Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Α, λέω και'γω.

    Comment


    • Ε του πρωτου θα εννοει Raphael..

      Originally posted by BigBOSS View Post
      Βattlefield Bad Company 2, πολύ ωραία γραφικά, drawdistance (με λίγο να μας τα χαλάει στο aliasing) ωραίο animation και ωραία αίσθηση των όπλων, παίζει και να το αγοράσω
      Πραγματι παρα πολυ καλο το ΒΒC2.Οπως και το πρωτο δλδ.Αν εχουν βελτιωσει λιγο και το sp(το οποιο ηταν πολυ καλο αλλα οχι τοσο super οσο αυτο του mw) τοτε θα μιλαμε για must buy.Για το online κομματι δεν εχω αμφιβολιες.

      Comment


      • Έπαιξα το demo του Bayonetta και το demo του Dante's Inferno.
        Το πρώτο δε μπήκα στο κόπο να το τελειώσω, επειδή όταν παίζω θέλω να γνωρίζω τι συμβαίνει στην οθόνη και το Bayonetta δεν είναι απ' αυτά τα παιχνίδια.
        Το δεύτερο στο πρώτο λεπτό το έκλεισα και αυτό, επειδή έχω τερματίσει το God of War 1 και το Chains of Olympus.

        Comment


        • AvP δεν ξερω τι παιζει στις κονσολες αλλα τα γραφικα ειναι πολυ καλα στην pc εκδοση εφοσον εχεις DX11 support στο συστημα ( radeon 5750 και πανω ) επισης το demo που ειχανε βγαλει δεν υποστηριζε ουτε eyefinity ουτε τπτ, ητανε πανω σε εκδοση ηλικιας 9 μηνων, προσωπικα μαρεσε το gameplay παρολο που ειχε καποια τεχνικα προβληματακια, ο κοσμος βεβαια εχει αλλαξει και πλεον τα FFA deathmatch βαριεται ( ΦΛΩΡΟΙ !!! ) παρολαυτα ακουω οτι και τα υπολοιπα modes στην τελικη εχουν ενδιαφερον (ειδικα το Infestation )

          Αυτο που με ξενερωνει ειναι οτι δεν εχουν βαλει υποστηριξη για dedicated servers με αποτελεσμα να ταλαιπωρουμαστε με το αθλιο matchmaking του παιχνιδιου, κατι το οποιο ειχαν υποσχεθει οτι θα το κανουν στην full αλλα ακομα τπτ :S

          Για παρτυ του bad company 2 αγορασα και quad, αυτο τα λεει ολα κι εγω στο demo για 360 ξενερωσα λιγο με το upscaling και το aliasing γιατι τα γραφικα ητανε πολυ καλα στους υπολοιπους τομεις, τωρα καταλαβαινω γιατι βγαλανε το prone απτο παιχνιδι, ηδη ειναι καπως θολη η εικονα σε full hdtv, ηδη εχουμε ενα σωρο καμπερια που καθονται και βαρανε με το sniper απτον λοφο, αμα πεφτανε και μπρουμυτα κλαφτα χαραλαμπε

          Bayonetta μου αρεσε τοσο πολυ που πηρα την climax απτο ebay και την περιμενω, για να μην λενε και οι εξυπνακηδες οτι ασχολουμαι μονο με fps

          Comment


          • Yakuza 3

            Xθες το βράδυ κατέβασα και τερμάτησα το demo του Yakuza 3 οπότε και λέω τις εντυπώσεις μου.

