Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sinclair, καλοδεχούμενα τα tips για το Hellblade. Το κατέβασα χθες μέσω Gamepass και η αλήθεια είναι ότι είχα σχηματίσει στο μυαλό μου κάτι πολύ διαφορετικό από αυτά που περιγράφεις. Το ξεκινάω σήμερα.

    Όσον αφορά το Wonder Boy 3: The Dragon's Trap, χαίρομαι πολύ που σου άρεσε. Είναι από τα αγαπημένα μου games της οκτάμπιτης εποχής και αποτελεί δυνατό μέλος σε ένα franchise που αξίζει να ασχοληθεί κανείς. Το Hard mode είναι σαν speed run φάση και δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο λόγω της μικρής διάρκειας του τίτλου αν έχεις νωπή στο νου την διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσεις. Σκέφτομαι να ξεκινήσω σύντομα το Sega Vintage: Monster World και στο καπάκι να πάρω το Monster Boy and the Cursed Kingdom στο Xbox One, αλλά, το έχω σε stand by για την Switch έκδοση λόγω φορητότητας.

    Comment


    • Κάποια παιχνίδια που τερματισα πρόσφατα : detention,rise of the tomb raider ,dying light όσο αφορά το πρώτο είναι ένα adventure horror που διεξάγεται στην Ταϊλάνδη με ιδιαίτερο art style το συστήνω ανεπιφύλακτα στους λάτρεις του είδους.Για τα άλλα δύο δεν έχω να πω πολλά πέρασα ευχάριστα τις ώρες μου μαζί τους τίποτα παραπάνω το μεν μπορεί να θεωρηθεί tomb raider 1.5 το άλλο dead island με παρκούρ.Τωρα έχει λίγο χαλάρωση με cod advanced warfare και ετοιμασία για τα βαριά χαρτία στο τέλος του μήνα (kingdom hearts,resi 2).

      Comment


      • Τα δύο πρώτα "νέα" Τomb Raider μου αρέσαν πολύ. Μάλιστα το Rise το έπαιξα στο καπάκι από επαναληπτικό playthrough του πρώτου στο PS4... Η CDynamics έκανε απίστευτη δουλειά κατά την ταπεινή μου άποψη στο να δώσει νέα πνοή στο franchise. Το Shadow δεν το αγόρασα ακόμή, παρότι διάβασα πως είχαν περιορισμενο budget(?) και δεν αναπτύχθηκε εξ ολοκλήρου από την Crystal Dynamic.( κάτι που προσωπικά δε με χαλάει καθώς θα μου άρεσε να δω μια διαφορετική οπτική, για την Eidos Montreal μιλάμε άλλωστε) Μακάρι να βλέπαμε και νέο Legacy Of Kain επιτέλους.( single player)

        Ren, το Ηellblade είναι ιδιότροπος τίτλος. Πιστεύω θα σου αρέσει καθώς πρόκειται για μοναδική κατα την ταπεινή μου άποψη εμπειρία. Δε σου λέω περισσότερα γιατί θα σου το χαλάσω.

        Τώρα από τα Wonder Boy action/ adventure series, το Dragon's Trap είναι αναμφισβήτητα εξαιρετικός τίτλος, το συγκεκριμένο gameplay/ είδος αλλωστε έχει γεράσει πολύ καλά. Αν τον είχα παίξει στην εποχή του πιθανώς να είχε ξεχωριστή θέση για μενα αυτό και όχι το Faxanadu( που ήταν και το πρώτο 2d action adventure που τελείωσα ποτέ) Πάντως το Monster World IV θεωρώ πως είναι η κορυφή της σειράς, ωστόσο δεν είναι ακριβώς action adventure με την πιο ανοιχτή λογική των προηγούμενων αλλά κυρίως platformer. Δες το και περιμένω εντυπώσεις.
        Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το κυκλοφόρησαν ποτέ εδώ από τη SEGA( πιθανώς λόγω 2D γραφικών, τα οποία είναι Ε Ξ Α Ι Ρ Ε Τ Ι Κ Α) Κάπου είχα κάνει ένα mini review οταν το είχα παίξει κι εγώ μετά από προτροπή του Loggo.
        EDIT:
        Τελικά το review εμεινε στα χαρτιά. Είχα πάρει screenshots, το είχα ετοιμάσει όπως και άλλα πόσα και εν τέλει τα έχασα όταν κάηκε το παλιό laptop μου xD

