Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Do a barrel roll!

    Comment


    • Σε μια φιλανθρωπική εκδήλωση σε ένα σχολείο οι Metallica διασκευάσανε (και όχι απλά παίξανε) το ακόλουθο κομμάτι ανάμεσα σε άλλες διασκευές και δικά τους κομμάτια.

      Metallica @ Bridge School - 10/27/2007 - Night 1If you like what you hear or just want to help the bridge school go to livemetallica.com and download the sho...


      Συγκρίνετέ το με το κανονικό και νιώστε γιατί ό,τι και να λένε οι Metallica θα είναι πάντα μεγάλη μπάντα

      Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment



      • μ'αρέσει κι ακούγεται αρκετά τελευταία



        Εν τω μεταξύ, κυκλοφορεί κι ένα "απίστευτο" Ελληνικό τραγούδι που πραγματικά είναι για πολλά γιαούρτια. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί το παίζουν ΠΑΝΤΟΥ. Είναι ΑΘΛΙΟ :

        Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


        Υπόδειγμα στίχου :

        Γιατί είσαι όμορφη, όμορφη, όμορφη, όμορφη
        έξυπνη, έξυπνη, έξυπνη, έξυπνη
        έχεις style, έχεις style
        και sex appeal
        και με τρελλαίνεις, με τρελλαίνεις


        LOL... Που φτάσαμε
        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

        Authenticity sir, authenticity. "

        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



        Comment


        • Παλιο αλλα γαματο.
          Do a barrel roll!

          Comment




          • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


            Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


            Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
            Deus Misereatur...
            Gloria filiorum patres i.e.m.e
            Viva los Vatos Locos

            ---------------------
            UNITED WE STAND DIVIDED WE FALL...

            Comment


            • Iced Earth:

              SOMETHING WICKED TRILOGY
              1)Something Wicked This Way Comes
              2)Framing Armageddon
              3)Crucible of Man
              Carpe diem

              Comment


              • Τις τελευταίες μέρες έχω ακούσει το νέο Maiden( πρέπει να αξιωθώ να πάω μέχρι το δισκάδικο να το πάρω είμαι και fan τρομάρα μου)

                Βέβαια το ενδιαφέρον μου μονοπωλεί το πρώτο full length μιας μπάντας ονόματι The Company Band, όπου τραγουδάει ο Neil Fallon( αν και θεωρείται κάτι σαν all star band με μέλη από Clutch, Fireball Ministry, Fu Manchu). Heavy rock με επιρρόες από 70s, πάρα πολύ καλοί σχιζοφρενείς στίχοι( τι άλλο θα έγραφε ο θεούλης?) Τέλος πάντων ωραία πράγματα. Να είναι καλά το net που βρίσκονται διαμαντάκια σαν αυτό σε άψογες τιμές. Τίτε, kfh667 αν δεν το έχετε στα υπόψην σας ρίξτε μια αυτιά και δε θα το μετανιώσετε.


                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • Μαυρίλα απελπισία πεσιμισμός

                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Πολύ ωραίος ο Τίτος. Ένα στο ίδιο κλίμα που το ακούω γενικά και το θεωρώ κομματάρα (όχι όμως ολόκληρο (κανονικά είναι κάπου στα 15 λεπτά):

                    Δυστυχώς όσες φορές έχω προσπαθήσει να βρω δουλειά των Mono, αποτυγχάνω οικτρά. Αν έχει υπόψη του κανείς κανά link (γκούχου γκούχου) ευπρόσδεκτος.

                    Τούτη την περίοδο, ακούω 3 κομμάτια από το καινούριο του Tankian , και την αλμπουμάρα των Viza (Made In Chernobyl) οι οποίοι ήταν support στον πρώτο και απλά τα σπάσανε, τρελό κέφι. Τσεκάρετε οπωσδήποτε το myspace τους: http://www.myspace.com/visa . Δυστυχώς και αυτοί είναι "δυσεύρετοι" (γκούχου γκούχου).


                    Εκτός από τα παραπάνω λίγο post rock και CocoRosie (yeah).
                    "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                    Comment


                    • Originally posted by _Lloyd
                      Πολύ ωραίος ο Τίτος. Ένα στο ίδιο κλίμα που το ακούω γενικά και το θεωρώ κομματάρα (όχι όμως ολόκληρο (κανονικά είναι κάπου στα 15 λεπτά):

                      Δυστυχώς όσες φορές έχω προσπαθήσει να βρω δουλειά των Mono, αποτυγχάνω οικτρά. Αν έχει υπόψη του κανείς κανά link (γκούχου γκούχου) ευπρόσδεκτος.

