Announcement

Collapse
No announcement yet.

Super Mario Galaxy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Το τελείωσα με τα 120 επιτέλους!!! Όλα τα λεφτά είναι στο τέλος μετά που θα σου δείξει όλες τις σκηνές που σου δηλώνει ότι "ξεκλείδωσες" τον Luigi και στο βάθος να ακούγεται η φωνή του Luigi να λέει: "Super Luigi Galaxy". ΕΠΟΣ!!! Σίγουρα κάποια στιγμή θα το τελειώσω και με το Luigi.Ίσως αφήσω να περάσει λίγος καιρός για να το χαρώ ακόμη περισσότερο.Btw κάποια Purple Coins μου έβγαλαν την πίστη για να τα τελειώσω.Στο αποκορύφωμα η "σαδιστική" πίστα στο Toy Time Galaxy με ονομασία "Luigi's Purple Coins".Έφτυσα αίμα...
    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

    Comment


    • #32
      Όλοι εκεί βρίσκεται την δυσκολία στο Luigi's Purple Coins... Εγώ με την δεύτερη με τον Mario αφού κατάλαβα τι και πως πρέπει να τον χειριστώ και με την πρώτη με τον Luigi.

      Comment


      • #33
        Απ'τα καλυτερα αστερια του παιχνιδιου, οσο κι αν με δυσκολεψε στην αρχη το κατα ευχαριστηθηκα και δε μου εσπασε τα νευρα καθολου(σε αντιθεση με κατι ασπρους κομητες που ουτε το ονομα τους δεν αξιζει να αναφερω).
        Do a barrel roll!

        Comment


        • #34
          Σωστός ! Από τα πιο ευχάριστα αστέρια , επίσης καταευχαριστήθηκα τα 2 αστέρια - μπάλες

          Comment


          • #35
            Απ'τα καλυτερα αστερια του παιχνιδιου, οσο κι αν με δυσκολεψε στην αρχη το κατα ευχαριστηθηκα και δε μου εσπασε τα νευρα καθολου(σε αντιθεση με κατι ασπρους κομητες που ουτε το ονομα τους δεν αξιζει να αναφερω).
            [/b]

            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • #36
              Σωστός ! Από τα πιο ευχάριστα αστέρια , επίσης καταευχαριστήθηκα τα 2 αστέρια - μπάλες
              [/b]
              3 για την ακριβεια. Υπηρχε και μεσα στο τελευταιο πλανητη με τις λαβες μια φαση πανω σε μπαλα. Κι εμενα μ'αρεσαν αν και ημουν στη τσιτα οταν τα επαιζα
              Do a barrel roll!

              Comment


              • #37
                http://youtube.com/watch?v=c-Gcnn1HJEM
                Ναι σωστά , επειδή ήταν πολύ πιο εύκολη σε σχέση με τις άλλες την ξέχασα

                Comment


                • #38
                  Καλα ο τυπος το παραεκανε να φαινεται ευκολο!!!
                  Do a barrel roll!

                  Comment


                  • #39
                    Ναι , πάντως το συγκεκριμένο μπάλα - αστέρι για μένα ήταν πιο εύκολο από ότι τα άλλα λόγω του ότι δεν χρειάζεται να κάνεις άλματα παρά μόνο ευθεία και να στρίβεις κατάλληλα
                    Αστέρι το οποίο το πήρατε με την πρώτη πιο είναι ; (σχετικά δύσκολο) εγώ τον πρώτο γύρο με το σαλάχι και το luigi's purple coins με τον Luigi... (αρκετά αστέρια τα παίρνω με την πρώτη με τον Luigi )

                    Comment


                    • #40
                      Ναι , πάντως το συγκεκριμένο μπάλα - αστέρι για μένα ήταν πιο εύκολο από ότι τα άλλα λόγω του ότι δεν χρειάζεται να κάνεις άλματα παρά μόνο ευθεία και να στρίβεις κατάλληλα
                      Αστέρι το οποίο το πήρατε με την πρώτη πιο είναι ; (σχετικά δύσκολο) εγώ τον πρώτο γύρο με το σαλάχι και το luigi's purple coins με τον Luigi... (αρκετά αστέρια τα παίρνω με την πρώτη με τον Luigi )
                      [/b]
                      Ε καλά χαίρω πολυ...Και εγώ με τον Λουίτζι όλα με την πρώτη τα πήρα,εκτός από το Bouldergeist με την 1 ενέργεια και τα μωβ στις πλατφόρμες (αν και δυσκολεύτηκα πολύ να τον συνηθίσω τον παλιοκάγκουρα)
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #41
                        Ναι και εγώ στα purple coins στις πλατφόρμες δυσκολεύτηκα με τον Luigi...
                        Αλλά εντάξει συνηθίζεται εύκολα , το μόνο αρνητικό είναι ότι όταν τρέχει και πάει να στρίψει δεξιά , αριστερά ή να γυρίσει πίσω , προς στο τέλος γλιστράει ή όταν κάνεις τον συνδυασμό των κουμπιών A+c πάει πολύ μακριά και μπορεί να το χάσεις...

                        Comment


                        • #42
                          Τελικά δεν άντεξα και ξεκίνησα και με το Luigi!Το καλό είναι πως ενώ δεν έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που το είχα ξεκινήσει και τελειώσει με το Mario δεν το βαριέμαι καθόλου.Είναι σαν να παίζω πρώτη φορά και παίρνω και πιο εύκολα και τα αστέρια Αρχικά,με δυσκόλεψε λίγο το "στύλ" κίνησης του Luigi,αλλά μετά από λίγη ώρα το συνήθισα πλήρως σε τέτοιο βαθμό που αν ξαναπάιξω με το Mario,μάλλον θα μου φανεί περίεργο...Αυτή τη στιγμή είμαι στα 39 αστέρια και κάποια τα οποία με είχαν δυσκολέψει παλαιότερα τα έχω πάρει πολύ άνετα(π.χ. ο καταραμένος κομήτης Daredevil στον ακόμα πιο καταραμένο Bouldergeist ).
                          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                          Comment


                          • #43
                            Ο πρώτος μισθός μετά την θητεία πάει για Wii+Galaxy και ας μην αγοράσω τίποτα άλλο για το μηχάνημα. Αλήθεια εφόσον το μηχάνημα έχει video output σε 480p 60Hz, υπάρχει καλώδιο που να το συνδέει σε monitor; Γιατί μάλλον θα αγοραστεί monitor σύντομα..
                            Insert Coin

                            Comment


                            • #44
                              Εχει η vDigi ενα VGA cable αλλα θα μπορεις να παιξεις μονο ο,τι ειναι φτιαγμενο για 480p αρα:

                              - οχι VC περα απο ntsc μεταφορες π.χ. sin and punishmnent
                              - oχι GC games
                              - οχι τιτλους wii που δεν υποστηριζουν 480p (πρεπει να κοιτας τα κουτια των τιτλων απο πισω).

                              PAL Land is doomed once again.

                              Comment


                              • #45
                                Αυτή τη στιγμή είμαι στα 39 αστέρια και κάποια τα οποία με είχαν δυσκολέψει παλαιότερα τα έχω πάρει πολύ άνετα(π.χ. ο καταραμένος κομήτης Daredevil στον ακόμα πιο καταραμένο Bouldergeist ).
                                [/b]
                                Ελα να το περασεις και σε μενα. Δε το χω δοκιμασει καν γιατι ξερω απο πριν οτι θα τσαντιστω.
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X