Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Πάντως σε ρέτρο κατάστημα μου είπαν 55 ευρώ....
    Εγώ το αγόρασα(οχι ακομα, δεν ηρθε) απο owner με 10 ευρώ... Λέω καλά είναι...

    Και κράτησα τα υπόλοιπα για summer αγορές metroid,sonic κλπ.

    Η ίσως να πάρω NES τωρα που θέλω να γίνω και "ΣΥΛΛΕΚΤΗΣ" τρομάρα μου.

    Comment


    • Το original MGS το έχω τελειώσει καμιά 15αριά φορές και θέλω πολύ να το δω.Κι ας είναι μάπα,δεν πειράζει
      Den einai mapa, to MGS einai, aplws h skhnothesia to xalaei arketa se sxesh me to original kai o xeirismos einai ligo oksw apo edw.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        To μόνο που αξίζει στο pad του Gamecube είναι οι σκανδάλες.Κατά τ'άλλα θεωρώ πως είναι για πέταμα.Το Twin Snakes θέλω κι εγώ κάποια στιγμή να το παίξω.Το original MGS το έχω τελειώσει καμιά 15αριά φορές και θέλω πολύ να το δω.Κι ας είναι μάπα,δεν πειράζει.Αλλά λογικά αυτό θα γίνει όταν αποφασίσω να κάνω marathon MGS,κι αυτό θα γίνει λίγο καιρό πριν αποκτήσω ps3+mgs4.
        Όχι μόνο....
        Αναλογικoί φτάνονται πολυ εύκολα, το ίδιο και ο dpad, εύκολα τα κουμπια κλπ.

        Comment


        • Εγώ το αγόρασα(οχι ακομα, δεν ηρθε) απο owner με 10 ευρώ... Λέω καλά είναι...
          Κι εγώ 10€ καινούριο το είχα πάρει. Το αστείο είναι ότι στο ebay πιάνει εύκολα 50άρια, οπότε αν θέλεις να το πουλήσεις θα έχεις 5 φορές κέρδος τουλάχιστον .

          Τέλος πάντων, αν θέλεις να ασχοληθείς με τη σειρά εγώ σου προτείνω πρώτα να αποκτήσεις πρόσβαση και στα άλλα μέλη της και μετά να ξεκινήσεις το Twin Snakes. Είναι μία σειρά που αξίζει να τη δεις από την αρχή μέχρι το τέλος και να μελετήσεις την πραγματικά πολύ βαθιά ιστορία της.

          Comment


          • Ναι... Ξέρεις ότι δεν εχω ps1-2 σωστα;

            Ένας φίλος μου τα έχει όλα εκτός απο portable ops, peace walker και 4....

            BTW Ακόμα να έρθει... Πολύ λουφάρουν οι ταχυδρόμοι.... Πρέπει να πέρασαν 10 ημέρες....

            Comment


            • Χαλάρωσε, πιες καμιά μπύρα και θα έρθει. Εμένα ένα πακέτο από ebay μου έκανε 9 μήνες να έρθει .

              Comment


              • Pantws yparxoun kai emulators....
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Εμμμ. ναι.

                  Φαίνετε δεν έχεις δοκιμάσει GC emu.
                  ο ΕΜΟΥΛΕΙΤΟΡ είναι ένας και είναι ο Dolphin.

                  Εδω και 7 χρόνια προσπαθούν να τον κάνουν να λειτουργήσει σωστά. Πέρυσι κατάφεραν να έχει ήχο το Wind Waker...

                  Και ο υπολογιστής μου είναι πολύ δυνατός, για λάπτοπ τουλάχιστον.
                  Το Twin Snakes είναι πολύ αργό. Μερικά παιχνίδια δεν υποστηρίζονται.

                  Καλα σήμερα μπορεί να τον έχουν κάνει και γαμω....

                  Comment


                  • Καλά βαρέθηκα να περιμένω.. Ίσως συνεχίσω prime trilogy.

                    Comment


                    • @Evans:9 μήνες;Εμένα το μέγιστο είναι 23 μέρες.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ναι... Ξέρεις ότι δεν εχω ps1-2 σωστα;
                        Edw den milas gia GC
                        Gia PS1 mulators lew...
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • AAA.
                          Θα πω στο φιλο μου να κατεβσει το iso γιατι αυτος εχει dshock και παίζει στο pc

                          Altair-Evans
                          Εμένα με ΕΛΤΑ θα μου έρθει, λέτε να ρθει αύριο;
                          Έχουν περάσει 8 ημέρες......