            Καταρχήν ας πάμε πρώτα στα γραφικά. Ίσως επειδή το game άργησε να κυκλοφορήσει στην Ευρώπη και από τη στιγμή που έχουμε δει games σαν το Killzone 2, Uncharted 2, Heavy Rain ή και Assassin's Creed II (το game που παίζω αυτή τη περίοδο) τα γραφικά δεν εντυπωσιάζουν όσο θα περίμενα χωρίς ωστόσο αυτό να σημαίνει πως δεν είναι πολύ καλά, με εξαιρετικό πάνω απ' όλα frame rate και αρκετές μικρές λεπτομέρειες. Αν πάμε όμως στο animation αυτό είναι παλιάς σχολής και μπορώ να πω και πρωτόγονο σε σχέση ας πούμε με το animation των Drake και Ezzio στα UC2 και ACII αντίστοιχα. Το παραπάνω βέβαια δεν είναι αρνητικό από τη στιγμή που δεν επιρρέαζει αρνητικά το gameplay και άλλωστε τέτοιο animation είναι χαρακτηριστικό των περισσότερων ιαπωνικών παιχνιδιών.

            Οι μάχες θυμίζουν αρκετά τις αντίστοιχες του Shenmue με τη διαφορά ότι ο gamer μπορεί να χρησιμοποιήσει και διάφορα αντικείμενα του περιβάλλοντος όπως ποδήλατα (!) ή καρέκλες προκειμένου να χτυπήσει τους αντιπάλους του και επίσης έχει και όπλα όπως κοντάρια ή κροταλα. Φυσικά δεν λείπει και η λαβή, ενώ υπάρχει και κάτι σαν αδρεναλίνη για κάποιο χρόνο, με την οποία αδρεναλίνη πραγματοποιούνται ισχυρότερα χτυπήματα. Κάποια QTEs δεν λείπουν. Επίσης όπως θα είδατε και από σχετικά video στο game υπάρχουν και αρκετά mini games, όπως πχ karaoke που υπάρχει στο demo. Mάλιστα καθώς περπατάς στο δρόμο μπορεί να σου την πέσουν τυχαίοι αλήτες τους οποίους αφού ξυλοφορτώσεις σου δίνου διάφορα πολύτιμα αντικείμενα όπως πχ ρολόγια.

            Γενικά το παιχνίδι, κρίνοντας από το demo, δείχνει αρκετά συμπαγές με ένα καλά δεμένο σύστημα "αναζήτησης+μάχης" και πολλά υποσχόμενο με ένα φυσικά πολύ ενδιαφέρον σενάριο. Μάλλον αποτελεί σίγουρη αγορά.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Lost Planet II: τουλάχιστον από αυτό που έπαιξα στο demo το παιχνίδι μου φάνηκε μέτριο έως αδιάφορο. Τα γραφικά είναι μάλλον μέτρια έως κακά, τίποτε δηλαδή το ιδιαίτερο, ενώ και ο χειρισμός είναι κάπως περίεργος, για παράδειγμα οι στροφές 90 μοιρών του χαρακτήρα σε ζαλίσουν

              Sonic&Sega all stars racing: αρκετά καλό racing game, μέ όμορφα και πολύχρωμα γραφικά, ωραία, ανάλάφρη μουσική και φυσικά πάρα πολλούς ήρωες της SEGA. Ίσως αργότερα, όταν πέσει αρκετά η τιμή του τίτλου, το αγοράσω λογώ και μόνο της συμμετοχής του Ryo Hazuki (Shenmue) σε ένα game μετά από σχεδόν εννιά χρόνια.


              Star Citizen videos Star Citizen gallery

              Comment


              • Σου αρεσε το demo του SEGA Racing????????????????????????????

                OMG......ανετα οτι χειροτερο εχω παιξει ποτε απο demo...
                :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                Comment


                • Οπως εγραψα στο sonic thread το framerate στο ps3 demo μου φανηκε αρκετα πιο σταθερο, επισης η διαφορετικη πιστα ητανε ενα μπονους, νταξει δεν φτανει το μαριο καρτ αλλα με λιγη καλη θεληση τρωγεται

