Announcement

Collapse
No announcement yet.

Warn system: Δοκιμαστικό στάδιο

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    .
    Πριν λίγο καιρό έλεγες εδώ μέσα ότι περιμένεις κάτι πραγματικά μεγάλο. Πιστεύω καταλαβαίνει ότι αυτό που λες τώρα έρχεται σε αντίθεση με αυτό που έλεγες πριν 2 μήνες...[/b]
    Πιστευω κι εγω με τη σειρα μου, πως το συγκεκριμενο quote-αρισμα ειναι ασχετο κι ατοπο με την παραπανω αναφορα μου στο warn-system. Μαλιστα, εκανες παρανοηση.

    Επειτα, κι επειδη το εθιξες, σε καλω να ξαναδεις τα original posts :
    http://www.gamers-odyssey.com/forum/index....topic=47&st=120

    Ειχα ρωτησει για τις δικες σου φιλοδοξιες κ την πορεια εργασιων του site. Σε ειχα ρωτησει εαν θα ηθελες να δεις το site "μεγαλο" και ειχα διευκρινησει απολυτα τη λεξη. Πιο συγκεκριμενα :
    Φημη,λαος, πολλα μελη και site που απευθυνεται σε πολλους και τους προσελκυει.[/b]
    Aπο τοτε μεχρι σημερα ειναι ζητημα εαν εχουν αυξηθει τα ενεργα μελη σε 2-3. Επισης, απο τοτε μεχρι σημερα δεν εχω δει καποια βηματα εξελιξης του site σχετικα με αυτο που ανεφερα, δλδ δεν εχει μεγαλωσει η community
    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

    Authenticity sir, authenticity. "

    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



    Comment


    • #17
      Δλδ περιμενα μεσα στις φιλοδοξιες σου να υπαρχει και η προταση για κατι τεραστιο περι VG κοινοτητας στα Ελληνικα δεδομενα. [/b]
      Aυτό προσωπικά το αντιλαμβάνομαι ότι και εσύ θες κάτι τεράστιο. Το quote-αρισμα δεν ήταν άσχετο. Για να υπάρξει κάτι τεράστιο και να έχει νόημα θα πρέπει πρώτα να εξασφαλιστεί η ποιότητα στον βαθμό που αυτό είναι δυνατό. Το warn system είναι κάτι το οποίο υπήρχε έτσι και αλλιώς έτοιμο, οπότε ποιος ο λόγος να μην το χρησιμοποιήσουμε τώρα ακόμα και αν είναι άχρηστο προς το παρόν; Ίσα ίσα με αυτόν τον τρόπο θα είμαστε έτοιμοι όταν θα χρειάζεται πραγματικά.

      Comment


      • #18
        Ναι φυσικα κ θελω αλλα θα επαναλαβω οτι η συγκεκριμενη αναφορα ειναι ατοπη με το συγκεκριμενο θεμα.
        Δεν ειναι σωστο να συνδεεις λογια που αφορουν αλλα τοπικ κι αλλες θεματολογιες.
        Το τεραστιο, θα ξαναπω εχει να κανει με την ποσοτητα, δλδ την αφιξη νεων μελων.
        Και το συγκεκριμενο το ανεφερα βασιζομενος σε ερωτηση περι των φιλοδοξιων σου για την εξελιξη του site.
        Γιατι εκει δε γινονται βηματα?

        Ειμαστε 10 ατομα που ξερουμε ο ενας τον αλλον. Γιατι να μην γινει "ανοιγμα" σε νεα μελη παρα μονο εχει συγκρατηθει η ιδια ατακα απτην αρχη περι ποιοτητας? Εν καιρο θα φανει εαν καποιος εχει ποioτικη συμπεριφορα σε forum.
        Ομως κ παλι γεννιεται ενα ερωτημα, ειναι δυνατο να γινει αυτο το "ανοιγμα" ? Μπορει δλδ το Gamers-Odyssey τελικα να προσελκυσει μελη?

        Τετοια ερωτηματα θα πρεπει να απασχολουν κατα τη γνωμη μου το team κ οι απαντησεις τους καλο ειναι να μεινουν αναμεσα σε εσας. Τα μελη οσο μπορουν, βοηθουν με τον τροπο τους.

        Ωρες-ωρες με αυτα που διαβαζω μου δινετε την εντυπωση πως περιμενετε επιθεση απο αγριους Βικινγκς και πρεπει να ειστε σε θεσεις μαχης. Γιατι? Κατι τετοιο ομως δεν υφισταται κι οπως λετε απτη στιγμη που ειναι add-on και προστειθεται ανα πασα στιγμη, τοτε γιατι δεν περιμενετε να το ενεργοποιησετε οταν φτασει αυτη η στιγμη?

