Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Altair View Post
    Πήρα ένα dvd recorder για τον υπολγοιστή,το σύνδεσα και δεν μου το αναγνωρίζει.Το περίεργο είναι πως δεν αναγνωρίζει ούτε το cd-recorder που είχα και μέχρι εκείνη την ώρα ανανγώριζε κανονικά.Τι γίνεται;
    μήπως έφυγε το ΙDE / SATA από την mobo?
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Μιλάς με γρίφους γέροντα.
      Carpe diem

      Comment


      • Δες που καταληγει το καλωδιο που ειναι συνδεδεμενο στο drive σου.
        Αν ειναι στον αερα you 're doing it wrong.

        Comment


        • Όχι ρε παιδιά,κανονικά συνδεδεμένο είναι.
          Carpe diem

          Comment


          • Καταρχήν, τί είναι τα dvd/cd recorder; IDE ή SATA;
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • IDE
              Carpe diem

              Comment


              • @ Somari

                ειναι απλο, εχω προτιμησα P8Z68V PRO απο την V επειδη ηθελα blue tooth και καποιες εξτρα θυρες καβατζα, LX δεν θα επαιρνα σε καμια περιπτωση γιατι εχει κατωτερο συστημα τροφοδοσιας και ανυπαρκτη ψυξη σε ζωτικα σημεια της μητρικης.

                Με την PRO πηγα τον 2500 στα 4.5ghz τον περασμενο δεκεμβριο χωρις να κανει ΚΙΧ, 2 μηνες τωρα το συστημα ειναι βραχοσταβλο, με μια μητρικη στα 80-100 ευρω αντε να εβγαζε τα 4ghz, με αμφιβολη σταθεροτητα και λογω του συστηματος τροφοδοσιας θα ειχα μακροχρονια προβλημα, δηλαδη οσο θα περναγε ο καιρος θα επρεπε εγω να δινω σταδιακα παραπανω vcore απτο bios για να ειμαι σταθερος.

                Να μου πεις τι να τον κανεις στα 4.5 αφου ακομα και στα 3.3 ειναι πολυ πιο γρηγορος απτα μπαζα της amd που ειναι χρονισμενα στα 3.8+, ε εγω δ εν κοιταζω μονο τον ανταγωνισμο που εχει μεινει στην σκια της intel εδω και 5 χρονια, κοιταζω και τις δικες μου αναγκες, υπαρχουν περιπτωσεις που βλεπεις αρκετη διαφορα και ας μην εχεις crossfire http://hardforum.com/showpost.php?p=...82&postcount=4

                @ altair παρε drive στα χερια σου, διπλα απτην υποδοχη για καλωδιοταινια θα δεις ενα jumper, αλλαξε του θεση με μια πενσα και ετσι ωστε να ειναι και τα 2 drive στην ιδια καλωδιοταινια, το ενα ως master το αλλο ως slave, αν παλι δεν βλεπεις τιποτα στο device manager τοτε ψαξε λιγο το BIOS, ΝΟΥΜΠ !!! ( )

                Comment


                • Τωρα σε έπιασα
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Αυτό που είπε ο crpl. Με τα jumpers καθόρισε το ένα drive σαν master και το άλλο σαν slave. Επίσης δες αν στις συνδέσεις είσαι ΟΚ (καλώδια ρεύματος και καλώδια IDE).
                    The illusion of free will is an illusion.

                    Comment


                    • Νομίζω πως τα έχω κάνει όλα όσα λέτε.Θα τσεκάρω το πρωί να είμαι σίγουρος βέβαια.
                      Ευχαριστώ παίδες.Θα ενημερώσω σύντομα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS View Post
                        ναι τώρα το έψαξα σχετικά με την νέα σειρά της nvidia και αν αληθεύουν αυτά ομολωγουμένος θα γίνει σκόνη η AMD

                        http://myplaisio.gr/news/o-nvidia-gk...%B1-299-update
                        ΣΟΚ ΚΑΙ ΠΕΟΣ


                        Comment


                        • Eγώ έχω 2600k!!!!!!!
                          Τώρα που πέρνω h100 και θα τον ανεβάσω στα 5-(και τώρα 4.4 αντέχει με τον stock σε turbo-τον ξαναπήγα 3.4 καθως δεν εχει νοημα να τον ζορίζω και να θερμένεται), αλλά το voltage πόσο να το έχω για τα 5;

                          Comment


                          • Η οθόνη μου εμφάνισε χθες μια κάθετη γραμμή η οποία φαινεται πολύ καθαρά σε πλήρως μαύρο φόντο ενώ δεν φαινεται σχεδόν καθόλου (πρέπει να παρατηρήσεις πολύ και αν δεν ξέρεις την υπαρξη της ισως να μην την αντιληφθείς) σε χρωματιστό φόντο πχ τώρα που γράφω στο φορουμ ή οταν παιζω κάποιο game. Ti μπορεί να έχει;

                            την αγορασα περασμένο σεπτέμβριο και έχω οσο νανε έχω ξενερώσει.
                            Star Citizen videos Star Citizen gallery

                            Comment


                            • Ό,τι και να έχει είναι αρκετά καλός λόγος να την πας για service.

                              Comment


                              • Προτείνετέ μου το καλύτερο free antivirus,free anti spyware κλπ.
                                Και μετά προτείνετε και τα καλύτερα επί πληρωμή.
                                Ευχαριστώ.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X