Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Συγχαρητήρια crpl, το καλό το πράγμα αργεί να γίνει άλλωστε. :Ρ
    Στο θέμα μας, τελείωσα το Kingdom Hearts 3. Θα γράψω τελικό ποστ εντυπώσεων στο αντίστοιχο θέμα.
    Για αρχή θα πω πως μου άρεσε πάρα πολύ.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Σε δυο χρονια μπορει να το τερματισω κι εγω

      edit: Σο champions ballad πως τη παλεψες αυτη τη μλκ που δε πρεπει να φας χτυπημα, ξενερωσα τελειως μ αυτο :/
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Χαρά στο κουράγιο σου. Μπράβο, crpl.
        sigpic

        Comment


        • Τέλος και το mad max ένα τίμιο open world post apocalyptic game που ακολουθεί πιστά τα χνάρια της ubisoft.Αν έχετε δει την ταινία και σας αρέσει το concept καθως και παιχνίδια τύπου far cry σας το προτείνω ανεπιφύλακτα ειδικά στην τιμή που είναι τώρα.Απο ότι θυμάμαι στο θέμα πωλήσεων πήγε ακλαφτο διότι είχε την ατυχία να κυκλοφορήσει την ίδια μέρα με το mgs v.

          Comment


          • Super Mario Odyssey

            πριν γραψω το σεντονακι μου, σημειωστε εδω οτι εχω τερματισει bros 1-2-3 απο την συλλογη all stars - mario 64 - super mario world 1&2, αλλα sunshine και galaxy δεν τα εχω παιξει ποτε.

            εκατσα χθες να παιξω τον επομενο κοσμο, παντα οταν μπαινω σε εναν κοσμο για πρωτη φορα το κανω απο το σπιτι που εχω την 40αρα, στις 6 ιντσες προτιμω να κανω replay τους προηγουμενους κοσμους ψαχνωντας για φεγγαρια και τα ρεστα, αυτο που με χαλασε ητανε πως απο ενα σημειο και με το παιχνιδι σε αναγκαζει να παιξεις ενα σωρο σταδια με το ζορι και με συγκεκριμενη σειρα μεχρι να σε αφησει να επιστρεψεις στο σκαφος για να αγορασεις κανα στικερ απο τους προηγουμενους κοσμους ή οτι αλλο ξεχασες να κανεις και ΘΕΣ να το κανεις πριν τον τερματισμο.

            δηλαδη μπλοκαρεται το backtracking με την αθλια και κλισε πλεον δικαιολογια " βιασου μαλακα μου, η πριγκιπισσα κινδυνευει !" φυσικα η αντιδραση που εχουν οι περισσοτεροι εκεινη την στιγμη ειναι το γνωστο " δεν μας χεζεις ρε Νταλαρα ?? "
            on the bright side, τα 2 τελευταια βασιλεια πριν ρολαρουν τα credits, εχουν ανεβασμενη την αισθηση της προκλησης, ειναι πολυ καλοσχεδιασμενα και φυσικα σε προτρεπουνε μετα τον τερματισμο να τα ξανεπισκεφτεις για να ικανοποιησεις τον completinionist που κρυβεις μεσα σου απο εποχες mario 64, οταν δεν ειχαμε ουτε gamer score ουτε trophies και ψηφιακους λουκουμαδες !!

            το τελος πολυ ικανοποιητικο (βλεπαμε τα τελέυταια σκηνικα με τον φιλο μου και γελαγαμε συνεχεια ), το endgame περιεχομενο πλουσιο, με nostalgia overload και αρκετα κινητρα για να μαζεψεις τα φεγγαρια/νομισματα που μεινανε πισω, του βαζω 9/10 επειδη καποια frame drops και η "χουντα" των motion controls χαλανε σε ενα βαθμο την συνολικη εμπειρια του παικτη.