        EDIT 2:
        Κι εγώ ενέδωσα και το αγόρασα το DLC του BotW σχετικά πρόσφατα. Ωστόσο όταν προσπάθησα να φορτώσω το save μου( το είχα τερματίσει το λίγους μηνες μετά την κυυκλοφορία του) δεν θυμόμουν απολύτως τίποτα xD Και κάπου εκεί, το άφησα γιατί άριχσα πάλι να περιπλανιέμαι άσκοπα εδώ και εκεί και θα ξόδευα κανά 30-40ωρο στο νερό( upgrade όλου του εξοπλισμού, συν το πρώτο DLC, συν τα Korok seeds που παίζει να έχω βρει ελάχιστα στο playthrough σε σχέση με τους υπολοιπους εδώ..)
        Βέβαια τώρα είμαι στις 57 ώρες στο Xenoblade 2 και μόλις ξεκίνησα το 6ο chapter...
        Last edited by Sinclair; 09-01-2019, 12:34 PM.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • τ
          ο reward στο τελος της περιπετειας ειναι απλα ενα bonus, εγω πιο πολυ ασχοληθηκα για να ξεκλειδωσω τα cut scene - το ενα καλυτερο απο το αλλο, γενικα το Ballad's εχει οτι θα επρεπε να εχουν ολα τα DLC, διαρκεια - fan service - ποιοτικο περιεχομενο και την σφραγιδα της μαμας Ninty @nooto ακομα να το παρεις ?? :d

          Προσωπικα δεν τα αγορασα γιατι διαβασα οτι παροτι εχουν νεο υλικο, δεν προσφερουν καμια νεα περιοχη ουτε το story που εισαγουν ειναι κατι το ιδιαιτερο (για την ακριβεια οι περισσοτεροι λενε οτι οι champions αναπτυσσονται πολυ περισσοτερο στο βασικο παιχνιδι απο οτι στο δευτερο dlc). Tbh οταν διαβασα αυτα (ειλικρινα δεν ξερω αν ισχυουν αλλα σου λεω τι ειδα μετα απο ψαξιμο γιατι γενικα με ενδιεφερε) και επειδη εχω συνηθισει απο expansions τυπου Heats of Stone-Blood and Wine ή Old Hunters και Ringed City που εισαγουν απο ολοκληρες νεες περιοχες-κομματια στον χαρτη και νεα οπλα μεχρι ολοκληρα super arcs στο story και ειναι καλυτερα απο το βασικο παιχνιδι (+ κυκλοφορησαν σε μικροτερες τιμες απο τα dlc του zelda) εκανα pass. Επισης αν ισχυουν τα οσα εχουν γραφτει, σε καμια περιπτωση δεν θεωρω οτι ετσι πρεπει να ειναι τα dlc (πρεπει να παιξεις witcher 3 ).

          Απο την αλλη βεβαια εμπιστευομαι πολυ την αποψη σου... χμμμμ μου αναψες φωτιες οι αληθεια ειναι , τι να πω θα δουμε. Οπως και να εχει αν προβω σε αγορα θα γραψω σιγουρα εντυπωσεις.
          Last edited by nooto; 09-01-2019, 07:44 PM.

          Comment


          • Τελείωσα πριν μέρες το 100% με Spiderman. Τελείωσα την αρχική ιστορία του Shining Resonance Refrain, και θα κάνω speedrun το DLC του για να πάρω τα υπόλοιπα τρόπαια, και τέλος.


