Announcement

Collapse
No announcement yet.

Counter Strike

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Counter Strike

    Θελω να αναφερθω στο CS που ολοι ξερουμε και αμφιβαλω αν υπαρχει ατομο που ασχολειται με games κ ειδικα με fps που δεν εχει παιξει cs Ουτε μια φορα.
    Η Valve μας εχει διξει μια εικονα εταιριας που ξερει καλα τη δουλεια της και δε μπορω να καταλαβω γιατι δε κανει τιποτα με το κλασσικο-δημοφιλες αυτο game σε θεμα αναβαθμισης..
    Το παιχνιδι αυτο εχει ενα σωρο προβληματα και bugs και δε βλεπω καμια προσπαθεια για να διορθωθουν αυτα.
    Το παιχνιδι μου αρεσει μπορω να πω αρκετα για διαφορους λογους αλλα απο τοτε που αρχισα να παιζω online και να βλεπω τα προβληματα που εχει εχω ξενερωσει απιστευτα.Ενα σοβαρο προβλημα ειναι αυτο με τα hitboxes αν εχετε ακουστα που αλλου ειναι το πραγματικο μοντελο του χαρακτηρα κ αλλου αυτο που φαινετε,με ποιο απλα λογια βλεπεις τον αντιπαλο να κινειται πχ προς τα αριστερα και ενω σημαδευεις σωστα κ εισαι σιγουρος οτι επρεπε να πεθανει βλεπεις οτι συνεχιζει να ζει.Αυτο οφειλεται στα hitboxes που λεω και μπορει να φανει με ενα cheat ωστε να βλεπεις που ακριβως ειναι το μοντελο του χαρακτιρα κ ετσι πυροβολεις λιγο πιο αριστερα(στο κενο δηλαδη)απο εκει που κινειται ο αντιπαλος.Παει το πρωτο προβλημα.
    Το δευτερο κ πιο σημαντικο για μενα ειναι τα cheats.Μπαινεις να παιξεις σε ενα server και να ευχαριστιθεις το game και βλεπεις τα απιστευτα.Καποιος πχ μπορει να εχει ενα cheat για να σε πετυχαινει κεφαλι με τη μια,καποιος αλλος να βλεπει που εισαι μεσα απο τον τοιχο και αλλα πολλα τα οποια σε κανουν να ξενερωνεις τελειος και δε μπορω να καταλαβω τα ατομα που παιζουν ετσι.Εγω γουσταρω να σκοτωσω καποιον και να ξερω οτι το εκανα εγω κ οχι καποιο cheat και αλλωστε αυτο ειναι το νοημα,να η ξερεις απο που θα σου ερθει ο αντιπαλος,να περιμενεις να ακουσεις τα βηματα του κτλ..Το σοβαροτερο προβλημα ειναι τα cheats και δε καταλαβαινω τον λογο που τα ενσωματονουν σε τετοια games και ειδικα μια εταιρια σαν την valve..
    Τωρα για το προβλημα οτι μπαινει ο καθενας κ βριζει χωρις λογο κτλ δε νομιζω να υπαρχει λυση...

    Συγνωμη για το κουραστικο post μου.Θα ηθελα τη γνωμη σας περι οσων ειπα και αν γνωριζετε για καποιο sequel του CSS:Source..
    Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..!
    http://oxidesmansion.wordpress.com/
    http://www.myspace.com/oxiderulezzz

  • #2
    Κατα την γνώμη μου η Valve δεν πρέπει να κάνει update γιατί αν αλλάξει τώρα το παιχνίδι και φτιάξει τα hit boxes που λες (αν και δεν ισχύει τελείως αυτό που λες, lan είναι όλα gg) καθώς και το spamming, spraying θα το παρατήσει όλος ο κόσμος και μαζί και εγώ μιας και δεν θα μιλάμε πια για το ίδιο game. Δεν μπορώ να φανταστώ το CS χωρίς spamable τοίχους και bunny-hop, ούτε χωρίς bug flashes και την ιδιαίτερη φυσική του στα όπλα. Εσένα μάλλον θα σε ενδιέφερε πιο πολύ το CS:S.

