Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Completed όχι.Για κανένα λόγο.Beaten ναι. ;)
    Carpe diem

    Comment


    • Εεε sorry beaten ήθελα να πω!Completed θεωρείται τα πάντα όλα unlocked και τα trophies.
      Nintendo I.D.: paixtis
      3ds friend code: 2664-2347-7128

      Comment


      • Stick It To The Man.
        Μου πήρε γύρω στις 5μιση ώρες σε ένα sitting.Αρκετά καλό adventure με παράξενο art direction,πολλά easter eggs και μπόλικο χιούμορ.Μου θύμισε αρκετά την αίσθηση που θα αποκόμιζα από παλιά adventures,αν έπαιζα φυσικά.
        Carpe diem

        Comment


        • Έβγαλα Platinum στο Kingdom Hearts μετά από τρία playthrough. Περισσότερα στο topic.

          Comment


          • Τελείωσα ΜΕ το Trials Fusion.Έκανα όλα τα beginner,easy,medium tracks,στα hard το παράτησα.Καλά που είχα και τα expansions και ξεκλείδωσα το Great Crater.Πάω να βάλω την πίστα,βλέπω όλοι μου οι φίλοι 340+ λάθη,οκ λέω ας το δοκιμάσω,τους ξεπερνάω άνετα στην αρχή,μετά κόλλησα σε ένα εκνευριστικό σημείο,λέω οκ,τέλος.Θα παίξω και τα επόμενα dlc όταν βγουν μιας και είναι μέσα στο season pass αλλά ως εκεί.
            Carpe diem

            Comment


            • Τελειωσα 2 παιχνιδακια αυτες τις μερες

              Jazzpunk

              Adventurοιδες, τελειως τρελο, ηταν κανα 3 ωρες αλλα αξιζε, πολυ χαβαλες αστεια και references, ειναι απο αυτα που δεν τα λες ακριβως παιχνιδια μιας και δεν εχουν προκληση αλλα εχει χαβαλε να ψαχνεις τα μυστικα τα οποια ειναι πολυ αστεια.

              Legend of grimrock

              Φοβερο παιχνιδι, υποθετω πως ειναι σαν τα παλια rpg τυπου might and magic που δεν εχω παιξει ποτε. Θα το ελεγα κραμα rpg/adventure/survival horror, οχι πως ηταν πολυ τρομακτικο αλλα η αισθηση του dungeon ηταν αρκετα creepy και ειχες και περιορισμενα resources. Η δραση ηταν αρκετα καλη και οι γριφοι ηταν και αυτοι πολλοι καλοι σε λογικα πλαισια.

              Comment


              • Pokemon White μετά από 33 ώρες περίπου.Είχε και πολύ ωραία ιστορία.Ο τελικός βέβαια ήταν εντελώς cheap.αν δεν ήμουν τυχερός δε θα τον έβγαζα ποτέ.Σκέφτομαι να ξεκινήσω Black 2 αλλά από την άλλη το endgame του έχει bits and pieces από ιστορία οπότε παίζει να συνεχίσω αυτό,θα δείξει.
                Carpe diem

                Comment


                • Valiant Hearts The Great War.
                  Από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει.Αρκετά όμορφο στυλ στο σχεδιασμό επιπέδων και χαρακτήρων,όμως μην μπερδευτείτε από αυτό και νομίζετε πως είναι κάνα παιχνιδάκι της πλάκας.Είναι αρκετά σκοτεινό και συναισθηματικό,ενώ ακόμα και μέσα από το καρτουνίστικο σχέδιο αποτυπώνεται πολύ καλά η φρίκη και η βία ενός πολέμου και στη συγκεκριμένη περίπτωση του Πρώτου Παγκόσμιου.
                  Έχει λίγη δράση,κάμποσους γρίφους,set pieces,boss fights,ένας πλήρως ολοκληρωμένος τίτλος.Έχει και 120 collectibles,μάζεψα τα 107 και έχει επίσης πολλά ιστορικά στοιχεία τα οποία καλό είναι να τα διαβάζετε για να μπαίνετε πιο καλά στο κλίμα.
                  9.5/10 από μένα.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Τελείωσα 100% το A Link Between Worlds.

                    Comment


                    • Batman Arkham Origins A Cold Cold Heart DLC μετά από 4 ώρες.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Demon's souls, δεν εχω να γραψω πολλα το ξερετε ολοι το game ειναι και σχετικα παλιο. Μου αρεσε παρα πολυ και σιγουρα αν το επαιζα στον καιρο του θα ειχα κανει αρκετα playthroughs. Διαμαντακι απο τα λιγα.