            Συνεχίζω και Dead Cells μίας που το Mad Catz TE2+ μου χάλασε.
            sigpic

            Comment


            • Assassins Creed Origins


              Αρχικά το παιχνίδι μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε, εν συνεχεία όμως όταν άρχισε να ξεδιπλώνει το μενού, το κοίταξα με κάποια συμπάθεια. Το πρόβλημα μου εδώ είναι ένα και πολύ συγκεκριμένο : Αυτός ο τίτλος επιλέγει να πάρει ξεκάθαρα δάνεια απο άλλα games και να προσπαθήσει να τα προσαρμόσει σε ένα σύνολο. Το πρόβλημα όμως είναι ότι δεν ένιωσα ούτε για μια στιγμή ότι υπάρχει κάτι απ'όλα αυτά που να το κάνει σε ένα επίπεδο άνω του μέτριου.



              Επίσης, ενώ έχει θεωρητικά μια πολύ καλή βάση ως story, καταναλώνει περιττό χρόνο να εξηγήσει κάτι που δεν χρειάζεται. Περίπου στα μισά και κάτι της ιστορίας, είχα χάσει επαφή σχεδόν ολοκληρωτικά με το τι γίνεται και σε τι φάση βρισκόμαστε. Έπιασα τον εαυτό μου δε να θέλει να ασχοληθεί με τα πάντα εκτός των Missions, main ή side. Και αυτό συνέβη κυρίως γιατί για να μπω στην διαδικασία να θέλω να κάνω περισσότερα πράγματα σε συνάρτηση με την ιστορία και τους NPCs, πρέπει το παιχνίδι να μου παρακινήσει το ενδιαφέρον, και για να γίνει αυτό πρέπει να με πείσει με τους χαρακτήρες του και κυρίως με τον πρωταγωνιστή του. Και κάτι τέτοιο δεν έγινε ποτέ, και μπορω να πω μάλιστα ότι δεν μπόρεσα να εντοπίσω πουθενά την αιτιότητα της δημιουργίας του Creed. Απο αλλού ξεκινάμε και αλλού καταλήγουμε. Αν ο τίτλος είχε επενδύσει ολοκληρώτικα στο κομμάτι που αφορά τον πρωταγωνιστή και επέλεγε να αφιερωθεί εξ'ολοκλήρου σε μια ιστορία εκδίκησης, ενδεχομένως να είχε αποδώσει πολύ καλύτερα τα γεγονότα και κυρίως χωρίς να χάνει ρυθμό. Γνωρίζω ότι είναι θεσμός για τα AC να μπλέκουν ιστορικά πρόσωπα σε κάθε τίτλο, νομίζω όμως ότι εδώ είναι πιο irrelevant και άχρηστα απο ποτέ, χωρίς ίχνος ενδιαφέροντος παρα μόνο φλυαρία και ιδιοτελείς σκοπούς που έπρεπε να εκπληρωθούν μόνο και μόνο για να φτάσουμε στον στόχο. Λες και είμαστε στο Σικάγο του 60 που πρέπει να κάνω μια χάρη στον μαφιόζο της περιοχής για να μου πει που κρύβεται ο τάδε. Και όλα αυτά τα λέω με μεγάλη δυσκολία, γιατί πραγματικά παιδεύομαι να ανασύρω απο την μνήμη μου τι ακριβώς συνέβη και πότε. Και αυτό μαρτυράει πολλά.


              Σε επίπεδο gameplay, τα παραδοσιακά στοιχεία της σειράς εκτελούνται έξοχα, τα δε "ξενόφερτα" ναι μεν δεν ενοχλούν αλλά δεν εντυπωσιάζουν κιόλας μιας και ο τίτλος δεν τα κάνει ολοκληρωτικά 'κτήμα του', αλλά τα χρησιμοποιεί για να εμπλουτιστεί σε περιεχόμενο και ιδέες. Κάπου κάπου τα παντρεύει με επιτυχία, κάπου αλλού πάλι όχι, it's ok.



              Σίγουρα όμως το πιο εντυπωσιακό είναι ο χάρτης του παιχνιδιού, και κυρίως η προσοχή στην λεπτομέρεια και ιδιομορφία της εκάστοτε επαρχίας/πόλης. Η αναπαράσταση ιστορικών σημείων είναι φαντασμαγορική και jaw dropping, αλλά η αυστηρή και μηχανιστική λειτουργία και διάδραση των NPCs μου αφήνει μια γεύση απο προηγούμενη γενιά που βγαίνοντας σκαστός απο το RDR ως έναν βαθμό με απογοήτευσε.


