Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τέλεια ποστ παιδιά!

    Το κατέβασα το παιχνίδι προτού το μπαναρει η νιντεντο αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να τρέξω καθόλου παιχνίδια στον υπολογιστή-κάηκε η κάρτα γραφικών. Όταν βρεθώ με καινούριο πισι θα το κάνω. Πόσες ώρες πάνω κάτω σας πήρε για να το τελειώσετε; Σαν παιχνίδι είναι άρτιο ή συναντήσατε καθόλου προβλήματα; Ρωτάω κυρίως επειδή οι δημιουργοί λένε πως χωράνε βελτιώσεις.

    Εγώ, για να είμαι εντός θέματος, τελείωσα το τελευταίο εξάμηνο τα παρακάτω παιχνίδια. Θα γράψω εντυπώσεις για το καθένα ξεχωριστά σε άλλα threads.

    Fallout 4
    Dark souls 2
    Shovel knight
    Phoenix Wright double destinies
    Virtues last reward


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Deus περιμένω εντυπώσεις για Dual Destinies & Dark Souls 2.
      Carpe diem

      Comment


      • Θα γράψω σύντομα για το dual destinies, όσον αφορά το dark souls 2 έχω γράψει εδώ τις εντυπώσεις μου.



        Επίσης να πω πως τελειωσα τα professor layton vs phoenix Wright και witcher 3. Θα γράψω και για αυτά σιγά σιγά.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Well, τελειώνω το replay του Apollo, οπότε σύντομα θα παίξω για πρώτη φορά Dual Destinies. Ό ,τι πρέπει για το καινούργιο που έρχεται σε λίγες βδομάδες.

          Comment


          • Τελείωσα το Chrono Trigger στις 30 ώρες,κάνοντας σχεδόν όλα τα side quests.Θα αναλύσω περισσότερα στο θέμα περί rpg.Απλά θα ήθελα να πω εδώ πως, τρία παιχνίδια έχω τελειώσει μόνο από τη βιβλιοθήκη του SNES και κατάφεραν και τα τρία να μπουν μέσα στα αγαπημένα μου games όλων των εποχών.Πέρα από το Chrono Trigger,αναφέρομαι και στα Yoshi's Island & Super Castlevania 4.
            Με το που γυρίσω Αθήνα λοιπόν,πέραν του ότι θα κάτσω να τελειώσω Super Metroid & Super Mario World στο WiiU,ψήνομαι να κατεβάσω Snes emulator να τσιμπήσω κι ένα χειριστήριο και να λιώσω.
            Carpe diem

            Comment


            • Παίζω το Super Metroid με τον zsnes που έχει υποστήριξη κομπλέ για χειριστήριο (τουλάχιστον το δικό μου) και είναι πολύ ωραία φάση. Συνήθως όταν χρησιμοποιώ emulators, καταλήγω απλά να παίζω για λίγη ώρα και να το σταματάω. Λίγα παιχνίδια με έχουν κάνει να παίζω ως κανονικά, με saves του παιχνιδιού αντί για save states κλπ. Ψήσου να ξεκινήσεις αυτό πρώτο, μπας και έχουμε κοινή πορεία. Να ανταλλάζουμε και απόψεις, μιας και τα μυστικά είναι πολλά, και ακόμα και με video walkthroughs είναι εύκολο να χάσεις πολλές περιοχές του παιχνιδιού.

              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

              Comment


              • Α μου απαντηθηκε και η ερωτηση απο το αλλο θεμα για το ποιο Metroid παιζεις.

                Λοιπον μετα απο καιρο ασχοληθηκα με game, New Super Mario Bros 2. Εφυγε το τελικο καστρο το Σαββατο και χτες ελιωσα να μαζευω οτι ειχα αφησει. Πολυ καλο σε γενικα γραμμες, solid 8 θα λεγα. Λιγο random design ανα σημεια, σιγουρα δε φτανει το U (που πλεον το χω πολυυυυ ψηλααα) αλλα υπαρχουν πιστες που γινεται εξαιρετικο. Αρκετα ευκολο παντως.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Επειδή εδώ που είμαι δεν ξέρω αν θα βρω χειριστήριο της προκοπής να παίζει με emus κλπ,λέω να το αφήσω για όταν πάω Αθήνα σε 43 περίπου μέρες από τώρα δηλαδή.Μέχρι τότε θα το έχεις τελειώσει.Επίσης παίξε το Metroid Zero Mission είναι επικό.