                      Τούτη την περίοδο, ακούω 3 κομμάτια από το καινούριο του Tankian , και την αλμπουμάρα των Viza (Made In Chernobyl) οι οποίοι ήταν support στον πρώτο και απλά τα σπάσανε, τρελό κέφι. Τσεκάρετε οπωσδήποτε το myspace τους: http://www.myspace.com/visa . Δυστυχώς και αυτοί είναι "δυσεύρετοι" (γκούχου γκούχου).


                      Εκτός από τα παραπάνω λίγο post rock και CocoRosie (yeah).
                      Κουλτουριάρη.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment





                      • Κομματάρα. Αν δεν έγραφε Ulver στην ούγια θα το πέρναγα σίγουρα για Καναδούς post rockers.
                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment


                        • ενα dark wave/goth ποτ πουρι με καποιες πινελιες electro/industrial/futurepop

                          σας απειλω ευθεως θα ακολουθησουνε και αλλα αν υπαρξει ανταποκριση















                          Comment


                          • Γκρρ ειχα γραψει κοτζαμ κατεβατο για ολα αυτα τα συγκροτηματα (οκ κυριως CoX, Bauhaus, Neurotic, C93) αλλα εκανα γκαφα και το εχασα οποτε ξαναγραφω εστω και 2 λογια εν ταχει.
                            Φοβερες επιλογες οπως και να χει, thumbs up κτλ κτλ.
                            Aς βαλω κι εγω κατι ψιλα στα ιδια περιπου μηκη κυματος:





                            Comment


                            • Τι τέλειο το Prostitute. Αν και γενικά δεν με τρελαίνουν οι Neuroticfish.

                              Εγώ πρόσφατα ανακάλυψα την Zombie Girl και με αρέσει. Είναι πολύ cheesy βέβαια = τέλεια.
                              Blood Brains & Rock 'N' Roll Zombie Girl Blood Brains & Rock 'N' Roll 2007Brains...The blood is flowing in you,The blood is rushing through your veins.Bound ...

                              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                              Επίσης μου άρεσε πολύ το Labyrinth των Blutengel, το Schwarzes Eis δεν το έχω ακούσει πολύ ακόμα.
                              Blutengel- LabyrinthSong:Singing dead meninfo : www.blutengel.deby me !don't own music!NO PICTURES ONLY MUSIC!!!by me its better then song 01++++++++++++++++...

                              song beauty and delightform blutengel-labyrinth-Sorry that it's longer than the original music.ONLY MUSICenjoy!


                              Cheesy/cliche goth ftw!

                              Comment


                              • ενα φεγγαρι δουλευα στο darkside των εξαρχειων και ειχα την τυχη να δω πολλες συναυλιες του ειδους FREE μιας και φερναμε ολα τα μεγαλα ονοματα του χωρου αλλα και τα μικροτερα sign....ωρεες εποχες, ολη μερα music kai to brady dolce vita,

                                βεβαια μου ερχεται να βαλω τα γελια γιατι ακουγεται πολι κλισε το ολα σκηνικο σε σημειο που θα μπορουσα να γραψω και ενα βιβλιο με cheesy τιτλο ''οταν ενας gothas θυμαται...''

                                εχω αποθημενο που δεν eχω δει live lame immortelle ,assemblage 23 (tom shear ftw) και ενα σωρο αλλα μικροτερα αξιολογα projects

                                τους αποπανω δεν καταφερα να τους δω ουτε την μοναδικη φορα που αξιοθηκα και ανεβηκα γερμανια για να δω ενα WGT, δυστηχως

                                saint οι neuroticfish εχουνε αφησει την υπογραφη τους στην futurepop δυστηχως ο sasha δεν συνεχισε το project,

                                props για τα κοματακια του xeno!! καλα θυμομουνα οτι εισαι της dark alternative;)

                                και επειδη βλεπω ανταποκριση συνεχιζω σε χαρευτικους dance ρυθμους με το γνωριμο dark υφος, ας αφεθουμε στα synths...





                                οταν τα μεγαλα ονοματα της futurepop συναντιουνται για ενα κομματι το αποτελεσμα ειναι το παρακατω







                                αριστοτεχνικο synthpop απο τους sero overdose







                                οι ασυμβυβαστοι Namnambulu στην καλυτερη τους στιγμη





                                και η συνεχεια τους




                                masters του ειδους και οι colony 5



                                τελειωνοντας το δευτερο pot pouri με ενα πολυ αγαπημενο all time classic απο το υδιοφυες μυαλο του tom shear

                                amazing tune...

                                Comment

                                Working...
                                X