Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγω τελειωσα το bionic comando rearmed που το ειχα εδω και κανα χρονο και δεν το ειχα αγγιξει στο ελαχιστο. Πολυ καλο remake το ευχαριστηθηκα.
    Κριμα για το 2

    Comment


    • Είδα και το δεύτερο φινάλε στο The Force Unleashed 2.
      Με ξενέρωσε,γιατί αλλάζουν πολύ κάποια πραγματάκια,από την άλλη βέβαια ξεκαθαρίζει το τοπίο και είναι και πολύ πιο σκοτεινό από το προηγούμενο κλαψομ***ικο φινάλε.
      Κάποια στιγμή θα παιχτεί και το dlc Endor αλλά για την ώρα έχουμε άλλα πράγματα.
      Carpe diem

      Comment


      • Καλά λέει. Γι' αυτό εγώ έγινα μοναστηράκι.... :xp:

        sigpic

        Comment


        • τελειωσα το Trinity: Souls of Zill O'llγια ps3 που μπαινοβγαινε στο ps3 αρκετο καιρο σε 3-4 ωρα sessions....90 ωρες μονο
          ειναι μια προσπαθεια της omega force και της KOEI να παντρεψουν την λεξη jrpg με την λεξη dynasty warriors ,
          πραγματα τα οποια ευχαριστηθηκα: τα ''νερωμενα'' πολυχρωμα γραφικα , λατρεψα το art direction στα παντα (but im sucker για medieval περιεχομενο) απο τους χαραχτηρες μεχρι τα περιβαλλοντα και τα mobs, το συστημα μαχης, η διαρκεια του, ο παραμυθενιος και αθωος gaming ρομαντισμος του που παρεπεμπε σε ps2/psx era (δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα)
          μειον: πολλα αδιαφορα generic fetch quests, απαιτουμενο grinding (αν θες ολα τα trophies ειδικα) ασχημο voice Acting τις λιγοστες φορες που γινοτατε , low production values, η repeatitve φυση του , τα γραφικα τους απο τεχνικης πλευρας ειναι κατω του μετριου απλα εμενα μου αρεσανε οι τεχνικες που χρησιμοποιηθηκαν

          το story ειχε ενδιαφερον με γνωστα cliche ομως και το script φυσικα ητανε για μωρα παραμυθενιο τις περισσοτερες φορες στα γνωστα japanese πλαισια που λατρευουμε

          γενικα hardcore jrpg για hardcore gamers, που πρεπει να εκτιμησεις πολυ τα θετικα του για να μην σε επιρεασουνε τα αρνητικα του η απλα να εισαι ψημενος για τετιου ειδους games, με τρομερο potential για πολλα πραγματα αν υπαρξει καποιο sequel, δεν ειναι για ολους και θελει υπομονη, οι φιλοι της σειρας dynasty warriors αλλα και των jrpgs ,θα μπορουσανε να του ριξουνε μια ματια

          αντικειμενικα ειναι παιχνιδι του 6 εγω θα του εβαζα 7 ισως και 8

          μπορειτε να παιξετε και το demo που υπαρχει στο psn store

          ενναλαχτικα δειτε αυτο το videaki
          Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


          στην ουσια στα ελιτε mobs εμφανιζεται ενας κυκλος με timer στο recovery των κινησεων τους και αν τα χτυπησεις στο weakness τους εκεινη την στιγμη εχεις ευκαιρια να τους κανεις πολυ dmg για ενα χρονικο διαστημα

          τελος να αναφερω οτι το ευχαριστηθηκα περισσοτερο απο το dragonage 2 (φευγει...)