                  Ramp όντως είναι πολύ καλό το NSMB2 αλλά παίζει να είναι το ευκολότερο της σειράς.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Ναι απο τα U και Wii κι ποσο μαλλον το Luigi U, ειναι σιγουρα πολυ ευκολοτερο. Μαλλον ειναι πιο ευκολο και απο το DS.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Τέλος το Dragon's Crown μετά από 15+ ώρες.Περισσότερα στο θέμα του.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • To the Moon.
                        Σίγουρα αξιόλογο σαν τίτλος αλλά πλέον νομίζω δεν μπορεί να προκαλέσει την ίδια αίσθηση όπως την χρονική περίοδο που κυκλοφόρησε. Το πόσο θα το ευχαριστηθεί ο καθένας είναι σίγουρα και αρκετά υποκειμενικό καθώς είναι πιο πολύ στυλ telltale χωρίς τις "επιλογές" παρά κλασσικό game (πόσω μάλλον rpg που το διαφημίζαν), πάντως ο χειρισμός θα μπορούσε να είναι σίγουρα καλύτερος. Ένα ευχάριστο 4ωρο γενικά.

                        Comment


                        • Rise of the Tomb Raider μετά από περίπου 20 ώρες στο normal και με ποσοστό ολοκλήρωσης 80%.
                          Θα γράψω πιο αναλυτικά αύριο στο σχετικό θέμα.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Τέλος το Uncharted 4 στο Hard μετά από 21 ώρες,με όλα τα collectibles.Τώρα μένει το farming για το Platinum.Θα γράψω πιο αναλυτικά στο θέμα του από αύριο.
                            Για τώρα,θα αρκεστώ να πω,Έπος!.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Τέλος το Final Fantasy XV.Θα γράψω περισσότερα αύριο,γιατί κουτουλάω από τη νύστα τώρα.
                              Επίσης τελείωσα ξανά το πρώτο Metal Slug.Μ'αρέσει που επειδή το θυμόμουν,ήθελα να το βγάλω σε perfect run aka less than 5 continues.Ναι σίγουρα,25 χρειάστηκα,τι διάολο,καθόλου δεν το θυμόμουν.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Τελείωσα ξανά το Metal Slug 1 και για πρώτη φορά έπαιξα τα και τελείωσα τα Metal Slug 2 & 3.

                                Εντάξει το 1 είναι κλασσικό διαμάντι,δεν χρίζει σχολιασμού.Το 2 μου άρεσε πάρα πολύ και σε σημεία το βρήκα ανώτερο από το 1,μόνο to κεφάλαιο με τις μούμιες δε μου άρεσε γιατί ήταν πολύ εκνευριστικό όταν σε άλλαζαν.Κι ερχόμαστε στο 3,το οποίο μου φάνηκε πιο μεγάλο κι ας έχει μια πίστα λιγότερη.Η τελευταία πίστα στο 5 είναι τεράστια απλά.Το 3 αν και ξεφεύγει πολύ από τα συνηθισμένα δεν με χάλασε γι'αυτό,μου άρεσε που είχε νέα πράγματα συνέχεια,στην υλοποίηση μου τα χάλασε βλέπε zombies/yeti καθώς και κάτι ρομπότ περίεργα με σχήμα φαλλού να πούμε έτσι όπως προεξείχε ο εγκέφαλος.Κατά τ'άλλα μου φάνηκε επίσης πολύ καλό,απλά λίγο κατώτερο από τα 2 πρώτα.Του χρόνου λέω να πιάσω και τα 4.5.6,και ίσως και το Χ (upgraded 2),αν και το έχω ξαναπαίξει.
                                Αυτά.Θα ήθελα πολύ να διαβάσω και τις γνώμες ατόμων που τα έχουν λιώσει και σίγουρα έχουν παραπάνω γνώσεις επί του θέματος,πχ Sinclair.

                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X