Announcement

Collapse
No announcement yet.

I just finished

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ren_of_Heavens View Post
    Καμιά σχέση, ο Τάνναρος παίζει μόνο παιχνίδια που του αρέσουν (εμπορίλες και μη εμπορίλες) και μόνο αν γουστάρει πολύ το game θα κάτσει να ξεκλειδώσει και τα achievements. Το multiplayer το αφήνει απ'έξω. Ο Wesker από την άλλη έπαιζε τα πάντα εκτός από κανά δυο games. Μαγκιά του και χαρά του βέβαια που το έκανε αυτό εφόσον του άρεσε αυτή η διαδικασία. Δεν είναι ντροπή.

    Βασικά το έγραψα επειδή και καλά,τη μια μέρα το πιάνει την άλλη το τελειώνει.Σαν τον Wesker δηλαδή.

    Albert στην αρχή όταν είδα Golden Axe τρόμαξα.Μετά είδα ότι είναι στο XBLA.
    Carpe diem

    Comment




    • Ο Wesker το τελειώνει μέσα σε μία μέρα. Εγώ το τελειώνω μετά από 2-3 μέρες. Δεν ξέρω τι του αρέσουν του Wesker, αλλά εμένα μου αρέσουν μόνο μη εμπορίλες.

      Φυσικά τα multiplayers τα αφήνω απ' έξω, γιατί υπάρχουν 3 λόγοι.

      1) Σκατά σύνδεση. Αν δεν δώσουν 1GB και πάνω και με φθηνή τιμή, δεν θα γίνουμε άνθρωποι.
      2) Δεν βρίσκεις άτομα εύκολα για να σε βοηθήσουν για να ξεκλειδώσεις τα achs ή και να χαρείς το multi.
      3) Και χειρότερο. Οι hackers και τα bugs...
      sigpic

      Comment


      • Τερμάτισα το Spirit Engine 2. Είναι indie side-scolling RPG που κάποιος από εδώ μέσα το είχε αναφέρει (δε θυμάμαι ποιος). Μικρό αλλά πολύ συμπαθητικό παιχνιδάκι και με πολύ ωραία μουσική και ενδιαφέρουσα ιστορία. Το σύστημα μάχης με εκνεύριζε ώρες ώρες με την χαζή δυσκολία του και το υπερβολικό micromanagement αλλά την πάλεψα (το έβαλα στο easy ).
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Originally posted by Altair View Post
          Βασικά το έγραψα επειδή και καλά,τη μια μέρα το πιάνει την άλλη το τελειώνει.Σαν τον Wesker δηλαδή.

          Albert στην αρχή όταν είδα Golden Axe τρόμαξα.Μετά είδα ότι είναι στο XBLA.
          ναι φιλε παλιά το έκανα τώρα παίζω πιο αργά βεβαια εξαρτάται το game.file tanno μου αρέσουν όλα τα είδη παιχνιδιών εκτος από strategy,mmo,sports και διαφορα mini games όπως το mario party πχ.δεν με ενδιαφέρει αν είναι εμπορικός τίτλος αν είναι στο είδος που μου αρέσει το παίζω.για τα multyplayer έχεις δίκαιο ούτε εμενα μου αρέσουν για τους λόγους που έχεις πει.

          Comment


          • Originally posted by straier View Post
            Τερμάτισα το Spirit Engine 2. Είναι indie side-scolling RPG που κάποιος από εδώ μέσα το είχε αναφέρει (δε θυμάμαι ποιος). Μικρό αλλά πολύ συμπαθητικό παιχνιδάκι και με πολύ ωραία μουσική και ενδιαφέρουσα ιστορία. Το σύστημα μάχης με εκνεύριζε ώρες ώρες με την χαζή δυσκολία του και το υπερβολικό micromanagement αλλά την πάλεψα (το έβαλα στο easy ).

            Εγώ ήμουν αυτός.

            Χαίρομαι που σου άρεσε.Εγώ δεν το προχώρησα πολύ αλλά έχω σκοπό να το τελειώσω σε κάποια φάση.

            Πόσο διαρκεί πάνω κάτω;


            Tidy!

            Do not blame me.Blame yourself or God.
            In Matsuno we trust.

            Comment


            • Εγώ ήμουν αυτός.

              Χαίρομαι που σου άρεσε.Εγώ δεν το προχώρησα πολύ αλλά έχω σκοπό να το τελειώσω σε κάποια φάση.