              Αν κρίνω λοιπόν συνολικά το Origins θα χρησιμοποιούσα ένα γαστρονομικό παράδειγμα. Είναι ένα όμορφο πιάτο σαν στήσιμο, αλλά του λείπει το αλάτι και στο τέλος σε αφήνει με μισοάδειο στομάχι σχεδόν σε όλα. Παρολαυτα δεν πέρασα άσχημα, αλλά δεν πέρασα και τόσο καλά όσο θα ήθελα. Βγάζοντας για τελευταία φορά τον δίσκο απο την κονσόλα είπα με βεβαιότητα : Καλό, αλλά δεν θα το ξανάπαιζα. Μετά απο μια βδομάδα και κάτι, πασχίζω να το θυμηθώ και αναφωνώ με μια κάποια βαρυθυμία : Next.

              Comment


              • Τέλος το re revelations 2 μαζί με τα 2 extra episodes , το οποίο ήταν πολύ καλό για spin off (αγαπημένο οπως και το revelations 1).
                Deus Misereatur...
                Gloria filiorum patres i.e.m.e
                Viva los Vatos Locos

                ---------------------
                UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

                Comment


                • Αzure Striker Gunvolt με το true ending στο Switch- κάπου έλιωσα με το Witcher 3, μετά το Xenoblade και ήθελα κάτι διαφορετικό.

                  Καλό 2d action platformer στα χνάρια των X τίτλων αλλά δεν φτάνει τα X, X4 ακόμη και το X5 ούτε κατά διάνοια. Σχετικά διεκπαιρεωτικό level design( οι κλασικές παγίδες του Inafune, spikes πονήρα τοποθετημένα κτλ κτλ) Ωστόσο το χαρακτηρίζω καλό γιατί; είναι πολύ καλός τίτλος για Score attack, από την άλλη όμως απίστευτα punishing( για τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα δεν πρεπει να φας ούτε ένα hit) Επισης για να δεις το true ending οφείλεις να μάθεις τα patterns και ορισμένες boss fights ιδιαίτερα λίγο πριν το τέλος θέλουν αρκετή εξάσκηση και εκ πρώτης μοιάζουν αδύνατες.

                  Σεναριακά δεν ήταν κάτι το φοβερό, πάλι δυο factions humans vs adepts etcc etc όμως με κράτησε το 2d art direction και η μουσική που σε σημεία είναι εξαιρετική ενώ και η jpop που ακούγεται σε συγκεκριμένα σημεία παραδόξως δεν με εκνεύρισε. 7/10 και ελπίζω το sequel να αποδειχθεί ανώτερο.

                  Σε καλή τιμή, επενδύστε οι fans των X, Zeros και ZX( καλοί τίτλοι του DS- αλλά υπάρχουν fans αλήθεια εδώ μέσα xD)
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Τελος το Odin Sphere στο Vita με τις εντυπωσεις να ειναι αρκετα θετικες. Το παιχνδι σε επιπεδο presentation ειναι απλα απιστευτο, τα γραφικα βγαζουν hand drawn τεχνικες (και γενικα ειναι απο τα πιο ομορφα παιχνιδια που μπορει κανεις να δει), η μουσικη ειναι φανταστικη με παρα πολυ ωραια tracks και εχει γινει καταπληκτικη δουλεια και στα voice overs (ιαπωνικα) οπου θα επαιρνα ορκο οτι εχουν προσλαβει all star cast απο anime παραγωγες (φοβερη αποδοση και δουλεια απο τους ηθοποιους). Το παιχνιδι εχει επισης παρα πολυ καλη ιστορια, στην πραγματικοτητα αποτελει ενα retelling του ragnarok παροτι ο τιτλος δεν ακολουθει την μυθολογια 1-1, αλλα την χρησιμοποιει σαν βαση για να φτιαξει ενα δικο του συμπαν. Το παιχνιδι χωριζεται σε 5 βιβλια που διαβαζει ενα κοριτσι στο δωματιο της και καθε βιβλιο περιγραφει την ιστορια ενος απο τους 5 βασικους χαρακτηρες. Αυτες οι ιστοριες συμβαινουν παραλληλα και πολλες φορες τεμνονται. Οταν τελειωσουν τα 5 βιβλια ανοιγει ενα 6ο που δενει ολες τις ιστοριες και περιγραφει το τελος του παιχνιδιου. Μετα το τελος του παιχνιδιου υπαρχει ενα mode που εχει βαλει τα cutscenes με χρονολογικη σειρα και μπορεις να παρακολουθησεις ολο το story ενιαια. Γενικα υπαρχει πολυ καλο κειμενο, πολυ καλοι χαρακτηρες και νομιζω οποιος ασχοληθει θα ευχαριστηθει.