                          Comment


                          • 10μιση ωρίτσες και τέλος το story της Momohime. Σειρά έχει το story του Kisuke. Ξεκλείδωσα νεο επίπεδο δυσκολίας και τη δυνατότητα για warp, ενώ υπάρχει δυνατότητα για άλλο ένα extra ending αν τελειώσω το game με τον Kisuke( εννοείται τα saves διατηρούνται)

                            Μου άρεσε πάρα πολύ όπως έχω ξαναπεί και άνετα το διασκέδασα πολύ περισσότερο από τα τελευταία 2d Castlevanias. Θα ήθελα καποια στιγμή να ολοκληρώσω και το Odin Sphere γιατί έχω την εντύπωση πως το Muramasa κράτησε τα απολύτως απαραίτητα, ενώ το Odin Sphere έχει περισσότερο βάθος( item forging, cooking etc τα οποία στο Demon Blade έχουν απλουστευθεί) Το μόνο που με απωθεί προς το παρόν είναι το slowdown που θυμάμαι και με κάνει να ανατριχιάζω.

                            Να αναφέρω πως τα γραφικά είναι πανέμορφα ακόμη και στην 32άρα HD μου με 480p. Επίσης τα bosses είναι από τα πιο εμπνευσμένα που έχω συναντήσει με patterns που πρέπει να μάθεις για να νικήσεις( εκτός κι αν σπαμάρεις healing items αλλά και πάλι στο hard επίπεδο μου φαίνεται απίθανο)

                            Ευτυχώς δεν υπάρχει το φαινόμενο lvl up και σαρώνεις τα πάντα στο πέρασμα σου μιας και τα bosses και τα enemy lairs έχουν lvl scaling- από όσο παρατήρησα τουλάχιστον. Με αυτό τον τρόπο ένα enemy lair μπορεί να αναφέρει ως recommended lvl το 9 ωστόσο και στο 25 lvl που το έπαιξα είχε πρόκληση. Από ότι κατάλαβα τα lvls είναι περισσότερο μια ένδειξη για το πόση ενέργεια θα πρέπει να έχεις ενώ οι εχθροί προσαρμοζουν την attack power ανάλογα με το lvl σου.

                            Bottom line: από τα καλύτερα games που έχω παίξει στο Wii.
                            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                            Comment


                            • Εγώ επιτέλους ολοκλήρωσα και το τελευταίο παιχνίδι που μου είχε μείνει από τη βασική σειρά Final Fantasy, το 5 (το 11 δε μετράει). Το αστείο είναι πως ήταν το πρώτο που είχα ξεκινήσει πριν από χρόνια σε emulator αλλά για λόγους που δε θυμάμαι δεν το τελείωσα.
                              Έκανα σχεδόν τα πάντα, συμπεριλαμβανομένου του extra dungeon της Advance έκδοσης.
                              Σε θέμα gameplay ίσως είναι το δεύτερο καλύτερο μετά το 12 και όπως στο 12 σου επιτρέπει να σκοτώνεις δυνατά τέρατα ακόμα και όταν είσαι πολύ χαμηλό επίπεδο (τ'ακούς FF13; ακούω να λες). Σε θέμα ιστορίας-χαρακτήρων υπολείπεται σε σχέση με το 4 και κυρίως το 6 (που το άλμα στο θέμα storytelling και κόσμου ήταν τεράστιο) αλλά ο συνδυασμός χιούμορ/ψιλοκάφρου κεντρικού χαρακτήρα και τραγικών περιστατικών/θανάτων του δίνει έναν ιδιαίτερο χαρακτήρα.
                              Όσον αφορά τις προσθήκες, το dungeon ήταν μια χαρά διασκεδαστικό, λίγο τεράστιο και με διάφορα καινούργια bosses. Δεν είχα χορτάσει από το job system όταν τελείωσα το κανονικό παιχνίδι οπότε ήταν ό,τι πρέπει. Οι καινούργιες κλάσεις είναι κάπως "περίεργες" αν και σου προσφέρουν κάποιες ενδιαφέρουσες νέες κινήσεις ή ικανότητες (και πολλές άχρηστες). Τουλάχιστον είναι κάπως πιο χρήσιμες από Knight και Monk. Οι Dark Arts θα μπορούσαν να είναι η υπέρτατη επιθετική μαγεία (multi-target attack spell πιο δυνατό από Bahamut) αλλά δυστυχώς δε γίνονται Dualcast... 54-55 level είμαι με όλα τα μαγικά αν και δεν έχω κάνει master όλες τις κλάσεις με όλους τους χαρακτήρες αλλά έχω μια αρκετά δυνατή ομάδα.
                              Αγαπημένο ξόρκι: Quick.
                              Originally posted by Squall Leonhart
                              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                              Originally posted by 丹野
                              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                              Originally posted by Ryu_gr
                              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                              Comment


                              • Όσον αφορά τις προσθήκες, το dungeon ήταν μια χαρά διασκεδαστικό
                                Vrhkes endiaferon to extra dungeon?
                                Ti na pw, emena mou fanhke trelh randomia, kathe 2 vhmata maxes kai oi perioxes htan patch apo tyxaia backgrounds apo to game, tipote pou na einai prwtotypo ligo, h estw diaforetiko.

                                Den katelhkses sto na xrhsimopoieis tous Freelancers ws telika jobs?
                                Giati? Den exeis master ola ta ypoloipa?
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X