Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Shadow, το communion τι λέει?
    gently hold our heads,
    gently hold our heads on high

    Comment


    • λοιπον το νεο Septic Flesh αξιζει παρα πολυ, και αυτο το λεει καποιος που ΔΕΝ ειναι και τοσο φαν της ελληνικης σκηνης, δηλαδη σπανια ακουω albums απο ελληνικα metal συγκροτηματα και γουσταρω. το συγκεκριμενο ομως μαζι με το Theogonia των Rotting Christ πιστευω ειναι οτι πιο αξιολογο κυκλοφορησε εκει εξω απο τη χωρα μας! το Communion ειναι εντυπωσιακο, ακομα πιο γρηγορο και δυνατο, και παρα πολυ πιο ατμοσφαιρικο απο το Sumerian Daemons, και με ορισμενα καθαρα φωνητικα που προσωπικα εμενα μου θυμισαν τους Emperor (αν και παιζουν αλλο ειδος, στην ατμοσφαιρα που καταφερνουν και δημιουργουν μοιαζουν κατα τη γνωμη μου). το μονο παραπονο ειναι πρωτον οτι ειναι πολυ μικρο με μολις 38 λεπτα εν αντιθεση των 56 του προηγουμενου, δευτερον ηθελα κι αλλα καθαρα φωνητικα γιατι το κατεχουν, κι επισης οτι μου φανηκαν λιγακι ψωνισμενοι ειδικα στον τιτλο We The Gods και σε συνδιασμο με ολα τα "ελληνικα" στοιχεια που προσπαθουν να δωσουν. χωρις να ειναι και κατι το τοσο αρνητικο το τελευταιο, απλα εμενα μου ξυνισε καπως γιατι οπως και να το κανουμε, θεοι δεν ειμαστε...

      Comment


      • Μάνος Ελευθερίου - Μαλαματένια Λόγια
        Γιάννης Μιλιώκας --Συλλογή---

        Μην ρωτάτε πως τα συνδυάζω....όλα μου τα cd που γράφω κάπως έτσι ειναι.
        Από Στρ.Διονυσίου σε Θεοδωράκη κι από Metallica σε Pink Floyd.

        Το Μαλαματένια Λόγια είναι επικό Cd Πάντως.
        Τα 2 κομμάτια του Γαργανουράκη είναι απλά τέλεια....
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Silent Hill O.S.T.

          και ναι εννοώ τα παιχνίδια...καλά και της ταινίας το έχω αλλά δεν το έχω ακούσει ακόμα
          Carpe diem

          Comment


          • Γενικά την τελευταία βδομάδα Blue Oyster Cult και Annihilator. Αυτή τη στιγμή όμως Υπόγεια Ρεύματα (το μόνο ελληνικό -"σχετικά" σύγχρονο rock συγκρότημα που θεωρώ αξιόλογο από τα λίγα που έχω ακούσει). Επίσης, τσεκάρετε οπωσδήποτε τους παρακάτω:
            http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...iendid=69929658
            http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endid=191941578
            Ο τελευταίος πρέπει να είναι γύρω στα 17 (απίστευτο και όμως αληθινό).
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • Δεν ξέρω τι με έπιασε αλλά σήμερα που ανακάλυψα το Dunkelheit από Burzum πορώθηκα...είναι τόσο ατμοσφαιρικό...έψαξα και άλλα τραγούδια από Burzum...Ορίστε τα καλύτερα

              Burzum-Dunkelheit
              Burzum-Det Som En Gang Var

              Δεν είμαι μπλακμεταλλάς αλλά τα συγκεκριμένα μου αρέσανε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,εκτός ίσως από τα φωνητικά...Η μουσική τα σπάει...


              Comment


              • don't worry, oυτε αυτος ειναι πλεον...

                Comment


                • Ετοιμαζομαι για Diary of Dreams την Κυριακη.
                  Να ενα teaser (και δυο και τρια):

                  She and her Darkness
                  http://www.youtube.com/watch?v=WL-v1SNkmvI

                  Butterflyance!
                  http://www.youtube.com/watch?v=jBd4K...eature=related

                  The Curse
                  http://www.youtube.com/watch?v=Lk1q9...eature=related

                  Λιγο απο Sisters of Mercy, λιγο απο german dark wave scene et voila!

