Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    .. I finished the fight (lol cheesiest line ever)... Aργησα αλλα τα καταφερα..

    Δε θα μιλησω για την πλοκη ουτε για το multiplayer, μη εχοντας παιξει τα 2 πρωτα επεισοδια της σειρας και μη εχοντας ασχοληθει αρκετα με τα online specs του τιτλου.

    Tα γραφικα ηταν μετρια σε σχεση με ο,τι εχω δει τελευταια στο μηχανημα.. Που καταντησαμε ε;
    Ειναι λες και εγινα graphics whore αλλα οπως και να χει παροτι αρκετα above average τα γραφικα, ειναι λιγα μπροστα στον ανταγωνισμο του τελευταιου ετους.

    Η αισθητικη του πολυ συμπαθητικη αλλα δεν ειχε και κατι το ιδιαιτερο. Οι πιστες μεγαλες και ανοιχτες κατα κυριο λογο, πραγμα που σπανια συνανταμε σε FPS.
    Δε μπορω να πω πως δε με ξενισε το παραπανω αλλα ενταξει, δε μπορω και να το θεωρησω αρνητικο.

    Η ηχητικη επενδυση ηταν παρα πολυ καλη, κριμα που στα περισσοτερα σημεια δε συνοδευε το παιχνιδι, σαν το Mass Effect ενα πραγμα.

    Τελος το gameplay ομολογουμενως ηταν αρτιοτατο...

    Μεσα στο ολο sci-fi κλιμα θα ηθελα εναν γρηγοροτερο Μαστερτσιφ ο οποιος οταν πηδαει να μην κανει λες και ειναι στη σεληνη. Χαζα παραπονα αλλα θα ηθελα μια λογικη που να παραπεμπει σε strafe jumps - bunnyhopping κτλ.

    Η ποικιλια των οπλων ηταν ικανοποιητικη και τα melee οπλα ηταν imba.

    Το ξεκινησα στο normal, το 2ο μισο παντως το τελειωσα στο heroic.


    Καποια στιγμη θα ακολουθησει replay σε legendary... ψηνεται κανεις να ακολουθησει;



    Κλεινοντας να συνοψισω λεγοντας πως το παιχνιδι θεωρητικα ηταν πραγματικα αρτιο αλλα πρακτικα δε μου αφησε κατι και αυτο το θεωρω μεγαλο μειονεκτημα.

    Ξαναλεω πως δεν εχω ακομα παιξει τα 2 πρωτα οποτε εγραψα απλα τι εντυπωσεις απεκομισα παιζοντας μονο το 3ο μερος της σειρας.

    Comment


    • #62
      Ψήνομαι για Legendary, αλλά πρέπει να έχεις καλή γραμμή για Host, με τον ΦΥΓΕ που το δοκιμάσαμε σέρνονταν άσχημα.

      Ούτε εγώ ξέρω γιατί πηδάει έτσι, αλλά κάνει μάλλον πιο εύκολο την στόχευση, αν και είναι άκυρο, όταν γράφει στο βιβλιαράκι πως ζυγίζει 1 τόνο ή 500 κιλά ένας Spartan (και στο νερό επιπλέει αν ψοφήσει, λολ, λες και είναι κούφιος από μέσα).

      Comment


      • #63
        Ego pedes teliosa to COD4.
        Mikro to game se diarkia alla me sinarpastiki drasi pou se kathiloni.
        Megali pikilia se arsenal kai kala grafika(kati san freskarismeno cod2 me dx9 alla me poli kalitero fotismo)
        The game is a must play thing.......

        Comment


        • #64
          Ψήνομαι για Legendary, αλλά πρέπει να έχεις καλή γραμμή για Host, με τον ΦΥΓΕ που το δοκιμάσαμε σέρνονταν άσχημα.

