Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Έχεις ξεφτιλιστεί τελευταία να τελειώνεις παιχνίδια.Πολύ Wesker δεν την είδες;
    Carpe diem

    Comment


    • Fez

      Τελειωσα το sort of main quest, δλδ εφτασα στο τελευταιο επιπεδο. Ομως ειναι το πρωτο παιχνιδι μετα το Metal Gear Solid το οποιο θα παιξω ΞΑΝΑ και new game + για να βρω τα παντα ολα.

      Ανετα οτι καλυτερο εχει βγει σε XBLA.
      :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

      Comment


      • Originally posted by Ryu_gr View Post
        Να πω και γω ότι τα Call of Duty είναι τρομερές παραγωγές στο single player.

        Όποιος δεν έχει παίξει έστω και ένα χάνει πραγματικά!
        καλά τρολάρετε;

        σιγά μην χάσει και κάποιος αν δεν παιξει sp απο cod. Έξη, επτά ώρες διαρκεί το campaign, τίγκα στις κλισέ καταστάσεις, γραμμικότητα στο έπαρκο, απο το Α στο Β, απο το Β στο Γ κοκ, μπετονόστοκοι αντίπαλοι ΝPCs, γενικά το παιζεις μια φορά και μετά απο μια δύο τρεις ημέρες το ξεχνάς και δεν ασχολήσε, δεν το συζητάς με κανέναν.

        Tα Cod πλέον έχουν 100% online προσανατολισμό (εξού και το campaing του ποδαριού) και σημειώνουν επιτυχία κυρίως στις κονσόλες. Στο pc λίγοι ασχολούνται με το online των Cod πέραν του πρώτου Modern Warfare.

        Φοβερη παραγωγή ως shooter πλέον είναι η σειρά Half-Life, η σειρά Ηalo και ίσως κάποιες άλλες.
        Star Citizen videos Star Citizen gallery

        Comment


        • Κι εμενα μ' αρεσαν μια χαρα τα SP των MW και MW2 κι ας ειναι για μια φορα. Τοσο περιεργο ειναι να λεει καποιος κατι θετικο;

          Comment


          • Originally posted by Xeno View Post
            Κι εμενα μ' αρεσαν μια χαρα τα SP των MW και MW2 κι ας ειναι για μια φορα. Τοσο περιεργο ειναι να λεει καποιος κατι θετικο;
            όχι απλώς εάν κάποιος δεν σκοπεύει να ασχοληθεί με το mp ενός COD είναι κρίμα να δώσει 40-60 ευρώ για ένα campaign 6-7 ωρών που δεν έχει ελάχιστο replay value. Ας το κατεβάσει τορεντ ή εκτός και αν το βρει με 10-15 ευρώ.
            Star Citizen videos Star Citizen gallery

            Comment


            • Τελειωσα το American Nightmare, μου αρεσαν αρκετα μερικα οπλα(Magnum, AA-12, Crossbow) μου αρεσαν τα location επισης το humor σε μερικα σημεια και η ατμοσφαιρα. Δε μου αρεσε η επαναληψη και η μικρη διαρκεια(λογικο απο τη μια).

              Comment


              • teliosa to uncharted 3

                Comment


                • Tελείωσα τα dlc campaigns του DA origins (Awakening,golems και Witch Hunt) παραπάνω στο ανάλογο θρεντ αν έχω όρεξη γιατί έχει και CL τώρα .

                  Comment


                  • Τέλος το Trauma Center: New Blood(Wii). Δείτε το review μου για να καταλάβετε τι έχω τραβήξει.

                    Πόνεσε το δεξί μου χέρι που έπρεπε να στοχεύω όπου μαστουρώσει.
                    sigpic

                    Comment


                    • Τέλος και το Oath in Felghana. To ρολόι έγραψε 15 ώρες αλλά έκανα τα πάντα, όλα τα weapons, armour, shield maxed, 51 lvl και όλα τα αντικείμενα.
                      Κοίτα να δεις που ένας τίτλος που δεν το περίμενα, έγινε από τα αγαπημένα μου action rpgs ever. Αρκετά hardcore τίτλος στο normal επίπεδο που το τελείωσα. Δεν ξέρω πόσο γερά νεύρα πρέπει να έχει κανείς για να το τελειώσει χωρίς καλό εξοπλισμό, καλό lvl. Τα bosses ειδικά μέχρι και το 10ο πρπ θέλουν συγκέντρωση, εκμάθηση patterns εκτός κι αν πια είναι κανείς overleveld- κάτι δύσκολο. Προσωπικά έκανα grinding σε ένα-δύο σημεία πριν το τέλος γιατί ήθελα να κάνω maxed τα όπλα και να φτάσω τον μετρητή των hits όσο πιο ψηλά γινόταν( τερματίζει στα 999) Η τελευταία μάχη θέλει πάντως γερά νεύρα και καλά αντανακλαστικά.