        Αυτα εχω να πω/
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • #19
          Για να έχουμε την εμπειρία ώστε εκείνη τη στιγμή να είμαστε πραγματικά έτοιμοι.

          Comment


          • #20
            <div class='quotetop'>(sub_zero &#064; Mar 23 2008, 01&#58;53 PM) [snapback]15543[/snapback]</div>
            Όσοι είναι μοντς είναι εκλεγμένοι απο εσάς και έχουν αναλάβει κάποιες ευθύνες.[/b]
            Eχουν παρει λαικη εντολη να προχωρησουν σε μεταρυθμησεις με αλλα λογια...

            Ποια ΝΔ μου θυμηζει... :icon_twisted:

            Comment


            • #21
              1.5 μήνα έλλειπα και η οδύσσεια κατέληξε στην Καλυψώ και ξεχνιέται.

              Βασικά με αφήνει αδιάφορο το warn system, είτε υπάρχει είτε όχι, δεν αλλάζει την ουσία και αφού ξέρω οτι δεν με περιορίζει γιατί έτσι κι αλλιώς συμπεριφέρομαι (φαντάζομαι) σωστά, so what.

              Αν διευκολύνει τους mods, ας το προχωρίσουν. Έγινε κάνα σοβαρό περιστατικό που έχασα και βάλατε σειρήνες;

              ο_Ο

              Comment


              • #22
                oχι κανενα περιστατικο δεν εγινε, απλα μαζευονται ολοενα και περισσοτερα μελοι και φοβουνται πιθανον μπας και γινει κανας χαμος και χασουν τον ελεγχο. ηρεμιστε παιδια, ατομα υπαρχουν πλεον που μπαινουν καθημερινα και τσεκαρουν, το φορουμ δεν ειναι παρατημενο οπως του Gamepro. αν και συνεχιζω να ειμαι κατα του warn system, ΕΑΝ ποτε συμβει κατι και μπει καποιος και αρχισει να βριζει τοτε συζητηστε μονο για ban (γιατι το να γινει ban καποιος λογο των αποψεων του μονο, οσο κι αν διαφωνουν ολοι οι admins και mods, το βρισκω τελειος αντιδημοκρατικο), αφου του δωσετε μια ευκαιρια πρωτα, μπας και αλλαξει τακτικη. δεν ειμαστε μωρα πλεον, ουτε το φορουμ ειναι η ζωη μας ολη, σκεφτειτε κι ορισμενους που μπαινουν εδω μεσα απλα για να χαλαρωσουν στις ελευθερες ωρες τους και ισως γραψουν και καμια βλακεια...

                Comment


                • #23
                  βλεπω οτι πολοι αλλαξαν αποψη, εγω θα προτεινα μια ψηφοφορια απο τα μελη με μια α&#39; προθεσμια στην οποια ομως δεν θα μπορουν να συμμετεχουν οι Μοντς.

                  Comment


                  • #24
                    Εγω εχω να πω καποια πραγματα παραπανω απο αυτα που εγραψα και στο προηγουμενο θεμα του Warn System.

                    Πρωτον ειχα πει οτι με βρισκει αντιθετο ο τροπος εφαρμογης του συστηματος, αλλα με βρισκει απολυτα συμφωνω η λογικη του σε οτι αφορα την προληψη καποιων πιθανων προβληματων. Δεν νομιζω οτι μπορει να μετρηθει και να ποινηκοποιηθει μια οποιαδηποτε πραξη διαλογου (θελετε βρισια, θελετε ειρωνια, οπως θελετε πειτε το), πιστευω ομως οτι σε μια κοινωτητα που απαρτιζεται απο καποιον αριθμο ατομων ΙΚΑΝΟ να δημιουργησει προβλημα, θα πρεπει να υπαρχουν και αναλογοι κανονες.

                    Κανονες υπαρχουν, το ξερουμε ολοι. Το κακο ειναι οτι οταν καποιοι τους καταπατουν, αρχιζει η ερμηνεια τους λες και ειμαστε στην Formula 1. Δηλαδη εαν καποιος χαρακτηρισει καποιον αλλο ασχημα, τοτε μπορει καποιος moderator να τον προηδοποιησει. Εκεινος ομως μπορει να γυρισει και να πει "Καλα ρε, πλακα μου κανεις; Τι του ειπα δηλαδη; Παιδια ειμαστε;". Ε καπου εκει πρεπει να μπαινει και λιγο η κοινη λογικη στο παιχνιδι.

