Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Θα τις πω στο ανάλογο θέμα... Μισό...
    sigpic

    Comment


    • Μόλις τελείωσα το Trials And Tribulations.Περισσότερα στο σχετικό θέμα.
      Carpe diem

      Comment


      • Παει και το stalker shadow of chernobyl, αυτη τη φορα το τελειωσα με το καλυτερο απτα 7 endings http://www.youtube.com/watch?v=IU6vlQfrBfk μονο το call of pripyat μου εμεινε τωρα και ξεμπερδεψα Το προγραμμα μετα εχει batman και mafia 2 που υπολογιζω τελος του μηνα να μου εχει ερθει

        Comment


        • Καλά ρε crpl ακόμα μουφοπισοπαίχνιδα παίζεις;
          Carpe diem

          Comment


          • Εχθές τερμάτισα το Ocarina....
            92% χωρίς walkthroughs....

            Λογικά αύριο θα αρχίσω το The Twin Snakes.

            Comment


            • Μεγάλη μάπα το Twin Snakes, παίξε το πρωτότυπο MGS ή τίποτα.

              Comment


              • Μη μου τι σπας που θα αγγίξω αυτό το γκρι άσκημο controller για να παίξω τα μάπα γραφικά...

                Το GameCube έσωσε το παιχνίδι!

                Άντε τώρα......γιατί έτσι λέω 'γω....
                GAMECUBE RULEZZZZZZZZ!!!!

                Comment


                • Τερμάτισα το Alan Wake ως και το The Signal. Τώρα προσπαθώ να μαζέψω τα achievements !
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Linkmastersword View Post
                    Μη μου τι σπας που θα αγγίξω αυτό το γκρι άσκημο controller για να παίξω τα μάπα γραφικά...

                    Το GameCube έσωσε το παιχνίδι!

                    Άντε τώρα......γιατί έτσι λέω 'γω....
                    GAMECUBE RULEZZZZZZZZ!!!!
                    Το χαντάκωσε εντελώς θέλεις να πεις,το twin snakes είναι πολύ κακό remake.

                    Το ότι έχει καλύτερα γραφικά και το μαπα χειρηστήριο (το οποίο δεν ισχύει,το dual shock είναι πολύ καλύτερο από το pad του κύβου)για εμένα δεν είναι σοβαροί λόγοι αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.


                    Tidy!

                    Do not blame me.Blame yourself or God.
                    In Matsuno we trust.

                    Comment


                    • OK ρε πλάκα έκανα, έτσι θα έλεγε πχ ένας sony hater...

                      ΟΚ μια χαρα ειναι το dualshock..

                      Αλλά γιατί είναι κακό;;;;;; Voice Actions;
                      ΕΙΝΑΙ HIDEO KOJIMA GAME

                      Και το pad του κύβου είναι το καλύτερο pad για εμένα....

                      Comment


                      • ΕΙΝΑΙ HIDEO KOJIMA GAME
                        Δεν το έφτιαξε ο Kojima, το πρωτότυπο ναι, το remake όχι. Είναι πολύ πιο εύκολο, έχει χάλια σκηνοθεσία, τελείως αταίριαστη στο ύφος της σειράς και το όλο feeling έχει πάει περίπατο. Επίσης έβαλαν μηχανισμούς που δεν ταιριάζουν στη δομή του τίτλου. Σεναριακά είναι ακριβώς το ίδιο βέβαια, αλλά η μισή μαγεία ενός Metal Gear Solid είναι η ατμόσφαιρά του, κάτι που το Twin Snakes δεν έχει. Κατά τη γνώμη μου, απέφυγέ το.

                        Comment


                        • Τώρα είναι αργά για να το αποφύγω το έχω ήδη παραγγήλει.

                          Εντάξει, πιστεύω ότι φυσικά το original έχει τη μαγεία του original... αλλά πιστεύω ότι δεν μπορεί να είναι και τόσο χάλια...
                          Μάλιστα το έχω δει στα tops του gc (καλα δεν το συζητάμε μικρή library).

                          Άσε που κ ένας φίλος μου που έχει το original μου έλεγε ότι θέλει να παίξει το Twin Snakes.

                          Αφού δεν είναι του Χυδαίο τότε γιατί λέει a Hideo Kojima Game στο intro;
                          Και ναι το έχω παίξει σε emulator...

                          Κάλα δεν πειράζει θα το παίξω και θα πω τη γνώμη μου.

                          Comment


                          • O Hideo Kojima skhnothetei kai grafei to senario apo ta games tou kai fysika exei ena MGS team pou doulevei epanw sta MGS.

                            To Twin snakes to skhnothetise o skhnotheths ths tainias Versus o opoios den einai kakos skhnotheths, alla to Twin snakes einai poly makria apo to protwtypo paixnidi.
                            Epishs oute to eftiakse h main MGS team, aplws einai vasismeno ston Hideo Kojima.

                            Kalytera grafika exei nai, alla opws eipwthike to feeling einai poly diaforetiko kai o mhxanismos ths kameras den volevei katholou ston sygekrimeno titlo giati einai ftiagmenos gia thn kamera pou xrhsimopoiei sto playstation kai oxi gia thn FPS prooptikh pou prosthesane sto GC.

                            Fysika kai einai kalos titlos gia GC, den yparxoun allwste kai poloi tetoiou eidous titloi gia afth thn konsola, aplws einai inferior tou original.

                            Telos kai egw pistevw pws to pad tou GC einai gia klamata.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • OK...

                              Δεν καταλαβαίνω τι έχει το pad του GC;

                              Απλώς είναι σε άλλο στυλ. Αλλά anyway σιγα μη σκασουμε για το pad του GC....

                              Comment


                              • To μόνο που αξίζει στο pad του Gamecube είναι οι σκανδάλες.Κατά τ'άλλα θεωρώ πως είναι για πέταμα.Το Twin Snakes θέλω κι εγώ κάποια στιγμή να το παίξω.Το original MGS το έχω τελειώσει καμιά 15αριά φορές και θέλω πολύ να το δω.Κι ας είναι μάπα,δεν πειράζει.Αλλά λογικά αυτό θα γίνει όταν αποφασίσω να κάνω marathon MGS,κι αυτό θα γίνει λίγο καιρό πριν αποκτήσω ps3+mgs4.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X