                  Τα γραφικα στο yakuza πως διαολο σου αρεσαν ? ειχανε τοση θολουρα που νομιζα πως επαιζα didaster στο wii, νταξει τα cut scenes ητανε πολυ ομορφα ( αν εξαιρεσουμε το aliasing ) αλλα η κατασταση ingame ητανε ψιλο-τραγικη, σαν game συμπαθητικο μου φανηκε και εμενα κυριως επειδη δεν εχει τυχει να παιξω τα προηγουμενα και επειδη μαρεσε το ολο σκηνικο ( tokyo, ιαπωνικα voice overμε υποτιτλους κλπ )

                  Comment


                  • Aν αναφέρεσε σε μένα, δεν είπα ούτε πως μου αρέσουν αλλά και ούτε πως δεν μ'αρέσουν. Προσωπικά τα βρίσκω ικανοποιητικά και κάνουν τη δουλειά τους αλλά δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο για ps3, και σίγουρα φταίει το γεγονός πως το game έκανε πάνω από ένα χρόνο για να ρθει και στην Ευρώπη. Για τη θολούρα έχεις κάποιο δίκιο, αλλά νομίζω πως συγχρόνως υπερβάλεις. Αυτό που μπορώ να πω είναι πως δεν έχει σίγουρα την GTAIV θολούρα.

                    Πάντως το Yakuza 3 γενικά ως game, μου άρεσε πολύ και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το πάρω. Σημειωτέων πως δεν έχω παίξει κανένα προηγούμενο Yakuza.
                    Star Citizen videos Star Citizen gallery

                    Comment


                    • Mετρια τα γραφικα του Yakuza.Επισης και παλι(ειχα παιξει το ιαπωνικο ντεμο) δεν μου αρεσε ιδιαιτερα.

                      Comment


                      • Τάσσομαι κι εγώ με αυτούς που απογοητεύτηκαν από το Yakuza 3 demo... Δεν ήταν τόσο τα γραφικά όσο το battle system. Πολύ generic και αρκετά button mashing με σχεδόν μηδέν στραηγική. Το κατέβασα, ασχολήθηκα 2 φορές και έπεσε delete.

                        Δεν έχω παίξει βέβαια τα prequels( ούτε πρόκειται) οπότε πιθανόν οι fans να το αγαπήσουν. Ειδικά σε μια τόσο φορτωμένη περίοδο από ποιοτικές- όπως φαίνεται- κυκλοφορίες δεν μπορώ να πω με σιγουριά τι τύχη έχει...
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Εδώ εγώ που καιγόμουν απογοητεύτικα άπειρα. Μία από τα ίδια με τα προηγούμενα μου φάνηκε, αποκλείεται να ασχοληθώ, σίγουρα όχι άμεσα. Έχω και το 2 στην αρχή, το 3 θα αργήσει πάαααααρα πολύ. Όπως προείπα, το σενάριο μετράει πολύ σε όλα τα Yakuza, από ότι φαίνεται όμως δεν ασχολήθηκαν (και πάλι) με μία σοβαρή ανανέωση του Battle System. Δεδομένου μάλιστα ότι σε αυτά τα παιχνίδια κυρίως δέρνεις θα έπρεπε να κάνουν κάποιες βελτιώσεις.

                          Comment


                          • Μετά κλαίγεστε ότι δεν τα φέρνουν Ευρώπη.Με τόσο θάψιμο,σιγά μην τα φέρουν.:xp:
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Με τοσο θαψιμο μαλλον κανεις δε χεστηκε αν θα τα φερουν (ο Dj μονο).
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Εδώ που τα λέμε πάντως, από το πρώτο κιόλας Yakuza υπήρχαν πράγματα που έπρεπε να βελτιωθούν. Αν έχουμε φτάσει στο τρίτο μέρος με τα πάντα να μένουν ίδια και απαράλλακτα απλά μέσω HD πρίσματος, ε όσο να ναι δε θέλει και πολύ να απογοητευτείς. Εδώ το πρώτο και απογοήτευε σε συγκεκριμένους παράγοντες 5 χρόνια πριν.
                                There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                                Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                                Comment

                                Working...
                                X