                    Εγω πιστευω οτι ειναι χρεος ολων μας να τηρουμε τους κανονες που εμεις οι ιδιοι εχουμε θεσπισει. Οπως ειχα πει και σε αλλο μου ποστ, εγω ο ιδιος προσωπικα φροντιζω να τηρω τους κανονες γιατι αγαπαω τον χωρο που μπορω και επικοινωνω με ατομα τα οποια θεωρω ειτε φιλους ειτε απλα καλη παρεα, οποιοι κι αν ειναι αυτοι, και πραγματικα δεν βγαζω ΚΑΝΕΝΑΝ απ&#39;εξω. Επαναλαμβανω οτι κι εγω παραφερθηκα πολλες φορες, αλλα ειμαστε ανθρωποι και λαθη κανουμε. Σκοπος ειναι να το καταλαβαινουμε, να το αναγνωριζουμε και να μην φερνουμε κανεναν αλλο σε δυσκολη θεση.

                    Ετσι λοιπον ενας moderator ερχετε σε πολυ δυσκολη θεση οταν αναγκαζεται να κανει παρατηρηση σε καποιον. Βγαινει ομως απο την δυσκολη θεση εαν αυτος ο καποιος παραδεχτει το λαθος του και δεν το ξανακανει. Ερχεται ομως σε πολυ πιο δυσκολη θεση οταν αναγκαστει να κανει το αντιθετο, δηλαδη να προχωρησει σε περαιτερω ενεργειες κατα αυτου του χρηστη, για το καλο ομως του ιδιου του φορουμ. Ετσι λοιπον εαν υπαρχει ενας χρηστης ο οποιος ναι μεν δεν βριζει, αλλα με την ολη συμπεριφορα και το ολο ηφος του προκαλει το κοινο αισθημα, τοτε ο moderator εχει ΧΡΕΟΣ να παρει μετρα.

                    Θα πω οτι συμφωνω απολυτα με παρα πολλα απο αυτα που λεει ο Link και πιστευω οτι δεν εχουμε φτασει ακομα σε σημειο που να χρειαζομαστε δραστικα μετρα. Ομως καλα θα κανουμε ολοι μας να σεβομαστε τον χωρο στον οποιο γουσταρουμε να μιλαμε, οπως ακριβως θα σεβομασταν το σπιτι του κολλητου μας, το γηπεδο που παιζουμε μπαλα, την καφετερια που πινουμε τον καφε μας και γενικοτερα καποιον πραγματικο χωρο. Το γεγονος οτι προστατευουμε την ανωνυμια μας πισω απο τα nickname μας δεν μας κανει λιγοτερο υπευθυνους για την καλη διεξαγωγη των συζητησεων και την καλη λειτουργεια του φορουμ.

                    Συνεχιζω να πιστευω οτι θα πρεπει να υπαρχει καποιο μετρο προφυλαξης της ομαλης λειτουργιας του φορουμ. Ομως το πιο σημαντικο μετρο ειναι το μετρο το οποιο βαζουμε εμεις οι ιδιοι στους εαυτους μας. Ολοι μας εχουμε νευρα, ολοι μας εχουμε κακες μερες και ολοι μας μπορουμε να συμπαθησουμε ή να αντιπαθησουμε καποιον αλλο ανθρωπο. Ειναι στην φυση μας. Εκει που τελειωνουν ομως τα δικαιωματα τα δικα μας αρχιζουν τα δικαιωματα του αλλου. Και αυτο ειναι κατι το οποιο ησχυει παντου και παντα.

                    Εγω προσωπικα, μιας και μου δινεται μια τετοια ευκαιρια, θα ηθελα να ζητησω συγνωμη απο τον Φυγε 114 για την κακη μου συμπεριφορα προς το προσωπο του, καθωτι αναγνωριζω πως ημουν υπερβολικος και εδειξα και καποια κακια, κακια την οποια δεν εννοουσα τοσο οσο την εδειξα. Απο εκει και περα θα χαρω να τον δω να ειναι ο πρωτος ο οποιος θα τηρει τους κανονες και θα συμβαλει στην ταξη του φορουμ, οπως καποτε εγινε με τον UEG στο GamePro και ολοι μας αποκτησαμε ενα πολυ καλο χρηστη - μελος της παρεας μας και εγω προσωπικα εναν πολυ καλο ιντερνετικο φιλο που μπορω ανετα να εκφραστω και να μιλησω για τα παντα μαζι του. Ετσι Χρησταρα;

                    God save teh Queen&#33;&#33;&#33;&#33;
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • #25
                      ΕΑΝ ποτε συμβει κατι και μπει καποιος και αρχισει να βριζει τοτε συζητηστε μονο για ban (γιατι το να γινει ban καποιος λογο των αποψεων του μονο, οσο κι αν διαφωνουν ολοι οι admins και mods, το βρισκω τελειος αντιδημοκρατικο)
                      [/b]
                      Με όλο τον σεβασμό, ελπίζω αυτό που γράφεις μέσα στην παρένθεση να είναι αστειάκι ή σενάριο επιστημονικής φαντασίας, γιατί εάν τέτοιο ήταν το forum, τότε...

