Announcement

Collapse
No announcement yet.

Σχολιασμός επικαιρότητας-ανταλλαγή απόψεων

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εε, οο, γαμώ το φασισμό.

    Comment


    • Χαχα, σ' αυτό το video έχει γίνει ένα απίστευτο comment:

      "Αρα Έλληνας=φασίστας Θανασάκη ε; Στην εποχή της κρίσης ο ισοπεδωτικός και εθνομηδενιστικός διεθνισμός, που δεν αφήνει κανένα περιθώριο στην διαφορετικότητα, σας τα ακουμπάει χοντρά και μετατρέπει τον κάθε επιρρεπή, σε τσιράκι του! Κρίμα και σε θεωρουσα σοβαρό! Η Ελλάδα και ο Ελληνισμός είναι κατι ανώτερο το οποίο δεν προκειται να καταλάβεις ποτέ! Εισαι μια απο τα ιδια με αυτους που καπηλεύονται την Ελλάδα! Αντε γεια θλιβερε Θανασάκη! Σε λίγο θα παίζεις μόνο στα αντιρατσιστικά συλλαλητήρια!"

      Έχει πολύ πλάκα να βλέπεις κάποιον τυχαίο να απευθύνεται στον Θανάση Παπακωνσταντίνου (ίσως τον μεγαλύτερο Έλληνα συνθέτη αυτή τη στιγμή), ο οποίος γράφει μουσική ελληνικότατη και μόνο (στις επιρροές και πολιτισμικές καταβολές της) και να του κάνει μαθήματα ελληνισμού. Πόσο μυαλό πια...
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Βιντεο σαν αυτο του Somari ειναι πλουσια σε επικα κομεντς:

        R4nd0m an@rxokom0un!: ΨΟΦΑ ΣΚΑΤΟΦΑΣΙΣΤΑ

        t3h upl0ad3r: Πήγαινε πλύσου ρε. Πως θα καταλάβεις εαν ψοφίσει, αφού εσύ βρωμάς πολύ περισσότερο απο έναν νεκρό; Μπάσταρδοι αριστεροί.....

        R4nd0m an@rxokom0un!: ΝΤΕ ΓΑΜΗΣΟΥ ΣΚΟΥΛΙΚΙ, ΑΠΟΒΡΑΣΜΑΤΑ, ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΟΙ ΑΜΟΡΦΩΤΟΙ ΦΑΣΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

        t3h upl0ad3r: Είσαι μεγάλο φασισταριό εκτός απο μαλάκας ολκής.
        WTF στο τελος ο φασιστας τον αποκαλει μεγαλο φασισταριο.
        Do a barrel roll!

        Comment


        • hahaha @ nicknames
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Πάντως γενικά το τι είναι το ΛΑΟΣ και τα κόμματα τύπου ΛΑΟΣ που έχουν ξεφυτρώσει στην Ευρώπη, σηκώνει πολύ μεγάλη συζήτηση. Στη πραγματικότητα εκεί έχουν συγκεντρωθεί άνθρωποι που φέρουν, από απλά εθνικιστικές, ως καθαρά φασιστικές ή και νεοναζιστικές αντιλήψεις. Αυτό το ιδεολογικό κομμάτι δηλαδή που υπήρχε έντονο στην Ευρώπη τις προηγούμενες δεκαετίες δεν έσβησε ως δια μαγείας. Απλά, κινούμενο πλέον μέσα στα πλαίσια του νόμου, ενσωματώθηκε και εκφράζεται μέσω παρατάξεων όπως το ΛΑΟΣ κι ακόμη περισσότερο τη Χρυσή Αυγή που, πλέον, κατεβαίνει και αυτή κανονικά στις εκλογές.

            Το ζήτημα είναι ότι στη προσπάθειά τους να κερδίσουν πολιτικά, επιχειρούν να βγάλουν προς τα έξω ένα πιο light πρόσωπο. Ακόμα και η ονομασία των παρατάξεων είναι χαρακτηριστική. Το ΛΑΟΣ δηλώνει Λαϊκό κόμμα, στην Ολλανδία, αν θυμάμαι καλά, οι άλλοι δηλώνουν "Κόμμα Ελευθερίας" κοκ.
            There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
            Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

            Comment


            • βαζω στοιχημα οτι ο καρατζαφερης (αν υπηρχε σαν χαραχτηρας σε D&D θα ητανε χαλαρα lowful evil) θα απαρνιωτανε ευκολα πολλες απο τις κρυφες ακροδεξιες αντιληψεις του για λιγους ψηφους παραπανω....errr μονο στα λογια φυσικα

              ειναι ο ποιο κουτοπονηρος aka ''ποντικομαμη'' και ''στριβω δια του αρραβωνος'' ελληνας πολιτικος ετσι? αυτο νομιζω του το αναγνωριζει ο οποιοσδηποτε ακομα και οι ορκισμενοι αντιπαλοι του, μακαρι να υπηρχε και καποιος ''αντιπαλο δεος'' τετοιου τυπου στην αριστερα

              Comment


              • Code:
                ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ Α.Ε. 
                