    Btw, σε τι server παίζεις; Gather μπένεις; Α και κάνε με add christopgr.

    Comment


    • #3
      Δηλαδη εσενα σου αρεσει το να παιζεις ενα game με τα προβληματα που προανεφερα..Το να μαντευω που ειναι ο κανονικος στοχος μου και να με killaρει καποιος χωρις την αξια του εγω δε το δεχομαι.Αν σας αρεσουν τα προβληματικα games δεν φερνω αντιρηση,αποψη σας :blink: Reply κανεις αλλος?
      Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..!
      http://oxidesmansion.wordpress.com/
      http://www.myspace.com/oxiderulezzz

      Comment


      • #4
        Χρησταρα θα διαφωνησω. Ενας πολυ μεγαλος λογος για τον οποιο το παιχνιδι ειναι εντελως unplayable απο πολυ κοσμο που θελει να ασχοληθει με αυτο ειναι και αυτα τα προβληματα. Απο την μια λενε οι φανς του CS οτι δεν παιζουν ας πουμε Unreal γιατι το CS ειναι ρεαλιστικο, απο την αλλη το bunny hopping και το wall hack και δεν ξερω κι εγω τι αλλο πανε συννεφο και δεν μπορει καποιος να παιξει σαν ανθρωπος. Ελεος.

        Την κατασταση σωζουν καπως οι σερβερς γνωστων ιντερνετ καφε, οι οποιοι παρακολουθουνται απο mods συχνα, αλλα αυτο δεν παει να πει οτι το CS ειναι κατι που πρεπει να μεινει ετσι.

        Και κατι αλλο: ειναι ποτε δυνατον στο laptop μου, που κουβαλαει 1γιγα ραμ, Ati Mobility Radeon 9000 128mb ραμ και Pentium 4 το παιχνιδι να σερνεται; Δηλαδη λιγο, ΕΛΑΧΙΣΤΟΝ tweaking σε μια μηχανη γραφικων 10ετιας δεν μπορει να γινει;

        Edit: Oxide check your msn mate...
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • #5
          τα hit boxes που λες (αν και δεν ισχύει τελείως αυτό που λες, lan είναι όλα gg)
          [/b]
          Και σε αυτο που λες παλι αδικο εχεις..Φτιαξε εναν server,βαλε μεσα bots και ενεργοποιησε το cheat για τα hitboxes και δες το με τα ματια σου οτι εχει hitboxes ακομα κ πανω στα Bot...οποτε και για το lan παει ακυρο. ;)
          Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..!
          http://oxidesmansion.wordpress.com/
          http://www.myspace.com/oxiderulezzz

          Comment


          • #6
            Το Counter-Strike είναι κατά την γνώμη μου το καλύτερο multiplayer FPS όλων των εποχών. Ωστόσο, το ότι δεν έχουμε δει παρά ελάχιστες ουσιαστικές βελτιώσεις μια δεκαετία μετά, με απογοητεύει. Φυσικά είναι πλέον πολύ αργά, αλλά όλα αυτά τα χρόνια τι έκαναν οι υπεύθυνοι; Οι αλλαγές / βελτιώσεις που έγιναν ήταν λιτές, ερασιτεχνικές και σε καμία περίπτωση δεν βοηθούσαν το παιχνίδι να φτάσει εκεί που μπορεί.

            Αλλά, όπως είπα, είναι αργά πλέον. Η (κατ' εμέ) πατάτα που ακούει στο όνομα Counter-Strike: Source έχει κυκλοφορήσει και αρχίζει σιγά - σιγά να αντικαθιστά το παλιό Counter-Strike. Οι hardcores της σειράς δεν πρόκειται να παρατήσουν την 1.6, όμως πλέον θα ήταν και παράλογο να υπάρξει υποστήριξη σε μια τόσο παλιά έκδοση.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • #7
              TheCursed ξεχασα να αναφερθω σε αυτο που λες περι του Cs 1.6 Δε μπορω να καταλαβω τον λογο που παιζει καποιος αυτο και οχι το source.Πες μου τις διαφορες γιατι εγω απ'οτι ειδα το 1.6 ειναι το source με παρακμιακα γραφικα.Πες μου τις υπολοιπες διαφορες που κρατανε ακομα ατομα που καθονται και παιζουν 1.6
              Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..!
              http://oxidesmansion.wordpress.com/
              http://www.myspace.com/oxiderulezzz