                        10/10

                        Comment


                        • The Wolf Among Us μετά από 10-12 ώρες.Καταπληκτικός τίτλος,με ωραία noir ατμόσφαιρα,καλογραμμένους διαλόγους,στιβαρούς χαρακτήρες με το δικό τους background και όμορφο art direction.Οι μάχες επίσης αρκετά εντυπωσιακές.Αν και δεν ήταν τόσο συναισθηματικό όσο το The Walking Dead μου φάνηκε αν έχει καλύτερο ρυθμό.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Bayonetta 2 μετά από 11 ώρες.Περισσότερα στο σχετικό θέμα.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Dungeons and Dragons Tower of Doom μετά από 1 ώρα περίπου.Κλασσικός τίτλος που δεν είχα την ευκαιρία να παίξω τότε,το έκανα τώρα.Με περισσότερους παίκτες υποθέτω είναι πολύ καλύτερο,αλλά ακόμα κι έτσι το ευχαριστήθηκα.Πάντως ο τίτλος είναι φτιαγμένος για αν τρώει εικοσάρικα.Μου άρεσε πολύ η στιγμή που πρέπει να διαλέξω από που θα πάω,θα κάνω τον κύκλο ή θα πάω κατευθείαν σκοτώνοντας τον μεγάλο κόκκινο δράκο που διαλύει τα πάντα με την ανάσα του.Άπειρα continues έχω σκέφτηκα,πάμε για δράκο.Όποτε φτύνει φλόγες,ψοφάς με τη μία,και για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα δεν έχει μπάρα ζωής.Εμφανίζεται πολύ αργότερα.Μ'αρέσει που ρώταγε το παιχνίδι,σίγουρα θες να πας;Είσαι σίγουρος;Ξανασκέψου το.
                              Επόμενο το Shadows Over Mystara.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Τελειωσα το child of light στο vita. Παροτι δεν ειχα πολλες προσδοκιες (και την αγορα την εκανα τωρα που ειναι στα 5 ευρω στο psn) γιατι θυμομουν οτι ειχαν ασχοληθει παιδια απο εδω και δεν ειχαν ενθουσιαστει, δεν ξερω εγω το βρηκα αριστουργημα... Γενικα προκειται για ενα puzzle-platformer με jrpg elements οπως turn based συστημα μαχης, το οποιο να σημειωσω εδω οτι μου αρεσε παρα πολυ καθως εχει διαφορα στοιχεια που δινουν μια φρεσκια νοτα στην ολη δομη (εχεις interaction gameplay δυνατοτες σε οτι αφορα τη ροη και τη σειρα των turns κατι που δινει επιπλεον ενδιαφερον, επαιζα στο hard btw και γενικα βρηκα το challenge σε πολυ καλο επιπεδο). Η απεικονιση γινεται απο την ΕΠΙΚΗ μηχανη γραφικων της Ubisoft, που δινει ζωη στα rayman και valiant hearts ενω και η μουσικη ειναι τοοοοοοοοοοσο καλη (καθομουν και ακουγα τα κομματια για ωρες). Σεναριακα δεν προκειται για κατι πολυπλοκο κλπ ειναι περισσοτερο μια ιστορια που παταει πανω σε πολλα δυτικα παραμμυθια (χιονατη, σταχτοπουτα κλπ) και το script εχει τη μορφη ποιηματος (ομοικαταληξια κλπ). Συνολικα προκειται οντως για ενα ποιημα, με divine οπτικο ακουστικο τομεα (ειδικα στην οθονη του vita το αποτελεσμα ηταν τοοοοοοοοοσο καλο), παραμυθενιο σεναριο και αποδοση, ενδιαφερον gameplay με εξυπνα στημενο battle system και μια διαρκεια γυρω στις 10-15 ωρες (αναλογα με το αν θα ασχοληθεις ή οχι με τα side missions που υπαρχουν) οτι πρεπει για το πως ειναι δομημενος ο τιτλος. Το μονο αρνητικο ειναι οτι σαν τιτλος εχει το tearaway συνδρομο, ειναι ιδιαιτερο και κορυφαιο αρτιστικα, βαθυ πολλες φορες κλπ αλλα αφου το ολοκληρωσεις δεν εχει να σου προσφερει κατι παραπανω. Οπως και να εχει, το προτεινω ανεπιφυλακτα ειδικα αν το βρειτε σε καλη τιμη
                                Last edited by nooto; 04-08-2016, 12:33 AM.

                                Comment

                                Working...
                                X