          Ούτε εγώ ξέρω γιατί πηδάει έτσι, αλλά κάνει μάλλον πιο εύκολο την στόχευση, αν και είναι άκυρο, όταν γράφει στο βιβλιαράκι πως ζυγίζει 1 τόνο ή 500 κιλά ένας Spartan (και στο νερό επιπλέει αν ψοφήσει, λολ, λες και είναι κούφιος από μέσα).
          [/b]
          Τι ψοφησει ρε?!Σεβασμο στα θεια!Αν και το οτι τα πτωματα επιπλεουν ειναι η μεγαλυτερη γκαφα στον προγραμματισμο του τιτλου,εμ αυτα παθαινεις οταν εν ετη 2007 χρησημοποιεις ακομα την βρωμοhavok!Πεταξτε την πια ή δουλεψτε πανω της οπως τα καλοπαιδα στην Valve!.Λοιπον,εγω αποψε τελειωσα το Devil May Cry και μπορω να πω πως ηταν ενα απο τα πιο ασυναρτητα παιχνιδια ολων των εποχων και το λεω σε απολυτα θετικο τονο!Ολο αυτο το υφος "all style,no substance" του εδινε μια ιδιαιτεροτητα,ο Δαντης ποζερος του κερατα και συναμα αξιαγαπητος.Απο τεχνολογικης αποψης καταλαβαινω γιατι ο τιτλος ειχε κανει τετοιο Bam! στις μερες του,αρτιοτατη κατασκευη και απειρες λεπτομεριες μπορω να πω ακομα και με τα σημερινα δεδομενα.Καποια στιγμη θα αρχισω και το 2 (αν και εχω ακουσει τα χειροτερα) και θα προχωρησω στο 3 (Special Edition) ωστε να ειμαι ετοιμος για το πολυαναμενομενο 4.Η πλακα ειναι πως τον τιτλο για να τον τελειωσω τον ενοικιασα (2 μηνες τον ειχα στο σπιτι ο αργοσχολος ) και παρ'οτι βρηκα και αγορασα τα 2 sequels του (για την ακριβεια το 3 ειναι prequel) το πρωτο τπτ ακομα.Ενδιαφερεται κανεις να πουλησει? (πμ me).Aυτα λοιπον παιδες,αντε να τελειωσω και το FFX να πιασω σιγα σιγα το Assassin's Creed το οποιο και χρυσοπληρωσα.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • #65
            στατική άνωση;

            Phoenix Wright-Justice For All
            Kuru kuru kururin
            Sonic advance 2
            Alien Hominid

            και λέω να συνεχίσω το Race Driver στο pro tour
            NDS themes

            Comment


            • #66
              Conan για 360.Καλός τίτλος,κλασικά υποτιμημένος γιατί έμοιαζε με το God of War,τι έμοιαζε δλδ ακόμη και τον ίδιο συνθέτη προσλάβανε Σαν fan του Conan με ικανοποίησε,το περίμενα πολύ μέτριο και κατέληξε να μονοπωλεί το ενδιαφέρον μου για τέσσερις μέρες και για περίπου 10 ώρες παιχνιδιού.One for the fans λοιπόν και ίσως για τους οπαδούς των action...Ωστόσο μην περιμένετε mindless button mashing,γιατί έχει άσσους στο μανίκι το game.Αγορα κινήσεων,4 στυλ μάχης και διαφορετική στρατηγική με βάση τον κάθε εχθρο.All in all μια solid εμπειρία.

              Συνεχίζω Jade Empire και And Justice for all.

              Αααα,τέλειωσα και το demo του DMC.Η boss fight είναι...υπέροχη.Περισσότερα στο θέμα των demos
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • #67

                και λέω να συνεχίσω το Race Driver στο pro tour
                [/b]
                Αργεις, το χω τελειωσει προ πολλου. Εν τω μεταξυ εχω τελειωσει και τα challenges, μονο στο Racing Line 5 εχω 2 αντι για 3 αστερια. Παρα ηταν ευκολο το συγκεκριμενο game.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • #68
                  Evolution (Dreamcast)
                  Arc the Lad: Twilight of the Spirits (Ps2)
                  Devil May Cry (Ps2)
                  Born From Darkness...Raised By Light....
                  My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                  Official O.G.C Member

                  Comment


                  • #69
                    Ετσι-ετσι. Dreamcast RPGs ;) Πιασε το Evolution 2 τωρα που ειναι λιγακι καλυτερο (IMO)
                    ----------

                    Τα τελευταια που τελειωσα ειναι (πριν αρκετες ημερες) ->
                    El Dorado Gate Vol. 1 (Dreamcast)
                    Crow Card Sakura - Animated Story :playstation:
                    " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                    Authenticity sir, authenticity. "

                    Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                    Comment


                    • #70
                      Μπουράι, σε ό,τι αφορά τον κόσμο του παιχνιδιού, πόσο κοντά είναι στο (παλιό καλό ασπρόμαυρο) κόμικ ή έστω στο έργο του Χάουαρντ? Ελπίζω να μη μοιάζει με τις ταινίες.