                    Στα του gameplay, το παιχνιδι ειναι κατι αναμεσα σε παιχνιδια οπως το golden axe και το comix zone (η το viewtifull joe) και κατα κυριο λογο περνας περιοχες με ενα dragon's crown-beatem up fashion σκοτωνοντας αντιπαλους (το περιβαλλον ωστοσο ειναι καθαρα 2d). Υπαρχουν καποια μικρα platform ellements και καποια μυστικα καθως κινεισαι μεσα στους χαρτες αλλα το κυριο κομματι ειναι το battle system. To τελευταιο ειναι παρα πολυ καλο και υπαρχει μεγαλη ποικιλια αναμεσα στους χαρακτηρες και τον τροπο που παιζει ο καθενας. Τελος υπαρχουν skill trees οπου μπορεις να αναπτυξεις το χαρακτηρα σου μεσω της εμπειριας που αποκτα κατα τη διαρκεια των μαχων, ενω υπαρχουν και mircomanagment στοιχεια (τα οποια ειναι παρα πολυ χρησιμα και γενικα θα ασχοληθειτε μαζι τους), οπως οι συνταγες για health replenishment και το alchemy για τη δημιουργια potions (αμυντικων και επιθετικων).

                    Ολα καλα λοιπον και ωραια, ωστοσο οπως εγραψα και σε προηγουμενο post το παιχνιδι εχει προβλημα με το θεμα επαναληψη. Καθε μια απο τις ιστοριες κρατα γυρω στις 5-6 ωρες και καθε χαρακτηρας εχει διαφορετικο gameplay, ωστοσο το 80% των campains ειναι ιδιο. Θα περασετε απο τις ιδιες περιοχες, θα πολεμησετε τους ιδιους εχθρους, τα ιδια bosses κλπ. Ναι δεδομενου οτι παιζεις με διαφορετικο χαρακτηρα αλλαζει πολυ το παιχνιδι αλλα απο την αλλη εγω υπηρχαν στιγμες που κουραστηκα και συνεχιζα μονο επειδη μου αρεσε παρα πολυ το story. Παραλληλα τα skill trees ενω ειναι ωραια φτιαγμενα, δεν ειναι και τοσο διαφορετικα ανα τους χαρακηρες και προσφερουν πανω κατω επιλογες παρομοιας λογικης. Τελος, και αυτο εχει να κανει συνολικα με τα παιχνιδια της vanillaware, θα ηθελα το παιχνιδι να ειναι πιο κοντα στο comix zone απο οτι στο golden axe και εννοω οτι θα ηθελα να υπαρχει περισσοτερο platforming και καλυτερο level design (και οχι απλα ενα πολυ ωραιο bacjround με το οποιο δεν μπορεις να αλληλεπιδρασεις) και γενικοτερα περισσοτερα στοιχεια (περα απο τις μαχες) που να μπορουν να δικαιολογησουν και το μεγεθος του παιχνιδιου και να εχουν να κανουν με την αλληλεπιδραση του χαρακτηρα με το περιβαλλον.

