Announcement

Collapse
No announcement yet.

Demos - Συζήτηση και εντυπώσεις

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Η ουσια του Τουροκ συνοψιζεται στην παρακατω φραση που ειδα στο ΝιοΓκαφ:

    Will the PS3 version play on 40GB PS3s?

    Comment


    • #47
      Για εμένα τα γραφικά είναι πολύ καλά...Αμάν ρε σεις,πρώτες εντυπώσεις είπα και,προφανώς,την άποψή μου(χώρια το ότι αναφερόμουν στην icy stage και συγκεκριμένα πριν το κάστρο μέχρι το σημείο που μάχεσαι τους icy demons και τα τοπία είναι άδεια...).Συμφωνώ πως είναι ένας τίτλος,κρίνοντας από το demo,που κάλλιστα κυκλοφορούσε laste gen.Αν εξαιρέσουμε τα hd γραφικά,ο κόσμος είναι όντως άδειος και όπως είπα θυμίζει αρκετά το πρώτο Devil May Cry από άποψη αισθητικής,κάτι που μου άρεσε.Ναι,μου άρεσε το 3 αλλά το πρώτο imho παραμένει η κορυφή κυρίως λόγω σωστής ισορροπίας.Το ίδιο φαίνεται να συμβαίνει και εδώ.

      Ως μεγάλος fan της σειράς,έχω να πω,πως οι ομοϊδεάτες θα το λατρέψουν κατά πάσα πιθανότητα.Το devil's hand προσφέρει αρκετά,ειδικά όταν αναβαθμιστεί-όπως στην icy stage.Το boss αρκούντως εντυπωσιακό και η μάχη μου άρεσε πολύ από άποψη τακτικής.

      Eντύπωση-θετική-μου έκανε και η αμεσότητα του χειρισμού(ωπα ρε,σιγά το νέο!!)αλλά και η εφαρμογή του στο 360 controller.Είχα αμφιβολίες για το πόσο θα με βολέψει,αλλά τελικά διαλύθηκαν.Θα ήθελα απλά στην τελική έκδοση να έχει custom controls γιατί το lock on με βολεύει καλύτερα στο right trigger.Ερωτηματικά μου έχει δημιουργήσει και το boost που κάνεις με το Left trigger...Ελπίζω να βρίσκετε κάτι καλό από πίσω.Anyway,DMC is back for good!!

      Δε θα το αγοράσω day one,προσωπικά,αλλά έχει μπει στη λίστα με τις μελλοντικές μου αγορές σίγουρα.

      PS:To Balrog like boss είναι απίστευτο :blink:
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • #48
        Μμμ δεν το εχω δοκιμασει ακομα καθως με τις τελευταιες αγορες παγωσε λιγο η αγορα της gold και ειμαι με silver . Εχω και εγω καποιους ενδιασμους (αλλιως θα ειχα κανει παραγγελια την limited που ειναι σε καλη τιμη στο play ) αλλα ελπιζω να παρουμε κατι καλο.

        Comment


        • #49
          PS:To Balrog like boss είναι απίστευτο :blink:
          [/b]
          Το όνομά του είναι Berial.

          Αλήθεια για να κατεβάσω ντέμο από το λάιβ πληρώνω τίποτα;
          Carpe diem

          Comment


          • #50
            Ναι.Απλά δεν το θυμόμουν και είπα να πω τι μου θυμίζει.Τώρα που το σκέφτομαι μπορούσα να είχα πει και Ifrit like...

            Όχι,προφανώς και δεν πληρώνεις για το demo.Αν δεν σε αφήνει να το κατεβάσεις ελέω silver membership,τότε δες το πρώτο post της σελίδας για το πώς να το κατεβάσεις.
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • #51
              καλά εδώ δεν έχω ακόμα χβοχ 360 και συζητάω για το ντέμο
              Carpe diem

              Comment


              • #52
                μια απο τα ιδια τελεια γραφικα αλλα θυμηζει πολλυ περασμενη γενια σε επιπεδο gameplay...