          Comment


          • Άμα είναι hardcore jrpg για hardcore gamers,τότε αυτός ο τίτλος είναι φτιαγμένος για μένα.
            Βέβαια το ντέμο βαρέθηκα να το ολοκληρώσω,οπότε i think I'll pass.Ευχαριστώ για την προτροπή πάντως.
            Carpe diem

            Comment


            • teliosa to bioshock 1 xana afti ti fora pira ke tous 1100 pontous den exo na po tipota para oti opios den to exi pexi ine ntropi.teliosa ke to crysis warhead kalo itan alla oxi kalitero apo to 1 episis teliosa ke to story mode tou mortal kombat 9 ke merika trials tou castlevania los.gia to mortal kombat tora ine para polli kalo dokimasa ligo online alla efaga to xilo tis arkoudas.

              Comment


              • το online του mk ειναι unplayable σχεδον με τετοιο lag ειδικα αν παιζεις με ξενους με ελληνες ακομα δεν εχω δοκιμασει αλλα δεν θα ειναι και πολυ καλυτερο πιστευω, επισης λογικο ειναι να φας ξυλο αμα δεν εχεις μαθει κανα combo πρωτα

                Comment


                • Περί Zill o'll, με μόνη εξαίρεση το Battle system , θα μπορούσαν να ειπωθούν ακριβώς τα ίδια πράγματα και για το πρώτο παιχνίδι της σειράς στο PS1 (1999) Που παρεπιπτόντως το 2005 έγινε remake για το PS2.

                  Για την Dynasty Warriors φύση του, η εξήγηση ακούει στο όνομα Omega FOrce
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Originally posted by Vaynard View Post
                    τελειωσα το Trinity: Souls of Zill O'llγια ps3 που μπαινοβγαινε στο ps3 αρκετο καιρο σε 3-4 ωρα sessions....90 ωρες μονο
                    ειναι μια προσπαθεια της omega force και της KOEI να παντρεψουν την λεξη jrpg με την λεξη dynasty warriors ,
                    πραγματα τα οποια ευχαριστηθηκα: τα ''νερωμενα'' πολυχρωμα γραφικα , λατρεψα το art direction στα παντα (but im sucker για medieval περιεχομενο) απο τους χαραχτηρες μεχρι τα περιβαλλοντα και τα mobs, το συστημα μαχης, η διαρκεια του, ο παραμυθενιος και αθωος gaming ρομαντισμος του που παρεπεμπε σε ps2/psx era (δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα)
                    μειον: πολλα αδιαφορα generic fetch quests, απαιτουμενο grinding (αν θες ολα τα trophies ειδικα) ασχημο voice Acting τις λιγοστες φορες που γινοτατε , low production values, η repeatitve φυση του , τα γραφικα τους απο τεχνικης πλευρας ειναι κατω του μετριου απλα εμενα μου αρεσανε οι τεχνικες που χρησιμοποιηθηκαν

                    το story ειχε ενδιαφερον με γνωστα cliche ομως και το script φυσικα ητανε για μωρα παραμυθενιο τις περισσοτερες φορες στα γνωστα japanese πλαισια που λατρευουμε

                    γενικα hardcore jrpg για hardcore gamers, που πρεπει να εκτιμησεις πολυ τα θετικα του για να μην σε επιρεασουνε τα αρνητικα του η απλα να εισαι ψημενος για τετιου ειδους games, με τρομερο potential για πολλα πραγματα αν υπαρξει καποιο sequel, δεν ειναι για ολους και θελει υπομονη, οι φιλοι της σειρας dynasty warriors αλλα και των jrpgs ,θα μπορουσανε να του ριξουνε μια ματια

                    αντικειμενικα ειναι παιχνιδι του 6 εγω θα του εβαζα 7 ισως και 8

                    μπορειτε να παιξετε και το demo που υπαρχει στο psn store

                    ενναλαχτικα δειτε αυτο το videaki
                    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                    στην ουσια στα ελιτε mobs εμφανιζεται ενας κυκλος με timer στο recovery των κινησεων τους και αν τα χτυπησεις στο weakness τους εκεινη την στιγμη εχεις ευκαιρια να τους κανεις πολυ dmg για ενα χρονικο διαστημα

