post
                    XA! Got you!

                    Genika pantws xwris na pw an mou aresei h oxi to game tha sxoliasw oti eprepe na prospathisoun POLY gia na kataferoun na kanoun enan xarakthra poio xalia apo ton Kratos...
                    Epishs einai to God of war to paixnidi me palette swaps.



                    ti ennoeis xalia?
                    Ground_Zero:

                    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                    Comment


                    • Poio asxhmo?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • an thes omorfia master na pas se synaulia backstreet boys(poso gay akougetai auto?).


                        mia xara einai to design sta panta sta god of war.o kratos einai badass leme.kai stous xaraktires pou eleges pws mexri kai oi gynaikes moiazoun me antres den exeis dikio. mia xara koritsakia einai oi 8ees kai oi sisters of fate(me to ena vyzi eksw ala tarzan).


                        to dantes kalo itan, de trelathika tha ithele na exei th kamera tou god of war ktl alla apo to bayonetta kalytero einai pou de katalavaina ti ginotan apo ta xrwmata olh thn wra oute istoria exei sovarh oute oi xaraktires mou aresoun ap oti exw dei.kali h gomena gia alla pramata alla se tetoia games asto.
                        Ground_Zero:

                        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                        Comment


                        • Maimoudes vlepw kai sta dokimanter
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Dark Void - Έπαιξα γύρω στο δεκάλεπτο, ζαλίστηκα από τις μανούβρες και το έκανα delete.

                            Dante's Inferno - God of War σε νέο skin. Διασκεδαστικούλι το demo, τίποτα παραπάνω. Θα το νοικιάσω κατα πάσα πιθανότητα εκτός κι αν το Bayonneta που κατεβαίνει μου αρέσει περισσότερο.

                            Sonic Unleashed - Πόσο πιο χαμηλά.....
                            sigpic

                            Comment


                            • Aν εχεις 360 δοκιμασε εκει το Bayonetta, συμφωνω για το dante's.
                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • Εμένα το Dante's Inferno μ' άρεσε, μου είχε δημιουργήσει εξαρχής ενδιαφέρον (πριν παίξω το demo) βλέποντας gameplay videos και καταλαβαίνοντας πόσο gore είναι ο τίτλος. Τα γραφικά κάνουν την δουλειά τους και δημιουργούν ατμόσφαιρα, τo gameplay φαίνεται καλό (αν και στο demo δεν μπορείς να δεις και πολλά καθώς στο menu ο ήρωας έχει αναβαθμίσεις και μπορεί να αποκτήσει πόλλα νέα combos, ουσιαστικά στο demo παίζεις με ένα δύο combos) και μοιάζει με το God of War (που φυσικά είναι καλό) χωρίς να είναι ολόιδιο, επίσης φαίνεται να έχει και ενδιαφέρουσα ιστορία. Πολύ γούσταρα που πετούσα σταυρούς και έκαιγα τους δαίμονες!.

                                Γενικά μου αρέσουν games με κάστρα, γοτθική ατμόσφαιρα, δαιμονικά πλάσματα για να σφάζεις κτλ (άλλωστε ένας από τους λόγους που μου αρέσουν και τα devil may cry). Κάποια στιγμή, όταν πέσει λίγο η τιμή, θα πάρω το Dante's Inferno.

                                Αυτή τη στιγμή κατεβάζω Yakuza 3.
                                Star Citizen videos Star Citizen gallery

                                Comment

                                Working...
                                X