            αν βγαλουμε το afk / idling πρεπει να εχω ~50 ωρες κανονικου gameplay και υπολογιζω να παιξω αλλη μια 30αρια τουλαχιστον γιατι εφτασα στον bowser με καπου 344 moons και με τρωει να μαζεψω πολλα ακομα πριν σταματησω

            Comment


            • ατομα που εχουν παιξει ενα σωρο ζελντα αλλα δεν εχουν παιξει OoT στην εποχη του ( σαν τον βλαφημο νησιωτη του φορουμ )
              Υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες να μην έχει πατήσει ποτέ N64 στο νησί.

              Comment


              • Ραφ Κρήτη σπουδάζεις έτσι δεν είναι;

                Αν ναι, έχει πατήσει Ν64 στο νησί... Είχα πετύχει το 2011 που ήμουν εκεί σε καμμένο κονσολομάγαζο στο Ηράκλειο παιχνίδια για την κονσόλα. Τότε ήταν εφικτό να μπεις σε άκυρο μαγαζί και να βρεις ξεχασμένα παιχνίδια για παλιές κονσόλες. Ωραίες εποχές, τότε η εξερεύνηση απέδιδε καρπούς και οι ανταμοιβές για όποιον ψάχνει ήταν πολύ καλές. Στην πραγματική ζωή. Τώρα όλα έχουν κλείσει...


                Tidy!

                Do not blame me.Blame yourself or God.
                In Matsuno we trust.

                Comment


                • ^ Πατμο θα εννοει

                  Comment


                  • Αυτό.

                    Έπαιζε πολύ PlayStation αλλά ποτέ μου δεν είχα δει από κοντά N64 ως το '01 σε ένα ίντερνετ καφέ στην Καλαμάτα.

                    Η επαφή μου με το OoT ήταν πια το '03 με την αγορά το Collector's Edition του WW για το GC - είχα έμμεση επίγνωση της ιστορικότητας του τίτλου ήδη πέντε χρόνια μετά, αλλά δεν μπόρεσα να τον απολαύσω ποτέ. Νομίζω ως το '03 είχε ήδη γεράσει στραβά. Πάντως το WW υπηρέτησε ως τέλεια εισαγωγή μου στη σειρά. Ως εκ τούτου δεν νιώθω κάποια τρύπα ή κάποια έλλειψη μη έχοντας παίξει το OoT στην εποχή του, αφού αυτά είναι σχήματα που έχει φτιάξει ο καθένας ανάλογα με το τι έχει αγαπήσει από τη δική του παιδική ηλικία.

                    Comment


                    • Originally posted by Raf View Post
                      Αυτό.

                      Έπαιζε πολύ PlayStation αλλά ποτέ μου δεν είχα δει από κοντά N64 ως το '01 σε ένα ίντερνετ καφέ στην Καλαμάτα.

                      Η επαφή μου με το OoT ήταν πια το '03 με την αγορά το Collector's Edition του WW για το GC - είχα έμμεση επίγνωση της ιστορικότητας του τίτλου ήδη πέντε χρόνια μετά, αλλά δεν μπόρεσα να τον απολαύσω ποτέ. Νομίζω ως το '03 είχε ήδη γεράσει στραβά. Πάντως το WW υπηρέτησε ως τέλεια εισαγωγή μου στη σειρά. Ως εκ τούτου δεν νιώθω κάποια τρύπα ή κάποια έλλειψη μη έχοντας παίξει το OoT στην εποχή του, αφού αυτά είναι σχήματα που έχει φτιάξει ο καθένας ανάλογα με το τι έχει αγαπήσει από τη δική του παιδική ηλικία.
                      Κοίτα το OoT στην εποχή του ήταν απίστευτο αλλά γέρασε πολύ άσχημα και γρήγορα όπως και τα περισσότερα παιχνίδια του N64, θεωρώ ότι το botw είναι αντικειμενικά καλύτερο παιχνίδι αλλά δεν είχε ποτέ το "wow" factor του OoT. Τώρα αν έχασες κάτι προσωπικά πιστεύω πως ναι αλλά οκ γούστα είναι αυτά.