                      Εννοείται πως κανείς ποτέ δεν θα τιμωρηθεί για τις απόψεις του.

                      βλεπω οτι πολοι αλλαξαν αποψη, εγω θα προτεινα μια ψηφοφορια απο τα μελη με μια α&#39; προθεσμια στην οποια ομως δεν θα μπορουν να συμμετεχουν οι Μοντς.
                      [/b]
                      Θα ήθελα να αναφέρεις τα ψευδώνυμα αυτών που θεωρείς πως άλλαξαν άποψη, καθώς εγώ δεν εντοπίζω ούτε ένα τέτοιο περιστατικό. Μόνο ο Solid εξήγησε κάποια πραγματάκια καλύτερα, αλλά ούτε κι αυτός άλλαξε άποψη επί της ουσίας.

                      Από την άλλη, σε περίπτωση που γίνει τέτοια ψηφοφορία, γιατί να μην συμμετέχουν οι moderators; Μέλη του forum δεν είναι κι αυτοί; Μπορεί εσείς να μας βλέπετε σαν "εξουσία", ενίοτε καταπιεστική, αλλά κανένας μας δεν είναι περισσότερο moderator απ&#39; ότι κομμάτι της κοινότητας. Προσπαθούμε τα πάντα να δρομολογούνται όσο πιο δημοκρατικά γίνεται. Κάντε μας την χάρη και δώστε μας κι εμάς δικαίωμα έκφρασης.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • #26
                        <div class='quotetop'>(DjSolid &#064; Mar 23 2008, 09&#58;04 PM) [snapback]15595[/snapback]</div>
                        Εγω προσωπικα, μιας και μου δινεται μια τετοια ευκαιρια, θα ηθελα να ζητησω συγνωμη απο τον Φυγε 114 για την κακη μου συμπεριφορα προς το προσωπο του, καθωτι αναγνωριζω πως ημουν υπερβολικος και εδειξα και καποια κακια, κακια την οποια δεν εννοουσα τοσο οσο την εδειξα.[/b]
                        Eγω παλι δε βρισκω λογο για συγνωμες, υπερσπιστηκες τα πιστευω σου οπως εκανε και ο Link και ο καθενας, τωρα αν λες για τους χαραχτηρισμους παλι δε με πειραξαν καθως νταξει η συζητηση σε ενα φορουμ βρισκεται σε διαφορετικη διασταση απο μια κουβεντα στη πραγματικη ζωη, οποτε και παρεκτροπες μπορει να υπαρξουν και να γραψεις κατι παραπανω κλπ κλπ δεν νομιζω οτι τρεχει λογος.

                        Εμενα παντος μου σπανε τα νευρα να βλεπω μια μπαρα warn να περημενει να γεμησει, και επισης με τσιτωσαν οι νομοι συμπερηφορας που βαλατε, τελος παντων δικο σας ειναι το φορουμ οτι θελετε κανετε.

                        Comment


                        • #27
                          Επειδή πάντα έχω διάθεση για χιούμορ...

                          τελος παντων δικο μας ειναι το φορουμ οτι θελουμε κανουμε.
                          [/b]
                          Fixed. Το θέμα είναι να γίνεται αυτό που θέλουν οι πολλοί.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • #28
                            Μην ακουτε τον Cursed ειναι οι φαβοριτες που μιλανε

                            Τωρα οντως τα σεναρια των mods δειναστων ειναι υπερβολικα.
                            My blog:Doppel&#39;s Den

                            Comment


                            • #29
                              Κοιτα Luf, οι κανονες ειναι κανονες. Αυτοι ειναι και αυτους εχουμε. Δεν ειναι τιποτα τραγικο, ειναι πραγματα τα οποια υπαρχουν για να μπορουμε να συζηταμε σε καποια πλαισια. Απο εκει και περα εαν καποιος εχει κατι να προτεινει, νομιζω οτι ολοι μας θα χαρουμε να τον ακουσουμε και να τον διαβασουμε.

                              Δεν υπαρχει περιπτωση καποιος να φαει ban για αποψεις που εκφραζει, ομως νομιζω οτι καταλαβαινουμε ολοι μας πως εαν οι υβρεις και η κακη συμπεριφορα μετονομαζονται σε "αποψεις", τοτε ειναι ενα εντελως διαφορετικο θεμα...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • #30
                                τελος παντων το μελλον θα δειξει...

                                Comment

                                Working...
                                X