Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ αυτούς θα δολοφονούσα (έχω και πρόσφατες τις μνήμες από τα Zeitgeist).
    My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
    Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


    Comment


    • Άνθρωπος έβγαλε φωτογραφία το φτερό του αεροπλάνου και έσωσε 300 ζωές
      Αυτή η καταπληκτική εικόνα από άνθρωπο στην καμπίνα του αεροσκάφους παρουσιάζει τα καύσιμα που διαρρέουν από ένα αεροπλάνο στα 35,000 πόδια της εταιρίας- που πρώτο το GreekWorldNews ανακάλυψε γιατί η εταιρία δεν αναφέρθηκε ποτέ και είναι η United Airlines!O επιβάτης αμέριμνος...
      έβγαλε φωτογραφία το φτερό του αεροσκάφους και το έδειξε στην αεροσυνοδό!!Ο πιλότος διαπίστωσε ότι έχει διαρροή το αεροσκάφος και χάνει καύσιμα!Η πορεία του αεροσκάφους ήταν Σικάγο-Ιαπωνία.Όλοι ήξεραν ότι δεν θα καταφέρουν να πάνε Ιαπωνία γιατί το αεροσκάφος έχανε 6.000 λίτρα καυσίμων κάθε ώρα! Το αεροπλάνο προσγειώθηκε με ασφάλεια στο αεροδρόμιο του San Francisco και όλοι θα θυμούνται τον κύριο Bachleda που τους έσωσε την ζωή!
      Do a barrel roll!

      Comment


      • "You will say "WOW"..!" :wha: :wha: :wha:
        My Blog: FoM's Between a Rock and a Hard Place
        Follow me on http://www.twitter.com/FoM_PV


        Comment


        • Τουλάχιστον 31 άνθρωποι σκοτώθηκαν και δεκάδες τραυματίστηκαν σε συγκρούσεις ανάμεσα στην περουβιανή αστυνομία και φυλές του Αμαζονίου που αντιδρούν στις προσπάθειες της κυβέρνησης να προσελκύσει ξένες εταιρίες στο τροπικό δάσος. (06/06/2009 12:42)

          ....

          Comment


          • Michael Jackson is.... dead?
            http://news.bbc.co.uk/2/hi/entertain...9;σα μια πηγη, αλλα η ειδηση ειναι πρωτοσελιδο παντου.
            Δεν ξερω τι να πω, μου κανε πολυ μεγαλη εντυπωση οταν διαβασα την ειδηση και δεν ημουν καν καποιος μεγαλος fan ή κατι τετοιο, απλα εστω και πολυ μετα απο την περιοδο που μεσουρανουσε, καποια στιγμη αναγνωρισα κι εγω την τεραστια προσφορα του στη μουσικη, αλλα και στην εννοια του performing, την οποια και ανεβασε πολλες σκαλες.

            Η τελευταια περιοδος ηταν οντως παρακμιακη, αφου ο MJ ηταν λαμπρο παραδειγμα του rise and fall ενος αστερα ο οποιος δεν αντεξε το αφορητο βαρος της υπερβολικης επιτυχιας και δημοσιοτητας. Οπως και να χει μαλλον καπου εδω γραφτηκε και ο επιλογος αυτης της ιστοριας.
            RIP MJ, τουλαχιστον δε θα ξεπεραστει ποτε μαλλον σε αυτο που ηταν και εκανε.

            Comment


            • RIP, αλλα θα πω και κατι: φοβερος στην τεχνη του, αλλα για να φτασει εκει που εφτασε ισως μπορει να χαρακτηριστει και ως ο μεγαλυτερος ρατσιστης ολων των εποχων, ακομα και πανω απο τον Χιτλερ.

              Ο Χιτλερ αλλαζε τον κοσμο γυρω του, ο Jackson αλλαξε τον ιδιο του τον εαυτο... think bout it...
              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

              Comment


              • D'ooooooooooooooooooh.

                Comment


                • Και σήμερα είδα να αναφέρεται το όνομά του στο 50-50.Η ερώτηση ήταν σε τι ηλικία βρίκσεται 48 ή 51.Και σήμερα έφυγε.Κρίμα.Ήταν κορυφή σε αυτό που έκανε.Και δεν είμαι καν φαν του.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Συγγνώμη αλλά δεν ήταν καν θέμα ρατσισμού. Ο άνθρωπος- στον οποίο έχω άπειρο σεβασμό για τη μουσική του, για την καλλιτεχνική του υπόσταση έστω μέχρι τα 90s- έφτασε στο απόγειο, νόμιζε πως είναι ο ίδιος ο Θεός( βλ. Elvis για τον οποίο διάβαζα ένα παρόμοιο άρθρο τις προάλλες) και τελικά έκανε τεράστιο κακό στην υγεία του. Πρώτα στην ψυχική και μετά ακολούθησαν και τα υπόλοιπα. Να του καταλογίσεις άλλα μπορείς ρατσιστή δεν τον λές με τπτ. Btw ενημερωτικά έπασχε από λεύκη. Mια ασθένεια που προκαλεί απώλεια της μελανίνης του δέρματος, με αποτέλεσμα την προοδευτική απώλεια του χρώματος.
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • Στον Solid πες τα που κανει συγκρισεις με τον Hitler.
                      Dude, πριν το think about it εγω θα σου λεγα ενα "ψαξτο πρωτα".
                      Μερικες φορες καλυτερα να μιλας... .

                      Απο χθες βραδυ εχω λιωσει σε κατι Bad, Billie Jean, Smooth Criminal etc.. so many memories... sigh.

