Announcement

Collapse
No announcement yet.

PC Helpdesk

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • thanks!
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • wesker αν μπορεις να κανεις καμια τραμπα 580 με 680 και να πληρωσεις ενα μικρο ποσο ειναι η καλυτερη λυση βεβαια εξαρταται και σε τι resolution θες να παιζεις, η απλα περιμενεις την νεα γενια

      Comment


      • Originally posted by Vaynard View Post
        wesker αν μπορεις να κανεις καμια τραμπα 580 με 680 και να πληρωσεις ενα μικρο ποσο ειναι η καλυτερη λυση βεβαια εξαρταται και σε τι resolution θες να παιζεις, η απλα περιμενεις την νεα γενια
        1080p pezo mono file

        Comment


        • Originally posted by wesker View Post
          1080p pezo mono file
          Τοτε μη σε απασχολει κατι καλυτερο ακομα, περιμενε την επομενη γενια..;)

          Comment


          • Μέχρι και πριν 2 ώρες το πισί μου έπαιζε μια χαρά.Επειδή χρειάστηκε να μεταφερθώ στο σαλόνι,έβγαλα την μπρίζα,έβαλα τη μπαταρία και μεταφέρθηκα κανονικά.Ο ήχος όμως έχει θέμα.Σα να κολλάει,σα να μην ακούγεται καλά,δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς.Θα δοκιμάσω μετά βέβαια που θα ξαναμεταφερθώ μήπως είναι λόγω μπαταρίας κλπ,δεν ξέρω.Πάντως και που το έκλεισα και το ξανάνοιξα πάλι τα ίδια.Μην πω και χειρότερα.
            Τι μπορεί να είναι;Ευτυχώς είμαι ακόμα στην εγγύηση του ενός χρόνου,απλά πριν επικοινωνήσω με την ΗΡ,είπα να ρωτήσω καμιά γνώμη κι εδώ.
            Carpe diem

            Comment


            • ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:
              Με το που μεταφέρθηκα πάλι στο δωμάτιό μου,όλα κομπλέ.Ξαναπήγα στο σαλόνι,πάλι τα ίδια.ξαναγύρισα στο δωμάτιο,πάλι όλα κομπλέ.Τι γίνεται;Λέτε να υπάρχει θέμα λόγω παρεμβολών από τον αποκωδικοποιητή της τηλεόρασης ή κάτι τέτοιο;Θα ρωτήσω και Insomnia που στάνταρ θα με στείλετε,απλά ρωτάω κι εδώ.
              Carpe diem

              Comment


              • Ακουστική του χώρου;
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Δεν κατάλαβα πως το εννοείς,αλλά όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Στο σαλόνι,έβαζα βίντεο με μουσική ή τραγούδια από το σκληρό και ο ήχος κόλλαγε,και παραμορφωνόταν.Μετά,στο δωμάτιό μου,τα ίδια media τα δοκίμαζα και τρέχανε άψογα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Δε βγάζει νόημα! Το μόνο που μπορεί να κάνει παράσιτα στο ηχείο, είναι μαγνητικό πεδίο, ΙΣΧΥΡΟ ομως...

                    Μήπως από τη μία στην άλλη περίπτωση άλλαζε η παροχή αέρα στην κάρτα ήχου;
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Όχι αποκλείεται στα πόδια μου το έχω και στη μια περίπτωση και στην άλλη.
                      Αυτό που μου είπανε όμως και θέλω να τσεκάρω κατά τη 1 το βράδυ,είναι το εξής:Κάτω από το σπίτι μου έχει μια βιοτεχνία ρούχων,και ακριβώς από κάτω από το σαλόνι,είναι τα μηχανήματά,και μου είπε μια γειτόνισσα που μένει από πάνω,αλλά κατεβαίνει,ότι της παρουσιάζει κι εκείνης πολλές φορές πρόβλημα μέχρι και τις 12μισι που κατεβαίνει και κλείνει τις μηχανές.Οπότε κατά τη 1,ίσως και αργότερα θα το τσεκάρω να δω τι γίνεται.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Προφανώς κάτι ηχητικό επηρεάζει τον ήχο και τα μηχανήματα σου. Για πάνε στο μαγαζί να δεις από 'κει να δεις τι το παραμορφώνει έτσι. Συνήθως για παρεμβολές θα έκαναν μόνο τα κινητά ή οτιδήποτε ψηφιακό. Έχω μία υποψία ότι κάτι ψηφιακό στο μαγαζί από κάτω είναι που στο κάνει αυτό.
                        sigpic

                        Comment


                        • Χμμμ...
                           

                          Comment


                          • Εγώ επιμένω στους μαγνήτες
                            Originally posted by Raf
                            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                            Comment


                            • skeftome na valo alli mia gtx 580 axizi?fisika an vro na agoraso.episis skeftome gia 1440p monitor

                              Comment


                              • Το 1440p monitor αξιζει με 1000, το SLi τωρα αναλογα. Αν βρεις την 580 φτηνα και δεν χρειαζεται να αλλαξεις τροφοδοτικο τοτε θα ελεγα ναι γιατι για 1440p δεν επαρκει η καρτα. Αν απο την αλλη πρεπει να αλλαζεις και PSU και δεν βρισκεις και πολυ φτηνα 580 τοτε νομιζω καλυτερα να πας σε single gpu με 3-4gb Vram(7970πχ) και να εισαι ησυχος..

                                Γενικα να ξερεις οτι πανω απο 1080p θες παρα πολυ δυνατη καρτα η διπλες καρτες για να μαξάρεις καινουργια παιχνιδια με καλο frame rate. Τιποτα λιγοτερο απο 7970/gtx680 σε αυτες τις αναλυσεις imo.

                                Comment

                                Working...
                                X