                Comment


                • #53
                  Επειδή σήμερα ασχολήθηκα αρκετά με τα demos να πω απλά ότι το Devil May Cry 4 είναι αυτό που όλοι περιμέναμε κάτι απόλυτα λογικό.Ο τίτλος αυτό που προσφέρει το κάνει καλά και απλά το 4 συνεχίζει την παράδοση.Δεν είναι θέμα next gen νοοτροπίας και σίγουρα δεν περιμένουμε από αυτόν τον τίτλο αλλά και ούτε από του Itagaki να μας δώσει αυτό το next gen feeling που πολλοί gamers ζητάνε ενώ δεν ξέρουν τι θέλουν πραγματικά.Προσωπικά επειδή ελάχιστα είχα ασχοληθεί με την σειρά δεν μου κάνει κάποια εντύπωση.Ο τίτλος δεν είναι προβληματικός απλώς εγώ προτιμώ την φιλοσοφία του Ninja Gaiden που το βρίσκω πολύ πιο ενδιαφέρον και εννοείται ότι το δεύτερο μέρος αποτελεί σίγουρη αγορά.

                  Ξαφνιάστηκα λίγη ώρα και με ένα FPS το Turning Point αν θυμάμαι καλά.Καλό παιχνιδάκι που αρχίζει πολύ δυνατά με το story να είναι βασισμένο στο τρίτο Ράιχ που προσπαθεί να κυριαρχήσει στην Αμερική και εσύ σαν καλός Αμερικλάνος που τρώς όλο το Mc Donalds τα βάζεις με τον τύραννο.Απλά να πω ότι δεν είμαι φίλος αυτής της γενιάς-ιδέας.

                  Τέλος δοκίμασα και το Turok το οποίο έπαιξα αρκετά μαζί του δεν το βρήκα και τραγικό.Πρόκειται για ένα ακόμα FPS το οποίο συνδυάζει όμορφα γραφικά με ελάχιστες όμως μηχανές φυσικής αλλά και με πολύ καλές αντιδράσεις των δεινοσαύρων που πραγματικά παρουσιάζουν αρκετή πρόκληση ενώ διαθέτουν και πιστευτό animation.Ο χειρισμός είναι λιγάκι χαλαρός αλλά συνηθίζεται.

                  Η πλάκα είναι ότι την περισσότερη ώρα μου την έφαγε το Vampire Rain.Ο τίτλος που θεωρείται ως ένας από τους χειρότερους που έχουν βγει ποτέ για το σύστημα της Microsoft είναι για εμένα (τουλάχιστον από το ντέμο το οποίο είναι και χορταστικό) ένας αξιόλογος τίτλος.Η δυσκολία που παρουσιάζει ο τίτλος που βασίζεται στην μηδαμινή εξόντωση των εχθρὠν ενώ και η υπομονή που απαιτεί για την ολοκλήρωση των objectives με κέρδισαν.Αποκορύφωμα είναι η αντοχή των αντιπάλων που δεν καταλαβαίνουν Χριστό ενώ τα χτυπήματά τους είναι θανάσιμα.Αν σε πάρουν είδηση δεν υπάρχεις.Με ένα χτύπημα σε ρίχουν και με το άλλο σε τελειώνουν.


                  Α ναι έβαλα και το Marathon.Κορυφαία ποιότητας πατατούλα... προάγγελος του Halo franshise?Απορώ πως βγήκε...

                  Comment


                  • #54
                    Λοιπον και εγω κατεβασα το DMC4 Demo και μπορω να πω οτι μου φανηκε αρκετα ιδιο με τα προηγουμενα ισως λιγακι πιο δυσκολο για τα γραφικα δεν εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα η μουσικη στα ιδια επιπεδα με του 3 και ο χειρισμος ο κλασικος καμια σημαντικη καινοτομια ισως το τελικο αποτελεσμα με διαψευσει θα δουμε...


