Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Perfect Circle - Mer de Noms
    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

    Comment


    • #47
      ξενο hip hop, αυτα τα δυο:

      Cypress Hill - Till Death Do Us Part


      IAM - Saison 5

      Comment


      • #48
        Ανετα το χειροτερο αλμπουμ των Cypress Hill...
        :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

        Comment


        • #49
          Xμμ δεν ξερω, εγω δεν το ειχα ακουσει οταν κυκλοφορησε και ειπα να του ριξω μια ματια μεχρι να βγει το καινουργιο.

          Comment


          • #50
            Ωραιος ο DJ, πολυ καλο το Mer De Noms και πολυ καλυτερο σαν συνολο imo απ το 13th step.

            Το ακουω πολυ συχνα απ οταν βγηκε μεχρι τωρα. Πλεον ξεχωριζω πρωτα τα πολυ ομορφα Orestes / Brena και μετα τα Rose / Magdalena.

            Eυτυχως τα hit singles του album δεν τα συμπαθησα ποτε (Judith / 3 Libras).

            Comment


            • #51
              Xμμ δεν ξερω, εγω δεν το ειχα ακουσει οταν κυκλοφορησε και ειπα να του ριξω μια ματια μεχρι να βγει το καινουργιο.
              [/b]
              ...και να προσθεσω οτι αγαπημενος μου δισκος απο αυτους ειναι το απο κατω



              χωρις ομως να εχω ακουσει το Stoned Raiders.

              Comment


              • #52
                Εγώ πάλι σαφώς θα διάλεγα το Black Sunday και ασφαλώς το IV, αλλά γούστα είναι αυτά.

                Το Mer de Noms είναι μεγάλη δισκάρα από οποιαδήποτε άποψη.

                Τιμής ένεκεν, θα βάλω το Deadwing των Porcupine Tree. Καταπληκτικός δίσκος, πολύ ολοκληρωμένη σύνθεση και παραγωγή, μακριά από τους σαλταρισμένους πειραματισμούς κάποιων προηγούμενων δίσκων και πιο κοντά σε ένα ώριμο In Absentia και Lightbulb Sun, χωρίς να χάνει τίποτα από τις παρανοϊκές και προκλητικές (σχεδόν απάνθρωπες) αιχμές του συγκροτήματος.

                XENOVAGRANT - Σαφώς τα τρία που αναφέρω εδώ, με προτεινόμενη σειρά Lightbulb Sun - In Absentia (που έχει και τα χιτάκια "Blackest Eyes", "Strip the soul" και "The sound of muzak") - Deadwing, και μετά αν γουστάρεις ανωμαλίες και αγνή παρθένα τρέλα πήγαινε σε Signify και On the Sunday of Life.
                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • #53
                  Α Porcupine.. απο καπου θελω να αρχισω, προτεινετε ενα καλο αλμπουμ για να εγκλιματιστω.

                  Οσο για Cypress μεχρι κι εγω εχω το Skull and bones.. αρκετα καλο αλλα σιγουρα οχι το καλυτερο τους.

                  Comment


                  • #54
                    βασικα το συγκεκριμενο album μου αρεσει περισσοτερο απο τα αλλα επειδη εχει και κιθαρες μεσα, ξεχωριζωντας ειδικα το κομματι Rock Superstar. αν κι αυτοι γιναν διασημοι πιο πολυ για το Insane In The Brain το οποιο και ειναι αδυνατο να ξαναφτασουν.

                    Comment


                    • #55
                      Το γύρισα μετά από καιρό σε πιο Rock κατάσταση και πλέον έχω στην Playlist Κινητού και Media Player:

                      Warriors Of The World
                      Damien
                      Bruce Dickinson
                      Manowar
                      Rhapsody και Knightrider Of Doom
                      MegaDeath
                      Maiden
                      Metallica
                      Dream Theater
                      Rainbow
                      U.F.O.
                      The Crows
                      Dancing In The Dark
                      Deja Vu
                      Dark Side Of Aquarius
                      Queen <---- Πάντα
                      Eddie {Ciao Baby}
                      Lake Of Tears

                      Και κάμποσα άλλα ακόμα πιο γνωστά, από Doors, R.E.M, Iggy Pop -I Wanna Be Yor Dog-, κτλ...κτλ....
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • #56
                        Αγόρασα εχθές το The Blackening από Machine Head και ήδη το έχω ακούσει 3 φορές(σημείωση:ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος)...απλά δισκάρα&#33;&#33;&#33;
                        δύο δείγματα:

                        Halo-Machine Head

                        Machine Head Clenching The Fists of Dissent


                        Comment


                        • #57
                          Ο Νick Cave το έχει ακόμα και η εμμονή του με την Βίβλο είναι πολύ γοητευτική, ειδικά για ένα Χριστιανόπαιδο σαν και μένα..
                          Ειδικά όταν έχει ένα τόσο haunting ρεφραίν...
                          http://www.nickcaveandthebadseeds.com/digl...sdig/index.html

                          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                          Let's just all say the magic words and go back to reality.

                          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                          Comment


                          • #58
                            Συνεχιζει τα πειραματα του ο κυριος Cave (wtf αφησε και μουστακι ).
                            Υποθετω πως το παραπανω εχει να κανει με καποια επικειμενη κυκλοφορια.

                            Δε ξερω τι να περιμενω, σε καθε αλμπουμ του με πιανει αδιαβαστο.
                            Γενικα προτιμω τα πιο βαρια/μελαγχολικα κομματια τυπου the weeping song και albums οπως το murder ballads... Απο τα τελευταια του παντως, το abattoir blues ηταν πολυ καλο.

                            Comment


                            • #59
                              To weeping song είναι απλώς φανταστικό...
                              Ναι βγάζει καινούργιο πόνημα και εμπνέεται από το θαύμα του Λαζάρου..
                              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                              Let's just all say the magic words and go back to reality.

                              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                              Comment


                              • #60
                                Λιώνω πάλι το Irreligious από Moonspell.Το ξέρω ότι πλέον όλο αυτούς ακούω αλλά έχω φάει κόλλημα.Και να φανταστείς ότι δεν είμαι και ο μεγαλύτερος οπαδός τους.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X