Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι browser χρησιμοποιείτε;;;

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Firefox ΜΟΝΟ.
    Carpe diem

    Comment


    • #32
      Firefox δαγκωτό. Παράτησα το έκτρωμα της Microsoft για κάτι το πανέμορφο και κάτι το πανάλαφρο για τα γούστα μου.

      Επειδή μου βγάζει άκυρα πράγματα ο ΙΕ, πήγα κατευθείαν στις ρυθμίσεις και τον διέγραψα και πήγα μετά στην αλεπού που έχει λιγότερα προβλήματα και πάντα η ομάδα ανάπτυξης της την ανανεώνει και έτσι μένω ήσυχος.

      Οπότε για πάντα θα μείνω Firefox ότι και να λέει η Microsoft που πάει να βγάλει ΙΕ 8.

      Microsoft = Not worth trusting...
      sigpic

      Comment


      • #33
        Αυτη η μοδα με τα ads που πλεον σκανε σαν νεα tabs τι σας λεει;
        Το Adblock Plus δεν τα μπλοκαρει σιγουρα.

        FF εχω εδω και 2 χρονια, αλλα στο laptop που ειναι πιο lite εχω Chrome.
        Σκεφτομαι να το γυρισω σε Chrome γενικοτερα παντως, ειναι πολυ γρηγορος και ελαφρυς και οκ τον firefox τον ειχα κυριως λογω του AdBlock Plus.
        Αν δεν βρω καποια λυση για αυτο που εγραψα πιο πανω, τοτε δε βλεπω κανεναν λογο για να παραμεινω στον FF.

        Εdit:
        Ωπα ρε Tanno, παναλαφρος ο Firefox; Δοκιμασε Opera ή Chrome και τα ξαναλεμε.
        Επισης ο ΙΕ δεν ειναι σε καμια περιπτωση αξιος τετοιου κραξιματος, οι τελευταιες εκδοσεις μια χαρα ειναι.

        Comment


        • #34
          Originally posted by Xeno View Post
          Εdit:
          Ωπα ρε Tanno, παναλαφρος ο Firefox; Δοκιμασε Opera ή Chrome και τα ξαναλεμε.
          Επισης ο ΙΕ δεν ειναι σε καμια περιπτωση αξιος τετοιου κραξιματος, οι τελευταιες εκδοσεις μια χαρα ειναι.
          Έχουν οι 2 Browsers που ανέφερες add-ons ?

          Για το Ad-Block όντως δεν τα εμποδίζει τελείως... Εμποδίζει μόνο εικόνες... Καλά θα ήταν να εμπόδιζε και αναδυόμενα παράθυρα.

          Για add-ons, χρησιμοποιώ μόνο Sxipper και Speed Dial.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Ωπα ρε Tanno, παναλαφρος ο Firefox; Δοκιμασε Opera ή Chrome και τα ξαναλεμε.
            Ο Firefox χωρίς addons είναι πολύ γρήγορος. Επίσης δε μου αρέσει που ο Chrome ανοίγει νέο process για κάθε tab...
            Αυτη η μοδα με τα ads που πλεον σκανε σαν νεα tabs τι σας λεει;
            Δεν έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο. Τουλάχιστον όχι σε μεγάλο βαθμό. Ίσως δε μπαίνω στα σωστά sites. Νομίζω για αυτά θες popup blocker.
            Originally posted by Squall Leonhart
            I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
            Originally posted by 丹野
            Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
            Originally posted by Ryu_gr
            υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

            Comment


            • #36
              Originally posted by Xeno View Post

              Εdit:
              Ωπα ρε Tanno, παναλαφρος ο Firefox; Δοκιμασε Opera ή Chrome και τα ξαναλεμε.
              Ναι και κάθε φορά που θα βάλεις στον chrome ένα extension παραπάνω αρχίζει να γονατίζει το σύστημα...άσε που για κάθε παραπάνω extension/tab σου ανοίγει και από ένα καινούριο exe... δλδ πατάς cntrl + alt + del και βλέπεις...15 chrome.exe!!!

              Ελαφρύς μόνο για ελαφριές δουλειές, αν έχεις κάνει επάγγελμα το "κάψιμο" όμως γονατίζει το σύμπαν

              Όπως βλέπετε 300+ ΜΒ ραμ για 5 tabs
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • #37
                Εγω σπανια τρεχω πανω απο 3-4 tabs και μου φαινεται και παλι πολυ πιο ελαφρυς απο ff.
                Δεν το εχω ψαξει παντως, απλα μιλαω με βαση αυτα που βλεπω σε ενα pc με 1gb ram (Λολ).

                Comment


                • #38
                  Des to edit...kapou ekei fainetai kai enas firefox, me 3 tabs anoixta kai 2 extensions parapano
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • #39
                    Οκ τι να πω, rest my case οπως ειπε καποια μεγαλη μορφη του χωρου.

                    Comment


                    • #40
                      Σου έχω πει να μην ποστάρεις τόσο μεγάλες μορφές στο φόρουμ, ξεχειλώνει η σελίδα.
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • #41
                        The road to Vegas, τι να λεμε τωρα.
                        /end spam

                        Comment


                        • #42
                          χρησιμοποιω αναλογος τι θελω να δω τρεις browser

                          opera, firefox kai safari

                          ο safari πιστευω ειναι μακραν ο ποιο ελαφρος και γρηγορος παντως

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Somari View Post
                            Ναι και κάθε φορά που θα βάλεις στον chrome ένα extension παραπάνω αρχίζει να γονατίζει το σύστημα...άσε που για κάθε παραπάνω extension/tab σου ανοίγει και από ένα καινούριο exe... δλδ πατάς cntrl + alt + del και βλέπεις...15 chrome.exe!!!
                            Αυτο βασικα ειναι πολυ καλο, ιδιος φορτος εργασιας χωρισμενος σε threads, αμα καθυστερησει ενα μενει μονο αυτο πισω, στον Firefox ποσες φορες εχει χρειαστει να κανω επανεκκινιση εξαιτιας ενος tab που κολησε.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • #44
                              Μονιμως google chrome, αναγκαστηκα φορτωνω ομως firefox στην δουλεια γιατι ο chrome δεν επιτρεπει εκτυπωση backgrounds στο στοιχημα

                              Comment


                              • #45
                                Συνεχίζω Firefox λόγω add-ons.

                                Comment

                                Working...
                                X