                    Aντρέας Παγουλάτος

                    Comment


                    • #55

                      Ξαφνιάστηκα λίγη ώρα και με ένα FPS το Turning Point αν θυμάμαι καλά.Καλό παιχνιδάκι που αρχίζει πολύ δυνατά με το story να είναι βασισμένο στο τρίτο Ράιχ που προσπαθεί να κυριαρχήσει στην Αμερική και εσύ σαν καλός Αμερικλάνος που τρώς όλο το Mc Donalds τα βάζεις με τον τύραννο.Απλά να πω ότι δεν είμαι φίλος αυτής της γενιάς-ιδέας.

                      [/b]

                      Απο τα μοναδικα παιχνιδια που ενω ξεκηναει μες την πορωση και λες, μα γιατι οι βλακες μου λενε οτι ειναι μαλα**α αφου ειναι σουπερ-κατανταει να ειναι ενα shoot em up που ακομα και επι Ν64 θα θεωρουταν πατατα!!! :icon_twisted:

                      Comment


                      • #56
                        (egine arsi tou lock sto demo tou bioshock apote mporeite na to kateyasete kanonika)

                        Comment


                        • #57
                          Τελικά παίδες όλα μούφες είναι τελικά.Τι Turok,Blacksite,Turning Point,Kingdom Under Fire,Vampire Rain(καλά τα χρειάστηκα σε αυτό).Ακόμα και ο Davelis(o Dante ντε) αδιάφορος μου φαίνεται αλλά εδώ είναι απλά θέμα γούστου.Η πλάκα είναι ότι αφού προχώρησα αρκετά στο Marathon άρχισε να μου αρέσει.Εμ κοτζαμ Bungie είναι αυτή.


                          Δεν ξέρω παίδες αλλά πάθανε οι εταιρείες και μας πετάνε Unreal τεχνολογία η οποία μόνο τέτοια δεν είναι και με το μεγάλο μεράκι που διαθέτουν κατορθώνουν να αξίζουν βραβεία από κάθε οπωροκηπευτικό.Στον τομέα των γραφικών με φωτεινή εξαίρεση το Bioshock τα Gears of War και Unreal Tournament γονατίζουν κάθε τέτοια προσπάθεια των εταιρειών να τα μιμηθεί οπτικά (ούτε στο ελάχιστο δεν τα φτάνουν).

                          Αλίμονο πια βάζω μία ταμπέλα Unreal και αφήνω το παιχνίδι όπως να ναι και περιμένω να πουλήσω?

                          Για άλλη μία φορά μπράβο στην Lionhead Studios που χρησιμοποιεί την Proprietary μηχανή της για να φτιάξει τον τίτλος της.Συγχαρήτηρια στην Bungie που έβαλε την δική της Halo Engine,υπόκλιση στον Itagaki που πάντα γοητεύει με τις προσπάθειές του και χειροκρότημα στην Naughty Dog που τα κατάφερε θαυμάσια με το Uncharted.

                          Comment


                          • #58
                            Για άλλη μία φορά μπράβο στην Lionhead Studios που χρησιμοποιεί την Proprietary μηχανή της για να φτιάξει τον τίτλος της.Συγχαρήτηρια στην Bungie που έβαλε την δική της Halo Engine,υπόκλιση στον Itagaki που πάντα γοητεύει με τις προσπάθειές του και χειροκρότημα στην Naughty Dog που τα κατάφερε θαυμάσια με το Uncharted[/b]
                            .
                            Τrue,true.

                            Κράτα το Marathon,Turok & Burnout αλάνι,μην τα διαγράψεις ακόμα
                            NDS themes

                            Comment


                            • #59
                              Χμμμ... Άλλη μια βδομάδα, άλλο ένα FPS demo για κλάμματα... Conflict: Denied Ops, το κατέβασα, το έπαιξα για 15 λεπτά, το έσβησα... Πραγματικά απίστευτο οτι ενώ υπάρχουν παιχνίδια σαν τα RFOM, COD4 κλπ βγαίνουν ακόμα τέτοια σκουπίδια, ήθελα να μάθω ποιός τα αγοράζει.

                              Comment


                              • #60
                                Aστα να πανε.Και το ενα χειροτερο απο το αλλο.

                                Comment

                                Working...
                                X