Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • teliosa to ninja gaiden 3 min to skeftite kan na to dokimasete ine apesio kiriolektika

    Comment


    • περι ninja gaiden 3 ο λογος

      πηγα ενα απογευμα σε εναν φιλο ειχε παιξει κανα δυο ωρες??? νομιζω και.... μεσα σε....4--5 ωρες? το ειχαμε τελειωσει στο hard

      το bashing που τρωει σε μερικες κατηγοριες ειναι ακυρο , τα γραφικα και το animation ειναι πολυ καλα οπως και το pacing αν και εχει θεμα με το tearing , απλα εχει φαει τρελο streamlining για να πουλησει καμια κοπια παραπανω ok θεμιτο το βρισκω...παντως λενε οτι το online εχει ψωμι , οκ σιγουρα ο Itagaki θα καθεται σε μια γωνια και θα γελαει

      επισης εχουνε βγαλει ως dlc (lol) επιπλεον οπλα να μην εισαι με το dragon sword .....στο χερι συνεχεια

      Comment


      • Τελείωσα inFamous 2 κακός στο Hard, ντάξει πραγματικά αυτό θα πει κακό τέλος...

        Comment


        • ντάξει πραγματικά αυτό θα πει κακό τέλος...
          @grimmtak ifamous 2


           
          που σκοτωνεις τον zeke ε?, οντως οτι χειροτερο θα μπορουσανε να βαλουν τον cole να κανει, το καλο τελος ειναι ποιο ικανοποιητικο, αλλα αν συνεχιστει ποτε σε sequel το story θα παρουνε ως βαση τον κακο τερματισμο , trust me

          Comment


          • Τελείωσα το Kingdom Hearts 358/2 Days.Περισσότερα σύντομα στο σχετικό θέμα.
            Carpe diem

            Comment


            • Shadows of the Damned. Όπως έγραψα και στο άλλο θέμα, πολύ μεγάλη έκπληξη για μένα. Απορώ ρε γμτ γιατί κινήθηκε ένα τέτοιο game σε μέτριες κριτικές. Πολύ καλή μίξη Resi 4/ Splatterhouse( στο στυλ περισσότερο και το gore, humour) Από τους τίτλους εκπλήξεις της γενιάς. Θα το ήθελα στο normal ένα τικ πιο δύσκολο αλλά δε με χάλασε καθόλου. Τα δυο mini game like stages δε με χάλασαν καθόλου, ενώ και τα puzzles είναι μια χαρά. Άσχημο το ότι δεν υπάρχει new game+ ρε γμτ, αλλά θα αφαιρούσε από το challenge φαντάζομαι να παίζεις το hard με full εξοπλισμό εξαρχής.

              Άψογη και η μουσική υπόκρουση από Yamaoka. Το script ήταν ένα πιο χύμα Devil May Cry. Μακάρι να βγει sequel και να βελτιωθούν λίγο ακόμη οι μηχανισμοί( πχ η στόχευση σε σημεία δε βοηθά) 8/10 από εμένα και must τίτλος για fans των Mikami/ Suda.


              Garcia fuckin' Hotspur!!

              ΕDIT:
              Το review του Destructoid πραγματικά με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.


              EDIT 2:
              Τώρα έψαχνα ποστς που αναφέρονται στο SotD. lol ρε Vaynard το ίδιο κομμάτι βάλαμε xD
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • Τέλος το Wolfenstein.

                Η μουσική, ο ήχος και τα λοιπά ήταν πολύ καλά. Τέλεια ηχογραφημένα και καθαρά.

                Το σενάριο ήταν μικρό σε σχέση με τα προηγούμενα και με side quests. Ο χειρισμός ήταν μέτριος και μου πήρε λίγα λεπτά να τον συνηθίσω.

                Τα γραφικά ήταν ελαφρώς αναβαθμισμένα από το Wolfenstein: RTCW.

                Δεν έχω να προσθέσω τίποτα.
                sigpic

                Comment


                • Ελαφρως αναβαθμισμενα τα γραφικα; Το Return to Castle Wolfenstein ηταν Unreal Engine 1 εαν δεν απατομαι...
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Το RTCW μιας και το φερε η κουβεντα ετρεχε τη μηχανη του Q3A (on steroids βεβαια).

                    Comment


                    • Πριν από λίγες εβδομάδες πήρα το platinum στο final fantasy 13-2.Ετοιμάζω ένα εκτενές post εντυπώσεων το οποίο θα δημοσιεύσω μόλις το γράψω.Σε γενικές γραμμές το παιχνίδι μου άρεσε πολύ.Διορθώνει πολλά από τα λάθη του 13 αλλά έχει άλλα...Θα μπορούσε να ήταν αριστούργημα αν δεν τα είχε αυτά.Γενικά καλό παιχνίδι,αξίζει τον χρόνο και το χρήμα και ειδικά τώρα που έπεσε η τιμή,αλλά είναι καιρός πλέον η square να προσέξει περισσότερο την σειρά.Μια πολύ καλή λύση θα ήταν το επόμενο ff να έχει το ύφος του 14(artwork,ανοιχτός κόσμος,κλάσεις με πληθώρα ικανοτήτων και συνδυασμός αυτών)


                      Tidy!