                    τελος να αναφερω οτι το ευχαριστηθηκα περισσοτερο απο το dragonage 2 (φευγει...)
                    Τώρα μ' έψησες. Θα το βρω σε χαμηλή τιμή αργότερα. Κοίταξα τριγύρω και βλέπω είναι PS3 αποκλειστικότητα.
                    sigpic

                    Comment


                    • Τελείωσα το Plants vs Zombies.
                      Αρκετά ευχάριστος τίτλος,με τη δυσκολία να μην φτάνει ποτέ σε εκνευριστικά επίπεδα αλλά και ποτέ να μην είναι walk in the park.Θεωρώ πως είναι ακριβώς στη μέση.Υπάρχουν πολλά διαφορετικά φυτά για να χρησημοποιήσεις,ανάλογα με το τι εχθρούς σου στέλνει το παιχνίδι.
                      Υπάρχει μεγάλη ποικιλία.Επίσης όταν τελειώσεις το adventure mode (50 πίστες) ξεκλειδώνονται κάμποσα mini games τα οποία είναι όλα αρκετά ευχάριστα και ρπσοφέρουν διαφορετικές οπτικές γωνιές.Πχ όταν παίρνω το ρόλο των ζόμπι είναι απίστευτη η αίσθηση να στέλνεις το στρατό σου ενάντια στους άμοιρους εχθρούς σου.
                      Το μόνο αρνητικό για μένα,είναι η απουσία της δυνατότηας επιλογής επιπέδων.
                      Επίσης το τραγουδάκι στα credits είναι απίστευτο.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Dead Space 2 μαζι με το severed dlc

                        Ένα βήμα μπροστά απο το πρωτο απο πλευρας campaign.Δεν έχω παιξει hardcore και zealot difficulty για να πω αν ειναι καλοδουλεμενο σε υψηλα επιπεδα δυσκολιας αλλα η ποιοτητα του campaign και το pacing του παιχνδιου απλα είναι άριστα.Το dlc δεν ειναι κατι το ιδιαίτερο.Πολύ μικρο και χωρις κατι το αξιομνημονευτο εκτος ίσως απο το τέλος.

                        Comment


                        • Dragon Age 2

                          Χλιαρά πράγματα. Είχε τις στιγμές του. Δεν υφίσταται σύγκριση με το πρώτο. Αν δεν υπήρχε το πρώτο η τελική γεύση θα ήταν σίγουρα καλύτερη. Βαριέμαι να γράψω άλλα.
                          sigpic

                          Comment


                          • portal 2 απο το οποιο δηλωνω γοητευμενος περισσοτερα στο αντιστοιχο thread

                            Comment


                            • Ξανατελείωσα το Portal.Μου έχουν μείνοι οι 6 advanced maps,και ρε γμτ δεν μπορώ να καταλάβω που τα σκάτωσα και δεν πήρα το Out of the Blue achievement.Τώρα θα πάει για τρίτο playthrough,συν 1 ακόμα που θέλω στο Orange Box για τα υπόλοιπα achievements,θα φτάσω τα 4.Και είμαι άνθρωπος που δεν παίζει ξανά από την αρχή σε single player δεύτερη φορά ένα τίτλο.Πόσο μάλλον τρίτη και τέταρτη.
                              Το ευτύχημα όμως δε σας το 'πα.Με την ενασχόλησή μου με το Portal μου ήρθε πάλι όρεξη για HL2.



                              <=======περιμένει κράξιμο
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Καλά το out of the blue είναι μεγάλη απάτη, μπορείς πάρα πολύ εύκολα να ξεχαστείς. Το lab rat το έκανες; Στο Orange Box τα achievements του Portal δεν είναι τόσο γελοία πάντως, τα challenges είναι αρκετά δύσκολα, ειδικά τα steps και τα time. Τα Portal θέλουν σκέψη αλλά είναι η επιτομή του παιχνιδιού. Κρίμα που στο 2 τα αφαίρεσαν (τραγικό κατά τη γνώμη μου).

                                Το HL2 ξεκίνα το από την αρχή .

                                Comment

                                Working...
                                X