Likes Likes:  86
+ Reply to Thread
Page 178 of 178
FirstFirst ... 78 128 168 176 177 178
Results 2,656 to 2,660 of 2660

Thread: I just finished

Αρρώστια Ren_of_Heavens's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Sinclair, καλοδεχούμενα τα tips για το Hellblade. Το κατέβασα χθες μέσω Gamepass και η αλήθεια είναι ότι είχα σχηματίσει στο μυαλό μου κάτι πολύ διαφορετικό από αυτά που περιγράφεις. Το ξεκινάω σήμερα.

Όσον αφορά το Wonder Boy 3: The Dragon's Trap, χαίρομαι πολύ που σου άρεσε. Είναι από τα αγαπημένα μου games της οκτάμπιτης εποχής και αποτελεί δυνατό μέλος σε ένα franchise που αξίζει να ασχοληθεί κανείς. Το Hard mode είναι σαν speed run φάση και δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο λόγω της μικρής διάρκειας του τίτλου αν έχεις νωπή στο νου την διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσεις. Σκέφτομαι να ξεκινήσω σύντομα το Sega Vintage: Monster World και στο καπάκι να πάρω το Monster Boy and the Cursed Kingdom στο Xbox One, αλλά, το έχω σε stand by για την Switch έκδοση λόγω φορητότητας.

2. Likes Sinclair liked this post
    Member
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Κάποια παιχνίδια που τερματισα πρόσφατα : detention,rise of the tomb raider ,dying light όσο αφορά το πρώτο είναι ένα adventure horror που διεξάγεται στην Ταϊλάνδη με ιδιαίτερο art style το συστήνω ανεπιφύλακτα στους λάτρεις του είδους.Για τα άλλα δύο δεν έχω να πω πολλά πέρασα ευχάριστα τις ώρες μου μαζί τους τίποτα παραπάνω το μεν μπορεί να θεωρηθεί tomb raider 1.5 το άλλο dead island με παρκούρ.Τωρα έχει λίγο χαλάρωση με cod advanced warfare και ετοιμασία για τα βαριά χαρτία στο τέλος του μήνα (kingdom hearts,resi 2).

Αρρώστια Sinclair's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Τα δύο πρώτα "νέα" Τomb Raider μου αρέσαν πολύ. Μάλιστα το Rise το έπαιξα στο καπάκι από επαναληπτικό playthrough του πρώτου στο PS4... Η CDynamics έκανε απίστευτη δουλειά κατά την ταπεινή μου άποψη στο να δώσει νέα πνοή στο franchise. Το Shadow δεν το αγόρασα ακόμή, παρότι διάβασα πως είχαν περιορισμενο budget(?) και δεν αναπτύχθηκε εξ ολοκλήρου από την Crystal Dynamic.( κάτι που προσωπικά δε με χαλάει καθώς θα μου άρεσε να δω μια διαφορετική οπτική, για την Eidos Montreal μιλάμε άλλωστε) Μακάρι να βλέπαμε και νέο Legacy Of Kain επιτέλους.( single player)

Ren, το Ηellblade είναι ιδιότροπος τίτλος. Πιστεύω θα σου αρέσει καθώς πρόκειται για μοναδική κατα την ταπεινή μου άποψη εμπειρία. Δε σου λέω περισσότερα γιατί θα σου το χαλάσω.

Τώρα από τα Wonder Boy action/ adventure series, το Dragon's Trap είναι αναμφισβήτητα εξαιρετικός τίτλος, το συγκεκριμένο gameplay/ είδος αλλωστε έχει γεράσει πολύ καλά. Αν τον είχα παίξει στην εποχή του πιθανώς να είχε ξεχωριστή θέση για μενα αυτό και όχι το Faxanadu( που ήταν και το πρώτο 2d action adventure που τελείωσα ποτέ) Πάντως το Monster World IV θεωρώ πως είναι η κορυφή της σειράς, ωστόσο δεν είναι ακριβώς action adventure με την πιο ανοιχτή λογική των προηγούμενων αλλά κυρίως platformer. Δες το και περιμένω εντυπώσεις.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το κυκλοφόρησαν ποτέ εδώ από τη SEGA( πιθανώς λόγω 2D γραφικών, τα οποία είναι Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Α) Κάπου είχα κάνει ένα mini review οταν το είχα παίξει κι εγώ μετά από προτροπή του Loggo.
    EDIT:
    Τελικά το review εμεινε στα χαρτιά. Είχα πάρει screenshots, το είχα ετοιμάσει όπως και άλλα πόσα και εν τέλει τα έχασα όταν κάηκε το παλιό laptop μου xD