                      "Μα τον Κρομ, αυτό δεν είναι μάχη, είναι σφαγή&#33; Και η σφαγή δεν είναι του γούστου μου&#33;"
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • #71
                        Ετσι-ετσι. Dreamcast RPGs ;) Πιασε το Evolution 2 τωρα που ειναι λιγακι καλυτερο (IMO)
                        ----------

                        Τα τελευταια που τελειωσα ειναι (πριν αρκετες ημερες) ->
                        El Dorado Gate Vol. 1 (Dreamcast)
                        Crow Card Sakura - Animated Story :playstation:
                        [/b]
                        Sto www.videogamesplus.com exei to Evolution gia Gamecube USA.
                        Xeretai an einai to 1,to 2 i kanena kainourgio???
                        Sxetika me to Evolution tora,kalo paixnidaki mou arese,13 ores einai to paixnidi kai kanena 10oro ta level up gia na vgaleis to Final Boss .

                        To idio akrivos pou egine kai me to Arc
                        Born From Darkness...Raised By Light....
                        My Wrath Shall Be Cast Upon My Enemies Like Rain Pouring From Heaven
                        Official O.G.C Member

                        Comment


                        • #72
                          Περισσότερο σχέση έχει με το comic παρά με τις ταινίες.Σφαγές,Κόναν πιο ομολητικός(Ron Perlman-Hellboy),ελαφρά ντυμένες ή μάλλον γυμνές γυναίκες,τεράστια bosses και πολύ καλές μάχες...Θύμιζε αρκετά ατμόσφαιρα της εποχής που διαβάζουμε στα comic imo.
                          Μου δημιούργησε προσωπικά το αίσθημα ότι παίζω ένα game που αφορά τον Κιμμέριο και αυτό μου λέει πολλά.Σε σημεία είχα κλείσει τη μουσική και είχα βάλει να παίζει το ΟST του δικού μας Πολυδούρη(RIP).
                          Βάζω videos να καταλάβεις περί τίνος πρόκειται...

                          Boss Sand Dragon


                          Barachan Islands





                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • #73
                            Sto www.videogamesplus.com exei to Evolution gia Gamecube USA.
                            Xeretai an einai to 1,to 2 i kanena kainourgio???
                            Sxetika me to Evolution tora,kalo paixnidaki mou arese,13 ores einai to paixnidi kai kanena 10oro ta level up gia na vgaleis to Final Boss .

                            To idio akrivos pou egine kai me to Arc
                            [/b]
                            Στον ενικο παρακαλω

                            Εαν δεν κανω λαθος το Evolution του Gamecube ειναι και τα 2 Evolution μαζι. Τα ιδια games και λογικα με καποια extras, τα οποια δυστυχως δε γνωριζω.

                            Ενταξει το Evolution 1 ειναι απτα πρωτα RPGs του Dream κι εχει καποια probs αλλα Ok se γενικες γραμμες θυμαμαι ηταν καλο. Το Dreamcast εχει βεβαια κ πολυ καλυτερα.
                            To Evolution 2 εχει πιο μεγαλη διαρκεια παντως. Αποσο θυμαμαι καπου στις 20-25 ωρες.

                            Ααααα&#33; Δε θελω κακιες για το Arc the Land
                            " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                            Authenticity sir, authenticity. "

                            Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                            Comment


                            • #74
                              αααα&#33; Δε θελω κακιες για το Arc the Land[/b]
                              To twilight ήταν too lame . Δεν ξέρω για τα άλλα, γιατί δεν έχω ασχοληθεί, αλλά αυτό το έπαιξα μέχρι τη μέση και έκοψα τις φλέβες μου. Βασικά είχε ωραία στοιχεία και ωραιο σενάριο, αλλά με κούρασε θανάσιμα . Μάλλον ψάχνουμε διαφορετικά πράγματα στα RPG scat-mate .

                              Comment


                              • #75
                                To twilight ήταν too lame . Δεν ξέρω για τα άλλα, γιατί δεν έχω ασχοληθεί, αλλά αυτό το έπαιξα μέχρι τη μέση και έκοψα τις φλέβες μου. Βασικά είχε ωραία στοιχεία και ωραιο σενάριο, αλλά με κούρασε θανάσιμα . Μάλλον ψάχνουμε διαφορετικά πράγματα στα RPG scat-mate .
                                [/b]
                                Η σειρα Arc the Land μου ειναι αρκετα respectful χαρις την πρωτη τριλογια. Το twilight ειναι νομιζω το πρωτο next gen AtL μετα το 1999 που βγηκε το 3.
                                Εχει προβληματα, εννοειται πχ εμενα με κουρασαν οι μαχες (τις βρηκα φοβερα μονοτονες) αλλα και παλι σαν συνολο ηταν ok κ πολυ καλυτερο απο αλλα.

                                Κι αν νομιζεις οτι ηταν lame ΤΟΛΜΑ να παιξεις Ephemeral Fantasia (μακριααααααα)
                                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                                Authenticity sir, authenticity. "

                                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                                Comment

                                Working...
                                X