                      Do not blame me.Blame yourself or God.
                      In Matsuno we trust.

                      Comment


                      • kudos and welcome to the club deus!

                        Μια πολύ καλή λύση θα ήταν το επόμενο ff να έχει το ύφος του 14(artwork,ανοιχτός κόσμος,κλάσεις με πληθώρα ικανοτήτων και συνδυασμός αυτών)
                        ενταξει για το art ειναι θεμα ποιοι δουλευουνε απο πισω καθε φορα, τωρα, το target group τους ομως ειναι οι νεοι gamers με οτι αυτο συνεπαγεται στην κατευθυνση του art, για τα υπολοιπα εχω την αισθηση οτι δεν προκειται να τα υιοθετησουν σε offline ff τουλαχιστον στο προσεχες μελλον , ολα θα πηγαινουνε ολο και περισσοτερο σε streamline λογικες , ειδικα αν παει το επομενο offline ff σε νεο hardware που ειναι και το πιθανοτερο

                        Comment


                        • Τέλειωσα ocarina of time 3D.

                          Το 3DS remake μου φάνηκε αρκετά καλό, ειδικά στον φωτισμό του παιχνιδιού μου φάνηκε πολύ καλύτερο από ότι ήταν. Εντίπωση μου έκανε έκανε η λειτουργία της κάμερας με motion controls, μου φάνηκε εξαιρετικά βολικό αλλά μου στερούσε το 3D καθώς δεν μπορούσα να μπορούσα να κουνάω το 3DS και να βλέπω καλά 3D ταυτόχρονα. Flaws στο παιχνίδι για μένα κλασικά η δυσκολία στο combat, πήγαινα χωνόμουν χωρίς ιδιαίτερη προσοχή και την έβγαζα χαλαρός ακόμα και στα boss fights.
                          Αυτά για τώρα ίσως κάποια στιγμή να γράψω ένα ποιο αναλυτικό review του παιχνιδιού.

                          Επίσης τελείωσα και το Ratchet n Clank: A Crack in Time στο hard για πλατίνα. Ακόμα κι αν έπαιζα πολύ βιαστικά το χάρηκα για ακόμα μια φορά. Έτσι κι αλλιώς θα του ρίξω ένα καλό λιώσιμο τον άλλο μήνα που θα πάρω την collection.

                          Comment


                          • Τέλος το Hunted: The Demon's Forge.

                            Η ιστορία του ήταν ωραία, αλλά έχει πάρα πολλά κενά. Τα ερωτήματα δε θα τα θέσω κιόλας, γιατί ξέρω ότι μερικοί δεν το έχετε παίξει. Είχε επίσης και τα προβλήματα του που ήταν ολοφάνερα.
                            sigpic

                            Comment


                            • Τελείωσα το Call of Duty 4 Modern Warfare (normal).Μου πήρε γύρω στο 7ωρο,βρήκα και όλα τα intels,μόνο ένα είδα σε οδηγό.
                              Πολύ ευχάριστο fps,μου άρεσε πολύ,είχε πολλά wow set pieces αλλά στο τέλος που πάει να πουλήσει δράμα,ε,δεν του βγήκε και φάνηκε κάπως γελοίο.Θα το χαρακτήριζα εύκολο,αν δεν είχε κάποια cheap σημεία με χρονικά όρια.Έλεγα να το πάω κάποια στιγμή veteran όπως το 2,αλλά μόνο που σκέφτομαι τους χρονικούς περιορισμούς ,φρίττω.
                              Τα γραφικά ακόμα και σήμερα στέκονται πολύ καλά,με εντυπωσιακές εκρήξεις και εφέ,ενώ ο ήχος πρέπει να είναι από τους καλύτερους που έχω ακούσει σε παιχνίδι του είδους.Να σημειώσω ότι μου άρεσε πολύ ότι είχε πολύ ανοικτά επίπεδα,καμία σχέση με των 2&3.Περίμενα πιο straight σχεδιασμό.Κάτι που με χάλασε πάρα πολύ ήταν ότι τα όπλα δεν είχαν βάρος.Είτε ρουκετοβολό,είτε πιστόλι ένα και το αυτό φαινόταν.Α ρε Killzone!!!
                              Με ΜΡ φυσικά δεν ασχολήθηκα,όχι ότι θα είχε κόσμο βέβαια.
                              7/10 από μένα.Αν το είχα παίξει στον καιρό του (2007) ίσως να έβαζα κάτι παραπάνω.


                              edit:Ξέχασα να πω,ότι ο τρόπος με τον οποίο τελείωσε μια αποστολή μου έκανε τρομερή εντύπωση.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Tι 7/10 ρε!!!?

                                9/10 στην χειροτερη.Τουλαχιστον οταν το επαιξα τοσο θα του εβαζα.

                                Comment

                                Working...
                                X