                      PS: Το WW ήταν πάρα πολύ καλό zelda και υποτιμημένο μέχρι και σήμερα αλλά δεν θα το έλεγα και ιδανική πρώτη επαφή με τη σειρά.

                      Comment


                      • Μα είναι καθαρά υποκειμενικό αυτό. Το καλό με το Ζέλντα είναι πως ο καθένας μας το αγάπησε με τον δικό του τρόπο αλλά και το βλέπει διαφορετικά. Τη θάλασσα, τα νησιά και το sailing φερειπείν δεν θα τα άλλαζα με τίποτα σαν setting για να με μπάσουν στο νόημα.

                        Comment


                        • Τελείωσα επιτέλους το Detroit Become Human. Πήρα και πλατίνα. Δυστυχώς, έπεσα πάνω σε gamebreaking bug που δεν αφήνει να το κάνω όλο το παιχνίδι 100%, έτσι το παράτησα και πήγα κατευθείαν για τις τελευταία τρόπαια.


                          Μου πήρε 2 μήνες για να κάνω όλες τις καταλήξεις και τις πιθανότητες. Το παιχνίδι είναι 3 φορές πιο μεγάλο από τα προηγούμενα, οπότε καλό θα ήταν να εξοπλιστείτε με walkthrough για να μην πάθετε τα ίδια όπως εγώ. Με κούρασε πραγματικά που πήγαινα πίσω για ν' αλλάξω τον ρου της ιστορίας για να πάω σε άλλη κατάληξη και να ξεκλειδώσω κάποια πιθανότητα για να τα κάνω 100%. Τα περισσότερα τα έκανα speedrun για να μπορέσω να τελειώνω με αυτό.


                          Η μουσική, η ταινία, και όλα αυτά ωραία. Δυστυχώς, ταλαιπωρείται με 3-4 bugs, και ιδιαίτερα ένα gamebreaking bug. Το ένα έχει να κάνει που δεν δουλεύει το QTE σ' ένα συγκεκριμένο σημείο, και το άλλο έχει να κάνει με κάποια πιθανότητα που δεν ξεκλειδωνόταν με τίποτα. Και τέλος για κάποιον περίεργο λόγο παρά του ότι άλλαζες τη διάθεση των πρωταγωνιστών, και πάλι δεν έλεγαν να κάνουν αυτό που θες, πράγμα που έπρεπε να πας τέρμα πίσω στην αρχή για να το διορθώσεις.


                          Του βάζω ένα 7/10 λόγω των προβλημάτων που έχει.
                          Last edited by 丹野; 18-03-2019, 09:56 PM.
                          sigpic

                          Comment


                          • Έριξα μπόλικο gaming τον τελευταίο καιρό... Τους τελευταίους μήνες έχω τελειώσει

                            Kingdom Hearts III
                            Final Fantasy XV
                            Shining the Holy Ark (Sega Saturn)

                            Ετοιμάζω αναλυτικά ποστ τελικών εντυπώσεων, θα τα δημοσιεύσω τις επόμενες ημέρες. Για αρχή θα πω πως μου άρεσαν όλα πολύ. Τα δύο πρώτα είχαν κάποια θέματα αλλά πέρασα πολύ καλά παίζοντάς τα.


                            Tidy!

                            Do not blame me.Blame yourself or God.
                            In Matsuno we trust.

                            Comment


                            • Μπράβο παικτούρα Deus. Που το ξεφύτρωσες το Holy Ark βρε θηρίο;

                              Comment


                              • Τελείωσα το Akiba's Beat. Είναι ένα ωραίο παιχνίδι που έχει μικρό ost, και αρκετή VN ιστορία και λίγα anime κινηματογραφικά. Κοντολογίς, είναι σαν το Persona, αλλά περισσότερο έχει να κάνει με την Akihabara (εν συντομία, Akiba). Δεν λέω παραπάνω μέχρις να το παίξετε.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X