                "ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ"
                ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ: 23/02/2011 - 23/06/2011
                
                ΓΙΑ ΔΗΜΟ - ΕΡΤ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ (€): 28,35
                
                ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΦΠΑ (€): 76,65
                ΑΝΕΞΟΦΛΗΤΟ ΠΟΣΟ (€): 54,00
                
                ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ (€): *159,00
                Ο λογαριασμός που ήρθε μέσα στο καλοκαίρι. Είμαι φοιτητής, ζω μόνος μου, σχεδόν όλη μέρα είμαι εκτός σπιτιού και δε μαγειρεύω παρά πολύ σπάνια και παρόλ' αυτά πρέπει να πληρώνω 160€ το τετράμηνο για ρεύμα. Α, ξέχασα, αφήνω ανοιχτό τον υπολογιστή όλη μέρα... Έναν μισθό τον χρόνο μου κοστίζει αυτό. Να μας ζήσουν.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Εμένα σήμερα μου ήρθε το άλλο εκκαθαριστικό, για έκτακτες εισφορές κλπ. Ευτυχώς φεύγω σε λίγες μέρες οπότε θα κάνω πως δεν το είδα, το έκρυψα μέσα στο 3DS, κανείς δεν πρόκειται να ψάξει εκεί

                  Comment


                  • Originally posted by TheCursed View Post
                    Code:
                    ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ Α.Ε. 
                    
                    "ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟΣ"
                    ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗΣ: 23/02/2011 - 23/06/2011
                    
                    ΓΙΑ ΔΗΜΟ - ΕΡΤ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ (€): 28,35
                    
                    ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΑ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΦΠΑ (€): 76,65
                    ΑΝΕΞΟΦΛΗΤΟ ΠΟΣΟ (€): 54,00
                    
                    ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΜΗΣ (€): *159,00
                    Ο λογαριασμός που ήρθε μέσα στο καλοκαίρι. Είμαι φοιτητής, ζω μόνος μου, σχεδόν όλη μέρα είμαι εκτός σπιτιού και δε μαγειρεύω παρά πολύ σπάνια και παρόλ' αυτά πρέπει να πληρώνω 160€ το τετράμηνο για ρεύμα. Α, ξέχασα, αφήνω ανοιχτό τον υπολογιστή όλη μέρα... Έναν μισθό τον χρόνο μου κοστίζει αυτό. Να μας ζήσουν.
                    An exw kleista ola ta power saving kai tetoia kai ta exw ola performance etc kai poli perisotero?

                    Comment


                    • Ο λογαριασμός που ήρθε μέσα στο καλοκαίρι. Είμαι φοιτητής, ζω μόνος μου, σχεδόν όλη μέρα είμαι εκτός σπιτιού και δε μαγειρεύω παρά πολύ σπάνια και παρόλ' αυτά πρέπει να πληρώνω 160€ το τετράμηνο για ρεύμα. Α, ξέχασα, αφήνω ανοιχτό τον υπολογιστή όλη μέρα... Έναν μισθό τον χρόνο μου κοστίζει αυτό. Να μας ζήσουν.
                      Δε μου φαίνεται και τόσο τραγικό πάντως...
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • 100 eυρω για τετραμηνο δεν νομιζω οτι ειναι και πολλα

                        Comment


                        • Originally posted by sub_zero View Post
                          100 eυρω για τετραμηνο δεν νομιζω οτι ειναι και πολλα
                          Καταρχήν, είναι 160€. Κατά δεύτερον, μην πω ψέματα ρε παιδιά, το ότι τα έχω, τα έχω, δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα αφορά αφ' ενός το πόσο τραγική είναι η αύξηση (έδινα σίγουρα κάτω από 120€ παλαιότερα), αλλά και πόσο δυσβάσταχτη με βάση τους μισθούς αυτή την στιγμή. Ξαναλέω, ένας μισθός τον χρόνο στη ΔΕΗ μόνο. Κι έρχονται κι άλλα.

                          Μου φαίνεται παραπάνω από τραγικό, νιώθω ότι λαϊκίζω με το προηγούμενο post και απλά μου φαίνεται τρομακτικό ότι έφτασα κι εγώ ακόμα σε αυτό το σημείο.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • τα 54 που λεει ανεξοφλητο ποσο δεν νομιζω οτι ειναι για ρευμα του τελευταιου τετραμηνου.

                            Comment


                            • Originally posted by sub_zero View Post
                              τα 54 που λεει ανεξοφλητο ποσο δεν νομιζω οτι ειναι για ρευμα του τελευταιου τετραμηνου.
                              Ήταν από το πρώτο δίμηνο του τετραμήνου που δεν το είχα πληρώσει. Σαφώς και είναι για ρεύμα.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Originally posted by TheCursed View Post
                                Ήταν από το πρώτο δίμηνο του τετραμήνου που δεν το είχα πληρώσει. Σαφώς και είναι για ρεύμα.
                                Εισαι σιγουρος για αυτο; Δεν νομιζω οτι οταν σου ερχεται ενας λογαριασμος και αναφερει μια περιοδο καταναλωσης υπολογιζει σε αυτην και τις προηγουμενες περιοδους απο τις οποιες εχεις χρωστουμενα.
                                Προσφατα ειχα πληρωσει λογαριασμο μετα απο καιρο και ειχαν μαζευτει αρκετα χρωστουμενα και συνολικα μου ειχε βγει 200αρι. Ειμαι 99% σιγουρος ομως οτι περιοδο καταναλωσης ανεφερε το τελευταιο διμηνο μονο και αξια ρευματος μαζι με ερτ κτλ ηταν περιπου 45 ευρω οσο μου ερχεται δλδ συνηθως.

                                Comment

                                Working...
                                X