              Πόσο διαρκεί πάνω κάτω;
              10-12 ώρες. Φαντάζομαι σε μεγαλύτερα επίπεδα δυσκολίας θα χρειαστείς και λίγο grinding, αλλά δεν είναι μεγάλο και είναι εντελώς γραμμικό.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Star Wars: Revenge of the sith( DS)
                Beat em up α λα TMNT στο SNES. Wow... Μoλις τελείωσα licensed game και με απορρόφησε για 3 ώρες που μου πηρε το playthrough με τον Obi Wan.( ο Anakin είναι επίσης διαθέσιμο και έχει διαφορετικές stages) Όταν είδα πως publisher ήταν η Ubisoft δεν το πίστευα. Τέλος πάντων, πολύ καλό beu, ειδικά για τους fan των Star Wars. Αρκετές κινήσεις, ωραίο σύστημα μάχης- με αναβαθμίσιμες forces- όμορφα 2d γραφικά. Εντύπωση μου έκαναν και οι 3d ενδιάμεσες stages με τα starfighters- τρεις τον αριθμό, οι οποίες κάθε αλλο παρά πρόχειρες ήταν( είχαν και καλά γραφικα΄για τίτλο DS του 2005) Τέλος πάντων όποιος είναι fan ας του δώσει μια ευκαιρία. Μου θύμισε αρκετά, τηρουμένων των αναλογιών, τους τίτλους Star Wars για το SNES από την Lucas arts, οι οποίοι αν και σίγουρα δεν ξεχώριζαν για την πρωτοτυπία τους ήταν πολύ καλό fanservice.

                Πάμε να συνεχίσουμε το Prime τώρα

                EDIT:
                Ξέχασα να αναφέρω πως υπάρχει και multiplayer mode a la Rogue Squadron- υπάρχουν και επιλογές για να παίξετε vs σε bots. Επίσης υπάρχουν επιλογές για X-wing, Millenium Falcon etc Δεν είναι κάτι με το οποίο θα ασχοληθώ αλλά δύο τρεις arenas που έπαιξα μου άρεσε.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Ρε συ Burai, εξηγησε μου λιγο τι ακριβως σε εχει πιασει τωρα τελευταια και τερματιζεις σοριδον παιχνιδια; Δλδ οχι τιποτε αλλο, μας κανεις και αισθανομαστε ασχημα, σοβαρα, σταματα γιατι θα εχουμε προβλημα...

                  goddamnit!
                  :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                  Comment


                  • Τον έπιασε η Star Wars μανία, αφότου είδε το Star Wars με το Kinect...
                    sigpic

                    Comment


                    • Dunno. Το νέο Metroid φταίει.

                      Σοβαρά τώρα, το Star Wars και το Klonoa είναι ο ορισμός των παιχνιδιών που τα τελειώνεις σε 1-2 sessions. Ειδικά το δεύτερο είναι παιχνιδάρα και οφείλετε όσοι έχετε Wii και σας αρέσουν τα 2d platforms να το δοκιμάσετε.

                      Έχω και τα Prime στην άκρη μην ξεχνιόμαστε. Κι εκεί μιλάμε για games του 12 ώρου και βάλε( που θέλουν και μια κάποια αφοσίωση), όχι απλά games των 4-5 ωρών. Κι εκεί βέβαια θα μου πει κάποιος έχεις το Sin and Punishment και παρόμοιους τίτλους. Σωστός, απλά εκεί παίζεις μέχρι να φτάσεις σε ένα καλό επίπεδο και με τελείως διαφορετικό τρόπο.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • O Burai εδώ και πολλούς μήνες μία με την σχολή, την άλλη με την psoli δεν μπορούσε να παίξει όπως θα ήθελε. Τώρα που έχει πάρει αέρα και ξεπετάει τα games για την πλάκα θα του βάλουμε φρένο? Burai μην ακούς τον DJ. Προχώρα δυνατά κι εμείς θα σε στηρίζουμε σε κάθε σου completed game.

                        Όλοι για τον Burai κι ο Burai για τον εαυτό του.:resp:

                        Comment


                        • Τελείωσα μόλις το Legend of Sayuki(PS2).

                          Το παιχνίδι αυτό είναι arcade RPG, δηλαδή δεν έχει ούτε save points ούτε τίποτα άλλο, παρά μόνο σαν να παίζεις κάποιο παιχνίδι στα arcade centers.

                          Μ' άρεσε πάρα πολύ που είχε anime σχέδια μέσα του και ήταν με chibis κι έτσι. Θα χαιρόμουν πάρα πολύ αν κάποια εταιρεία το έκανε anime...
                          sigpic

                          Comment


                          • Τέλος το mafia 2 καλό αλλά σαν σενάριο και ατμόσφαιρα το πρώτο είναι ανώτερο κατά την άποψη μου.Επίσης η έλλειψη side mission(εκτός άμα δε τις βρήκα τι να πω) και free ride mode μειώνει κατά πολύ τον καιρό που θα σε απασχολήσει.

                            Comment


                            • τελειωσα το mafia 2 στο xbox 360 αν και μου άρεσε το θεωρώ κατώτερο του mafia 1.στα θετικά του είναι η διάρκεια του μου πήρε περίπου 20 ώρες για να το τελειώσω στο hard πολλή καλή ιστορία μονο το τέλος με χάλασε επίσης μου άρεσε που δεν είχε καθόλου side missions

                              Comment


                              • τελειωσα το dead rising 2 zero στο xbox 360 όσοι έχετε σκοπό να αγοράσετε το dead rising 2 αξίζει να το δοκιμάσετε και με μονο 400 microsoft points.

                                Comment

                                Working...
                                X