                      Comment


                      • Δυστυχως η ματαιοδοξια των σταρς τους οδηγει σε τραγικες επιλογες, δεν αναφερομαι στο χρωμα του αλλα στις τοσες επεμβασεις που εκανε για να διατηρηθει νεος.

                        R.I.P γιατι εφυγε ενας ανθρωπος. Προσωπικα δε τον ειχα σε καμια ιδιαιτερη εκτιμιση.


                        ΥΓ: Ηταν πολυ βομβα η ειδηση παντως.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Μερικες φορες καλυτερα να μιλας... .
                          ?????????
                          Παρά να γράφεις? παρά να μασάς? παρά..... δεν μου έρχεται τπτ αλλό
                          I attack sharks
                          when i smell them bleed
                          I dont go swimming
                          water just wants to be around me.

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            Στον Solid πες τα που κανει συγκρισεις με τον Hitler.
                            Απο χθες βραδυ εχω λιωσει σε κατι Bad, Billie Jean, Smooth Criminal etc.. so many memories... sigh.
                            Διαβασα Bad, νομιζα μιλουσες για μπυρα και ειδα και τα υπολοιπα ονοματα (jean,jin,gin) και λεω: "παει, εβγαλε το συκωτι του χτες ο Xeno"

                            Η ειδηση ηταν οντως ξαφνικη. Τον michael jackson τον αναγνωρισα μολις.... φετος! Ειχα παει να κανω εγγραφη στο βιολογικο και οταν γυρνουσα με το λεοφορειο Τρικαλα βρισκω εναν παλιο συμμαθητη (παλλιο.... απο προπερσι ) και η συζητηση πηγε στον michael jackson. Δεν ειχα ξαναδει ατομο να μιλαει με τοσο παθος για εκεινον. Μου εκανε τοση εντυπωση που οταν πηγα σπιτι εβαλα να δω καποια videoclips στο youtube. Ο ανθρωπος ηξερε οντως να χορευει!

                            Μακαρι να χορευει σε ενα καλυτερο μερος, οπως εγραψα και στο facebook. Δεν ξερω αν οι κατηγοριες περι επεμβασεων πλαστικης χειρουργικης και βιασμο μικρου αγοριου ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα, αλλα οπως ειπε κι ο καθηγητης μου της εκθεσης ενα εργο τεχνης οταν δημιουργηθει δεν ανηκει πλεον στον καλλιτεχνη, αλλα στεκεται απο μονο του. Ο,τι κι αν εκανε στην προσωπικη του ζωη ο καθενας δεν πρεπει να εχει αντικτυπο στο τροπο που αντιμετοπιζουμε στο εργο του.

                            Ενα αστερι πεθανε, λοιπον. Το μονο σιγουρο ειναι πως, οπως ολα τα αστερια, η λαμψη του θα συνεχιζει να μας σαγηνευει για πολλα ακομη χρονια.
                            My blog:Doppel's Den

                            Comment


                            • Originally posted by Xeno View Post
                              Στον Solid πες τα που κανει συγκρισεις με τον Hitler.
                              Dude, πριν το think about it εγω θα σου λεγα ενα "ψαξτο πρωτα".
                              Μερικες φορες καλυτερα να μιλας... .

                              Απο χθες βραδυ εχω λιωσει σε κατι Bad, Billie Jean, Smooth Criminal etc.. so many memories... sigh.
                              Κωτσο, πρωτα απο ολα η αντιδραση σου ειναι λιγο αλλα δε πειραζει, .

                              Δευτερον,αυτα που αναφερω δεν ειναι ΚΑΝ δικες μου αποψεις, ειναι πραγματα τα οποια εχουν αναφερθει απο πολυ κοσμο, εδω και πολλα χρονια και υπαρχει ακομα και στιχος του Dr.Dre που λεει "Like Michael Jackson gettin' his black fans back!".

                              Δεν ειπα οτι ηταν κακος ανθρωπος, ομως αλλαξε το ιδιο του το σωμα επειδη δεν του αρεσε, ελεος. Εαν δεν ειναι αυτο ενα ειδος ρατσισμου κατα του χρωματος του ανθρωπου (ακομα και του ιδιου σου του εαυτου, εστω κι αν δεν εχεις προβλημα με τους αλλους), τοτε τι ειναι;

                              Τελος παντων, RIP και μερικα παιδακια μπορουν να κοιμουνται πλεον πιο ησυχα...
                              :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                              Comment


                              • Sorry κιολας. αλλα μου φανηκε και ακομα μου φαινεται τραγικα ατοπη η συγκριση με το Hitler. Συγκρινουμε τον μεγαλυτερο εγκληματια κατα της ανθρωποτητας με ενα ατομο το οποιο αν "εγκληματισε", εγκληματισε κατα του ιδιου του του εαυτου;
                                Σε καμια περιπτωση δε συμφωνω με τις επιλογες που εκανε σε πολλα θεματα, αλλα επειδη δε γνωριζουμε παρα πολλα πραγματα προτιμω να μην εκφερω γνωμη για ολες του αυτες τις επιλογες..
                                Οπως και να χει δε μου λες τιποτα οταν γραφεις "δεν τα λεω εγω αυτα, αλλα οι αλλοι".. Οσο για τον Dre, Forget about Dre που λεει και το τραγουδι.
                                Γι' αυτο με τα μικρα παιδια που κοιμουνται ησυχα δεν εχω κατι να πω, νομιζω πως ειδα ολα τα στερεοτυπα που περνανε τα ΜΜΕ εδω και χρονια συγκεντρωμενω σε μερικες γραμμες.

                                Comment

                                Working...
                                X