                    Αυτα, συνολικα για μενα ηταν μια παρα πολυ καλη εμπειρια που θα ελεγα οτι αξιζει να δειτε, καταευχαριστηθηκα και γενικα τα οποια αρνητικα δεν με επηρεασαν και τοσο. Το τελικο αποτελεσμα ειναι τοσο ομορφο και η ιστορια τοσο απολαυστικη που γενικα δεν μου εχει μεινει κατι αρνητικο τωρα που το παιχνιδι τελειωσε. Απο κει και περα οποιος θελει να ασχοληθει ας κρατησει τους αστερισκους περι επαναλαμβανομενου χαρακτηρα του παιχνιδιου μιας και σε καποιον αλλο μπορει να μετρησει φυσικα, πιο αρνητικα αποτι μετρησε σε μενα.
                    Last edited by nooto; 17-02-2019, 06:55 PM.

                    Comment


                    • Χθες τερμάτισα το kingdom hearts 3 και τα συναισθήματα μου είναι mixed.Για να πω την αλήθεια ποτέ δεν ήμουν τόσο δεμένος με την σειρά έχοντας τερματίσει μόνο το 2 και έχοντας παίξει λίγο από όλα τα άλλα.Το παιχνίδι είναι πανευκολο το ξεκίνησα στο proud mode χωρίς ιδιαίτερη εμπειρία και έχασα μόνο μια φορά στην αρχή ενώ μάθαινα τα controls.Οι disney κόσμοι ήταν μια ζεστή μια κρύο (αγαπημένος pirates of the carribean και λιγότερο του frozen)η παρουσίασή ήταν απίστευτη ακόμα και κανονικό ps4 που έχω καθώς και ο ακουστικός τομέας.Για μένα το παιχνίδι αξίζει σίγουρα ένα 8.5-9 αν και μου φάνηκε σίγουρα λίγο rushed.Αν μπορούσε κάποιος να μου εξηγήσει στο τέλος ποιοί ήταν αυτοί οι τυπαδες θα τού ήμουν ευγνώμων.

                      Comment


                      • Μια μικρη παρατηρηση (κυριως για Naked Snake και Albedo): Παιδια οταν υπαρχει θεμα καλυτερα να γραφετε τις εντυπωσεις σας εκει, και βοηθαει στην κινηση του θεματος και επειδη μιλαμε για specific topics η πιθανοτητα να διαβαστουν τα post σας και να μην χαθουν στην πορεια ειναι πολυ μεγαλυτερη. Επισης ειναι καλυτερο για οποιον ενδιαφερεται για ενα συγκεκριμενο παιχνιδι να μπορει να βρει ολες τις αποψεις μαζεμενες. Το I just finished ειναι κυριως για παιχνιδια που δεν εχουν το δικο τους θεμα.

                        Comment


                        • Breath of the Wild ή αλλιως ο βασικος λογος που τρεξανε ολα τα nintendork αρχες μαρτιου του '17 και σκασανε 400~ ευρω με κλειστα ματια

                          μετα απο 350 ~ ωρες ( τουλαχιστον οι 50 απο αυτες γραφτηκαν στο κοντερ ενω ειχα ξεχασει ταμπλετα ανοιχτη και δεν μπορουσα να παιξω γιατι ειχα δουλεια :p ) 84 orb shrines - 110 korok seeds - γητευση ολων των αλογων εκτος της επο(ρ)νας (δεν εψαξα αρκετα μαλλον ) - ολοκληρωση 61 side quest και 25 shrine quest 2 sword trials (δεν ειχα την υπομονη και τον χρονο να tryhardαρω για το 3ο ) μπολικο farming σε guardian και lynel αποφασισα να παω στον ganon για μια "ξεπετα" ...

                          το φιναλε μου αφησε γλυκοπικρη γευση, αναμεικτα συναισθηματα και τον εαυτο μου ξεκρεμαστο να αναρωτιεται " τωρα τι ? " , απο την μια με γοητευσαν η επικουρα και το fanservice τα οποια υπηρξανε σε αρκετη ποσοτητα στις τελευταιες στιγμες του main quest απο την αλλη με απογοητευσαν τα σεναριακα κενα το σχεδον ανυπαρκτο character development και ενα ομολογουμενως θεαματικο boss fight με βαθμο δυσκολιας υπερβολικα χαμηλο - κατηγορια διαρρηξη εκκλησιας ...

