Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μέρες ραδιοφώνου

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μέρες ραδιοφώνου

    Φαντάζομαι στην καθημερινότητα αρκετών μελών θα είναι το ραδιόφωνο.Ανοίγω το θέμα για συζητήσεις,προτάσεις κτλ κτλ.

    Προσωπικά ακούω αρκετά Τρίτο πρόγραμμα,Radio Gold(αν και το έχω περιορίσει αρκετά πλέον)και έχω φάει ένα κόλλημα με τον Imagine 89.7 των Κανάκη,Σερβετά με συμμετοχή του "Σκύλου" Παναγιωτόπουλου.(από εποχές jammin' αν θυμάστε στην ΕΡΤ3)

    Κάτι Sfera κτλ κτλ είναι εντελώς off για μένα,εκτός κι αν γυρνάω απο ξενύχτι η ποτά

    Eπίσης να ενημερώσω πως ο Αλέξανδρος Ριχάρδος με τη συνεργασία άλλων παραγωγών έχουν ανοίξει το e-radio
    http://www.rockmachine.gr
    Ρίξτε μια αυτιά και αν σας αρέσει μείνετε.
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

  • #2
    Για ένα διάστημα άκουγα κυρίως αθλητικούς σταθμούς.
    Απο μουσική, ανάλογα και το είδος, πρωτιμώ Δίεση και Σφαίρα.
    Για ενημέρωση Σκάι.

    Πλέον ακούω πολύ εκπομπές διαλόγου τη νύχτα παράλληλκα με το διάβασμα ή το gaming. Έκοψα το sport-fm γιατί για κάποιο λόγο δεν ακούγεται καθόλου στα Πατήσια και ακούω Έρα Σπορ και Σκάι καθώς το ραδιόφωνο είναι πολύ καλό μέσο επικοινωνίας και μου αρέσει να ακούω απόψεις και για αθλητικά και για πολιτικά ή κοινωνικά ζητήματα.

    Γενικά πάντως το ραδιόφωνο μου αρέσει πάρα πολύ.
    https://www.emulator-zone.com
    I am an iteration closer to my desired solution!
    The World Ends With You

    I will wipe out the Belmonts from the face of earth!
    Castlevania Lords of Shadow

    I am Wowser, King of the Woopa Twoopa and ruler of the Shroom Kingdom
    Hyperdimension Neptunia

    Comment


    • #3
      Πολύ σπάνια ακούω ραδιόφωνο,its not my style...Συνήθως στο αμάξι ότι ακούσω.Προτιμώ(και εγώ και οι γονείς μου) rainbow 89 για ροκάκια και δεύτερο πρόγραμμα για πιο έντεχνες καταστάσεις


      Comment


      • #4
        συνηθιζα να ακουω για καποια εποχη τα πρωινα και για πολυ λιγο, επισης παλι καπoια καλοκαιρια ακουγα και τα βραδια μεχρι να με παρει ο υπνος. τη πρωτη φαση ακουγα οτιναναι απλα καποια να μιλαει και να βαζει τραγουδακια, ενω στη δευτερη Jeronimo Groove που βγαζαν γραμμες στον αερα και συνομιλουσαν μεχρι τελικης πτωσεως. τελος, υπηρχε περιοδος που ακουγα μια εκπομπη που βαζε Uplifting Trance απο το Ηρακλειο νομιζω, αλλα δεν επιανε καλα οποτε ελαχιστα την ακουσα. ε και οταν ειμαι στο αυτοκινητο αναγκαστικα που συνηθως παιζει Rock FM.

        Comment


        • #5
          Δεν ακούω ραδιοφωνο παρολο που εχει πολυ αστειες και εξυπνες διαφημισεις. Δεν εχω δοκιμασει να το κανω και συνηθεια βεβαια, αλλα ειμαι πολυ δυσκολος στις μουσικες μου προτημισεις και κανενας σταθμος δεν καλυπτει τα γουστα μου (εκτος απο τον σκληρο μου δισκο ).
          Με αθλητικα δεν ασχολουμαι, οποτε οι εκπομπς του χωρου με αφηνουν αδιαφορο και οσον αφορα τα πολιτικα ζητηματα μου ειναι ενδιαφεροντα, αλλα μετα συνηδητοποιω πως δεν καταλαβαινω ποτε τι λενε, μιας και δεν εχω ασχοληθει με το τι παιζει στην πολιτικη. Μην ανησυχεις Λουφθ θα εισαι ο πρωτος στον οποιο θα τρξω για βοηθεια
          My blog:Doppel's Den

          Comment


          • #6
            Super Sport FM κλασσικά 12-2 τους ΚαρπετοΠανούτσουδους και το βράδυ 10-12 το Fight Club
            Παλιότερα άκουγα πάντα κάθε μέρα 12+ μεταμεσονύχτιο Ελευθεράτο και Γκότζο αλλά πλέον τις κουβέντεες με μπλα μπλα τις έχω βαρεθεί.