                  Comment


                  • <div class='quotetop'>(Alexandros &#064; Apr 2 2008, 08&#58;18 PM) [snapback]16848[/snapback]</div>
                    Πάρα πολύ καλό 2D fighting game με τους πιο απίστευτους χαρακτήρες μαζεμένους. Το είχα αγοράσει γιαπωνέζικο όταν βγήκε και το έχω κατευχαριστηθεί&#33;
                    [/b]
                    laharl αν θες από burzum τσέκαρε το filosofem.ίσως ο πιο διαίτερος δίσκος του.ωχ πωρώθηκα.πάω να το ξανακούσω.
                    Κώστα καλά να περάσεις την κυρική.έπρεπε να το γράψεις στις συναυλίες όμως.μοντερέητορ να σου πετύχει...μόλις κέρδισα το πρώτο μου γουόρν
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Cross-thread quoting/posting?
                      Someone&#39;s doing it wrong και νομιζω πως δεν ειμαι εγω αυτος .

                      Comment


                      • με δουλεύεις;τόσες φορές έχω δοκιμάσει να το κάνω και δε μου πετυχαίνει,τώρα πως τα κατάφερα;
                        μου φαίνεται πως όποιος έχει τα μέσα (call me moderator)κόβει και ράβει όπως θέλει αυτός
                        anyway.διόρθωσε το ντε.τι σόι μοντ είσαι; ;) B)
                        Carpe diem

                        Comment


                        • laharl αν θες από burzum τσέκαρε το filosofem.ίσως ο πιο διαίτερος δίσκος του.ωχ πωρώθηκα.πάω να το ξανακούσω.
                          Κώστα καλά να περάσεις την κυρική.έπρεπε να το γράψεις στις συναυλίες όμως.μοντερέητορ να σου πετύχει...μόλις κέρδισα το πρώτο μου γουόρν
                          [/b]

                          Ναι,κατέβασα σχεδόν όλα τα album του .Αυτό σκεφτόμαι να πάρω κιόλας,αν το βρω πουθενά αυθεντικό(χλωμό μάλλον).

                          Πάρτε άλλο ένα...Burzum - Naar himmelen klarner

                          Xeno γράψε εντυπώσεις από diary of dreams όταν πας...Πήγες Hocico?


                          Comment


                          • Θεωρώ πολύ πιθανό να φάω tomatoes με τα μέταλλα που έχουν μαζευτεί εδωμέσα αλλα θα το πώ&#33;
                            Τελευταία ακούω καψουροτράγουδα (ξένες μπαλάντες δλδ)&#33;
                            Πάρτε ένα μικρό δείγμα, μία απο τις αγαπημένες μου&#33;

                            have you ever really loved a woman-bryan adams
                            http://www.youtube.com/watch?v=3pJoMeEg8cM

                            And when you find yourself
                            Lying helpless in her arms
                            You know you really love a woman

                            I attack sharks
                            when i smell them bleed
                            I dont go swimming
                            water just wants to be around me.

                            Comment


                            • <div class='quotetop'>(pilgrim &#064; Apr 7 2008, 02&#58;07 PM) [snapback]17417[/snapback]</div>
                              Θεωρώ πολύ πιθανό να φάω tomatoes με τα μέταλλα που έχουν μαζευτεί εδωμέσα αλλα θα το πώ&#33;
                              Τελευταία ακούω καψουροτράγουδα (ξένες μπαλάντες δλδ)&#33;
                              Πάρτε ένα μικρό δείγμα, μία απο τις αγαπημένες μου&#33;

                              have you ever really loved a woman-bryan adams
                              http://www.youtube.com/watch?v=3pJoMeEg8cM

                              And when you find yourself
                              Lying helpless in her arms
                              You know you really love a woman


                              [/b]

                              οι σωστοί άντρες και δη οι νίντζα δεν ακούνε τέτοιες φλωριές


                              πολύ ωραίο κομμάτι όντως ;)
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Eπιασα εδω και κατι μερες και λιωνω το Defender των Manowar. Ειδικα η φωνη του Orson Wells ειναι απιστευτη&#33; Defender... Ride Like the Wind...
                                https://en.wikipedia.org/wiki/Outcast_(game)

                                H μονη αποδειξη οτι το Βελγιο υπαρχει...

                                Comment

                                Working...
                                X