                          Ειλικρινα εδω ισχυει το : οσο πιο αργα παει καποιος που απολαμβανει το παιχνιδι σ στον ganon, τοσο το καλυτερο για τον ιδιο. προσωπικα μου κοπηκε καθε διαθεση για να ξανασχοληθω με το που ειδα το ending, ασε που υπαρχει και ενα αρκετα μεγαλο backlog απο steam/origin αλλα και στην ιδια την κονσολα τωρα που εχει κλεισει 2 αρκετα επιτυχημενα χρονια στην αγορα ... περασα πολυ ομορφα στις περισσοτερες απο αυτες τις 300 ωρες αλλα οταν ειδα οτι πρακτικα δεν υπαρχει προοπτικη για new game+ ειπα ΟΚ, ολα τα πραγματα εχουν ημερομηνια ληξης.

                          για συγκριση, ο τερματισμος του champions ballad μου προσεφερε μεγαλυτερη ικανοποιηση γιατι ακριβως ειχε πιο δυσκολο τελικο κομματι, καλυτερο character development και το τελευταιο cut scene δεν σε αφηνε με την σκεψη " τι εγινε τωρα ? αυτο ηταν ?? " για μενα ο τιτλος απο μονος του χωρις τα DLC παιρνει ενα 8.5/10, αποδειχτηκε "φιλελευθερο" και "τολμηρο" zelda για τους βετερανους της σειρας.

                          Ειχε τα ψεγαδακια του αλλα παρολαυτα καταφερε με εναν αξιοθαυμαστο τροπο να κανει μια πολυ μεγαλη μεριδα κοσμου να ασχοληθει μαζι του για εκατονταδες ωρες, ατομα που παιζανε ζελντα για πρωτη φορα, ατομα που εχουν παιξει ενα σωρο ζελντα αλλα δεν εχουν παιξει OoT στην εποχη του ( σαν τον βλαφημο νησιωτη του φορουμ ) casual gamers core gamers hardcore gamers κουτσοι στραβοι στον αγιο Temple of Time

                          αποφευγω να κανω συγκριση με τον βαθμο της ικανοποιησης που αισθανθηκα πριν καμια 20αρια χρονια, οταν τερματισα για πρωτη φορα το LttP ή/και το OoT γιατι θα φανω πιο κολλημενος γεροπαραξενος και νοσταλγος αποσο φαινομαι ηδη - παμε γι αλλα
                          Last edited by Cpl_Shephard; 27-02-2019, 04:49 PM.

                          Comment


                          • ΠΥΡΡΕΙΟΣ ΝΙΚΗ μετά από 2 χρόνια..

                            clap clap

                            Comment


                            • Πόσο καιρό έπαιζες το Breath of the Wild;
                              Star Citizen videos Star Citizen gallery

                              Comment


                              • Ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω Ναι δυστυχως αν παιζεις 350 ωρες θα πρεπει να περιμενες κανενα επικο φιναλε κλπ αλλα δυστυχως δεν . Εγω στο θεμα εγραψα πως θα ηθελα να τελειωσει το παιχνιδι
                                 
                                Να ειναι η zelda γρια μετα απο 100 χρονια και να πεθανουν μαζι με τον Link. Btw το παιχνιδι αφηνει να εννοηθει οτι οι 2 γουσταραν ο ενας τον αλλον και θα ηταν ωραιο να παιξουν πανω σε αυτο στο τελος σεναριακα

                                αλλα δυστυχως τελειωσε σε κλασσικο nintendo fashion, τουλαχιστον υπηρχαν οι υποδομες για ενα καλυτερο τελος οποτε και παλι δεν με χαλασε τοσο. Οπως και να εχει congrats!


                                Edit: Γραφτε τα στο θεμα μωρε

                                Comment

                                Working...
                                X