            Radio Gold ακούω συχνά μέχρι να βγει ο Μαστοράκη και αρχίσει τις ________ του.

            Και λίγο Μελωδία όταν δν έχω τπτ άλλο. αλλά τπτ ιδιαίτερο.

            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • #7
              Σιθ δοκίμασε να ακούεις Imagine που ανέφερα παραπάνω.Ειδικά το 2ωρο(13.00-15.00) του "Σκύλου" Παναγιωτόπουλου,έχει πολύ καλό πράγμα μουσικά από Doors μέχρι Kaiser Chiefs.Είχε και σκυλάδικη διασκευή το Holiday!!

              Αχ ρε γμτ,ξυπνάνε Jammin' και Κομφούζιο ΕΡΤ 3 αναμνήσεις...Περίμενα πώς και πώς να δω τα αφιερώματα Βακάρου και Παναγιωτόπουλου σε Deep Purple,Megadeth,Metallica,Smashing Pumpkins και δε συμμαζεύεται.Ωραία video clips,συνεντεύξεις και πάνω από όλα καλός χαβαλές.Ό,τι λείπει από Greek TV το σήμερον ημέρα δλδ...Η μαμά να βάλει τα μακαρόνια λέμε!!!

              Metallica on Jammin' 1999
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #8
                <div class='quotetop'>(Doppelganger &#064; Apr 15 2008, 03&#58;24 PM) [snapback]18536[/snapback]</div>
                Δεν ακούω ραδιοφωνο παρολο που εχει πολυ αστειες και εξυπνες διαφημισεις. Δεν εχω δοκιμασει να το κανω και συνηθεια βεβαια, αλλα ειμαι πολυ δυσκολος στις μουσικες μου προτημισεις και κανενας σταθμος δεν καλυπτει τα γουστα μου (εκτος απο τον σκληρο μου δισκο ).
                Με αθλητικα δεν ασχολουμαι, οποτε οι εκπομπς του χωρου με αφηνουν αδιαφορο και οσον αφορα τα πολιτικα ζητηματα μου ειναι ενδιαφεροντα, αλλα μετα συνηδητοποιω πως δεν καταλαβαινω ποτε τι λενε, μιας και δεν εχω ασχοληθει με το τι παιζει στην πολιτικη.[/b]
                Carpe diem

                Comment


                • #9
                  SuperSport.fm κάθε Κυριακή και Best που και που.


                  Comment


                  • #10
                    Αν είχα γρήγορο ίντερνετ όπως παλιότερα θα έβαζα Μελωδία, κάθε μέρα στις 6 έχει την εκπομπή του Οδυσσέα Ιωάννου που βάζει αγαπημένα τραγούδια και ο ίδιος είναι στιχουργός που εκτιμάω πολύ.

                    Comment


                    • #11
                      Αναλογα με τη διαθεση. Παλιοτερα ακουγα πιο τακτικα.

                      Στο αυτοκινητο βαζω 95.3 (DRS FM) που ειναι retro-80s ξενα - based. Ηρακλειωτικος. Οταν δε μαρεσει το προγραμμα του, βαζω 96.1 (Kiss FM) που ειναι λιγο απο ολα.

                      Οι φιλοι των 80s και ιδιαιτερα της Italo Disco σκηνης ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να δουν αυτο το Link (ενω σερφαρουν): http://www.radiostaddenhaag.nl/stad.asx

                      Επειτα εχουμε και τα δικα μας&#33;
                      http://discomania.gr . Εχουν κι εκει audio streaming Υπηρεσια για Italo disco (περισσοτερο..) μελωδιες.
                      " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                      Authenticity sir, authenticity. "

                      Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                      Comment


                      • #12
                        Οι φιλοι των 80s και ιδιαιτερα της Italo Disco σκηνης ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ να δουν αυτο το Link (ενω σερφαρουν): http://www.radiostaddenhaag.nl/stad.asx
                        [/b]
                        Τα σπάει το link. Όποτε έχω όρεξη για ραδιόφωνο, απλώς το ανοίγω και λιώνω.

                        Thanks ρε Scatman, ωραίος&#33;
                        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                        Comment

                        Working...
                        X