Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • oxi den exo alli gpu.tora katevasa ena programa ke mou lei pos i gpu den doulevi sto fulline san na kani power saving.alla sto control panel exo topower option sto max performance?

    Comment


    • Comment


      • Το power plan αφου το εχεις σε high performance πηγαινε change advanced power settings και βαλε σε off το PCI Express Link state power management αν δεν ειναι ηδη.. Ισως ειναι καποια τετοια ρυθμιση, δες και στο nvidia control panel μηπως εχεις τιποτα power saving settings ενεργοποιημενα.

        Comment


        • ekana afto pou ipes tipota ta idia sto nvidia control panel den vlepo kapia rithmisi

          Comment


          • Κοιτα αν εισαι οκ απο ρυθμισεις(και στο bios) και ειπες οτι σου το εκανε και στην προηγουμενη μητρικη τοτε η καρτα ειναι κατα πασα πιθανοτητα, αφου εχουμε αποκλεισει θεμα pcie slot/bios/settings/τροφοδοσιας.. Βαλε και κανα δυο pic του κουτιου μεσα να δουμε πως ειναι.

            Δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο οποτε παιζει να ειναι και κατι πραγματικα χαζο και ευκολο, παω με τη λογικη αποκλείοντας διαφορα για να βρουμε τη λυση..

            Comment


            • Comment


              • Βλεπω την καρτα να γερνει λιγο η ιδεα μου?? Εχει κουμπωσει καλα πανω? Θα πρεπει να την τραβας και να μη βγαινει να εχει κλειδωσει δηλαδη, αλλιως με το βαρος παιζει να δημιουργηθει προβλημα.

                Συμφωνα με αυτα που εχεις πει θα σου ελεγα να πας την καρτα πισω και να πεις το προβλημα, μπορει να την κοιταξουν και επιτοπου για να δεις αν το κανει και εκει. Κριμα να μην εχεις καποιο αλλο pc να την δοκιμασεις η καποια αλλη gpu, τωρα αναγκαστικά πρεπει να παιξεις με RMA..

                Comment


                • 2 pragmata menoun i alli gpu i allo psu protimo to 2.tha erthi ke tin triti enas filos me tin 7950 na dokimasoume.to thema ine an ine i gpu den mporo na kano kati tin agorasa used apo enan tipo pou efige gia exoteriko

                  Comment


                  • Αν την αγορασες και αρκετα φτηνα μπορω να φανταστω το λογο.. Αν ειναι μεσα στην εγγυηση χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω οτι μπορεις να την κανεις RMA απευθειας απο Asus. PSU μην αλλαξεις αν δεν εισαι σιγουρος, ειναι πολυ καλο αυτο που εχεις και κατα πασα πιθανοτητα δεν φταιει για το προβλημα σου, μπορεις να του κανεις και ενα stress test για να βεβαιωθεις, βασικα καλο θα ηταν να κανεις ενα στο συστημα σου για να εισαι σιγουρος.

                    Κατεβασε αυτο http://www.ocbase.com/ και κανε PSU test και μετα GPU και CPU, πρεπει να τα αφησεις κανα 30λεπτο τουλαχιστον το καθενα.

                    Περιμενε το φιλο σου με την 7950 πριν κανεις το οτιδηποτε αλλο εκει λογικα θα ξεκαθαρισει καπως το πραγμα..

                    Comment


                    • ne file tha perimeno na do efxaristo gia tin voithia na se kala

                      Comment


                      • aman pezo to metro last light 40 fps me ola max xoris overclock mia xara ine i karta

                        Comment


                        • pedia gia na pexo surround iho 5.1 se pc games prepi na agoraso 5.1 speakers idika gia pc?exo receiver ke to exo enomeno me optical sto pc alla pezi 5.1 mono stes tenies.ti prepi na kano gia na pezi ke sta games?prepi na agoraso xehoristi karta ihou pou na ipostirizi dolby digital live?na agoraso allo enisxiti me isodo hdmi?i na agoraso 5.1 speakers opos ta logitech z 506?esis ti xrisimopiite ke ti mou protinete?

                          Comment


                          • Παιδιά, θέλω να διαγράψω τελείως το Windows Media Player από τα Win 7. Το έχω απενεργοποιήσει από τον πίνακα ελέγχου, αλλά αυτή η μαλακία μου εμφανίζεται ως προεπιλεγμένη επιλογή για τα αρχεία βιντέου ή μουσικής, όταν πατάω το δεξί mouse click.

                            Δυστυχώς δεν μπορώ να διαγράψω τον φάκελο τον ίδιο από το σύστημα αυτό.

                            Υπάρχει τρόπος;

                            Ευχαριστώ!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by 丹野 View Post
                              Παιδιά, θέλω να διαγράψω τελείως το Windows Media Player από τα Win 7. Το έχω απενεργοποιήσει από τον πίνακα ελέγχου, αλλά αυτή η μαλακία μου εμφανίζεται ως προεπιλεγμένη επιλογή για τα αρχεία βιντέου ή μουσικής, όταν πατάω το δεξί mouse click.

                              Δυστυχώς δεν μπορώ να διαγράψω τον φάκελο τον ίδιο από το σύστημα αυτό.

                              Υπάρχει τρόπος;

                              Ευχαριστώ!
                              ta files pou thelis na pexis pata dexi click properties open with ke dialexe allo player ke pata apply.apo to control panel den mporis na to diagrapsis?

                              Comment


                              • Δεν μπορώ, γιατί μου λέει μαλακίες περί άδειας από κάποιον «διαχειριστή»(προφανώς της Microsoft). Είχα δοκιμάσει να διαγράψω τον ίδιο τον φάκελο από το σύστημα, αλλά γιοκ. Αν ξέρεις τη λύση να το έχω μόνιμα διαγραμμένο, θα σου ημουν ευγνώμων.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X