                      Τεχνικά ο τίτλος είναι πολύ όμορφος, άψογο remake, ειδικά αν δει κανείς τον original τίτλο. Η μουσική είναι απλώς υπέροχη. Δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έπαιξα τίτλο και σιγοτραγουδούσα τις μελωδίες από όλα σχεδόν τα κομμάτια.

                      Η Falcom έκανε απίστευτη δουλειά με το remake. Δείχνει για πολλοστή φορά τι γίνεται όταν ο developer βάζει τον κ... του κάτω και δουλεύει. Άπειρα extras που σε ωθούν να τελειώσεις τον τίτλο στην ανώτερη δυσκολία( η gallery απαιτεί να τελειώσεις τον τίτλο σε κάθε επίπεδο), new game+ που σε βοηθάει να παίξεις στα ανώτερα σαδιστικά επίπεδα, time attack, επιλογή του OST μεταξύ του καινούριου ή των παλιού( NEC PC-8801, 9801) Δεν ξέρω τι άλλο να γράψω... 9/10 με τη βούλα.

                      Άντε να πω στα αρνητικά μερικά σημεία όπου θέλει άλματα ακριβείας και παίζει ο χειρισμός να είναι λίιιγο πιο rpgίστικος από ότι platform( όχι καμμία σχέση με το Xenogears) και δε μου άρεσε πως για να αλλάξει η εμφάνιση του Adol όταν κάνεις equip νέα armour πρέπει να κάνεις equip το full set( δλδ shield, armour, sword) διαφορετικά ένώ έχεις τα νέα stats η εμφάνιση είναι της default.

                      Πάμε γι'άλλα...





                      EDIT:
                      Θα βάλω και το YS 7, μιας που τα είχα αγοράσει πακέτο τόσο από το vgp όσο και από το PSN

                      EDIT 2:
                      Όσοι πιστοί αλλάξτε το control scheme ως εξής
                      Attack-square
                      Jump- X
                      Magic-O
                      σώζει νεύρα και το Vita
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Originally posted by BigBOSS View Post
                        καλά τρολάρετε;
                        Φοβερη παραγωγή ως shooter πλέον είναι η σειρά Half-Life, η σειρά Ηalo και ίσως κάποιες άλλες.
                        Τελικά αυτό το παιδί το λατρεύω.:resp:

                        Comment


                        • Τελείωσα τα arcade & story mode του Soul Calibur 5 καθώς και το arcade του Tekken Tag Tournament HD.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
                            Τελικά αυτό το παιδί το λατρεύω.:resp:
                            Έχετε πολλά κοινά ξέρεις...
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Τις τελευταίες μέρες τέλειωσα God of War HD, Dragon Age: Origins +DLCs, Wizardry II (NES). Αν έχω όρεξη, θα γράψω στα αντίστοιχα θέματα.

                              Comment


                              • Defy Gravity Extended

                                Fun little game.Όπως πολύ σωστά μαντέψατε είναι ένα 2d Platform Puzzle όπου μπορείς να κοντρολάρεις την βαρύτητα προς όφελός σου.Απλό και χαλαρό παιχνιδάκι με μικρά stages(48 στον αριθμό) που έχουν αρκετό challenge.2.30-3 ώρες διάρκεια για να κάνεις τα πάντα.Το πήρα τσάμπα οπότε μου φαίνεται ακόμα καλύτερο .Μην ξεχάσω να αναφέρω το πολύ καλό custom soundtrack του,2-3 τραγουδάκια μου έρχονται και τώρα στο κεφάλι!

                                Μπορείτε να το βρείτε στην Steam για 2 ευρώ


                                Comment

                                Working...
                                X