              Comment


              • #8
                TheCursed ξεχασα να αναφερθω σε αυτο που λες περι του Cs 1.6 Δε μπορω να καταλαβω τον λογο που παιζει καποιος αυτο και οχι το source.Πες μου τις διαφορες γιατι εγω απ'οτι ειδα το 1.6 ειναι το source με παρακμιακα γραφικα.Πες μου τις υπολοιπες διαφορες που κρατανε ακομα ατομα που καθονται και παιζουν 1.6
                [/b]
                Αν και σε γενικές γραμμές πρόκειται για το ίδιο παιχνίδι, εντούτοις όσοι ασχολούνται εις βάθος (μεταξύ αυτών κι εγώ, αν και πλέον παλαίμαχος) εντοπίζουν τεράστιες διαφορές στην αίσθηση των δυο παιχνιδιών, οι οποίες είναι και δύσκολο να περιγραφούν με λόγια. Οι διαφορές αυτές έχουν να κάνουν κυρίως με την κίνηση των παικτών και τον τρόπο με τον οποίο συμπεριφέρονται τα όπλα, αλλά εντοπίζονται και σε άλλους τομείς.

                Αν τα παραπάνω δεν σε καλύπτουν, θα πρότεινα να μπεις κι εσύ στην διαδικασία να το ψάξεις. Κατά κοινή ομολογία, πάντως, το 1.6 είναι καλύτερο, παρά το ότι το Source πλεονεκτεί σε physics.

                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • #9
                  Παρακαλώ τους CS-άκηδες [και εγώ παίζω, αλλα το αφήνω τώρα και πάω με τους UT-άκηδες] να περάσουν μια βόλτα απο τον DJ και εμένα. ^^ xD

                  Anyway. CS παίζω, αρκετά μάλιστα αν και τον τελευταίο καιρό μου έχει καβατζώσει ένας φίλος το steam και δεν μπορώ να μπω

                  To CS:S και το 1.6 Oxide είναι σαν να είναι διαφορετικά παιχνίδια. μέχρι και ο τροπος που βλέπεις το animation να κάνει reload ενοχλεί που είναι διαφορετικός απο το 1.6 . Εγώ προσωπικά, νιώθω οτι δεν παίζω το ίδιο παιχνίδι παρόλο που τα maps είναι ίδια. Γενικά, όπως είπε και ο Cursed οι διαφορές είναι αισθητές απλα δεν διατυπόνονται με λόγια εύκολα..Πρέπει να το αισθανθείς xP

                  Steam Acc: ChainGangS ~> add

                  Comment


                  • #10
                    Τελος παντων κατι παραπανω θα ξερετε απο μενα περι 1,6 και source οποτε δεχομαι οτι υπαρχουν καποιες διαφορες αλλα το θεμα ειναι αλλο,το οτι περι των προβληματων που ανεφερα δεν υπαρχει καμια προσπαθεια για βελτιοση και μιλαω για το source που ειναι κ πιο καινουργιο.Ενταξει ενα παιχνιδι δε πρεπει να το κρινουμε ποτε απο τα γραφικα αλλα εφοσον εχουμε δει πλεον τρομερα πραγματα δε μπορω να κατσω καν να ασχολιθω με το 1,6..Καταλαβαινετε τι θελω να πω..
                    Η valve ειναι απαραδεκτη που "αφηνει" το κορυφαιο multiplayer fps της κατα τη γνωμη πολλων ατομων..
                    Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..!
                    http://oxidesmansion.wordpress.com/
                    http://www.myspace.com/oxiderulezzz