EDIT 2:
    Κι εγώ ενέδωσα και το αγόρασα το DLC του BotW σχετικά πρόσφατα. Ωστόσο όταν προσπάθησα να φορτώσω το save μου( το είχα τερματίσει το λίγους μηνες μετά την κυυκλοφορία του) δεν θυμόμουν απολύτως τίποτα xD Και κάπου εκεί, το άφησα γιατί άριχσα πάλι να περιπλανιέμαι άσκοπα εδώ και εκεί και θα ξόδευα κανά 30-40ωρο στο νερό( upgrade όλου του εξοπλισμού, συν το πρώτο DLC, συν τα Korok seeds που παίζει να έχω βρει ελάχιστα στο playthrough σε σχέση με τους υπολοιπους εδώ..)
    Βέβαια τώρα είμαι στις 57 ώρες στο Xenoblade 2 και μόλις ξεκίνησα το 6ο chapter...

5. Likes Ren_of_Heavens liked this post
    Αρρώστια nooto's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    τ
    ο reward στο τελος της περιπετειας ειναι απλα ενα bonus, εγω πιο πολυ ασχοληθηκα για να ξεκλειδωσω τα cut scene - το ενα καλυτερο απο το αλλο, γενικα το Ballad's εχει οτι θα επρεπε να εχουν ολα τα DLC, διαρκεια - fan service - ποιοτικο περιεχομενο και την σφραγιδα της μαμας Ninty @nooto ακομα να το παρεις ?? :d

Προσωπικα δεν τα αγορασα γιατι διαβασα οτι παροτι εχουν νεο υλικο, δεν προσφερουν καμια νεα περιοχη ουτε το story που εισαγουν ειναι κατι το ιδιαιτερο (για την ακριβεια οι περισσοτεροι λενε οτι οι champions αναπτυσσονται πολυ περισσοτερο στο βασικο παιχνιδι απο οτι στο δευτερο dlc). Tbh οταν διαβασα αυτα (ειλικρινα δεν ξερω αν ισχυουν αλλα σου λεω τι ειδα μετα απο ψαξιμο γιατι γενικα με ενδιεφερε) και επειδη εχω συνηθισει απο expansions τυπου Heats of Stone-Blood and Wine ή Old Hunters και Ringed City που εισαγουν απο ολοκληρες νεες περιοχες-κομματια στον χαρτη και νεα οπλα μεχρι ολοκληρα super arcs στο story και ειναι καλυτερα απο το βασικο παιχνιδι (+ κυκλοφορησαν σε μικροτερες τιμες απο τα dlc του zelda) εκανα pass. Επισης αν ισχυουν τα οσα εχουν γραφτει, σε καμια περιπτωση δεν θεωρω οτι ετσι πρεπει να ειναι τα dlc (πρεπει να παιξεις witcher 3 ).

Απο την αλλη βεβαια εμπιστευομαι πολυ την αποψη σου... χμμμμ μου αναψες φωτιες οι αληθεια ειναι , τι να πω θα δουμε. Οπως και να εχει αν προβω σε αγορα θα γραψω σιγουρα εντυπωσεις.
    Last edited by nooto; 09-01-2019 at 08:44 PM.

7. Likes crpl_shepherd liked this post
    Αρρώστια 丹野's Avatar
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Τελείωσα πριν μέρες το 100% με Spiderman. Τελείωσα την αρχική ιστορία του Shining Resonance Refrain, και θα κάνω speedrun το DLC του για να πάρω τα υπόλοιπα τρόπαια, και τέλος.

Συνεχίζω και Dead Cells μίας που το Mad Catz TE2+ μου χάλασε.

+ Reply to Thread