                    Comment


                    • #11
                      το κορυφαίο multiplayer fps της valve ακούει στο όνομα Team Fortress 2.όποιος δεν έχει ασχοληθεί μάλλον δεν ξέρει που πάνε τα 4 σε αυτόν τον τομέα.άλλωστε το cs δεν το έχει φτιάξει η valve.είναι μοντ του half-life.πλέον βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται αλλά και πάλι...
                      Carpe diem

                      Comment


                      • #12
                        το κορυφαίο multiplayer fps της valve ακούει στο όνομα Team Fortress 2.όποιος δεν έχει ασχοληθεί μάλλον δεν ξέρει που πάνε τα 4 σε αυτόν τον τομέα.
                        [/b]
                        Εγω ειπα οτι το Counter Strike θεωρειτε απο πολλους το κορυφαιο fps... Το team fortress δε το ξερω,αυτο δε σημαινει οτι δε ξερω που πανε τα 4.. B)
                        Its Better To Be Hated For What You Are Than To Be Loved For What You Are Not..!
                        http://oxidesmansion.wordpress.com/
                        http://www.myspace.com/oxiderulezzz

                        Comment


                        • #13
                          To TF2 είναι fun αλλά... δεν πιάνει μια μπροστά στο CS! Πραγματικά δεν νομίζω να υπάρχει καν σύγκριση όσον αφορά ποιό θα διάλεγε ένας HardCore player.

                          DjSolid έλεος ρε! Βρες με στο MSN, IRC να σου δείξω σοβαρούς servers. Δεν έχεις παίξει ακόμα gathers να δείς γιατί τα λέω αυτά. Έχω ασχοληθεί εις βάθος. Σε ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ οτι αν φτιαχτεί έστω το Spamming του τοίχου το CS θα το παρατήσει όλος ο κόσμος.

                          Comment


                          • #14
                            ~
                            net_graph 3
                            net_graphpos 2
                            rate 25000
                            cl_cmdrate 101
                            cl_updaterate 101


                            Με τις παραπανω εντολες η μονη περιπτωση στην οποια θα εχετε χαλια καταγραφη στις βολες ειναι αμα ειστε αμπαλοι και παιζετε 30πλο στους server-χελωνες του gnet οπου το choke 40αριζει καθε φορα που αρχιζει το μπαμ μπουμ

                            Καλο ειναι οποιος αρχιζει τις κατηγοριες για wallhack να σιγουρευτει πρωτα πως μπορει να χρησιμοποιησει σωστα τον ηχο στο παιχνιδι, (οποιος καταλαβε καταλαβε) προσωπικα με εχουν κατηγορισει οτι κοιταω οθονες/εχω hack ενω παιζω απτο σπιτι μου και ειμαι καθαρος

                            Στις 16 παιρνω αδεια, οποιος θελει ενα "ιδιαιτερο" ας κανει add το account μου " gougougr2000@yahoo.com "
                            Οσο για τα hitboxes δειτε πρωτα το condition zero και τα λεμε, 1.6 και CSS ειναι σε πολυ καλυτερο επιπεδο εδω και αρκετο καιρο με τα updates που εχουν γινει

                            Comment


                            • #15
                              To TF2 είναι fun αλλά... δεν πιάνει μια μπροστά στο CS! Πραγματικά δεν νομίζω να υπάρχει καν σύγκριση όσον αφορά ποιό θα διάλεγε ένας HardCore player.

                              DjSolid έλεος ρε! Βρες με στο MSN, IRC να σου δείξω σοβαρούς servers. Δεν έχεις παίξει ακόμα gathers να δείς γιατί τα λέω αυτά. Έχω ασχοληθεί εις βάθος. Σε ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ οτι αν φτιαχτεί έστω το Spamming του τοίχου το CS θα το παρατήσει όλος ο κόσμος.
                              [/b]
                              Άλλο το ένα και άλλο το άλλο. Οι Hardcore players δεν είναι όλοι ίδιοι, υπάρχουν hardcore TF2 και hardcore CS players. Άσε που δεν παραθέτεις και κανένα επιχείρημα


                              Comment

                              Working...
                              X